Skocz do zawartości
Snesiak

Lekki Apgrejd Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego że w temacie grafiki i procesorów zatrzymałem się 1,5 roku temu (kupiłem konsolę i przestałem grać na kompie). Mój aktualny konfig (kupiony 3 lata temu, dokupiony tylko dysk i wymieniona grafa z gwarancji).

mobo: Gigabyte ga-7va-c

procek: Athlon Xp 2,4+ (2000mhz)

grafika: Galaxy Fx 5500 128mb

ram: 512 mb ddr333 (ale jakiej firmy to już nie wiem)

dysk 2x80gb WDC

zasiłka: cheftec 350W

 

Mam do wydania ok. 450 zł i chiałbym z tego złoma zrobić w miare działający sprzęt, jednocześnie wiem że taką kwotą zbyt wiele nie zdziałam. Myślałem żeby dokupić grafikę (Radka 9800pro) i dorzucić ramu (512mb).

Jak pisałem wyżej, nie jestem za bardzo w temacie,więc: Czy na takim kompie poszedłby mi Gothic 3 (800x600 medium) Prey czy oblivion (800x600 na medium). ? I czy dało by się w to pograć bez większych cięć. Oczywiście gier w które chciałbym pograć jest trochę więcej, ale te któe wymieniłem, są chyba najbardziej sprzętożerne :].

Jeżeli na takim konfigu poszłyby mi te gry to zrobię upgrade, jeżeli nie ma na to szans to chyba sobie daruję.

Edytowane przez Szejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym FX-ie Oblivion albo Gothic 3? Zapomnij -> brak obslugi PS2.0. Nie wiem, jak Gothic, ale Oblivion nawet sie nie odpali bez dodatkowych zabiegow, a jak juz to zrobi to bedzie wygladal jak kupa ;)

 

Przy takiej kwocie dolozenie RAMu i zmiana grafiki wydaje sie byc najrozsadniejszym rozwiazaniem. Czy 9800Pro? Jesli uda Ci sie dorwac w dobrej cenie, to tak, ew. moglbys szukac 6600GT, ale karty te chodza powyzej 300zl na Allegro, wiec malo kasy zostanie na RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie :D Nie na tym lipnym FX-sie, tylko po wymianie grafiki i dodaniu ramu :) Na tej karcie nic nie działa, a oblivion to by mi chodził w 2 fps chyba. Jeżeli tak to niezrozumiale napisałem to sorry, teraz się poprawiłem.

 

 

ps:Aha i ten lipny fx posiada ps2.0, wiem bo udało mi się odpalić settlersów II 10-cio lecie.

Edytowane przez Szejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps:Aha i ten lipny fx posiada ps2.0, wiem bo udało mi się odpalić settlersów II 10-cio lecie.

Bez shaderów tez by sie udało. Mozna je wyłaczyc w opcjach gry(na tej karcie to jakies 5 razy wiecej fps).

 

Za 450zl chyba nic innego/wiecej nie dostaniesz niz to co napisałes. Zmiana karty da duzo, bo FX którego masz jest najwolniejszą kartą obsługującą DX9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba s. 754 to lekko pomylka... nie lepiej juz 939? Niby oba wycofywane, ale na 939 w razie czego w przyszlosci wlozy X2.

 

Poza tym zmienianie to sliska sprawa, nie kazdy ma na to kase (raczej zawsze trezba cos dolozyc dodatkowo), a i moga inne problemy wyjsc (np. brak chlodzenia na CPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie rozumie za duyzo kombinowania masz 450zl sprzedaz bebechy proc mobo i grafa = 120zl + 60 + 50 = 230 zl tak na oko nie chce mi sie sprawdzac i robisz takiego myka:

 

- gigabyte k8ns + semp2500 = jakies 250zl-280zl (k8ns albo inny gigus ten z pci-e)

 

- grafe 6600gt na pci-e za 230zl (mam na sprzedaz jakby co :) 6600gt ultimate

 

no i jak cos zostanie to sie pomysli nad ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie takie proste,

Na płycie nie działa jedno wejście na ram, pozostałe dwa działają. Na grafice natomiast nie ma wiatraczka ;]

Znalazłem na gamespocie obliviona pc i test wydajności kart graficznych. 6600gt uzyskało przy 1024x768, detale max, ale z wyłączonym terenem w tle (wyglada przez to biednie) całe 12 klatek na sekundę ;/ Nie wiem, chyba kupię xboxa 360 na raty:) Albo dozbieram na gf6800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie takie proste,

Na płycie nie działa jedno wejście na ram, pozostałe dwa działają. Na grafice natomiast nie ma wiatraczka ;]

Znalazłem na gamespocie obliviona pc i test wydajności kart graficznych. 6600gt uzyskało przy 1024x768, detale max, ale z wyłączonym terenem w tle (wyglada przez to biednie) całe 12 klatek na sekundę ;/ Nie wiem, chyba kupię xboxa 360 na raty:) Albo dozbieram na gf6800.

Pokaż mi ten test, bez przesady, ale jak miałem GF6600 AGP (nie GT) 128MB to wszystko ładnie hulało na 1024x768 w medium (na max details trochę za mało ramu na karcie). Oblivion potrzebuje karty 256MB ze wsparciem directX9c (SM3). NA Radeonie X1300 256 MB chodzi lepiej, ale tylko w max detalach, w medium lepsze zwykłe GF6600 128MB.

BTW ... trochę żałuję, że sprzedałem to 6600 za 200zł, na 7300GT GDDR3 128MB miałem tylko lepsze wyniki w benchmarkach typu 3dmark; gry chodzą tak samo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamespot.com/features/6147127/p-6.html

 

A grałeś z włączonym Distant Land ? Tam na pierwszej stronie jest filmik porównujący włączoną opcję i wyłączoną...masakra...

 

A masz jeszcze tego obliviona ? Mógłbyś napisać ile średnio wyciąga fps i zrobić parę screenów jak ogólnie prezentuje się na takich ustawieniach ?

Edytowane przez Szejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamespot.com/features/6147127/p-6.html

 

A grałeś z włączonym Distant Land ? Tam na pierwszej stronie jest filmik porównujący włączoną opcję i wyłączoną...masakra...

 

A masz jeszcze tego obliviona ? Mógłbyś napisać ile średnio wyciąga fps i zrobić parę screenów jak ogólnie prezentuje się na takich ustawieniach ?

No właśnie ... jak widać w moim sigu, nie mam możliwości na chwilę obecną :mur:, na tym zapasowym zasilaczu boję się nawet nieco pisać tego posta; a co tu mówić o odpalaniu tak wymagających gier. Zresztą wyjąłem X1300PRO, a GF7300GT poszedł na allegro - nie widział mi się ze względu na jakość obrazu 2D.

Distant Land wyłączony - tak jak pisałem medium details, dużej różnicy nie powinno być w wyglądzie gry, a "performance" bardzo na tym zyskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion u mnie:

 

1024x768, tekstury Large, HDR, zasieg widzenia max z zaznaczonymi wszystkimi opcjami widocznosci i poprawionymi teksturami zasiegu. Actor Fade max, Tree fade jakies 2/3 maksimum, to samo Object fade, Item fade dosc blisko, Grass fade gdzies w polowie. Cienie na zewnatrz off (za wyjatkiem cieni rzucanych przez korony drzew), wewnatrz blisko lewego kranca (mala ilosc cieni). Na zewnatrz 18-20 fps, wewnatrz co najmniej 30.

 

Troche optymalizacji ini, do tego mody wydajnosciowe: LowPoly Grass, Short Grass, Wiseman's Reduced Textures, Oblivion PolyGone Overhaul.

 

Screeny:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie takie proste,

Na płycie nie działa jedno wejście na ram, pozostałe dwa działają. Na grafice natomiast nie ma wiatraczka ;]

Znalazłem na gamespocie obliviona pc i test wydajności kart graficznych. 6600gt uzyskało przy 1024x768, detale max, ale z wyłączonym terenem w tle (wyglada przez to biednie) całe 12 klatek na sekundę ;/ Nie wiem, chyba kupię xboxa 360 na raty:) Albo dozbieram na gf6800.

BIerz X-a na raty i sie nie zastanawiaj, napewno dluzej pograsz i lepiej niz na tym 9800pro/6600gt/6800/7600 a nawet 7900gtx

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...