Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze wiesz co w Ubuntu nie trzeba instalowac sterow do Płyty on sam instaluje Zazwyczaj stery do grafy jedynie sa potrzebne.

 

WIndowsa nie przeinstalowywalem Ale dawaniej jak zmienialem kompa to windows normalnie sie wlaczyl. Teraz chcialem wejsc na windowsa zeby zaimortowac liste kontaktow i inne ustawienia np. firefoxa a potem reinstalnac

Kurde a restart w momencie jak wchodze jest.

 

Bios nie ruszalem nic wszystko tak jak bylo czyli Default (Płyta jest nowa)

To skopiuj sobie profile spod linuxa i reinstaluj winde, bo to najprawdopodobniej jest przyczyną kłopotów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne dal mnie jest ze tryb awaryjny konczy sie tez restartem bo w nim nie laduje sterow itd.

 

Kurde to jutro po pracy przeinstaluje winde moze ruszy to bym profile i ustawienia zapisal sobie z programow a jak nie no to trudno format .....

 

Dzwne jeszcze ze Biostar przy wlaczeniu kompa odrazu pokazuje mi 30 stopni temp proca a jak pochodzi chwile to 34 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp w biosie zawsze rośnie, tak jakby proc łapał stresa ;)

 

Co do windowsa to nie dziwne, po prostu inny chipset i inne stery do dysku potrzebne. I tryb awaryjny nic do tego nie ma [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SD 4000+ E4 0630 od marek_voodoo + CM Hyper TX + AC5 42-44 stopnie w stresie

3ghz def napiecie w CPU-Z pokazuje 1.36v

Dzielnik pamieci 166 czyli Pamieci na 400Mhz

 

Narazie 1h ORTHOSA i jest OK zobaczymy po 3h ;-)

Chyba mi sie dobre sztuka trafila ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SD 4000+ E4 0630 od marek_voodoo + CM Hyper TX + AC5 42-44 stopnie w stresie

3ghz def napiecie w CPU-Z pokazuje 1.36v

Dzielnik pamieci 166 czyli Pamieci na 400Mhz

 

Narazie 1h ORTHOSA i jest OK zobaczymy po 3h ;-)

Chyba mi sie dobre sztuka trafila ;-)

Ja bym powiedział, że raczej normalna ;)

Zrób ~3.2ghz na stock to wtedy będzie dobra ;]

 

chcialbym sie dowiedziec ile taki San Diego @ 2.4GHz jest wydajniejszy od Venice @ 2.7 GHz? :)

Venice 2.7Ghz jest wydajniejszy od SD 2.4Ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tosiu

Zjedz z mnoznikiem do 11 i leć z htt w górę.

 

kto ma narazie najszybsze e6?

 

Otóż sam posiadam A4000+ na E6 (0640 BPMW) i jak widać na załączonych obrazkach nie ma się, do czego przyczepić.

Czyli nie taki E6 zły jak go czasem malują :)

 

 

Procek pracuje, na co dzień na 2981Mhz na 1.4V (bios)

2981

(więcej nie mogę, bo to Dual-Sata2 bez moda), a gdy komputera używa dziewczyna jedzie na 1626 na 1.15V (ale nie był testowany na wyższych mnożnikach z tym lub innym napięciem, dopiero po powrocie z Zakopanego będzie więcej testów). Na obu ustawieniach przechodzi ponad 7h PRIME, nie mówiąc o takich rzeczach jak 3dmark 01, PI czy S&M. Temp w stresie nie przekracza 47 stopni. AC Frezer kręci się 1600-1900rpm. W pokoju raczej ciepło. Komp stoi 2-2,5m od grzejnika.

 

Największe taktowanie do PI 16M to 3026 1.4V.

Najwieksze stabilne do PI 3026MHz

 

Przy ustawieniach 280HTT x11 3080Mhz następuje restart w momencie pojawienia się ekranu „Zapraszamy” w Win XP. Wydaje się, że brakuje mu trochę Voltów.

 

A nawet nie wiecie, jaki byłem zły na to całe NG-electronic, gdy zobaczyłem CF na końcu serii, a zamawiałem BN. :lol2:

 

Przesiadłem się z poczciwego AXP 2500+@3200+ (który swoja droga od czasu do czasu chodził na 2,5Ghz na 1,8V (w biosie), ale Q-92CU nie dawał rady z chłodzeniem tej grzałki. I wzrost wydajności jest widoczny gołym okiem, szczególnie podczas ładowania systemu i aplikacjach, bo w grach jakoś tego nie odczułem, a spodziewałem się troszkę więcej.

 

 

Mam jeszcze jedno małe pytanie w związku z oszczędzaniem energii przez procesor. Czy takie skoki napięcia przy ustawieniach „Power on demand” w RMclock’u nie szkodzą strukturze procesora? Wystarczy byle odpalenie większego programu, ikonka zmieni się na sekundkę na czerwoną, (czyli na max taktowania i napięcie) a później wraca na zieloną. Czy taki skok napięcia z 1.15V na 1.4V nie szkodzi?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że po co opracowano Cool'n'Quiet??

Wyniczek ładny jak na E6. Okazuje się że jednak można trafić na dobrego E6, ale jednak to większa loteria niż z E4.

BTW jako że jestem chory możliwe że w poniedziałek będę miał czas pobawić się swoim E4 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, by oszczedzać energie :rolleyes:

 

Wiesz, to stare przyzwyczajenie bo naczytalem sie ze podobne programy, ktore wylaczaly czesc

procka na K7 szkodziły jego strukturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, takze jestem po zakupie u marka_voodo

0630@3ghz na 1,35v obly 2h stable i sie wywalil, na 1,375v rock stable.

Jak bedzie mial jeszcze te E4 to sie nawet nie zastanawiajcie. Polecam !!!

Bardzo miło m ito słyszeć. Na stan aktualny skonczyły sie z serii E4

mam 5 sztuk z E6 -

 

ADA4000DKA5CF

LCBBE 0640 BPMW

 

cena od ręki z te to 330 zł - myśle iż warto jak za te cene. Co do OC na tych prockach to sami ocencie

z ciekawosci tez mam x2 4200 na 939

 

jak cos to 662567585 - ja wiem ze takie posty to na innym dziale ale w sumie robie to na prośby użytkowników którzy pytają czy jeszcze mam ,jak chodzą itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło m ito słyszeć. Na stan aktualny skonczyły sie z serii E4

mam 5 sztuk z E6 -

 

ADA4000DKA5CF

LCBBE 0640 BPMW

 

cena od ręki z te to 330 zł - myśle iż warto jak za te cene. Co do OC na tych prockach to sami ocencie

z ciekawosci tez mam x2 4200 na 939

 

jak cos to 662567585 - ja wiem ze takie posty to na innym dziale ale w sumie robie to na prośby użytkowników którzy pytają czy jeszcze mam ,jak chodzą itp.

Z ciekawości pytam: skończyły się definitywnie, tj nie ma i nie będzie już E4, czy tymczasowo? A jak wygląda sprawa z dostępnością za granicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest bardziej wiarygodne?

 

ustawienie w biosie 250x12 i 3000mhz pokazywane w biosie

 

czy jednak CPU-Z , który pokazuje 250,9x12

 

Ma to znaczenie bo powyżej 3ghz wyraźnie zwiększa sie zapotrzebowanie na papu i sam nie wiem ile w koncu leci procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest bardziej wiarygodne?

 

ustawienie w biosie 250x12 i 3000mhz pokazywane w biosie

 

czy jednak CPU-Z , który pokazuje 250,9x12

 

Ma to znaczenie bo powyżej 3ghz wyraźnie zwiększa sie zapotrzebowanie na papu i sam nie wiem ile w koncu leci procek.

Generator HTT na każdej płycie jest co najwyżej mniej lub bardziej dokładny, dlatego nigdy nie będziesz miał idealnie 250MHz. Ale 250,9 to zdecydowanie za duży błąd, sprawdź innym programem jakimś (np everestem). Jak odczyt będzie ten sam, to raczej masz te 250,9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generator HTT na każdej płycie jest co najwyżej mniej lub bardziej dokładny, dlatego nigdy nie będziesz miał idealnie 250MHz. Ale 250,9 to zdecydowanie za duży błąd, sprawdź innym programem jakimś (np everestem). Jak odczyt będzie ten sam, to raczej masz te 250,9.

No to wiem tylko nie wiedziałem na których odczytach sie opierać.Wychodzi ze średnio bios zaniża HTT o 0.7 :angry: A wiadomo jak dokładność ustawień jest ważna.Dobrze że za kilka dni będe mial DFI to może będzie lepiej :D

 

I takim oto sposobem moj SD 4000+ E4:

 

3Ghz przy Vcore 1.37(z poziomu biosu) - może być :wink:

 

temp w stresie to 41*C Scythe Ninja+Fander 92mm 600@1200rpm

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam duży problem z kompem.A więc posiadam san diego 3700 (rewizaj E6) od ng electronic , do tego ecsa nforce 3(jedyna nowa płyta dostepna w sklepach) i chłodzenie Pentagram hp 100 alcu.Reszta sprzętu z podpisu.Problem jest taki że komp nie za każdym razem się odpala.To znaczy po wyłączeniu i próbie ponownego włączenia trzeba parę razy mieszać wyłącznikiem listwy i kompa żeby raczył ruszyć.Zmieniałem zasilacz, pamieci i dalej to samo.Oddałem płytę do serwisu i powiedzieli że sprawna.Czy ktoś miał taki lub podobny problem?Czy przyczyną może być procek? Pytam wszędzie gdzie się da, dlatego tu tez próbuję , może ktoś spotkał się z czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych taktowaniach powinieneś mieć spokojnie z 10:20 ;]

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2501141

 

Dokladnie wiem o tym.. problemem jest windows... to bylo robione na viscie na xp jest duzo gorzej nawet jak go okroje... Musze lepiej przygotowac pod to system ale cos mi nie wychodzi :huh:

 

Ty widze nie masz z tym problemu... masz jakies sugestie co do okrojenia systemu ?

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wiem o tym.. problemem jest windows... to bylo robione na viscie na xp jest duzo gorzej nawet jak go okroje... Musze lepiej przygotowac pod to system ale cos mi nie wychodzi :huh:

 

Ty widze nie masz z tym problemu... masz jakies sugestie co do okrojenia systemu ?

Wszystkie usługi off, błyskotki off, explorer off, wszystko z autostartu out, defragmentacja, odchudzenie rejestru + kilka tweaków w nim, i jeszcze parenaście innych tweaków ;)

 

Też bym coś walnął, tym bardziej że mam nawet niezłą sztukę pod sub zero, ale hynixy coś nie chcą współpracować :/ No i timingami też nie grzeszą ;) Jakich ty użyłeś pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie usługi off, błyskotki off, explorer off, wszystko z autostartu out, defragmentacja, odchudzenie rejestru + kilka tweaków w nim, i jeszcze parenaście innych tweaków ;)

 

Też bym coś walnął, tym bardziej że mam nawet niezłą sztukę pod sub zero, ale hynixy coś nie chcą współpracować :/ No i timingami też nie grzeszą ;) Jakich ty użyłeś pamięci?

Ja to wszystko wiem windows byl na maxa odchudzony ale dalej czas jest za duzy... tak na prawde nie wszystkie procesy out to dobry pomysl !! sam sprawdzalem :)

 

Pamieci to infineon (winbond bh6) 166 mhz @ 272 mhz :) a wszystko przy 3.7 V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa, jednak sie okazalo,ze moj do pelnej stabilnosci na 3Ghz potrzebuje 1,4V.Prime,pi, 3dmark05, moze chodzic na okreta przy 1,35V,a nie uwzglednilem 3dmarka03.Dzis zapuscilem a tu zonk :mur: dopiero na 1,4 jest full stable.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...