Skocz do zawartości
macialek

Pomocy Athlon XP

Rekomendowane odpowiedzi

Nabylem dzisiaj Athlonka AXDA 1700DUT3C JIUHB 0302WPEW. Wsadzilem go na mojego Soltka 75 KAV i nic... Komp nie podnosi sie... Wydaje mi sie, ze wszystko robie dobrze, wiec gdzie moze lezec przyczyna??? Bios mam Q9 wiec nie powienien sporawiac klopotow. Chyba, ze byle rozne Q9 ale nic mi o tym nie wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly jest i zdrowy...

Ale poczytalem troche i jedna rzecz mnie zastanawia...

Czy wstarczy bios Q9 czy koniecznie trzeba przynakmniej Q91... Jak Q91 lub wyzej, ot mam problem bo oryginalny flash odszedł do krainy wiecznych łowow i teraz Eprom mam... jest moze ktos z Torunia, kto moze mi tanio przeprogramowac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zworki na płycie nei orzestawiłes albo cos takiego z fsb 100 na 133 ?? nei mam innych pomysłów naazie

 

ps. sprawdz go u jakiegos znajomego moze to z nim cos nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zworki na płycie nei orzestawiłes albo cos takiego z fsb 100 na 133 ?? nei mam innych pomysłów naazie 

 

ps. sprawdz go u jakiegos znajomego moze to z nim cos nie tak

Bede musial... Ale oby nie... Chyba ze mi go od reki wymienia... Ale na rzie mysle nad tym biosem.... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zworki na płycie nei orzestawiłes albo cos takiego z fsb 100 na 133 ?? nei mam innych pomysłów naazie 

 

ps. sprawdz go u jakiegos znajomego moze to z nim cos nie tak

TO raczej nic nie zmieni bo proc wystrtuje na fsb 100MHz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie nie dziw plytki na kt133a czesto maja problemy z 0.13u niestety bedziesz musial wrzucic palomino update'nij jeszcze bios ale watpie czy to cos pomoze

No to swietnie ze taqk szybko sie o tym dowiedzialem :evil:

Nie wiem czy w sklepie tak bez bolu mi go wymienia... :x

Mogliby cos o tym producenci napisac... Na stronie soltka wyraznie mozna przeczytac, ze te plytki wspieraja Antki XP o ile PCB>=F1... a takowe mam :x :x :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to swietnie ze taqk szybko sie o tym dowiedzialem  :evil: 

Nie wiem czy w sklepie tak bez bolu mi go wymienia... :x

szkoda ze tak daleko mieszkasz bo bysmy sie zamienili na procki i jeszcze bym ci doplacil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze tak jak go nie spaliles ani w zaden sposob nie uszkodziles to bezproblemowo. Mnie po trzech tygodniach uzytkowania wymienili asusa a7v8x bo powiedzialem ze sie zawiodlem na wydajnosci :lol: a tak naprawde chcialem miec 8rda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze tak daleko mieszkasz bo bysmy sie zamienili na procki i jeszcze bym ci doplacil :)

Jak bede go musial wymienic to sie wqrwie i cos zniszcze!!! Wysadze siedziebe Soltka w Deutschlandach za udzielanie falszywych informacji :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Hisoria dobiegla konca... Nie napisalem wczesniej, bo z tego wszystkiego sie rozchorowalem...

Antek 1700+ B0 nie poszedl na Soltku SL-75-KAV. Update biosu nic nie dal. Wstawilem na probe starszego dziada i dzialal.... Ale ze grzal sie jak kaloryfer i perspektywy mail niewielkie, to zmienilem plytke na MSI MS-6593 (KT266a). Sdrki na DDR (512) i do biznesu doplacilem 150 zł. Czy bylo warto? Otoz duren stal sie juz 2200+, ale tylko przejsciowo bo na zasilke nowa czekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WLASNIE DZISIAJ NABYLEM 1700XP 0307 I TU JEST PROBLEM

MAM SOLTEKA

SL-75DRV2 VIA KT266A

CZY TO WINA BIOSU BO NIE INSTALOWALEM I TYLKO 2 RAZY JAKOS POKAZAL MI SIE EKRAN NA KRORYM BYLO TYLKO CMOST PO WYKRYCIEM DYSKOW CZY TO JEST NAPEWNO BIOS

?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SL-75KAV- Ten procek MUSI pujść na tej płytce, bo u mnie chodził, bo miałem pożczonego od kumpla, niestety nie pamiętam, czy miałem jeszcze Q9 czy już Q11

 

Co do SL-75DRV2- Sprawdź dokładnie na stronie Solteka, bo te płyty CHYBA obsługiwały B0 w wyższych wersjach PCB, o ile nie mylę modelu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos wyjasnic łopatologicznie proces instalacji biosu

AWDFLASH

czy mozna nie zgrywac na dyskietke tych plikow i instalowac z dysku

np jak mam na c:/75drvk41_bin to czy tak mam wpisac w AWDFLASH

i co wpisac w tej drogiej tabelce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz odpalac awdflasha z hdd ale radze ci zrob sobie dyskietke bo gdyby cos poszlo nie tak pozniej nie zrobisz nic!!! a zreszta ilez to roboty zrobic format a: /s i zgrac awdflasha i plik biosu na fdd??? :?

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos wyjasnic łopatologicznie proces instalacji biosu

AWDFLASH 

czy mozna nie zgrywac na dyskietke tych plikow i instalowac z dysku

np jak mam na c:/75drvk41_bin  to czy tak mam wpisac w AWDFLASH

i co wpisac w tej drogiej tabelce

Najlepiej miej plik z biosem i flashera i na dyskietce, i na dysku, i flashuj z dysku.

 

W jednej linijce wpisujesz nazwę, jaką ma mieć STARY bios (backup), i flasher zgra go z kości na dysk, gdybyś chciał wrócić do starej wersji.

W drugiej linijce wpisujesz lokalizacje nowego biosa, np. c:q11.bin, jeżeli twój plik z biosem nazywa się q11.bin i jest w głównym katalogu na c:

 

UWAGA. Nie pamiętam, czy najpierw pyta się o nowy, czy stary bios, więc czytaj uważnie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI WIELKIE

ale jak ktos ma pecha to ma bo zwalila mi sie stacja A albo kabelek ehheheheheh i mnie to wk.......

a ten plik na DRV2 to 75drvk41.bin ciekawe czy bendzie dzilalo

 

Znalazlem!!

Dla zainteresowanych odsylam na www.pomoc.bios.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem dzisiaj Athlonka AXDA 1700DUT3C JIUHB 0302WPEW. Wsadzilem go na mojego Soltka 75 KAV i nic... Komp nie podnosi sie... Wydaje mi sie, ze wszystko robie dobrze, wiec gdzie moze lezec przyczyna??? Bios mam Q9 wiec nie powienien sporawiac klopotow. Chyba, ze byle rozne Q9 ale nic mi o tym nie wiadomo...

Q9 nie obsluguje Througbredow B.

Musisz zaladowac Q11 :P

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SL-75KAV- Ten procek MUSI pujść na tej płytce, bo u mnie chodził, bo miałem pożczonego od kumpla, niestety nie pamiętam, czy miałem jeszcze Q9 czy już Q11

 

Co do SL-75DRV2- Sprawdź dokładnie na stronie Solteka, bo te płyty CHYBA obsługiwały B0 w wyższych wersjach PCB, o ile nie mylę modelu  :roll:

Mialem wyzsza wersje PCB i nie ruszyl. KT133a maja klopoty z obsluga stepingu B0. Zwykle o,13 moze i chodza ale te dziewieciowaflowe NIET.

Wgralem q11, wyczyscilem bios, na glowie stawalem i nic... Wiec nie mowcie ze musi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz sproboj upgradu biosu. Jesli nie pomoze to znaczy ze jesli wstawiles tam proca w wymiarze 0.13 i plyta nie obsluguje tego wymiaru. W tym momencie szukaj 1700 w 0.18. Ja mam taka plyte glowna ale nie pamietam czy obsluguje 0.13 mikrona patrz na stronie producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Soltek DRV2 na KT266A nie obsługuje Athlonów 0.13 Sam byłem posiadaczem takiej płyty i miałem ten sam problem gdy zmieniłem procesor z 0.18 na 0.13. W zasadzie przechodziły tylko testy w biosie i na tym kończyło sie działanie komputera. Skończyło sie to wszystko wysłaniem płyty do serwisu Solteka skąd nadeszła jednoznaczna odpowiedź że ta płyta obsługuje tylko Athlony 0.18. W wymiarze 0.13 działaja z tą płytą tylko Durony. Moje próby zmuszenia do działania Athlona 0.13 do pracy z ta płyta skończyły sie uszkodzeniem procesora i płyty - na szczęście obie części zostały wymienione na gwarancji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Soltek DRV2 na KT266A nie obsługuje Athlonów 0.13 Sam byłem posiadaczem takiej płyty i miałem ten sam problem gdy zmieniłem procesor z 0.18 na 0.13. W zasadzie przechodziły tylko testy w biosie i na tym kończyło sie działanie komputera. Skończyło sie to wszystko wysłaniem płyty do serwisu Solteka skąd nadeszła jednoznaczna odpowiedź że ta płyta obsługuje tylko Athlony 0.18. W wymiarze 0.13 działaja z tą płytą tylko Durony. Moje próby zmuszenia do działania Athlona 0.13 do pracy z ta płyta skończyły sie uszkodzeniem procesora i płyty - na szczęście obie części zostały wymienione na gwarancji ...

DURON 0.13??? Chyba jak weźmiesz nożyczki i cache z XP okroisz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...