Skocz do zawartości
hubi_89

Polska Siatkówka

Rekomendowane odpowiedzi

PC Speaker super plenta ... Dedykacja Arkowi - mysle ze na niczym im bardziej im nie zalezalo jak dedykacja mu zlota wkoncu to byl jeden z nich, i jest nadal tak mysle. Mysle ze na niczym bardziej im nie zalezy jakpodarowanie mu medalu ... sa wielcy dla mnie najlepi .... I powinni byc dla kazdego POLAKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie przepadam za siatkowką, ale ciesze sie ze srebra ktore osiagnelismy. Cieszy mnie to ze polska wcale nie musi byc gorsza od faworytów . I ciesze sie ze pokazuja to siatkarze, jak i nasi piłkarze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi wytłumaczy zamieszanie powstałe gdy za P. Gacka mial wejsc Bąkiewicz? (nie wiem czy dobrze nazwisko zapamietalem).

Dla mnie to byl smiech na sali.. W takiej koszulce nie, potem mu jakas odblaskowa dali, na koncu i tak gral w normalnej koszulce Libero - takie cos podczas finału?

Well, postaram się to zrobic jak najbardziej zrozumiale...

 

Libero, to zawodnik, który do gry wchodzi za środkowego bloku, który zgodnie z ustawieniem powinien znajdować się w drugiej linii (przyjęcie, obrona). Libero gra tylko w obronie, nie wolno mu grać w pierwszej linii, czyli linii ataku (i bloku). Zmiany libero można dokonać tylko raz w czasie trwania meczu, i tylko z powodu zgłoszonej sędziom/supervisorowi kontuzji. Na pozycji libero w Polskiej drużynie występuje właśnie Piotr Gacek. Zgłoszono kontuzję Piotra, sędziowie dopuścili do zmiany, a całe zamieszanie powstało wskutek niezrozumienia/nieznajomości przepisów FIVB przez parę sędziującą i supervisora, oraz przez ogólny bałagan.

 

Przepisy zaś stanowią:

- jeśli zmieniamy libero w trakcie trwania seta, to wchodzący na jego pozycję zawodnik (w tym wypadku Michał Bąkiewicz) musi grać w swojej koszulce z nałożonym dla odróznienia kolorowym trykotem.

- jeśli zmieniamy libero w przerwie, między setami - na nowego seta zawodnik wychodzi w innym, odrózniającym się (właściwym dla libero) stroju. Tak samo w stroju libero powinien zacząć nowego seta, jeśli zmiana nastąpiła w poprzednim i grał w odróżniającym trykocie.

 

Panowie "zawiadujący" meczem najpierw chcieli wpuścić Michała w innej (libero) koszulce, potem zmienili zdanie, wygonili go z boiska, dali zielony trykocik, w którym zagrał 2 piłki, a od nowego seta grał już w koszulce libero...

 

Więc - z punktu widzenia przepisów wszystko było OK, natomiast zamieszanie jakie przy tym powstało nie świadczy najlepiej o organizatorach/obsadzie mistrzostw... Wystarczyło zresztą posłuchac głosów siatkarzy i dziennikarzy z wszystkich oprócz Japonii krajów, którzy mocno krytykowali organizację tych zawodów...

 

Co do naszych siatkarzy - jestem dumny :) Sam grałem ładnych kilka latek, co prawda poziom 2 liga i uczelnia ale jakieś mecze o stawkę się grało ;) Więc wiem jaki to może być stres i emocje, dlatego naprawdę im gratuluję i jestem z nich dumny :) Obyście nie zatrzymali się teraz, pokazaliście na co was stać... Wzmocnieni zdolną młodzieżą i z wiarą we własne siły i możliwości dacie nam jeszcze niejedną radość :)

 

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w meczu na szczycie 4.kolejki PLS Skra pokonała AZS Częstochowa 3:1.

Mecz stał na wysokim poziomie, a dużym pozytywem jest postawa Adriana Patuchy, który pokazał klasę nie tylko w zagrywce, ale także w ataku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nasi w półfinale grają z Brazylią w Lidze Światowej, wygrali pięknie z kowbojami z USA :D. W ogóle nasi siatkarze jadą ze wszystkimi, a tu cisza... Czyżby nie było na forum sympatyków siatkówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy umiesz czy nie, to jest mało ważne. Nikt nie rodzi się od razu mistrzem. Każdy w czymś jest dobry i już. A tak w ogóle to trzymam kciuki za naszych i wy też trzymajcie, oby się udało z wielką Brazylią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nasi sa w formie. jutro beda 2 bardzo wyrownane mecze. my i brazylia jako dwa bardzo finezyjnie i szybko grajace zespoly oraz usa i rosja czyli zespoly grajace silna i poukladana siatkowke. mysle ze amerykance sa w bardzo wysokiej formie i moga postraszyc rosjan. bedzie to taka swoista wymiana kto mocniej bije stanley vs poltawski. takze ciekawi mnie jak hansen zagra z millarem czy uda im sie postraszyc na srodku kazakowa czy kuleszowa. a takze czy rosjanie zlamia swietnie przyjmujacych priddiego, salmona i lambourne'a. cos mi sie wydaje ze ich nie zlamia a hansen grajac szybko i kreatywnie bedzie gubil srodkowych rosjan. stawiam 3:2 dla usa, a w naszym meczu 3:2 dla polski :] mam nadzieje ze wlazly sie wykuruje, bo szymanski zagral mecz zycia z francuzami, a z amerykanami juz nie bylo tak dobrze. mysle ze jak guma zagra lepiej niz ricardo to wygramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jednak nie siadl pierwszy typ. ruski zagrali bardzo dobrze oprocz 2 seta i zasluzenie wygrali. ale to co robi poltawski na zagrawce to jest po prostu kosmiczne. 117, 119, 120 km/h ... jezeli w finale bedzie dalej mu siedziec tak zagrywka to ruski maja bardzo duze szanse na wygrana. i jeszcze ten ostapenko co wchodzi tylko na zagrywke. po prostu masakra. jezeli amerykanie mieli takie ogromne problemy to nawet jakby ustawic 3 najlepszych libero na swiecie to i tak by tego nie odebrali ...

a teraz nasi trojka do zera i polska zegna frajera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatkarki ostro idą w WGP. Wygrały 5 mecz z rzędu, a Podolec wreszcie tak, jak się do niej oczekuje.

 

Polacy natomiast po ciężkim obozie siłowym nie zachwycają w Memoriale Huberta Wagnera, a na dodatek Wlazły nie jedzie na ME, więc pozostaliśmy tylko z jednym atakującym klasy europejskiej. Myślę oczywiście o Szymańskim, gdyż Prygiel to dla mnie pomyłka, ale i tak pewnie pojedzie na ME, bo trenował z kadrą w czasie obozu. Aktualnie nie mamy nikogo na jego miejsce. Gromadowski i Kurek za młodzi, a Papke i Rybak za starzy. Dramat :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły niefart, rozsypala się nagle drużyna przez kontuzje.

Coś z tym Memoriałem jest zawsze, po jednym wypadli z kadry Kadziewicz, Stelmach, Ignaczak, zagumny sobie palce połamał, teraz 2 odpadło znowu. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj sobie żartowali ze "chyba" wygrają z Belgią. Jak na ironie to chyba nie wygrali :lol:

http://www.mesiatkarzy.wp.pl/kat,33554,wid...mp;ticaid=146c0

W tym wypadku potrzebna jest powtórka z MŚ. Albo wygramy z Rosją (najlepiej wysoko) albo jedziemy do domu :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwają ME w siatkówce kobiet. Polki jak na razie przeszły do półfinału bez porażki z I miejsca w grupie. W półfinale trafiliśmy na Serbki, a w drugiej parze wystąpią Rosja i Włochy. Mecze w sobotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh czyżby nikt nie oglądał ME w siatkówce mężczyzn? Po raz pierwszy w historii jesteśmy mistrzami starego kontynentu :) ja wiem że piłka jest bardziej popularna, sam np wolę grać w piłkę niż w siatę, ale skoro kopaczy mamy takich jakich mamy wypada się cieszyć innymi sukcesami :) ze swojej strony mogę napisać że dawno się tak nie denerwowałem i to zarówno w półfinałach jak i finałach, ciężko było ale się udało :) szkoda że nie potrafią utrzymać poziomu, grają falami raz lepiej raz gorzej, dobrze że tych pierwszych zdecydowanie więcej :) no i jedno ale, Gruszka jako MVP turnieju, mi jakoś nie pasuje, sam nie wiem dla kogo ten tytuł by dobry, ale Gruszka pomimo że kończył dużo ataków to jednak nie jest aż tak dobry w pozostałych elementach gry, takie moje skromne zdanie, no ale nie marudzę już :)

 

a i jeszcze coś:

1) po co organizować ME w Turcji skoro gołym okiem widać było brak zainteresowania tym sportem?

2) praca kamery to było trochę lol jak dla mnie, nieraz coś się działo a kamera w trybuny czy zbliżenie na twarz, w Polsce jakoś realizator sobie lepiej radzi

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę siatkę od piłki. I grać i oglądać. Kobiety ;) i mężczyzn. Widziałem półfinał - Bułgarzy właściwie nie stawiali oporu, mnóstwo błędów własnych. Widziałem finał i trochę się bałem, że Francuzi rozwalą naszych spokojem, opanowaniem. Odnosiłem wrażenie, że delikatnie "macają" Polaków na siatce i im to wychodzi. Ale to było za mało. W końcówce się posypali pod presją (nie żebym ich żałował). Nie jest to zespół tak mocny jak za czasów Lozano kiedy zdobyli srebro na MS ale i tak się przyjemnie ogląda. Gratulacje za ME [;

 

2) praca kamery to było trochę lol jak dla mnie, nieraz coś się działo a kamera w trybuny czy zbliżenie na twarz, w Polsce jakoś realizator sobie lepiej radzi

Na te paskudne Turczynki albo na tego ichniejszego oficjela (komentator zdaje sie nie wiedział kto to bo słowem nie wspomniał xD), albo na bark zagrywającego siatkarza - beznadziejne rzeczywiście. I powtórki w slo-mo w których nic nie widać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Gruszka na MVP to lekkki lol. koles dla mnie ma 3 szare komorki 1- pike, 2- uderzyc, 3- mocno. Tyle razy ile atakowal w potrojny blok z nadzieja ze sie przebije to glowa mala.

 

Sama gra naszych nierowna jak jasna cholera.

 

Zaskoczyli mnie tylko Rosjanie, ktorzy zaprezentowali naprawde zajebiaszczy styl gry.

Lecz z dwojga zlego wolalem w finale Francuzow niz Rosjan. Tam Gruszka juz nie ponabijalby tylu punktow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruscy jak na moje trochę zbyt pewni siebie, przyjechali po złoto i po przegranym półfinale wydaje mi się że oddali brąz, nie żebym Bułgarom coś odejmował, ale jednak Ruscy mogli się bardziej postarać. Co do Polaków to jak wrócą kontuzjowani zrobi się fajna rywalizacja w drużynie, np taki Kurek jak dla mnie nowa siła w polskiej ekipie no i atmosfera chyba trochę lepsza niż za Lozano co dobrze wróży na przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie kibce obudzili, nawet nie patrzyłem czy jest taki temat czy nie.

jonathan widziałeś jakiś mecz, może i nierówna ale wygrali każdy mecz mimo że wygrywali dopiero w 5 secie. Może wejdz na boisko i zobaczysz czy tak łatwo obić blok :D Za cos MVP dostał był skuteczny i zawiódł nigdy na ME.

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiałem na Gruszke albo Bąkiewicza, ale pózniej jednoznacznie psotawiłem na Gruszke

 

W Teraz My Zagumny i Bąkiewicz , nie wiem po co oni tam są. Albo sie stresują albo poprostu nie chce im sie już rozmawiać.

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie mam nic do Gruszki ale np zagrywać to się bał, a przecież potrafi mocno przywalić :) jak dla mnie mvp to po prostu gracz kompletny dobrze grający w każdym elemencie, może na serio nie było lepszego gracza (nie wiem nie widziałem wszystkich meczy) ale jednak Gruszce też trochę brakuje :) no ale zwycięzców się nie osądza, więc cieszmy się i nie marudźmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...