Skocz do zawartości
DeathNoise

Zestaw Do Grania - 6-7k

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladam forum od niedawna, wiec nie znam jeszcze w pelni panujacych tu zwyczajow - tak wiec jesli "gotowe zestawy" powinny sie tu skladac z samego procka, mobo, ramu i grafiki, a o reszte powinienem spytac w innych kategoriach, to dajcie znac - narazie pisze wszystko w jednym, bo nie chce zasmiecac forum 10 tematami, pytajac o kazda czesc oddzielnie.

 

Komputer ma byc do grania i chcialbym, zeby starczylo na jak najdluzej - tzn. zeby w razie potrzeby wymiany/upgrade'u musialbym zmienic grafike, dolozyc ramu, ew. wlozyc nowy procesor. Wolalbym, zeby mobo starczyla na troche dluzej.

Tak jak w temacie sprzet ma kosztowac ok. 6k - nie sa to sztywne granice, nie bede plakal jak wyjdzie 5,5, ale jak bedzie trzeba wydac 6,5 to tez powinno byc to mozliwe. Ma sie w tym zmiescic cala buda - monitor, mysz i klawiatura narazie zostana stare.

Chcialbym, zeby komputer byl gotowy na lekki o/c (moze niekoniecznie odrazu, bo mam do nadrobienia tytuly z ostanich 3 lat ;) ale tak zebym mogl podkrecic, bez dokldania dodatkowego chlodzenia, jak zaczna pojawiac sie bardziej wymagajace tytuly)

Generalnie moze byc tu troche "bledow", poniewaz nie sledzilem co sie dzieje w sprzecie od jakichs 5 lat, kiedy to ostatnio zmienialem kompa - tak wiec w wielu sprawach nie orientuje sie jeszcze dobrze, wszelkie rady i poprawki beda wiec mile widziane ~~

I jeszcze jedna uwaga - grafika bedzie wygladac smiesznie, ale prosze o przeczytanie wyjasnienia nizej, zanim ktos stwierdzi "co za kretyn wklada taka gowniana grafike do takiego sprzetu" ;)

 

proc: Core2 Duo E6600 [PC Projekt: 1140]

mobo: Gigabyte GA-965P-DQ6 Intel P965 [PC Projekt: 780]

ram: GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz [PC Projekt: 970]

grafika: GeForce 7600 GS Galaxy 128MB HDTV & DVI (500/1400 1.4ns) (PCI-E) Zalman [PC Projekt: 450]*

dzwiek: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music [komputronik: 330 / oem w PC Projekt: 260]**

psu: Tagan 600-U35 600W EasyCon [PC Projekt: 600]

obudowa: Thermaltake Armor Black z wentylatorem 250 mm [komputronik: 610]

dysk: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 SATA II [PC Projekt: 360]

chłodzenie proca: Scythe Infinity [komputronik: 173]

nagrywarka: LG H22L [PC Projekt: 140]

 

Z bajerow rozwazam jeszcze jakis ladny panel z temperatura :P W sumie to pasowalby mi Thermaltake HardCano 12, ale jak ktos ma cos do poradzenia, to rowniez chetnie przeczytam ;)

 

* generalnie komputer chce kupowac kolo lutego, czyli za jakies 2-3 miesiace (ale rozpiska juz, bo chyba nic poza grafika i ew mobo nie moze sie do tego czasu zmienic; poza tym chcialem niektore rzeczy kupic juz teraz, jak np obudowa, ktora o dziwo w komputroniku ma nizsza cene niz w innych sklepach wersja bez bocznego wentylatora). Tak czy inaczej do rzeczy - skad taka karta, w takim komputerze. Oczywiscie, docelowo ma byc GF 8xxx, ale nie chcialem poczekac az ceny sie ustabilizuja - teraz i tak bym go nie wykorzystal, a za te pol roku bedzie juz kosztowal normalniej. Nie wiem dokladnie kiedy wychodzi 8600 - luty, marzec? Ale na poczatku pewnie i tak cena bedzie lekko wyzsza od tej, ktora bedzie mozna zaplacic w okolicach wakacji. Dlatego chcialem kupic teraz jak najtansza karte, na ktorej bede mogl pograc w w miare nowe gry (jak pisalem, do nadrobienia mam ze 3 lata), a kiedy ceny kart pod dx10 beda juz nieco normalniejsze, to zmienic ja. Tak wiec chce tu wlozyc cos <500 zl (wolalbym nawet jeszcze nizej, bo to karta na 3-4 miesiace). Nie wiem jak sytuacja bedzie wygladac w lutym, ale na dzien dzisiejszy mysle, ze bylaby to ten Galaxy. Podana orientacyjnie kwota na komputer (czyli te ~6k) dotyczy opcji z tania karta - jesli okazaloby sie, ze GF8600 bedzie w lutym i bedzie wtedy kosztowal 1000, to wtedy dolozylbym te pareset zl i bral odrazu jego.

** widzialem, ze panuje przekonanie, ze X-Fi to przeplacanie, ale duzo slucham muzyki na komputerze (podlaczony do wiezy), ktora mam w dobrej jakosci - bo rippuje sobie sam ze swoich plyt - po prostu lenistwo, od jakiegos czasu nie chce mi sie przerzucac CD w wiezy :P

 

Prosze o ocene i ew. poprawki. Jesli zmienilbyscie cos w tym, to prosilbym rowniez o napisanie mi dlaczego B bedzie lepsze niz A (jak pisalem, od paru lat nie jestem na czasie i chcialbym to nadrobic).

No i pod katem przyszlego o/c - te wszystkie wiatraki w obudowie + Infinity to nie za malo? Warto dorzucic jeszcze chociaz jakies radiatory na chipset i ram?

 

Maly edit:

Jeszcze mi sie przypomnialo - pytanie do posiadaczy Thermaltake Armora. Podawana na stronach wysokosc obudowy to 530mm. Czy jest to wysokosc z tymi nozkami, czy samego pudla? Jesli ktos ma te obudowe i moglby to zmierzyc, to bylbym bardzo wdzieczny, bo miejsce w ktorym bedzie stala daje mi 534mm (wiem, ze zle to wplywa na wentylacje, ale to tylko polka, ktora znajdowalaby sie nad czescia obudowy - 10-15 cm glebokosci) - tak wiec jesli to wysokosc z nozkami, to obudowa weszlaby na wcisk :P Jesli natomiast obudowa jest w rzeczywistosci troszke wyzsza, to czy te nozki mozna odczepic?

 

Z gory dzieki za wszystkie rady i uwagi ~~

Edytowane przez DeathNoise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym kilka rzeczy:

Procek: E6300 + małe OC i wydajność porównywalna do 6600

Mobo: ASUS P5B Deluxe

RAM: Poszukałbym na twoim miejsciu GoodRamów Pro na Micronach D9

Grafika: 8800GTS (do lutego powinna troche potanieć)

Zasiłka: Spokojnie starczy jakiś słabszy model, np. 530 lub 480W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*c2d e6600 ~ 1200zł

*Scythe Infinity ~ 165zł

*Asus p5w DH dlx ~ 770zł, Asus p5wd2-E Premium Intel ~ 650zł, Giguś dq6 ~ 800zł

*2x 1gb 800MHz cl4 lub 1000Mhz cl5 Geil(d9), llk(jeśli trafisz na d9), te G.skill'e(bardzo zaufany forumowicz) brać puki są dostępne :wink: , C. Ballistix, OCZ ~ 1000-1200zł

*8800gts ~ 1800zł

*Seagate 250gb 16mb cache, NCQ ~ 300zl

*Tagan/Seasonic ~ 450-500w.

 

Edit: Wypalara - Pionier 111d ~ 140zł

Edytowane przez ShaDiQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek: E6300 + małe OC i wydajność porównywalna do 6600

 

Te 4MB pamieci L2 rzeczywiscie nie jest warte doplacania 500 zl?

Bo te male oc do E6600 rowniez chetnie :P

 

Mobo: ASUS P5B Deluxe

 

Dlatego, ze "lepsza", czy "troche tansza"?

 

Dodam, ze jesli i tak wydaje kupe kasy, to wole pierwsza opcje, nie chce juz szarpac sie o 100 zl, bo przy tej kwocie, to ledwo 2% ceny (bo jak pisalem - nie mam scisle okreslonej kwoty, w ktorej musze zmiescic i ew potem upgrade nie jest przewidziany na za 3 lata, bo wtedy rodzice dadza kase ;)).

 

Zasiłka: Spokojnie starczy jakiś słabszy model, np. 530 lub 480W

 

No wlasnie, o to tez chcialem pytac i mi wylecialo z glowy - czy nie przesadzilem ;) Tylko jak liczylem na 2411177[/snapback]

*Asus p5w DH dlx ~ 770zł, Asus p5wd2-E Premium Intel ~ 650zł, Giguś dq6 ~ 800zł

 

Podobne pytanie jak do Mariusza - Asus lepszy, czy dlatego ze minimalnie taniej?

 

*8800gts ~ 1800zł

 

Z grafika jak pisalem - trudno powiedziec jak ceny beda za 2 miesiace wygladac, ale przy dizsiejszym poziomie, wole kupic cos taniego, jako rozwiazanie tymczasowe (obecny komputer stary, wiec niestety nie przeloze karty bo jest na AGP i do tego troche sie juz postarzala :P) a GF 8xxx kupic jak ceny beda normalniejsze.

 

 

Dzieki za rady :)

 

Jakby ktos mial jeszcze uwagi, to jeszcze raz podkreslam - zalezy mi bardizej na lepszym niz kilkadziesiat zl tanszym i chcialbym zeby mobo i zasilacz zostaly na dluzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p5b dlx nadaję się raczej do allendale. Zaś pod conroe to tylko chipset 975 :wink:

Czyli rozumiem, ze E6600 + Asus P5W DH Deluxe Intel 975X bedzie najlepszym wyjsciem i plyta bedzie lepsza od Gigabyte GA-965P-DQ6 Intel P965 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam swoj topic, bo nie ma sensu zakldac nowego a poglady co do paru spraw mi sie wyklarowaly.

 

Tak wiec jeszcze raz konfiguracja, poprawiona wg wczesniejszych wskazowek i lekko zmieniona:

 

proc: Core2 Duo E6600

mobo: Asus P5W DH Deluxe

ram: Patriot PC-6400 vs Crucial PC-6400/PC-8000

grafika: GeForce 7600 GS Palit Sonic 256MB

dzwiek: Sound Blaster X-Fi Elite Pro

psu: Seasonic S-12 600W

obudowa: Thermaltake Armor Black z wentylatorem 250 mm

dysk: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 SATA II vs 2x ten sam w Raid0 vs Barracuda ES w Raid0

chłodzenie proca: Scythe Infinity

nagrywarka: Pioneer 111D

 

Kolorem zaznaczylem rzeczy, co do ktorych mam watliwosci.

Przede wszystkim jest to RAM. Myslalem nad tymi Patriotami http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20641 ale ostatnio zaczalem zastanawiac sie, czy nie dolozyc jednak tych paru zl do Ballistixow. Nie chce moze bawic sie w jakis extremalny o/c, ale troche chce pokrecic, wiec w sumie mialoby to chyba sens. Czy tez nie warto? A jesli jednak, to powinienem brac PC-6400 czy PC-8000? Teoretycznie plyta ma obslugiwac PC-6400, ale tutaj PC-8000 jest testowane wlasnie na P5W DH: http://www.cluboverclocker.com/reviews/mem..._8000/index.htm Jakie rozwiazanie byloby wiec lepsze 6400 czy 8000? I czy 12xx to normalna cena za te pamieci? Bo wczesniej jak patrzylem, to chodzily raczej kolo 1400, ale ostatnio pojawiaja sie taniej - to ma zwiazek z tym, ze tamte ceny byly przedswiateczne, czy tez cos producent zmienial? W sensie takie za 12xx to zadne ryzyko, ze cos nie tak z nimi? Ktos z Forum chyba sprowadzal takie pamieci (Bazi?).

 

Drugi juz w sumie mniej wazny dylemat to dysk - jak juz i tak pisze posta, to spytam. Mialem wsadzic 320, ale zaczalem teraz myslec nad jakims Raidem (np 2x ten 320 :P). Czy moze lepiej zamiast zwyklej Barracudy wziac taka wersje http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30662 ? Czym sie wlasciwie rozni, bo cyferki zdaje sie takie same, poza transeferem wew.

Na Raptory mnie nie stac odrazu mowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zestaw, ale żeby był jeszcze lepszy to jesli możesz to bierz Ballistix'yyy co do dysków to ja bym brał 2x Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 SATA II, takie moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehehe 7600gs do grania w najnowsze tytuły to chyba lekka przesada, minimum 7900gs to rozumiem

Co do karty akurat nie mam watpliwosci - tak jak pisalem wyzej - karta ma byc na przeczekanie, niedlugo wyjdzie 8400/8600 - poczekam moze jeszcze do wakacji, zeby towar wystygl i ceny sie ruszyly i zmienie. Dlatego teraz wole wziac cos tanszego, a potem te pare stowek dolozyc do karty pod dx10 :) Jak wspominalem - mam do nadrobienia pare lat w grach, tak wiec i tak bedzie troche zabawy, 7600gs starczy - najwyzej w niektorych tytulach wylacze wodotryski. Moim zdaniem nie ma co pakowac kasy w karte, ktora bede bawil sie 4-5 miesiecy, bicie rekrodow w 3d marku mnie nie interesuje ;)

 

Tak wiec ponawiam pytanie o to ktore Ballistixy bylyby dla mnie lepsze (roznice w cenie chyba nie sa duze) i o Barracudy ES (jedyne co o nich wiem, to ze niby sa przystosowane do 24/7, co interesuje mnie mniej i maja firmware dostosowany do macierzy - co interesuje mnie duzo bardziej - pod Raid0 lepiej brac tego ESa niz 7200.10? - testy jakie znajduje w sieci niestety zwykle dotycza pojedynczej 750tki) :)

Edytowane przez DeathNoise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co? Jak póżniej wsadzi np. 8800gtx to zasilacz nie będzie się męczyć.

A ten Topower może sobie nie poradzi ?

Poza tym, tą nową grafiką będzie coś pokroju 7900GS, więc aż 600W nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, tą nową grafiką będzie coś pokroju 7900GS, więc aż 600W nie jest potrzebne.

Skad pomysl z 7900 GS? Nowa grafika napewno bedzie 8x00, ktory to sie jeszcze okaze. Chce miec zapas, zeby mi potem zasilacz nie pocil sie na pelnych obratach. Nie mam zamiaru tez zmieniac zasilacza jak za 2 lata strzeli mi, zeby wlozyc sobie 2 karty. Wole dolozyc pare zl i wsadzic mocniejszy teraz.

 

To jeszcze uprzedze fakty i zanim ktos napisze, ze nie ma tez sensu kupowac tego X-Fi. Tutaj tez jedyne propozycje, ktore mnie interesuja to lepsza karta, ktora bedzie oferowac dobra jakosc jesli chodzi o muzyke i wsparcie dla gier. Nie chce tanszej karty, tylko lepsza, wiec jak ktos chce napisac, ze wystarczy mi Audigy 2ZS, to nic niestety nie wniesie.

 

Moja glowna watpliwosc dotyczy RAMu (ktore Ballistixy bylyby dla mnie lepsze, czy moze jednak sobie darowac i zostac przy Patriotach?) i ew. jesli ktos ma bezposrednie porownanie Barracudy 320 7200.10 z Barracuda ES 250 x2 chodzaca w Raid0, rowniez chetnie wyslucham jego opinii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad pomysl z 7900 GS? Nowa grafika napewno bedzie 8x00, ktory to sie jeszcze okaze. Chce miec zapas, zeby mi potem zasilacz nie pocil sie na pelnych obratach. Nie mam zamiaru tez zmieniac zasilacza jak za 2 lata strzeli mi, zeby wlozyc sobie 2 karty. Wole dolozyc pare zl i wsadzic mocniejszy teraz.

Kolega mówi chyba o tym, że 8600 bedzie wydajnosciowo zblizony do 7900gs:/

Edytowane przez gumis144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówi chyba o tym, że 8600 bedzie wydajnosciowo zblizony do 7900gs:/

Tak czy inaczej - nic to nie zmienia, poniewaz nie wiem jaka karte wloze. Moze bedzie to 8600 a moze 8900 (bo po to teraz kupuje 7600gs, zeby te kilkaset zl zaoszczedzonych w stosunku do 7900 dolozyc do lepszej karty potem), zobaczymy jak za te pare miesiecy beda ksztaltowac sie ceny i jakie bede mial potrzeby. Tak wiec akurat moc zasilacza jak dla mnie ma byc taka, zwlaszcza, ze jak pisalem - nie zamierzam go zmieniac, jesli po kolejnym roku czy nawet dwoch okaze sie, ze trzeba wlozyc druga karte.

Edytowane przez DeathNoise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm odnosnie zasilacza ja osobiscie bralbym topowera poradzi sobie z zapasem z 8800 i e6600 OC poza tym topek kosztuje 390zl seasonic 700zl a jakby malo bylo (watpie w to) to mozesz drugi wsadzic :) ale bez przesady z poczatku DFI ultra D socket 939 tez wszyscy zasilacze 450watowe a 400 moga wymiekac bez przesady panowie

 

odnosnie ramu zagadaj do bazi on sprowadzi ramki z USA i na pewno pomoze doradzic ktore brac

 

odnosnie dysku jak chcesz to sie baw w RAID ale czy to konieczne moze jedna barracude 320gb starczy

 

poza tym jak chcesz kupowac za 3miechy to po co teraz ten topic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie ramu zagadaj do bazi on sprowadzi ramki z USA i na pewno pomoze doradzic ktore brac

Moze i rzeczywiscie najlepiej spytam go bezposrednio ~~

 

odnosnie dysku jak chcesz to sie baw w RAID ale czy to konieczne moze jedna barracude 320gb starczy

Teoretycznie narazie by starczylo (chociaz pewnie jakos wyjatkowo duzo miejsca by nie zostalo, bo chce sobie poripowac cala muzyke w jakims bezstratnym formacie, bo mi sie nie chce zonglowac CDkami :P), ale bardziej myslalem nad tym pod katem - czy rzeczywiscie poprawi to szybkosc na tyle, zeby bylo warto.

 

poza tym jak chcesz kupowac za 3miechy to po co teraz ten topic?

Kupowac bede teraz, kolo polowy stycznia - tylko jeszcze na wyplate trzeba poczekac :P Za pare miechow to bede zmieniac karte graficzna ;)

Z tym RAMem, to sie boje, ze za pozno zaczalem pytac, bo jak nie ma teraz nic na stanie i trzeba sprowadzic, to zanim dojdzie to tez chwila minie - w koncu mi sie przez to opozni zlozenie calosci :P

Edytowane przez DeathNoise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pczake z USA maks poczekasz 3tygodnie a z zasilaczem ten topek starczy nie ma problemu a czy te obudowy ogladales na zywo czy tylko zdjecia w necie i sie zastanow nad ramem czy jest sens kupowac az taki drogi bo sam mowiles ze mega oc nie bedzie a ten ram do w super pi najwiecej daje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...