Skocz do zawartości
Krysti@n

Breloczek - Czyli Jak Wywiercic Dziure W Procesorze.

Rekomendowane odpowiedzi

Ten watek powstal z nadmiaru czasu i ludzkiej glupoty :wink: Jako ze dostalem ostatnio uwalonego durona 1200 postanowilem go przerobic na breloczek. Teraz tylko pytanie jak wywiercic w tym dziadostwie otwor. Probowalem wiertarka ale wiertlo tego nie rusza. Czyzbym mial egzemplaz z tytanu? :D Mlotek i gwozdzik tez nie pomogl. Jakies pomysly? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten watek powstal z nadmiaru czasu i ludzkiej glupoty :wink: Jako ze dostalem ostatnio uwalonego durona 1200 postanowilem go przerobic na breloczek. Teraz tylko pytanie jak wywiercic w tym dziadostwie otwor. Probowalem wiertarka ale wiertlo tego nie rusza. Czyzbym mial egzemplaz z tytanu? :D Mlotek i gwozdzik tez nie pomogl. Jakies pomysly? ^^

 

Wiertło do ceramiki naruchaj albo przejdź się do jubilera, niech ci wyrzeza zgrabny otworek :>

no i wiertarka stołowa wskazana do tego zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim nic nie wierciłem - duży spinacz biurowy ułożyłem między nóżki procesora na około. W jednym miejscu kawałek spinacza "wychodzi" na zewnątrz a potem "wraca" z powrotem tworząc oczko do którego można przyczepić klucze. Zagięłem wszystkie nóżki - równo - za pomocą klucza (zwykłago klucza od mieszkania ;-) ) zarówno na spinaczu, jak i pozostałe. Spinacz którego trzyma z obu stron setki nóg - jest nie do wyrwania. Dzięki temu:

1. Procek wygląda estetycznie.

2. Nie ma problemów z noszeniem go w kieszeni bo nóżki nie haczą o nic - bo są dobrze zagięte (a nie ucięte).

3. Kiedyś się mogę rozmyśleć i jeszcze użyć tego procka, a wtedy odprostuję nóżki i super.

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolega przyniósł dziś do szkoły jakiegoś amd k5 to mój jeden rzut o podłogę połamał go na części ;] może spróbuj, a jak się rozpadnie to go posklejasz bez jednego małego elementu :P

 

a tak serio to może jakaś mocna wiertarka z udarem + tytanowe wiertla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak serio to może jakaś mocna wiertarka z udarem + tytanowe wiertla?

to może od razu widia do betonu i młot udarowo-obrotowy ?

 

moim zdaniem dobra, precyzyjna wiertarka stołowa i dobrze naostrzone wiertło to metalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy to byly tytanowe ale probowalem 3 rodzajow i zadne nie ruszylo. Jutro poszukam jakichs do ceramiki. A jeszcze 1 pytanie - w jaki sposob najlepiej usunac te nalepki z proca? bo troche szpeca jednak.

Edytowane przez Krysti@n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 1 pytanie - w jaki sposob najlepiej usunac te nalepki z proca? bo troche szpeca jednak.

weź spirytus na patyczek kosmetyczny, wetrzyj to w nakleję, aż przesiąknie i zdrap ją, potem usuń resztki kleju spirytem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przewierciłem starego celerona wiertlem (takim co to je mialem w zestawie z bazarowym srobokretem :P ) obracanym ręcznie :P . Zajęło mi to gdzies tak 3/4 filmu "Gdzie jest Nemo?", wiec sie nie nudzilem, a i prockowi nic sie nie stalo (otwor wyszedl symetryczny i bardzo estetyczny). Zanim zacząłem wiercic zrobiłem jeszcze mini-dziurke cyrklem (takim zwyklym, z papierniczego), coby wiertło mi sie nie ślizgało w początkowej fazie wiercenia. I zaprawde śmieje sie z kazdego, kto do przewiercenia proca kupuje sobie jakies specjalne wiertla i jeszcze chce uzywac wiertary udarowej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaprawde śmieje sie z kazdego, kto do przewiercenia proca kupuje sobie jakies specjalne wiertla i jeszcze chce uzywac wiertary udarowej :lol:

Zależy jeszcze na jakiej płytce masz proca, ceramike z grubsza jest trudniej przewiercić niż co innego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przewierciłem starego celerona wiertlem (takim co to je mialem w zestawie z bazarowym srobokretem :P ) obracanym ręcznie :P . Zajęło mi to gdzies tak 3/4 filmu "Gdzie jest Nemo?", wiec sie nie nudzilem, a i prockowi nic sie nie stalo (otwor wyszedl symetryczny i bardzo estetyczny). Zanim zacząłem wiercic zrobiłem jeszcze mini-dziurke cyrklem (takim zwyklym, z papierniczego), coby wiertło mi sie nie ślizgało w początkowej fazie wiercenia. I zaprawde śmieje sie z kazdego, kto do przewiercenia proca kupuje sobie jakies specjalne wiertla i jeszcze chce uzywac wiertary udarowej :lol:

no tak ale celafon jest na laminacie a stary duron na ceramicznej plytce ;).

 

ups hary nie zauwazylem twojego posta ;)

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaprawde śmieje sie z kazdego, kto do przewiercenia proca kupuje sobie jakies specjalne wiertla i jeszcze chce uzywac wiertary udarowej :lol:

To ja się śmieję, że wiercenie w laminacie zajęło Ci tyle czasu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale celafon jest na laminacie a stary duron na ceramicznej plytce ;).

Ceramike tez bym przewiercił :twisted: ;)

 

To ja się śmieję, że wiercenie w laminacie zajęło Ci tyle czasu :mrgreen:

Nie chcialem zgubic wątku filmu :lol: . Poza tym zastosowalem technike bardzo wolnych obrotow, bo balem sie ze mi celeron pęknie jak go mocniej docisne :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem już, dlaczego w ankiecie, co chcielibyśmy (parasolkę) nie było breloczka;)

ja znalazłam na pchlim targu pentiuma A80502-90 sx968, ale narazie leży w szufladzie i czekam, aż zamieni się w coś lżejszego to sobie przewiercę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przy kluczach mialem najpierw przewiercona kosc biosu, pozniej wtyczke RJ45 z kawalkiem skretki a ostatnimi czasy pol plytki z ramem do laptopa klasy 386... obecnie nic bo mi ta plytka pekla przy dziurce na kolko z kluczami.. ale napewno cos ciekawego w rece mi jeszcze wpadnie... chyba pierwsza w kolejce jest matryca z webcama albo jakies taniej cyfrowki zatopiona w kleju na goraco i przykryta cienka plexa - jak nei zostana pecherzyki powietrza to jest zupelnei przezroczyste a martyca bedzie za szybka i sie nie zniszczy za szybko zachowujac swoja estetyke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to daję zdjęcia ;-) Aktualnie używam 486 DX2-66 - spadł mi i pekł na pół (wiele, wiele razy spadał i wszytsko ok a po 3 latach, na chodniku...) ale spinacz go trzyma solidnie - więc używam dalej - tylko rdzeń się troszke podkrusza (ale bardzo nieznacznie) - ten był pierwszy i mi spinacza nie starczyło ;-) ale nie chaiło mi sie poprawiać.

Najwygodniejszy jest 386 - bo malutki, zgrabny i wygodny w użytkowaniu. Jego też używam ale przy innych kluczach.

Ostatni 486 DX zrobiłem dla żony (wtedy jeszcze dziewczyny) - no ale jak widać nie używa. Nówka. Mam jeszcze Pentium 75 do zrobienia - ale jakoś ostatnio nie mam czasu.

Jakiś pomysł to jest - wystarczy spinacz/drut i klucz. Zrobiłem to w wolnej chwili kiedy nie miałem nic oprócz żadnych narzędzi oprócz kluczy (od domu) i pozaginałem nimi te wszystkie nóżki.

post-106588-1165780058_thumb.jpg

post-106588-1165780079_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...