Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

Ten z dziurami? :rolleyes:

 

Co do fajek jak kolega zamierza wozić kilogramy to raczej bym nie ryzykował. Te 200sztuk to faktycznie jest ustawowo, ale jak się zdarzy 4-5 wagonów też nie powinno być problemów, chociaż można napotkać bardzo skrupulatnego celnika :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. Czasem mają też świetną promocję 6x jogurtów corner za Ł1,5 (2 strawb. 2 cherry i 2 morelowe:) )

Zaczęli także sprzedawać młody szczypiorek w małej doniczce :)

 

EDIT

Kazimierz Marcinkiewicz wsparł Borysa Johnsona. Nie jestem pewien czy mu to pomoże sądząc po tym klipie :)

http://www.backboris.com/polish

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas gdy konto w banku możnaby jeszcze otworzyć na ID, to jednak nie ryzykowałbym. Poza tym lepiej załatwić sobie paszport zanim wyjedziesz, bo tu wyrobienie zajmuje ok 8 miesięcy i kosztuje słono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć ten nowy paszport?

Wyrabiałem paszport jakoś pół roku przed tym jak wprowadzili nowe paszporty z nowymi zdjęciami, a na wrzesień/październik ruszam do Londynu na dłużej i bez konta w banku sobie nie poradze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz mazakiem na paszporcie "my second ear looks the same. F**K biometrics :)"

 

Dla tych którzy zaznali koszmaru London Underground polecam dwa linki

 

http://www.flickr.com/groups/lu-temp-signs...5468159247@N01/

Zmoki jakich dopuszcza się obsługa LU

 

http://www.london-underground.blogspot.com/

świetny blog nt. LU

 

Moje osobiste gratulacje dla Boris-a Johnson-a

 

Link do wideo z Boris-a wypowiedzią zaraz po ogłoszeniu wyników

 

Link do starszego wywiadu z Johnsonem (poruszona kwestia imigracji

 

Był także świetny wywiad, przeprowadzony przez prezentera BBC, kilkanaście minut po ogłoszeniu wyników. Wywiad w którym po raz enty Boris został zapytany o jego żarty i czy naprawdę nadaje się na mayor-a, odpowiedział skrupulatnie, pewnym głosem, opisując swój plan oraz wizję. Pod koniec wywiadu zapytany o to, czy teraz idzie, zgodnie z zapowiedzią, po trzy miesięcznej przerwie - się napić, odpowiedział

- I want you to know, I already had a drink, but it has in no way impared on this conversation[...], and your listeners will determine [that]:)

 

Jak bbc spostuje ten wywiad, to podrzucę link. Narazie jest zrzut z mego telefonu.

 

Bye bye Red Ken, Hello Borys roztrzepane-włosy :D

 

EDIT2

 

Jaki ten świat mały. Jakieś 2 miesiące temu widziałem to autko, a teraz ktoś przyważył go na postoju i cyknął fotkę, która ukazała się na funiastych. LOL :)

 

post-110226-1210436315_thumb.jpg

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza sie zrobila :P

 

a tak btw, zauwazyliscie ile polskie media pisza o "masowym powrocie" polakow? Co prawda angielska prasa sie tez wypowiedziala, ze czesc wraca, ale nie masowo :D

 

Ja osobiscie nie mam zamiaru wracac, pomijajac warunki fansowe, sa jeszcze kwestie zalatwienia spraw formalnych. Mam znajomego anglika, ktory pojecha uczyc w angielskiej szkole w wawie (zarobki jak w UK), kupil samochod u dealer - niestety nie wiedzial ile to trwa. U samego dealera przesiedzial kilka godzin. Zaltwienie dowodu rejestracyjnego zlecil komus - nie mogl uwierzyc ze kolejki tam sa od 5 rano :P

 

Wiele jest takich spraw jak ta, wlasnie glownie dlatego nie zamierzam wracac.

 

A jak z wami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą, żeby przekonać Polaków do zostania w kraju. Kto będzie zarabiał na emerytury i renty?

Zwykła propaganda :F tysiące wracają, tysiące wyjeżdżają, a zwłaszcza mój rocznik 1989 (wyż demograficzny itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest moze ktos kto wlasnie bedzie wracal na dniach bo stracilem moj olejek na blizny bio oil http://cgi.ebay.pl/BIO-OIL-200ML-SRETCH-MA...2QQcmdZViewItem a jedyne miejsce gdzie go dostane to UK ile trwa i kosztuje paczka z UK taka zeby szybko doszla tak do tygodnia daloby rade?

Jakby ktos wracal do Polski akurat i moglby to wsadzic do bagazu to oczywiscie oddalbym pieniazki o dorzucil cos ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Bryken

ahhh, szkoda ze nie wczesniej bryken. Jutro rano lece do Polski. Jesli znajde na lotnisku to Ci kupie. Oby tylko byl.

 

Jesli masz paypala, to najwyzej Ci wysle do Polski, tzn moja dziewczyna, ktora zostaje w UK.

 

 

@Quick & Kenny

Propaganda w strone UK i w strone Polski. To taka flaga rzadu (niewazne jakiego) aby potwierdzic jak to dobrze w polsce i ze maja tá obiecaná Irlandié.

 

Onet tez sam wyolbrzymia na maxa i wychodzi mi bokiem kazdy ich artykul. To taki polski Daily Mail. De facto sporo newsow pochodzi wlasnie od nich (jak nie z Metro). Az smiac mi sie chcialo jak pozniej zrobili frontpage wielki art jak to polacy (eastern europeans) sa szykanowani na lamach Daily Mail. Tym samym zrobili z siebie po prostu ku....wę.

Wlasnie wtedy przestalem ich czytac. Wole forum ppc, digga tez szybko pyknac i wracac do grania, zamiast marnowac czas na wypociny idiotow robiacych masowo literowki i bledy skladniowe.

Dobijajác temat szmOnetu - moderacja to jakas kpina. Regulamin mowi, iz komentarze skierowane bezposrednio do autora/onetu moga zostac usuniete. To po co sa w ogole komentarze ja sie pytam? Zeby taki jasiu smietana i inne wypalone mozgi mogly robic burdel ? Pluje na onet. Kiedys byli nr. wyszukiwarká i latwym do czytania portalem (1999).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A jak z wami?

Ja jeszcze jakiś czas temu twierdziłem również, że nie wracam :wink: Wszystko zmieniło się po zmianie pracy... Dotychczas pracowałem jako chemik, ale w sektorze jaki mało mi odpowiadał (transfer odpadów niebezpiecznych). Od niedawna zmieniłem dziedzinę na syntezę organiczną (synteza substancji czynnych stosowanych w chemioterapii) i podejście się zmieniło. W końcu zacząłem gromadzić doświadczenie i wiem, że po kilku latach będę miał z czym wracać :) Dodatkowo pojawiła się szansa kolejnej zmiany dziedziny na przemysł olejowy (platformy wiertnicze) w którym zarobki są dwu/trzy krotnie wyższe, jedyne co mnie powstrzymuję to przeprowadzka jeszcze dalej na północ gdzie temperatury są jeszcze niższe niż w centralnej (Szkocji) :huh:

 

Tak więc posiedzę jeszcze kilka lat i wrócimy. Datę wyznaczą zapewne narodziny potomka (jeszcze nic o tym nie wiem :D ), ponieważ będziemy chcieli wracać jak młody/a będzie miał/a uderzać do szkoły :) pzdr

 

@bryken napisz na pw ile tego potrzebujesz i skąd jesteś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakby ten olejek ale to najmniejszy bo on strasznie wydajny jest bylbym bardzo wdzieczny, a wczesniej nie moglem dac znac bo dzisiaj go stracilem, ale kazdmu to polecam naprawde super sprawa.

Kuzynka siedzi juz 3 rok w Irlandii pracuje w przedszkolu i rodzice dodatkowo zatrudniaja ja do domu prywatnie i jakos nie ma sensu wracac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsilence - onet to bagno, przesiadz sie na gazeta.pl, przynajmniej mozna po autorach pojechac, a i komentarze sa sensowne, smietany nie ma :)

 

ja sie nigdzie nie wybieram, jestem juz dwa tygodnie w nowej robocie i jest pieknie, juz z rocznym doswiadczeniem bede gosc :rolleyes: btw pewnie zajadacie sie w UK pieczywem z "mojej" firmy ;)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak potrzebowalbym ten 60ml to zobaczymy czy djsilence kupi to na lotnisku a jakby nie bylo to chemiczny_ali podam Tobie wszystko na priv adres itp itd do kiedy potrzebujesz odpowiedzi ps lepiej zeby byly dwa opakowania anizeli zadnego nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk a te pieczywo ma cos wspolnego z francuskim oprocz nazwy :P ?

 

Ja kupuje tu http://www.judgesbakery.com, chleb jak z polskiej dobrej piekarni. Moze dlatego ze jest tam dwoch polskich piekarzy. Chlebek jest robiony na zakwasie - pycha.

 

Ja sie za bardzo przyzwyczailem do zycia tu zeby wracac. Ale moze kiedys , kto wie :D

 

DJ koniecznie zdaj relacje z tym paszportem, bo cos czuje ze mnie tez o czeka. Klopot w tym ze na bank nie bede siedziec w PL 5 tygsow. Moze da sie zalatwic zeby ojciec odebral gotowy, ale nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk a te pieczywo ma cos wspolnego z francuskim oprocz nazwy :P ?

hehe, raczej nie, ale na taśmie nie pracuje to pewny nie jestem, z tego co widziałem to praktycznie wszystko jest zautomatyzowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zdobyć szybko paszport w PL zamiast męczyć się przez cholerny konsulat (vide 8-9 miesięcy) należy polecieć dwa razy do Polski.

podczas pierwszej wizyty zameldować się na 2 miesiące i 1 dzień. Pojechać do odpowiedniego miejsca i złożyć wymagane dokumenty wraz z pismem do mswia - prośbą o wyłączenie właściwości miejscowej. Wzór jest wydawany w urzędzie. Proszę nie pisać nic o ambasadzie i tych 9 miesiącach. W moim przypadku zadziałało info o wyjeździe służbowym do USA pod koniec roku i że o wizę już niedługo muszę się się zacząć starać. Mimo iż było niejasno wytłumaczone, to jak Kierowniczka w urzędzie doradziła - lepiej za dużo nie mówić, aby nie dawać im powodu do odrzucenia.

MSWIA odpowiedziało urzedowi po równo 4 tygodniach i w ciagu paru dni paszport był w urzedzie.

Druga wizyta to oczywiście odbiór paszportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlasnie bylem zlozyc wniosek o paszport, z ta roznica, ze ja wciaz jestem w polsce. Sama procedura przebiegla podobnie; zlozenie wniosku, potwierdzenia wplaty (jesli ktos ma wazna jeszcze legitymacje szkolna, to kwota wynosi - 70zl), 2 zdjecia i podpis :)

W moim przypadku przy zlozeniu wszystkich niezbednych papierow w dzien dzisiejszy po odbior mam sie zglosic 2008-06-12.

Dzisiaj dodatkowo sie pytalem o sprawe odbioru paszportu. Nalezy osobiscie sie zglosic wraz z dowodem osobistym.

 

Jak sie nasz paszport miewa mozna sprawdzic na stronie - www.paszporty.mswia.gov.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewoziłem takie ilości leków, że aż zastanawiam się czy nie zacząć szmuglować kokainę w tabletkach ;) (joke).

 

Wlasnie przewiozłem jakieś 130 tabletek Herbalife w różnych buteleczkach z plastiku.

 

.....

 

ciekawe czy pieskami obwąchu.ją torby ;)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlasnie bylem zlozyc wniosek o paszport, z ta roznica, ze ja wciaz jestem w polsce. Sama procedura przebiegla podobnie; zlozenie wniosku, potwierdzenia wplaty (jesli ktos ma wazna jeszcze legitymacje szkolna, to kwota wynosi - 70zl), 2 zdjecia i podpis :)

W moim przypadku przy zlozeniu wszystkich niezbednych papierow w dzien dzisiejszy po odbior mam sie zglosic 2008-06-12.

Dzisiaj dodatkowo sie pytalem o sprawe odbioru paszportu. Nalezy osobiscie sie zglosic wraz z dowodem osobistym.

 

Jak sie nasz paszport miewa mozna sprawdzic na stronie - www.paszporty.mswia.gov.pl

no mnie paszport wyniosl okolo 250e, na co sklada sie oplata za wyrobienie i ... jednodniowy przelot do Polski, aby go odebrac... :mad: Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...