Skocz do zawartości
Gość lipa_ml

Procesor Amd Opteron Dual Core 1210 Am2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lipa_ml

Witam. Miał ktoś moze styczność z opteronami na AM2? np. Procesor AMD Opteron Dual Core 1210 AM2

Specyfikacja:

Producent AMD

Nazwa typu Procesory

Typ procesora AMD Opteron Next Generation

Proces technologiczny 90 nm

Gniazdo procesora Socket-AM2 (940)

Magistrala FSB / HT HT 1000 MHz

Częstotliwość taktowania 1800 MHz

Pamięć Cache L1 128 KB

Pamięć Cache L2 2048 KB

Napięcie rdzenia (Core) 1.300 V

Obsługa Hyper Threading Nie

Obsługa Hyper Transport Tak

Obsługa instrukcji 32-bit Tak

Obsługa instrukcji 64-bit Tak

Liczba rdzeni w strukturze procesora 2

Opakowanie BOX

Cena ok 680 zł wiec podobna do x2 3800 tylko jak to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Dokładnie tak samo jak odpowiednik X2, jedyna różnica to nazwa

moze jakies selekcjonowane do serwerów lepsze do oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jak odpowiednik X2, jedyna różnica to nazwa

Taaaa.....szczególnie, że X2 3800+ ma : Pamięć Cache L2 2048 KB :?

 

btw: jakaś dziwna nazwa Opteron 1210 :?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa wiąże się z tym, że wszystkie opterony nowej generacji: czyli seria 1xxx, 2xxx, 8xxx są dwurdzeniowe i obsługują pamięci DDR2.

W przypadku serii 1xxx mogą używać pamięci DDR2 800 niebuforowanej i używają gniazda AM2 (podobnie jak kiedyś późniejsze opterony serii 1xx używały gniazda 939, ale te występowały też w wersji 940)

W przypadku serii 2xxx i 8xxx, używana jest pamięć DDR2 667 BUFOROWANA (Registered) z możliwością ECC (ale ECC NIE jest wymagane, buforowanie tak) oraz gniazdo LGA 1207 zwane Socket F

 

Wszystkie Opterony z racji docelowego zastosowania mają 1MB Catch'u/rdzeń czyli łącznie 2MB dla wszystkich z serii 1/2/8xxx, natomiast fizycznie/wydajnościowo niczym nie różnią się od zwykłych A64 (nawet 754/939/940).

Aha Opterony Serii 1xxx oraz 1xx dla S939 mają JEDNO złącze HT, seria 2/8xxx ma ich 3 podobnie jak stare opterony serii 1/2/8xx na S940

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: chyba się uwsteczniam,

 

Co do selekcjonowania Opteronów

Najszybsze oficjalnie dostępne Opterony jednordzeniowe na 940 Miały taktowanie 3GHz przy zachowaniu 97W TDP, dla opteonów dwurdzeniowych dla tego gniazda jest to 2.8GHz, również przy zachowaniu tego samego TDP, jednak modele te nigdy nie pojawiły się dla s939

Dla gniazda 1207 najszybszy dostępny model opterona dwurdzeniowego (tylko takie są) ma TDP równe ~120W przy taktowaniu 2.8GHz, choć dla AM2 jest ono określane na 125W

Dla 1207 są też FX'y dwurdzeniowe taktowane z zegarem równym 3GHz i TDP 125W. Mi osobiście wydaje się że to szczyt tego co AMD jest w stanie wycisnąć z 90nm

Tak więc odnośnie tematu: jak widać generalnie Opterony pojawiają się z seryjnie wyższymi taktowaniami niż ich odpowiedniki A64 co może świadczyć o większej selekcji w procesie produkcji (szczególnie jeśli chodzi o zachowanie odpowiedniego TDP a co za tym idzie odpowiednio niskiego VCORE)

Seria 1xx/1xxx, wychodzi z tych samych wafli co A64 więc logiczne zdaje się wykorzystywanie najlepszych chipów do Opteronów. Nie wiem jak ma się to do pozostałych serii bo dla nich płyty nie są O/C-przyjazdne w zasadzie na większości z nich Clockgen/ntune jest jedyną możliwością podkręcania, z litości o możliwościach zmiany napięcia nie wspomnę ;)

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka sztuk tych opkow.. sa niedostepne w Polsce ale udalo mi sie zalatwic . jest to wersja OEM z roczna gwarancja.

Nie mialem zbyt duzo czasu i zrobilem szybka walidacje jednego z nich na boxie !!

Patrzcie sami :

 

Dołączona grafika

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=146643

 

Mam zamiar dziś zarzucić FC.

Jak bede mial wiecej wynikow to wrzuce.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany kupnem takiego - piszcie PW.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka sztuk tych opkow.. sa niedostepne w Polsce ale udalo mi sie zalatwic . jest to wersja OEM z roczna gwarancja.

Nie mialem zbyt duzo czasu i zrobilem szybka walidacje jednego z nich na boxie !!

Patrzcie sami :

 

http://valid.x86-secret.com/cache/146643.png

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=146643

 

Mam zamiar dziś zarzucić FC.

Jak bede mial wiecej wynikow to wrzuce.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany kupnem takiego - piszcie PW.

 

pozdr

:blink: ile kosztuje??? bo się pogubiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

googlalem pol wieczora i niewiele info dostalem :/ malo popularny procek, a cos czuje w kosciach ze moze byc ciekawe... wiekszosc tego co jest w sieci chodzi u ludzi na 2.8-3.0... ale jak juz pisalem - cienko z informacjami o tym procu...

Ale i tak musze cos kupic dwurdzeniowego, moj stary wysluzony s754 pojdzie w odstawke, chyba wezme tego opterona za jakis miesiac (na razie jestem z kasa na zero ;p) to napisze co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza by pozerkac jak cenowo wygladaja te opterony, ale biorac pod uwage ze X2 6000+ (3GHz) z 2x1mb cache mozna juz kupic ponizej 6setek nie wiem czy warto zawracac sobie gitary B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownanie glupie, slusznie, w ogromnej wiekszosci zadan c2d bedzie szybsze :)

ale ja po prostu lubie amd :]

co do ceny za tego opterona - boxa w de kupie za 80 euro - niewiele ponad 300 zl... z tego co wygrzebalem znakomita wiekszosc idzie na 2.8 - 3ghz = fx62 za 300 zl... nie najgorzej prawda? zwlaszcza jak ktos ma juz mobo pod am2

ja co prawda nie mam :D ale mam zamiar posadzic tego proca na M2N32 WS Professional ;p

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?art...2093&page=1

Sliiiiczny mobasek :)

Edytowane przez fields

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej M2N32-Sli deluxe WiFi ? :] ...nieco tansza, a chlodzonko ma fajniejsze

Roznica prawie zadna, chlodzenie w sumie tez podobne :) a bardziej podoba mi sie layout ws, no i ecc + pci-x nieglupie - moze niedlugo bede chcial postawic maly serwerek i plyta bedzie jak znalazl :) no i jeszcze kondensatory przy sekcji zasilania ma juz polimerowe - podoba mi sie w sumie :) patrzylem jeszcze na premium - wszystkie juz sa polimerowe, plus te screen duo, pilociki, jakies zintegrowane pamieci do visty - kupa dodatkow ktorych i tak nie uzyje. Wiec chyba ja wezme, kosztuje okolo 130 euro, deluxe tez cos kolo tego (+\- 10 e)

Chyba ze deluxe jest duzo lepsza... ale nie mysle ;) podziel sie opiniami.

Chce cos kupic na przetrzymanie do poczatku przyszlego roku, a przydadza mi sie dwa rdzenie do vmware i takich tam bzdurek ;P

pozdrawiam

ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widc bardzo lubisz AMD :lol2:

 

ja tez chcialem brac cos dla nf590, ale dalem sobie sianka :) ...docelowo przywale x2 6000+ po wakacjach i wsio, pozniej jakas miodniejsza grafa (lub dwie mniej fajne :D ...np. 7900gt) i bedzie fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widc bardzo lubisz AMD :lol2:

 

ja tez chcialem brac cos dla nf590, ale dalem sobie sianka :) ...docelowo przywale x2 6000+ po wakacjach i wsio, pozniej jakas miodniejsza grafa (lub dwie mniej fajne :D ...np. 7900gt) i bedzie fajnie

na razie zarzuce x1950pro, co prawda niewiele drozszy jest 1950xt, ale tak patrzac to pozniej niewiele drozszy bedzie 8800gts itd itd... i jak zwykle zaczynajac od niewielkiej modernizacji metoda malych kroczkow dochodze do wymiany calego kompa, "bo to przeciez niewiele wiecej" :D

ale na punkcie mobo zawsze mialem bzika - musi byc dobra, stabilna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza by pozerkac jak cenowo wygladaja te opterony, ale biorac pod uwage ze X2 6000+ (3GHz) z 2x1mb cache mozna juz kupic ponizej 6setek nie wiem czy warto zawracac sobie gitary B)

1210 (1.8GHz) 92euro

1212 (2.0GHz) 110euro

6000+ (3.0GHz) 157euro

 

Dużo zalezy od płyty jaką się ma. Przy słabej lepiej chyba brac X2 a przy dobrej opka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1210 (1.8GHz) 92euro

1212 (2.0GHz) 110euro

6000+ (3.0GHz) 157euro

 

Dużo zalezy od płyty jaką się ma. Przy słabej lepiej chyba brac X2 a przy dobrej opka.

widze ceny z komplett.ie ;) wezme chyba 1210 (nie ma sensu 1212 bo i tak raczje nie pojdzie wiecej przez ograniczenie architektury) a wyladuje to to na Asus M2N32 WS Professional wiec o OC sie nie martwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Opka nie warto ponieważ to taki FX60 (rev. F2) z mniejszym taktowaniem na def i zablokowanym sporo niższym mnożnikiem. IMHO optymalnym wyborem będzie chyba 5600+ (który występuje tylko w rev F3) i większość śmiga w graniach 3100-3500 MHz na AC...

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=151511

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=151746

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...8480&page=2

 

3750 MHz PI 32mb -> http://img444.imageshack.us/img444/7296/pi5jd2.png

 

4000 MHz PI 1mb (phase) -> http://www.flytek.effectivehosting.co.za/pics/1M22.gif

 

X2 3800+ również występuje w rev F3 i taki też zazwyczaj śmiga 3000 MHz+ a jest taniutki szkoda tylko że tego procka nie idze dostać w PL :mur:

 

No i trzeba pamiętać że X2 3800+ 90nm jest trochę szybszy od Brisbane; ten musi mieć ze 100-150 MHz więcej aby dogonić Windsora... (w aplikacjach bez optymalizacji pod 2 rdzenie Brisbane potrafi nawet dostać od Semprona :mur: )

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1210 (1.8GHz) 92euro

1212 (2.0GHz) 110euro

6000+ (3.0GHz) 157euro

 

Dużo zalezy od płyty jaką się ma. Przy słabej lepiej chyba brac X2 a przy dobrej opka.

owszem, ale z x2 masz juz te 3GHz na starcie bez obawy ze beda problemy i kombinowania z chlodzeniem itd. .Ponadto na XS sa juz pierwsze wiesci o sztukach robiacych 3.5Ghz ( bo te 3.2 robi kazdy )

 

i tak jak pisze Spookie ...Windsor to Windsor :)

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...