Skocz do zawartości
Dziuby

Midi Tower Tir-2

Rekomendowane odpowiedzi

wstaw mu na gore kilka zoltych migajacych swiatel. wtedy mozna bedzie nieproporcjonalnosc wytlumaczyc nietypowym ladunkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, już można pokazać prawie ukończony ciągnik

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

Górę zrobiłem z obudowy drukarki którą musiałem prawie z każdej strony dopasować do wymiaru zasilacza,

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Zostały jeszcze drobiazgi wykończenia ciągnika.

Generalnie prawie wszystkie grube prace zostały ukończone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślałeś kiedyś dziuby nad użyciem, proszę ja Ciebie, żywicy i maty szklanej oraz szpachli? Nadał byś temu profesjonalnego polotu, bo póki co to wygląda jak tir zbudowany przez makgajwera ze wszystkiego co pod ręką znalezione :) - za co oczywiście masz plusa... ale nad wykończeniem tego porządnie można by popracować... chyba że to ma tak być... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żywicy nie myślałem, w następnym modzie jak będzie trzeba to może po nią sięgnę.

Będę musiał jeszcze sprawdzić ile kosztuje taki materiał,

Co do wykończenia to prawda, szpachla i mnóstwo szlifowania ,mnie czeka. Będę robił aż wyjdzie mi idealnie

Tak sobie wyliczyłem, że na szpachlę farbę podkładową, bazę, lakier bezbarwny przeznaczę jakieś 150zł powinno wystarczyć.

 

Mam pytanie gdzie można kupić komplet wtyków męskich i żeńskich takich jak ma zasilacz ATX-2, (nawet nie wiem pod jakimi słowami to szukać w necie, może ktoś wie i mi podpowie.)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo gdybyś użył żywicy panie to spokojnie mógłbyś robić model z kartonu... :) sprawdzone - działa. Budujesz co tam potrzebujesz z kartonu i na to włókno z żywica i masz plastik panie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi się nie podobuwywały komputery w samochodzikach, samolocikach czy dmuchanych lalkach, więc i tu entuzjazmu ze swego jestestwa wykrzesać nie mogę. Mam nadzieję, że właśnie nie zniszczyłem ci świata :>

 

Jeśli miałbym się czegoś czepić (bo słodzić nie lubię i nie umiem) - zasilator można było zostawić w defaultowym miejscu, a ciągnik wylizać i wycmokać, zwłaszcza wnętrze kabiny. Kabulki monitorowe, klawikordowe i tak dalej i tak muszą być w zwykłym miejscu, n'est-ce pas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie można kupić komplet wtyków męskich i żeńskich takich jak ma zasilacz ATX-2, (nawet nie wiem pod jakimi słowami to szukać w necie, może ktoś wie i mi podpowie.)

Wpadłem na to siedząc na klopie (najlepsze miejsce do myślenia na tematy wszelakie, tak bajdełej) - naruchaj niepotrzebny/uszkodzony/tani zasilator i takąż płytę główną, za czem wybebesz z zasilatora kabel ATX, a z płyty gniazdo. Potem to polutować, zaizolować i przedłużka jak w mordę strzelił.

Ja zrobiłem podobnie, przy czym nie bawiłem się w pierdyliard wtyczek, tylko przedłużyłem kabulki zasilatora kabulkami z innego zasilatora. Znaczących spadków napięć nie dało się zaobserwować, może jakbym zasilał coś z odległości kilometra ... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ;)

Narazie mi sie nie podoba.

Ja bym popracowal nad ciagnikiem - dopiescil zeby wygladal jak prawdziwy - przeszklona kabina, jakis ken z barbi w srodku :lol:

Zasilator bym dal tak jak ktos wspomnial -albo tam gdzie normalnie silnik siedzi, albo w naczepie ze niby to agregat do chlodni ;).

Jezeli by mial byc w miejscu silnika to bym polaczyl go z buda grubym przewodem w zoltym oplocie skreconym jak taki od sluchawki telefonicznej zeby wygladalo jak prawdziwe ;].

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dla czego uparłeś się na malowanie?

Estetyczniej było by użyć Folii termoplastycznej, na alegro jest tego dużo za 10zł masz 25cmx100cm

idealne w załamania, grile itp..

 

Wyszukałem tam też siatki tuningowe z aluminium, malowane proszkowo na czarno tanio i estetycznie :wink:

 

AiDi30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dla czego uparłeś się na malowanie?

Estetyczniej było by użyć Folii termoplastycznej, na alegro jest tego dużo za 10zł masz 25cmx100cm

idealne w załamania, grile itp..

 

Wyszukałem tam też siatki tuningowe z aluminium, malowane proszkowo na czarno tanio i estetycznie :wink:

 

AiDi30

Powiem Ci że o tym nie pomyślałem,

ale za nim bym użył coś takiego musiałbym zobaczyć jak to wyglada na jakimś przykładzie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będziesz miał okazję zobaczyć :wink:

 

Zamierzam złożyć komputerek, mój laptop jest słaby i jakoś od dłuższego czasu myślę o zrobieniu obudowy

 

Ma to być obudowa elegancka z wstawkami z drewna, przedni panel zrobiony u grawernia, na dole tunel powietrzny przód wlot – tył wylot powietrza. Reszta wykończona właśnie folią termoplastyczną

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziuby to sa polsrodki taka folia.

Przyloz sie porzadnie do malowania to na bank nic sie nie stanie.

A taka folia - to dobre do "tuningowanych" maluchow.

 

No chyba ze pomylilem sie i to nie jest bezkompromisowy mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy płytę położyć na dole obudowy

wzorując się na tej:

http://www.allegro.pl/item181001796__aeroc...aluminium_.html

 

Czy na lewej ściance - tak by procesor był jak najniżej ponad to zakładam wykonanie tunelu powietrza wzorując się na tej obudowie:

http://4max.pl/default.asp?g=178&gg=21&produkt=1444

 

Obudowa zawnętrznie ma nawiązywać do tej:

http://4max.pl/default.asp?g=119&gg=21&produkt=2331

 

Czy nie za wysoko ustawiłem poprzeczkę ?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na marginesie dodam że nie cierpię malowania, można wszystko zepsuć i polecieć w niezłe koszta :D

a tam panie.. wszystko da się naprawić :)

 

Czy nie za wysoko ustawiłem poprzeczkę ?? :wink:

śmiem twierdzić że za nisko :)

 

Jeżeli jesteś w trakcie prac nad obudoą to dawaj nowy temat

ani mi się waż :D, narobisz ludziom ślinki a potem nara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo trwa ten mod, za długo, całe szczęście że już widać światełko w tunelu :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Otwierana kalpa w której będzie okno jeszcze niewiadomego kształtu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Widoczne szlifowanie to miejsca lutowania śrub od wewnątrz, w następnym odcinku zdjęć pokaże jak to wygląda

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pierwsze dobre szpachlowanie, będzie zajebiście wyglądał jak go skończę :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawias w tych drzwiczkach to mogłeś dać jakiś bardziej nowoczesny. Przynajmniej taki, aby po zamknięciu go nie było widać. A dwa to ciekawi mnie ostateczne miejsce montażu tych antenek do naczepy, bo póki co służą za podpórkę.

Szkoda, że naczepa nie jest trochę niższa, zwłaszcza że zasiłka jest w ciągniku.

Edytowane przez ...John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...