Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

aj juz nie pierdut ze ten rower to szit :D jak masz 700zł na amortyzator to gratuluje zarobków twoich bądź tez rodziców :P peace ;]

no ja właśnie miałem dylemat o którym wcześniej pisałeś - wybrałem Krossa V4 i jestem zadowolony :) myślę ze dla przeciętnego rowerzysty sprzęt wystarczający, mam go dopiero tydzień, przejechałem z 60 km i nie żałuje tego wyboru

Co mnie najbardziej zdziwiło to to że rower jest bardzo lekki... jak na ta cene oczywiście - zeby mi ktoś nie napisał że Kellys za 3000 waży tyle i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raf

co do obreczy to szukaj alex rims dm24 lub ich tanszy odpowiednik jetset. ogolnie uzywane w trialu wiec i bardzo wytrzymale. Piasta.. jesli jezdzisz xc i nie katujesz rowerka to shimano deore Ci w zupelnosci starczy.. szprychy dt champion.. w 250zl z zaplotem powinienes sie zamknac :)

edit: odradzam zakup piast novatec... sa zrobione z bardzo miekkiego materialu. Powoduje to ze bebenki bardzo szybko padaja a dokladniej zazebienia o ktore zaczepiaja pieski, zazebienia sie wycieraja bardzo szybko co powoduje ze bebenek zaczyna strzelac, nastepnie puszczac a pozniej nadaje sie do smieci.. w moim przypadku po 2 dniach.. pech? moze... (taki ja mialem przypadek jak swojego novatec kupilem wiec nie pisze tego co sobie wymyslilem ;) )

 

@wheelerfan

osobiscie nie uzywam licznika juz od dluzszego czasu, poprostu nie mam go gdzie zalozyc ;)

 

@sensei

po co Ci pelen deore? moim zdaniem glupota jest kupowanie sprzetu dla napisu, alivio od deore sie naprawde nie duzo rozni od siebie :) co innego deore xtr ;)

Za 2k zl mozna juz fajny rowerek kupic, nizej to co znalazlem na szybko ;)

http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/402

http://www.unibike.pl/rowery/evolutiondisc.html

http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...products_id=348

http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...roducts_id=1273

http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...roducts_id=1511

http://www.rower.com.pl/rowery-akceroria/2517.html

http://www.rower.com.pl/rowery-akceroria/2518.html

http://www.rower.com.pl/rowery-akceroria/2516.html

http://www.rower.com.pl/rowery-akceroria/5073.html

http://www.rower.com.pl/rowery-akceroria/2763.html

http://www.rower.com.pl/rowery-akceroria/5622classic.html

 

@mlodass

Merida Kalahari 500SX i inne rowerki w takiej cenie to nie sa rowerki do katowania, jesli nie bedziesz na tym skakal to dlugo Ci to pojezdzi, no i bezpieczniejsze to niz rower kupiony w tesco, auchan, makro czy innych hipermarketach, co podkreslalem juz nie raz :)

Osobiscie nie lubie sie bawic z krossami.. to sa rowerki zle poskladane bardzo czesto... po przywiezieniu rowerka do domu trzeba go poprostu poskrecac zeby Ci sie nie rozkraczyl gdzies na srodku drogi :)

Co do zarobkow... nikt mi nie doklada nawet zlotowki do rowerka w domu i musze sam na niego zarabiac :) osobiscie uwazam ze 700 zl to nie duzo na amora.. tym bardziej ze sa to amory klasy srednio-niskiej, fajny amor kupuje sie za 1200 zl (i czuje ze kiedys taki wydatek mnie nie ominie) :)

 

@Mateusz_1401

nie warto kupowac tego kellysa... jesli masz do dokladasz jeszcze te pare zl zeby miec te 1300zl na rowerek i kupujesz unibike evolution, nawet Meeron dal fotke jak rower na ten sezon wyglada :)

 

@meeron

te unibike sa bardzo fajne :) polecam je kazdemu kto nie ma wiecej jak 1300 zeta, poprostu najlepszy stosunek ceny do jakosci. Zreszta mi sie optycznie podoba ten rower, tylko odkrec ta nozke zeby nie podkusilo Cie gdzies zostawic ten rower ;)

 

@EXO3

jezeli na tym rowerze bedziesz robil 60 km tygodniowo to pojezdzisz na tym dlugo i duzo problemow z tym nie bedziesz mial :) byle tylko dobrze poskrecac rower :) osobiscie robie po 60 km i wiecej dziennie, wiec uwazam ze gdyby ten sprzet mocniej przycisnac to by dlugo nie pojezdzil :)

 

i znowu sie rozpisalem ze hohoho ;) nie mialem co robic ;) a teraz mykam spac bo trzeba wstac o 7 ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alexrimsy DM24 fajne obrecze nawet na asfalt w polaczeniu ze Schwalbe Black Jack Light jakos ciagne za kumplami z semi slickami ;) Co do Novatecow sie nie zgodze , katuje je juz 4-5 miesiecy a kupilem lekko uzywane i "jakos" dzialaja , musiales miec konkretnego pecha . No chyba ze ci nie chodzi o te maszynowki na 4 kulkach . Nie napisalem , ze Hex V4 to zly rower . Napisalem ze to dobry rower w cenie amortyzatora vel innej czesci ;) "Zarobkow" nie mam duzych sam jezedze na takim za 150 zl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz pojawil sie jeszcze problem z opona ;)

bo moje maja rozstaw na piasty 26mm szerokosci

co mi mozecie polecic do jazdy glownie po lesie (czasami jakas trawa ubity piasek) oraz po asfalcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego? co o tym sadzicie oplacie sie kupic?

To moze ja odpowiem, bo przez dwa wieczory zdazylem sie troche poszkolic z rowerkow :lol:

 

A co do pytania to masz odpowiec zaledwie kilka postow wczesniej :!:

czyli warto ale v4

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec kolejna rada - uwazaj bo ponoc sprzedawane sa modele

05 jako 06 czyli z gorszym osprzetem, a prawdziwe 06 w sklepach

sie pokonczyly (szczegolowe info na forum - link na poprzedniej stronie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz pojawil sie jeszcze problem z opona ;)

bo moje maja rozstaw na piasty 26mm szerokosci

co mi mozecie polecic do jazdy glownie po lesie (czasami jakas trawa ubity piasek) oraz po asfalcie ??

Hmm opony mają rozstaw na piasty - nie bardzo wiem o co chodzi - może 26" średnica koła? Na las musisz brać cos z dobrą przyczepnością i wytrzymałością... 2.1 to optymalny rozmiar.

 

Teraz - zależy w jakiej cenie - rozpiętość 50-120zł za oponę - dość ciekawa propozycja to Continental Explorer Pro: http://www.centrumrowerowe.pl/index.php?s=...66&did=103&l=pl po 60zł sztuka to dobra oferta - jest lekka i jeżeli nie będziesz skakał po ostrych korzeniach, powinna się spisać.

 

Choć z drugiej strony każdy kto raz założył lekkie oponki z małym oporem toczenia... Nie wiem, czy mógłbym wrócić do normalnych opon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz_1401

Przestan kombinowac z tymi krossami ;)

kolega wystawil fotke unibike evolution ;)

 

RaF

co do opon poszukaj sobie Kendy :) niska cena :)

 

sensei

nie prawda :) w modelach 05 i 06 osprzet jest porownywalny :) roznia sie detalami, ktore i tak nie maja duzej roznicy cenowej czy wytrzymalosciowej. Napewno parokrotnie lepsze to niz kross ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

dzis sie dowiedzialem ze te unibike evolution to zadobre nie sa i ze maja lipny osprzet :blink: ja w to nie wierze :D

edit mozna jakos naprawdzic przednie resory? albo zeby byly mietsze/twardsze?

Edytowane przez Mateusz_1401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz pojawil sie jeszcze problem z opona ;)

bo moje maja rozstaw na piasty 26mm szerokosci

co mi mozecie polecic do jazdy glownie po lesie (czasami jakas trawa ubity piasek) oraz po asfalcie ??

A ile chcesz wydać ???

Kenda, którą proponuje RaF to dość niska półka, ale może nie warto wydawać więcej na teren w którym planujesz jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis sie dowiedzialem ze te unibike evolution to zadobre nie sa i ze maja lipny osprzet :blink: ja w to nie wierze :D

edit mozna jakos naprawdzic przednie resory? albo zeby byly mietsze/twardsze?

no to sprobuj znalezc rowerek na takim osprzecie za taka cene :)

co do amorkow przednich.. masz w nich regulacje twardosci :) (w tych najtanszych nie ma, w unibike evo sa)

jeeli chodzi o amory troche inne niz te co montuje sie w unibike evo... np: santour duro (jeden z najtanszych amorow do lekkiego skakania) mozna bardzo latwo stuningowac, staje sie bardzo miekki i plynny... w standardzie to jest praktycznie sztywny i potrzeba naprawde duzo sily zeby go dobic chociaz do 100mm

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos pomysl na moje pytanie dotyczace obreczy i kola ??

Polecam obręcze Alex Rims DH19 lub DM24 ew. Mavic X317/X221 (to to samo)

Szprychy firmy DT i przy okazji zmień piastę, żeby w przyszłości nie było żadnych problemów. (poszukaj na allegro SRAMA 9.0/7.0, lub coś firmy Formula.)

 

to teraz pojawil sie jeszcze problem z opona ;)

bo moje maja rozstaw na piasty 26mm szerokosci

co mi mozecie polecic do jazdy glownie po lesie (czasami jakas trawa ubity piasek) oraz po asfalcie ??

Polecę Ci Continental Explorer/ Explorer Pro. W tej cenie raczej nie ma konkurencyjnych opon. Są lekkie, wytrzymałe, niezawodne i mają niskie opory toczenia. Explorery kosztują ok 40zł/szt Explorery PRO 60zł/szt, ale ja wyrwałem na allegro nówki po 45zł/szt. ;-) Możesz się jeszcze skusić na IRC Mythos 2/ Mythos XC. Ponoć dobre opony. Wahałem się czy kupić, ale marka wydała mi się niepewna. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EXO3

jezeli na tym rowerze bedziesz robil 60 km tygodniowo to pojezdzisz na tym dlugo i duzo problemow z tym nie bedziesz mial :) byle tylko dobrze poskrecac rower :) osobiscie robie po 60 km i wiecej dziennie, wiec uwazam ze gdyby ten sprzet mocniej przycisnac to by dlugo nie pojezdzil :)

heh jakbym mial robic 60km dziennie to uwierz że raczej napewno bym nie kupił rowerka za <1000 zł :) ale że jeżdże tyle ile jeżdże to sądzę, że nie do końca jest sens wydawać więcej

 

rowerek póki co wydaje się być solidny - jedynie dokręciłem imbusem śrubke przy kierownicy bo była trochę za lekko przykręcona, ogólnie jest spox [;

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja siostra ma taki tyle ze niebieski :P bardzo podobny :P jak podjezdzasz pod pod kraweznik (albo z niego zjezdzasz) to slychac takie stukanie w amorku ze az mocniej kierownice sie lapie :P mysle ze 20 kilo lekka reka wazy ;) ja 2 lata temu smigalem na enduro z auchan za 300 zl.. tyle ze bez amorkow ;) po tygodniu zaczal sie ostro sypac :P

moj rowerek jest w moim avatarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Conti to jest ryzyk fizyk wieksze szkolo i po oponie , moze i maja niezle osiagi ale na gumie oszczedzaja co odzwierciedla sie w wytrzymalosci . Ja polecem swoje Schwalbe do ciezszej jazdy jednak jezeli ktos bardziej sunie po asfalcie/szutrze to Conti sie nada (jest chyba calkiem lekki) ale do lasu to juz roznie . Mozna byloby luknac na oponki Panaracera Fire XC podobno sa calkiem fajne . Co do amortyzatora to zawsze mozna go zalac olejem jezeli ktos nie patrzy na wage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lesie się zazwyczaj przebija opony na większych fragmentach butelek - np dnach - temu się żadna opona nie oprze... ja raz miałem pecha i trafiłem na starego gwoździa.

 

Conti Explorer Pro nadaje się do bardziej terenowego XC - jak ktoś tylko Asfalt i Szuter to lepiej wziąć Supersoniki - są lżejsze i mają mniejsze opory toczenia. Ale im lżejsza tym bardziej na szkło się uważa - bo buraki rzucają te butelki gdzie popadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lesie się zazwyczaj przebija opony na większych fragmentach butelek - np dnach - temu się żadna opona nie oprze... ja raz miałem pecha i trafiłem na starego gwoździa.

Gdzie ty jeździsz??

Masz ładny syf w lesie. U mnie wszystkie trasy czyscimy regularnie. Bo oponki szły ze ho ho. Chyba że nie po trasie. Ale i tak niezły syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_1401

Witma, ja dzis zrohbilem 50km :D na swoim wyzej zamieszczonym rowerze :D jak skurgi na hamca jechalem to myslalem ze sie rozwali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti Explorer Pro nadaje się do bardziej terenowego XC - jak ktoś tylko Asfalt i Szuter to lepiej wziąć Supersoniki - są lżejsze i mają mniejsze opory toczenia. Ale im lżejsza tym bardziej na szkło się uważa - bo buraki rzucają te butelki gdzie popadnie...

Hehe, ale supersonic'i już nie kosztują 60zł/szt... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witma, ja dzis zrohbilem 50km :D na swoim wyzej zamieszczonym rowerze :D jak skurgi na hamca jechalem to myslalem ze sie rozwali :D

poprawiaj troszke bledy.. bo ten post z 5 razy czytalem zeby zrozumiec o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...