Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

...

Do lasu pewnie i lepszy byłby Kross, a na asfalt pewnie lepszym były Uni...

hehehe :razz:

 

To nie tak łatwo - mi przynajmniej nie było w zeszłym sezonie, a robiłem też przymiarkę do A4 zupełnie mi nie podeszła geometria i mam Evo, też jeżdzę po lesie i dlatego kupiłem rame mniejszą niż by to wynikało z pomiarów - z moich parametrów wychodziło 17.5-18 i na szose zalecano mi 19" więc kupiłem 17" i po lesie jeździ się bardzo dobrze bo rowerek jest zwrotny. Nigdy nie palnowałem wycieczek po asfalcie >100 km (2x przekroczyłem tą wartość) więc to że mam mniejszą rame w niczym mi nie przeszkadza w trakcie jazdy po asfalcie. itd, itp, ... :razz:

 

A to że rama, w której dolną i górna rurę zespawano ze sobą i dopiero taki "twór" dospawano do główki, wygląda na solidniejszą to nic nie znaczy. Gdyby tak było w istocie to wszyscy producenci by sie na taki system przerzucili, a tak nie jest. Zresztą poszukaj zdjęć połamanych ram (od róznych przeciążeń) najczęśćiej pęka dolna rura gdzieś 8-15 cm poniżej główki, więc takie zespawanie rur koło samej główki nie ma IMHO kluczowego znaczenia jeżeli chodzi o wytrzymałość ramy - bardziej liczy sie dobranie amroka o maksymalnym skoku takim jaki przewidział producent ramy. Miałoby znaczenie takie wzmocnienie ramy w tym miejscu jak to jest np w DC Pitbull'u, Amstaffi'e,... tyle tylko, ze wtedy miałbyś rower do FR lub Enduro (ciężka sztywna rama) a nie uniwersalny XC.

 

A to że w KROSSie dają RS na przód to i tak nie ma znaczenia bo w A4 jest Dart czyli następca Judyty, czyli podstawowy (najprostszy) model = sprężyna + elastomer, no chyba, że ktos chce mieć napis RockShox to wtedy zmienia postać rzeczy :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jedyne co się boję to tego, że ten amor się szybko rozleci.

Nie ma opcji bys polamal amora w rowerze do xc... co innegojak bys kupowal rower do skakania i wsadzil do niego jakiegos dupnego amora... wtedy wiadomo ze jest to glupota:)

 

BTW - jak często naprawiacie swoje rowery? Ja swojego Granda(z grupy Kross) już któryś raz naprawiam x]

Chyba byłem dla niego za ciężki w połączeniu za ostry.

Cooo nie zmienia faktu, że jakbym się pokazał na wiosce(osiedle) z tarczami hydraulicznymi to już w ogóle, jestem bożyszcze.

Nie naprawiam swojego roweru bo sie nic nie psuje :) Jedyne co to sobie pare dni temu dokrecilem szprychy w tylnym kole po ponad roku od jego zaplatania :) Oprocz tego czeka mnie wymiana korby i suportu bo mam najtanszy model rpm gdzie i tak dziwie sie ze wytrzymal tyle katowania i dopiero po 2 latach te czesci zaczely sie sypac. Mysle o korbie duro 2 blaty na kwadrat + suport za 30 zeta... jestem osoba lekka.. w porywach 60 kilo... wiec skoro przez 2 lata nie rozwalilem zwyklej, najtanszej korby do xc na kwadrat to watpie bym i teraz to rozwalil. Mam na te czesci 200 zl.. a niestety na isis musial bym wydac +- 300 zl a tyle nie mam. Wymianatego suportui korby jest po prostu nie zbedna :) Co do hamulcow... sam posiadam hydraulika na tyle shimano 525 i nie ma porownania tego z vkami czy mechanikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buehehehehe :lol:

Poszukaj lepiej na jakim sprzęcie ja pomykam (obecnie) i dopiero mi rób zarzuty :razz:

 

 

To może zamieśc zdjęcie swojej maszyny jak już sie licytujemy :lol:

 

Bo jakoś do tej pory nie uświadzczyłem.

 

Lista części tez by isę przydała ;)

 

 

 

I nie wmawiaj mi, że gdybys miał np do wyboru 2 rowery z tym samym osprzętem i w tej samej cenie tylko 1 na ramie KROSSa, a 2 np Garego to kupiłbyś rower na gorszej ramie tylko dlatego, że polski :rolleyes:

A żebyś wiedizał że bym kupił :P I dlaczego KROSSA miałaby byc gorsza? :/ Znowu isę kłania bezinteresowana pogarda dla polskich produktów.

 

Nie kupię garego tylko dlatego ,że gośc tworzył początki MTB , a teraz sygnuje rowery swoim nazwiskiem.

 

 

 

PS.

rozumiem, że wspierając polski przemysł:

- jeździsz polskim samochodem

- nosisz tylko polskie ubrania

- jadasz tylko polskie potrawy (lub tylko z polskich produktów) i pijasz tylko polskie napoje...

 

ahhh te bajeczki :razz:

 

 

 

Staram się jak mogę. Mimo zalewu obcych towarów. Przynajmniej nie jadę polskich produktów jak ty.

 

A lansik kiedyś będzie i na KROSSA.

 

Te wszystkie trendy to można o kant d... potłuc :/

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pitbulla to rama całkiem spoko. Kumpel ma pomarańczową(zajebiście oczojebna, ale przez to ładna) i jeździło mi się na tym wygodnie. Chociaż pewnie na dystansie >60 dałoby mi w odcień to, ze jest taki "mniejszy"

 

Ja średnio robię na jedną wyczieczkę jakieś 70km.

Z Krakowa do Skały, potem pieskowa skała(asfalt) potem do Ojcowa(teren - las - kamienie/błotko) W ojcowie jakieś 15km(da się tyle tam przejechać wbrew pozorom i jest to moją jazdą jakieś 50/50.

I potem już do domku jakieś 30% szuter/polna utwardzona i 70% asfalcik.

 

Się zobaczy jak to bedzie z cenami w momencie kiedy będę kupował - jednak najbardziej mnie boli to, że przez wakacje nic nie pojeżdzę... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kross robi bardzo dobre rowery i do tego POLSKIE. Nieważne jakie tam są komponenty, bo RAMY są budowane w 100% w POLSCE. Mają nawet własną lakiernię!

No to niestety doznasz ogromnego rozczarowania ;)

KROSS robi w Polsce tylko stalowe ramy, wszystkie alu (czyli hexagony, levele i inne z "górnej" półki) są spawane na Tajwanie.

Jak sama firma przyznaje, tak jest po prostu taniej :)

 

Ja osobiście wolałbym jednak kupić Krossa zamiast Kellysa czy Authora. Ale Gary czy Giant to jeszcze inna półka - mają za sobą lata doświadczenia w konstruowaniu bajków stricte MTB, a nasz Kross dopiero raczkuje na tym polu ;)

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zamieśc zdjęcie swojej maszyny jak już sie licytujemy :lol:

 

Bo jakoś do tej pory nie uświadzczyłem...

Nie wiem z kim sie licytujesz bo chyba nie ze mną. :rolleyes: Troche jesteś leniwy - wiele razy sie przewijało że mam Uni EVO '06. Listy części nie będę zamieszczał, bo główną modernizacją było wywalenie tych dziadowych pedałów i wrzucenie PDM-540, wrzucenie twardszego łańcuszka HG40->HG50 i zmiana gripów na SETLAZy CrissCross'y. Reszta to kosmetyka, zresztą to chyba normalne, że nie po to kupiłem rower, żeby potem połowę podzespołów od razu wymieniać (wtedy kupiłbym od razu inny). Jedyne czego żałuję, w związku z zakupem tego rowerka to, że ... nie wziąłem wersji DISC :oops: Niestety w chwili zakupu miałem mocno ograniczony budżet i mogłem wybierać dopłata do ver. DISC lub kask. Wiadomo co wybrałem :razz:

 

PS.

A kupując cokolwiek, na pewno nie będę się kierował opiniami frustratów, tylko użytecznością (a ściśle - dopasowaniem do moich indywidulanych potrzeb i możliwości) danego produktu i oczywiście ceną :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej na tych gumachw piasek sie nie laduj ;)

No wiem, ale dzis z przymusu musiałem jechac i...zamiast w lewo prosto pojechalem :lol: :lol: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglada moj wolnobieg :damage_wall: :lol: po 10 miesiącach :wink: ...

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to ... kaseta :razz:

O blaty się nie martw, raczej o łańcuch - bo widać, że z deka zapuszczony jest. Chyba, że fotka pstrykana podczas (lub po) jakiejś wycieczki po terenie na którym sie pyli... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częsciej spotykam sie z określeniem wolnobieg no ale oki :wink: kaseta tez moze byc :) no przyznam ze łancuch troche zapuszczony :] ale jak rano rower wypucuje(przy okazji przetre lancuch itd) to na wieczur juz siedzi na nim 1-3mm warstwa kurzu itd B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy wolnobiegiem a kaseta jest stosunkowo duza roznica w budowe :) wolnobieg sie nakreca na piaste... posiada on w sobie "bebenek", kaseta natomiast jest nakladana na bebenek ktory znajduje sie w piascie :) Oprocz tego Twoja kaseta zle nie wyglada procz tego ze jest zasyfiona :) zabki nie sa zjechane

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid vs Goliat

 

Dołączona grafika

 

Dangerous Mike Marathon XC + Boplight Pro 110mm 8* 25,4mm - Truvativ Risebar XC (wznios 25mm) + mostek Truvativ XR 5* 110mm 31,8mm

 

256 vs 550 gram bez gripów.

 

Poszukiwanie idealnej pozycji trwa, nowy mostek oczywiście na minus - mam ramkę 17' i amor o skoku 100mm, toteż kierownica ma być jak najniżej. Gięta to była w moim przypadku porażka - o wiele za wysoko.

 

Btw, górny zestawik ze zdjęcia w idealnym stanie na sprzedaż, praktycznie jak nówki, bez nawet jednej ryski, jakby co to PW :) (tak, wiem, że to nie giełda, po prostu korzystam z okazji - skoro już się chwalę nowym nabytkiem :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy moglibyscie mi polecic jakies zabezpieczenie do roweru? Czasem po drodze wskocze do sklepu po jakies picie, na poczte cos odebrac itp i trzeba zostawic rower na chwile bez opieki. Wiem, ze jak beda chceli ukrac to i tak ukradna... Co byscie jednak polecali? Znalazlem cos takiego:

 

1: http://www.allegro.pl/item189629719_nowe_m...te_ac2085_.html

 

2: http://www.allegro.pl/item188465225_masywn...00_cm_wawa.html

 

3: http://www.allegro.pl/item188197464_zapiec...okrasc_moc.html

 

Co o tym myslicie?

 

 

 

EDIT

 

Jeszcze to: http://www.allegro.pl/item190260468_nowe_z...evolution_.html tylko cena duza...

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Witam,

 

Czy moglibyscie mi polecic jakies zabezpieczenie do roweru? Czasem po drodze wskocze do sklepu po jakies picie, na poczte cos odebrac itp i trzeba zostawic rower na chwile bez opieki. Wiem, ze jak beda chceli ukrac to i tak ukradna... Co byscie jednak polecali? Znalazlem cos takiego:

 

1: http://www.allegro.pl/item189629719_nowe_m...te_ac2085_.html

 

2: http://www.allegro.pl/item188465225_masywn...00_cm_wawa.html

 

3: http://www.allegro.pl/item188197464_zapiec...okrasc_moc.html

 

Co o tym myslicie?

EDIT

 

Jeszcze to: http://www.allegro.pl/item190260468_nowe_z...evolution_.html tylko cena duza...

Ja nr3 bo z tych to chyba najbezpieczniejszy ale za to ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Witam,

 

Czy moglibyscie mi polecic jakies zabezpieczenie do roweru? Czasem po drodze wskocze do sklepu po jakies picie, na poczte cos odebrac itp i trzeba zostawic rower na chwile bez opieki. Wiem, ze jak beda chceli ukrac to i tak ukradna... Co byscie jednak polecali? Znalazlem cos takiego:

 

1: http://www.allegro.pl/item189629719_nowe_m...te_ac2085_.html

 

2: http://www.allegro.pl/item188465225_masywn...00_cm_wawa.html

 

3: http://www.allegro.pl/item188197464_zapiec...okrasc_moc.html

 

Co o tym myslicie?

 

 

 

EDIT

 

Jeszcze to: http://www.allegro.pl/item190260468_nowe_z...evolution_.html tylko cena duza...

 

 

 

 

Ja bym ci polecał ten łańcuch : http://allegro.pl/item191094785_kryptonite...cuch_nowy_.html

 

Tego nie przetną niczym ;) Potrójnie hartowana stal.

 

Musieliby polać ciekłym azotem ;)

 

 

To jest najpewniejsze. Najgorsze są te tzw. szekle http://www.allegro.pl/item188197464_zapiec...okrasc_moc.html

 

Wystarczą mocne długie nożyce do cięcia blachy i już.

 

 

A najlepiej nie zostawiać wartościowego roweru pod sklepem ;) Mi to nigdy by do głowy nie przyszło.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie posiadam lancuch stad http://www.lancuchy.friko.pl/ bodajrze "8" ... jest to tanszy odpowiednik kryptonita robiony przez mojego kumpla przez firme linplast :) bodajrze potrojnie hartowana, po obrobkach chemicznych :) probowalismy to ciac brzeszczotem, nozycami i nie ma opcji by to ruszyc... za pomoca elektrycznych urzadzen owszem.... ale to to juz troche trwalo :) te lancuchy nie maja zadnych certyfikatow... a dlaczego? koszt wyrobienia certyfikatu przekracza roczna sprzedaz tych lancuchow hehe :) mielismy wprowadzic reklame tego na masie jednak cos nic z tego nie wyszlo :) jak bedziesz sie odzywal do tego czlowieka to powiedz ze polecil Cie Daniel Kalinowski to bedzie wiedzial o co chodzi :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAVER @

 

Wcale nie U-LOCK'i (czy jak to tam zwiesz) są najgorsze (o ile są wykonane z odpowiedniej stali), najgorsze są te linki stalowe po kilkadziesiąt, a nawet (o zgrozo) :o poniżej 10 PLN. Do ich rozcięcia nie potrzeba nawet nożyc z długimi ramionami. Ludzie jak te owce dają się strzyc i kupują takie buble (wystarczy przeglądnąć ile jest zawartych transakcji na Alledrogo.pl), a potem jest płacz ... :mur:

 

Neo_x @

 

Fajne ceny mają te "łańcuszki" B-) 1/2 tego co Kryptonite, jeżeli mają podobną wytrzymałość to pewnie się skuszę na któryś :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podobna to Ci nie powiem bo z ciezkim sercem cial bym 300 zl :P ale tutaj kumpel bral jedno oczko i kombinowal z nim :) Dorwe sie do aparatu to zrobie foto jak ten lancuch wyglada :)

Aha.. dodam ze ten lancuch dzielnie mi zabezpieczal rower przez pol roku w szkole... tylko ludzie sie jakos dziwnie patrzyli jak taki kawal stali walil o szafke jak wyciagalem go z plecaka albo sciagalem z ramienia ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze rowniez i ja sie zalapie na porady.

 

Obecnie na dluzsze miejskie trasy jezdze kolarka

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?m...5&pID=11711

i zaczynam sie wkrecac ze brakuje mi ostrej jazdy po nierownym terenie i skakania (moj ostatni goral skonczyl ze zlamana rama przy tylnej osce oraz przednim amorem wykreconym o 45stopni do przodu).

 

 

Bariera to 3.5k PLN. Chociaz prosilbym takze o jakies tansze warianty.

Wymagania - Jak najmniejsza awaryjnosc oraz serwis.

Rower w gory, las i skakania chociaz nie ukrywam ze bedzie sluzyl tez do jazdy po miescie jako ze tak naprawde czesto jestem zarowno w Lublinie i Wawce a wizja transportu bikow co kilka dni nie wchodzi w gre. Odcinki miejskie/asfaltowe do gora 10-15km.

Nie wiem czy to sie przyda, wzrost 175-177, waga 60-65kg.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i zaczynam sie wkrecac ze brakuje mi ostrej jazdy po nierownym terenie i skakania (moj ostatni goral skonczyl ze zlamana rama przy tylnej osce oraz przednim amorem wykreconym o 45stopni do przodu)...

Bariera to 3.5k PLN. Chociaz prosilbym takze o jakies tansze warianty.

Wymagania - Jak najmniejsza awaryjnosc oraz serwis.

Rower w gory, las i skakania chociaz nie ukrywam ze bedzie sluzyl tez do jazdy po miescie ...

Ale co rozumiesz przez to skakanie - czy przeskakiwanie przez krawężniki, konary, korzenie itp czy jakieś dropy np z 1.5 metra :?:

A to ostre jeżdzenie po lasach i górach to tak bardziej XC czy już bardziej Freeride/Enduro :?:

 

W zalezności od zastosowań potrzebna inna rama i inny amorek (przedni - bo konkretnego fulla za tą kasę będzie ciężko dorwać chyba że w środku sezonu = przełom lipec/sierpień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

SAVER @

Wcale nie U-LOCK'i (czy jak to tam zwiesz) są najgorsze (o ile są wykonane z odpowiedniej stali), najgorsze są te linki stalowe po kilkadziesiąt, a nawet (o zgrozo) :o poniżej 10 PLN. Do ich rozcięcia nie potrzeba nawet nożyc z długimi ramionami. Ludzie jak te owce dają się strzyc i kupują takie buble (wystarczy przeglądnąć ile jest zawartych transakcji na Alledrogo.pl), a potem jest płacz ... :mur:

A czy ty kolego umiesz czytac ze zrozumieniem?! :mur: :mur: :mur:

Gdzie ja polecałem linkę , no gdzie?

 

 

Podałem koledze ŁAŃCUCH KRYPTONITE :lol: :lol: :lol:

 

No co za lol :damage_wall:

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty kolego umiesz czytac ze zrozumieniem?! :mur: :mur: :mur:

...

Wiesz jak czytam takie posty to aż mi żal, wypisujesz jakieś brednie a potem starasz sie z nich wycofać

...Najgorsze są te tzw. szekle ...
To twierdzenie jest fałszywe, ... Ale tak to jest jak się jest kiepskim z logiki, to sie wypisuje takie bzdury

 

A U-LOCK'i może są kiepskie ... dla kogos kto sie nie umie nimi posługiwać :razz:

 

...No co za lol :damage_wall:

Niby z kogo :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Wiesz jak czytam takie posty to aż mi żal, wypisujesz jakieś brednie a potem starasz sie z nich wycofać

Ale żeś się wysilił... Nie ma co ;)

 

...Najgorsze są te tzw. szekle ...
To twierdzenie jest fałszywe, ... Ale tak to jest jak się jest kiepskim z logiki, to sie wypisuje takie bzdury

To ogólnie używane spolszczenie na U-LOCK :P Ekspert od siedmiu boleści się znalazł.

 

 

A U-LOCK'i może są kiepskie ... dla kogos kto sie nie umie nimi posługiwać :razz:

Zapewniam ,że wiem do czego to służy i jak tego używać. Nie urodziłem się wczoraj koleś ;)

A złodziej i tak przetnie u-locka długimi nożycami więc po co ta gadka :P

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAVER weź się zastanów co wypisujesz :razz: radzę wykupić korepetycje z logiki bo naprawdę masz z nią problem :razz:

 

Napisałeś, że szekle (u-locki) są najgorsze, więc obaliłem to twierdzenie bo najgorsze są linki - każde dziecko to wie (ale nie zaszkodziło przypomnieć). U-locka musisz ciąć nożycami do stali i przetniesz pod warunkiem, że mowa o takim badziewiu jak z odnośnika, przy u-locku np od Kryptonite prędzej kupsko zrobisz, niż przetniesz ręcznym narzędzędziem. A linki takie z Alledrogo.pl przetniesz nawet zwykłym sekatorem ogrodowym, :o co tez uczyniłem w zeszłym roku jako dowód kiepsko zainwestowanych 25 PLN przez znajomego. :lol2:

 

PS.

pamiętaj o korkach z logiki, ona się czasem przydaje. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co rozumiesz przez to skakanie - czy przeskakiwanie przez krawężniki, konary, korzenie itp czy jakieś dropy np z 1.5 metra :?:

A to ostre jeżdzenie po lasach i górach to tak bardziej XC czy już bardziej Freeride/Enduro :?:

 

W zalezności od zastosowań potrzebna inna rama i inny amorek (przedni - bo konkretnego fulla za tą kasę będzie ciężko dorwać chyba że w środku sezonu = przełom lipec/sierpień)

Dropy ofc, myslisz ze jak polamalem poprzedni rower 2 lata temu, fakt ze sie do takich celow nie nadawal ale coz, lowrider z gorala to juz osiagniecie :lol:

 

Co do typu to ciezko mi powiedziec jako ze moja wiedza zamyka sie w innych rzeczach a poki co nie bardzo mam nawet czas doksztalcic sie w tej mierze :( Praca praca praca.

 

W dodatku tak naprawde nie spieszy mi sie z kupnem, jestem w stanie poczekac do jesieni/zimy. Moze troche szkoda ze sie wczesniej nie obudzilem z kupnem w trakcie zimy no ale trudno, jak juz wspomnialem totalny brak czasu.

 

PS. Zapomnialem dodac ze kocham jezdzic w zimie zarowno bo sniegu jak i lód. Zadne warunki nie sa mi straszne. Zdaje sobie tez sprawe ze tak naprawde bedzie mnie ciezko 'zadowolic' w 100% jako ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego :wink: Ale jakies kompromisy na pewno beda.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm do skakania i do lasu powiadasz... na swoj wzrost musial bys brac ramke rozmiaru 17 cali zebys mogl na niej i poskakac i normalnie pojezdzic nie zabijajac kolan (zreszta ja w takim celu skladalem i skladam rower)... ide spac... wstane to ogarne ktore modele Ci moge polecic za taka kase bo juz nie chce mi sie przegladac neta a i tak ledwo widze na oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...