Skocz do zawartości
dc10

Zasilacz - Problem Z Wyborem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dylemat bo nie wiem który z trzech poniższych zasilaczy kupić. Ze względu na cenę waham się pomiędzy trzema:

1. Amacrox Frei Erde 500W http://zenfist.pl/pID/1020.htm

2. Tacens Valeo Smart 480W http://zenfist.pl/pID/794.htm

3. Topower TOP-520P5 U12 EV 520W http://zenfist.pl/pID/45.htm

 

Zasilacz chcę kupić przyszłościowo pod procesor dwurdzeniowy z mocną linią 12V. Aktualnie mój stary Chieftec 350W nie wyrabia przy obecnej konfiguracji (solidnie podkręcony socket A) i dla tego chce coś kupić "na wyrost" żeby za parę miesięcy znowu nie szukać następnego.

 

Chętnie poczytam wszystkie za i przeciw. Może znacie w podobnej cenie do ok. 300 coś innego godnego polecenia z mocną linią 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych co podałeś dc10 nie jest najtrafniejszym wyborem. Skłaniałbym się raczej ku propozycji typu topower P3 lub P6/P7. Jak chcesz wydajnie i niedrogo to chieftec lub FSP.

 

Masz na myśli Chiefteki z serii produkowanej przez sirteca? Takie jak np. CFT-500-A12S ?? http://zenfist.pl/pID/298.htm

 

Natomiast co do FSP to czy ten Amacrox którego podałem nie jest właśnie produkowany przez FSP? Co jest z nim nie tak? Bo szczerze mówiąc był moim liderem. (z pośród oczywiście tych trzech wymienionych przeze mnie w 1 poście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ste3an Swoje :)

Amacrox dobra zasiłka, ale musisz ją dobrze obciążyć.

W tedy będziesz miał optymalne napięcia.

Jest też bardzo cichy.

 

P.S Co ma takiego Topower, czego nie ma Amacrox, że warto za niego dopłącić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych co podałeś dc10 nie jest najtrafniejszym wyborem. Skłaniałbym się raczej ku propozycji typu topower P3 lub P6/P7. Jak chcesz wydajnie i niedrogo to chieftec lub FSP.

Witam,

 

a ja mam pytanie, który z poniższych zasilaczy wybrać. Oba są w podobnej cenie. Zależy mi nie tylko na jak najwyższej mocy (bo mój zestaw pobiera jakieś 370W), ale również na stabilności napięć (głównie 12V). Proszę pomoc.

 

Zasilacze:

Topower 450W P3 U12 EZ

Topower 627 P6 EZ

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja mam pytanie, który z poniższych zasilaczy wybrać. Oba są w podobnej cenie. Zależy mi nie tylko na jak najwyższej mocy (bo mój zestaw pobiera jakieś 370W), ale również na stabilności napięć (głównie 12V). Proszę pomoc.

 

Zasilacze:

Topower 450W P3 U12 EZ

Topower 627 P6 EZ

 

Pozdro

Twoj zestaw w zyciu nie weźmie 370w :lol:

no chyba ze zrobisz gdzies male zwarcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj zestaw w zyciu nie weźmie 370w :lol:

no chyba ze zrobisz gdzies male zwarcie :P

Liczyłem przy wykorzystaniu takiej znanej stronki, gdzie podajesz wszystko co masz w kompie i podłączone od niego oraz czy podkręcasz proca i wynik był coś około 370W. Nie wiem czy podkręcana grafika zwiększa pobór mocy. Nie było do wyboru mojego modelu, tylko zwykły 7600GS. Chcę zabezpieczyć moc do podkręcania wszystkich podzespołów, a nie do konfiguracji przy ustawieniach standard. Oczywiście nie sama moc jest najważniejsza, stabilność napięć i sprawność zasilacza również. Patrzę również przyszłościowo, bo konfiguracje zmieniają się szybko (wszystko tanieje).

Obecnie mam Modecoma 350W PFC i widzę, że mnie ogranicza (wcześniej przy innej konfiguracji wystarczał), chociaż do samego zasilacza nie mam uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbys wierzyc takowym stronka moj zasilacz juz dawno by wybuchl a on nawet szybciej nie chce krecic wiatrakiem :P patrz moj opis co mam a jaki "słaby" zasilacz :]

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mialbys wierzyc takowym stronka moj zasilacz juz dawno by wybuchl a on nawet szybciej nie chce krecic wiatrakiem :P patrz moj opis co mam a jaki "słaby" zasilacz :]

Co w takim razie mi proponujesz? Pozostać przy obecnym zasilaczu Modecom 350ATX 2.0 PFC, czy wymienić na mocniejszy (nie koniecznie aż 520W) ale markowy, np. Topower ?

 

 

jesli mialbys wierzyc takowym stronka moj zasilacz juz dawno by wybuchl a on nawet szybciej nie chce krecic wiatrakiem :P patrz moj opis co mam a jaki "słaby" zasilacz :]

i jeszcze jedno pytanie.

 

Co to jest ten IHS i czemu "no IHS". Czy on utrudnia OC ? O co z tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten IHS i czemu "no IHS". Czy on utrudnia OC ? O co z tym chodzi?

IHS to kawałek "blaszki" przykrywającej rdzeń procesora (dla bezpieczeństwa).

No IHS znaczy właśnie bez tej blaszki (czyli po oskalpowaniu procka :wink: )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...