Skocz do zawartości
Ralfo

Płyta Pod 754 (agp)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, allegro odpada. Zrobiłem krótkie rozeznanie i wybrałem dwie potencjalne, tą:

 

Asus K8V-X SE Via K8T800 (ew. Asus K8N nVidia nForce 250)

 

i tą:

 

Gigabyte GA-K8NS 2.0E nVidia nForce3-250 + SATA bulk

 

ale nie znam się :), może w tej cenie są jakieś inne lepsze? A jak nie, to którą z tych dwóch?

 

(do tego planuje semprona 2.8, raczej kręcić go nie bedę)

 

[Edit]

 

jeszcze coś takiego znalazśem: Microstar K8N Neo-V v2.0 nForce3-250, moze to? :P

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych 2óch to k8ns, tutaj jeszcze możesz poczytać:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=158-18

 

jeśli nie będziesz kręcił to wystarczy Ci ASRock K8upgrade-NF3 nForce 250, a nawet jak zechcesz kręcić to i tak płytka ma całkiem niezły potencjał

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te k8ns wyglądała na poczatku ciekawie ale z tego co czytam to dużo ludzi ma z nią problemy, wolałbym stabilna i nie problemową płyte (tak jak moja dotychczasowa xD). Ten ASRock wygląda ciekawie.

 

To teraz sie wacham miedzy K8NS a tym ASRock'iem :-|

 

[Edit to posta poniżej]

 

Wiem że jest ale czytac 60 stron? :/ mogło sie tez coś zmienić od czasu wypisania tych płyt co tam są.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilna? W takim razie omijaj k8ns i wybieraj miedzy msi albo tym asrock'iem. Ludzie sobie chwalą tego asrocka wiec zły raczej nie jest ;)

K8ns to nieustane cyrki z resetem ustawien biosu i wykrywaniem hdd....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilna? W takim razie omijaj k8ns i wybieraj miedzy msi albo tym asrock'iem. Ludzie sobie chwalą tego asrocka wiec zły raczej nie jest ;)

K8ns to nieustane cyrki z resetem ustawien biosu i wykrywaniem hdd....

Ja nigdy nie mialem takich cyrkow, mialem kiedys rev. 1.0.

Kumpel niedawno kupowal rev. 2.0 i tez 0 problemow, semp 28+ smiga 300x8 na stock v, wiec 2.0 do czegos sie tam jeszcze nadaje. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie mialem takich cyrkow, mialem kiedys rev. 1.0.

Kumpel niedawno kupowal rev. 2.0 i tez 0 problemow, semp 28+ smiga 300x8 na stock v, wiec 2.0 do czegos sie tam jeszcze nadaje. ;]

No tak, jak ktos uzywa kombinacji 1hdd+1naped to nie ma problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak ktos uzywa kombinacji 1hdd+1naped to nie ma problemow.

Pudlo. :D

Wtedy mialem 1xhdd + 2xcd, kumple ma odwrotnie czyli 1xcd i 2xhdd i niet probljema. ;]

Zawsze trafia sie jakies zakalcowe serie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock k8upgrade nf3 250 odradzam, miałem toto ze 3 tygodnie, później z niewyjaśnionego powodu wykorkowała.

Jak szukasz stabilnego mobo pod s754 i nie zależy ci na oc, to raczej brałbym coś na VIA KT800/KT800PRO. Większość płyt na nF3 250 sprawia mniejsze lub większe problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudlo. :D

Wtedy mialem 1xhdd + 2xcd, kumple ma odwrotnie czyli 1xcd i 2xhdd i niet probljema. ;]

Zawsze trafia sie jakies zakalcowe serie. ;]

Przy 4 napedach po resecie najczesciej komp stawał, albo resetował ustawienia. Sprawdzone na 3 moich mobo[2xk8ns i k8nsxp] i najnowszych biosach. Zeby było smieszniej k8nsxp ma wbudowany kontroler raid ktory dostaje równiez bzika....Spyliłem ten syf najszybciej jak mogłem, nawet głupi triton na nf3 nie ma takich problemow...Btw 2 kumpli nadal ma te mobo...jeden ma dwa napedy....a drugi problemy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock k8upgrade nf3 250 odradzam, miałem toto ze 3 tygodnie, później z niewyjaśnionego powodu wykorkowała.

Jak szukasz stabilnego mobo pod s754 i nie zależy ci na oc, to raczej brałbym coś na VIA KT800/KT800PRO. Większość płyt na nF3 250 sprawia mniejsze lub większe problemy...

No to już kompletnie skołowany, a jeszcze pare minut temu wiedziałem na 99% co brać :]

 

Co do oc to moze tak... jeśli na boxowym chłodzeniu da sie cos wyciągnąć to grzechem było by nie kręcić, ale nie zebym jakoś specjalnie się na to nastawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jeszcze nad Microstar K8N Neo3-F (nForce4-4x), niestety troche droższa i nie wiem czy mój radek będzie pod nią działać (ale jest juz na przyszlość pci-e ^^). A jak nie to wezne tego k8ns i zobacze co się będzie dziać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak byś brał tego MSI to musiał byś od razu zmienić grafikę - ona nie ma jednocześnie złącza AGP i PCI-E. GB K8nS będzie chyba najlepszy z nich. Tan ASRock wg. mnie odpada - firma i chipset do mnie nie przemawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten ASRock ma ten sam chiset co k8ns :], z tego co czytam to all płyty na tym chipsecie mają jakieś problemy. Te MSI ma złącze AGR które niby pozwala odpalić niektóre karty AGP ^^, wole nie ryzykować więc chyba jestem skazany na k8ns :) (btw: ponoć najlepiej odrazu zmienić jej radiator na nb, true?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...