Skocz do zawartości
serek_x

2.1, Czy Dobre 2.0 ? Które Głosniki Lepsze...

Rekomendowane odpowiedzi

exe w pełni sie z tobą zgadzam jednak pamietaj że tym temacie rozmawiamy o głośnikach komputerowych a nie kolumnach JBL-a i amplitunerach Harman kardon :wink: :wink:

Dla mnie głośniki komputerowe to monitor studyjny aktywny ( x2 ) lub wzmacniacz + monitory odpowiedniej wielkości. :wink: :wink: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie głośniki komputerowe to monitor studyjny aktywny ( x2 ) lub wzmacniacz + monitory odpowiedniej wielkości. :wink: :wink:

Zgadzam się.

 

Nie wiem w ogóle co to za głupi podział, głośniki komputerowe i reszta świata. Dla mnie liczy się to co lepiej gra. Zestawy typowo komputerowe już przestały mnie bawić, dlatego zawsze będę polecał monitory, wzmacniacz. Nawet jak to jest temat o głośnikach do 200 zł to ja będę doradzał dozbierania itp. Nie musicie mnie słuchać ale forum jest po to aby każdy doradził co wg niego jest najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto mówi, że logitechy X230 nie są dobre to chyba ich nie słyszał. W zestawieniu z SB live! wymiatają. Co do słabych wysokich tonów to zapraszam do mnie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto mówi, że logitechy X230 nie są dobre to chyba ich nie słyszał. W zestawieniu z SB live! wymiatają. Co do słabych wysokich tonów to zapraszam do mnie. :P

Tak samo przekonywali mnie ludzie że wspaniałe są Creative 5400 ( opinie na benchmarku wszystkie po 10 niemal ) i Logitech x-530,... i x-230 też i Logitech 2200 ( lub 2300 nie pamiętam ) Logitech 5500 - a jak przyszło co do czego ( jak przyszedłem posłuchać ) to się okazywało że szajs :] Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HucK

 

nie zapraszaj bo sie zblaznisz

wiem bo prawie codziennie slucham x230 na karcie na pcm2702 ktora robilem z kolega na premium elementach -> wymiata wszystki produkty creative z x-fi wlacznie

 

a sblive! nie osiaga nominalnych specyfikacji do odtwarzania zwyklego sygnalu audio cd no bo jak dynamika materialy cd-audio wynosi 96dB

a live nie dociaga do 90dB

http://audio.rightmark.org/test/live51.html

no i znieksztalcenia tez ma sliczne

 

dla twojej informacji glos ludzki to srednie tony a nie wysokie bo pewnie o tym myslisz

 

jedyne co maja w miare dobre te glosniczki jak na swoja cene to bas (jak sie go skreci do minimum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo przekonywali mnie ludzie że wspaniałe są Creative 5400 ( opinie na benchmarku wszystkie po 10 niemal ) i Logitech x-530,... i x-230 też i Logitech 2200 ( lub 2300 nie pamiętam ) Logitech 5500 - a jak przyszło co do czego ( jak przyszedłem posłuchać ) to się okazywało że szajs :]

a czemu Ty sie dziwisz ? ludzi czesto zadowala byle co, prowadzeni sa za raczke przez marketing jak owieczki :) do tego osoby kupujace takie glosniki zazwyczaj nie interesuja sie muzyka, tym jak to wszystko gra, tylko

1) czy jest bas

2) czy slychac wokal

3) czy jest glosno

 

a spelnic te 3 warunki za pareset zl na prawde nie trudno, a na potem zostaly juz tylko zachwyty jak to super jest :)

ciekawe ile osob, ktore zachwalaja logitechy itd przeszlo sie do salonu audio z plytkami cd (nie mp3->cd audio) w celu porownania. ciekawe ile z nich po czyms takim bedzie twierdzilo, ze logitechy graja super...

 

troche moze OT, ale... ostatnio naszlo mnie na zmiane wzmacniacza i bardzo zastanawialem sie nad yamaha rx-797, dobre recenzje ma, ale stwierdzilem, ze mi szkoda troche ciezko zarobionej kasy i zaopatrzylem sie w denon pma-860 w bardzo dobrym stanie*. i nie zaluje, za ponad dwa razy mniej mam sprzet grajacy na tyle dobrze, ze jestem bardzo zadowolony. wiem, ze yamaha zagrala lepiej, ale nie bylo to warte ponad 2x wiecej: nie jestem audiofilem, nie mam czasu na siedzenie i delektowanie sie dzwiekiem (bo za to pieniedzy nie dostaje, mieszkanie sie samo nie posprzata itd ;) wiec ten denon to idealny kompromis miedzy tym co bym chcial miec, tym ile moge na to wydac, a tym na ile dobrze to dla mnie gra. i wczesniej juz o tym pisalem - sluchac, sluchac i jeszcze raz sluchac. wtedy ma sie punkt odniesienia (sprzet grajacy bardzo dobrze) i mozna spokojnie ocenic ile bedzie mnie kosztowalo cos co zagra tak abym ja byl zadowolony. no chyba, ze nie musimy sie tak bardzo liczyc z kasa, wtedy jest latwiej :D

 

* - a nad yamaha pewno pomysle za pare lat, jak plyty sacd beda tansze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest kilka osób osobiście Większość mojej muzyki jest w bezstratnym WMA i mam Logi x-230 osobiście uważam ze moje zabiegi dały coś ale do słuchania muzyki i tak sie nie nadają tak jak każde głośniki typu 2.1 bo im czegoś brakuje. Dla tego temat się zaczął od pytania jakie głośniki 2.0 a my tu rozwodzimy się nad nie wiadomo czym za nie wiadomo ile kasy. Odp jest prosta jeżeli ktoś chce posłuchać sobie muzyki i czerpać z przyjemność z czystego dźwięku nie oszukujmy się ale wzmaka + Monitorki nie kupi się za mniej niż 600zł ( mowa o używkach ) a rozwiązaniem za 200zł są Geniusy. Jeżeli się myle niech mnie ktoś oświeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest kilka osób osobiście Większość mojej muzyki jest w bezstratnym WMA i mam Logi x-230 osobiście uważam ze moje zabiegi dały coś ale do słuchania muzyki i tak sie nie nadają tak jak każde głośniki typu 2.1 bo im czegoś brakuje. Dla tego temat się zaczął od pytania jakie głośniki 2.0 a my tu rozwodzimy się nad nie wiadomo czym za nie wiadomo ile kasy. Odp jest prosta jeżeli ktoś chce posłuchać sobie muzyki i czerpać z przyjemność z czystego dźwięku nie oszukujmy się ale wzmaka + Monitorki nie kupi się za mniej niż 600zł ( mowa o używkach ) a rozwiązaniem za 200zł są Geniusy. Jeżeli się myle niech mnie ktoś oświeci.

W sumie dobrze myślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) trzeba jednak pamietac ze pcm2702 jest podobny do gainclone pod wzgledem jakosci -> im lepsze elementy tym lepsza jakosc :)

ale w 200zl daloby sie pewnie zmiescic z w miare dobrymi elementami, ostatnio jest wysyp dobrych czesci na allegro pare osob zajelo sie importem

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) trzeba jednak pamietac ze pcm2702 jest podobny do gainclone pod wzgledem jakosci -> im lepsze elementy tym lepsza jakosc :)

ale w 200zl daloby sie pewnie zmiescic z w miare dobrymi elementami, ostatnio jest wysyp dobrych czesci na allegro pare osob zajelo sie importem

Ktoś tam testował różnice w basic i premium kitach (złote ścieżki, srutututu) i bez różnic w brzmieniach. wiadomo że np. kondensatory powinny być dobre, a płytka nie np. avt, ale bez przesady...

 

Gainclone to jeszcze, ale pcm to trudny do poskladania, to za wysokie progi jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi tutaj o zlote sciezki

tylko np. dobre parowane kondy, parowane rezystory, precyzyjny rezonator kwarcowy, bardzo wazne sa wysokiej jakosci elementy (kondy) w filtrze a to sa kondy o malych pojemnosciach i takie dobre trudno dostac (bardzo), trafo toroidalne w wersji audio z toroidy.pl (dodatkowe izolowanie i ekranowanie etc.) itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam moj pierwszy poscik, swoja droga fajne forum juz zawitalo w zakladkach

 

ale do rzeczy

mam podobny problem co kolega zakladający tego posta z tym że..

 

nosze sie z zmiarem kupna glosniczkow do laptopa i zastanawia mnie 2.1 czy 2.0, (chcialbym jednak zaznaczyc ze

predzej czy pozniej i tak mam zamiar kupis jakis fajny zestawik 5.1 ale nie zastanawiam sie nad ty narazie bo to kwestia odlegla)

 

aktualnie potrzebuje glosniczki ktore beda mogly ze mna "wędrowac" po mieszkaniu i dlatego w moim rankingu narazie wygrywaja 2.0 zas w pracy mam http://www.bitshop.pl/product_info.php?cPa...products_id=675 i jestem zadowolony, z czego wynika moja obawa przed kupnem 2.0

 

zdazylem sie juz przyzwyczaic do dobrej jakosci dzwieku, mozna powiedziec ze jestem poczatkujacym adiofilem :D wieksza niz dawniej uwage przykladam do jakości brzmienia niz jego mocy, wlasciwie przywiazuje do tego barrdzo dużą wage :] jednak nie chce dzwieku pozbawionego lub ograniczonego do minimum, bassow.

potzrebne sa głównie do słuchania muzyki i ogladania filmów.

 

w okolicach max +- 200,- ale w okolicach np 100,- też bedzie dobrze! wiadomo :)

zastanawiaja mnie te opcje:

 

2.0

 

Genius SP-HF 2.0 500 BLACK

http://www.bitshop.pl/product_info.php?nam...amp;language=pl

 

Creative 2.0 Gigaworks T20

http://proline.pl/shop.php?prodid=CT+2.0+GIGAWORKS+T20

 

2.1

 

Logitech 2.1 X-230

http://proline.pl/shop.php?prodid=LOG+970123-0914

 

Creative I-Trigue™ 3220 2.1 retail

http://www.bitshop.pl/product_info.php?cPa...products_id=291

 

wymienione wczesniej Genius 1250x, moze to zabrzmi śmiesznie ale nie podobaja mi sie :) i wydaja sie byc za duże jak na zestaw "wedrujacy"

 

prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych geniusów 500 nie będziesz zadowolony ( głośniki szerokopasmowe czyli zero basu i zero delikatnych detali w sopranach ) - już bym wolał z tych co zaproponowałeś najbardziej Creative T20.

 

aha - teraz przeczytałem że jesteś zadowolony z tego 2.1 - w takim razie wolę nie radzić odnośnie zakupu - w zestawach 2.1 mogłeś się już przyzwyczaić do uwypuklonego nienaturalnie basu (raczej buczenia ) i może Ci być bez tego ciężko po przesiadce na 2.0 szczególnie mniejsze.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak sluchanie nienaturalnego buczenia 5 dni w tygodniu po 8h robi swoje :/

 

jednak w domu mam całkiem przyzwoite słuchawki niestety nie pamiętam jak sie nazywaja ale plecil mi je kumpel zdecydowanie maniak dźwięku, zaufałem mu i jestem zadowolony..

(zreszta on ma te same nie wspominając o całym sprzecie typu wzmacniaczi kolumny adapter itp na które raczej nigdy nie bedzie mnie stac),

 

jeżdżąc do pracy słucham mojej mp3jeczki na CREATIVE EP-630 i też jestem zadowolony

 

do tej pory miałem w domu jakiś wzmacniacz technicsa i 2 kolumny 90 - kupione od znajomeg - grało spoko, sprawdzało sie na imprezach :)

 

jednak teraz potrzebuje coś bardziej do pracy i relaksu

przyszła pora na raczej 2.0 i coraz bardziej przekonuje się właśnie do GIGAWORKS T20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak sluchanie nienaturalnego buczenia 5 dni w tygodniu po 8h robi swoje :/

 

jednak w domu mam całkiem przyzwoite słuchawki niestety nie pamiętam jak sie nazywaja ale plecil mi je kumpel zdecydowanie maniak dźwięku, zaufałem mu i jestem zadowolony..

(zreszta on ma te same nie wspominając o całym sprzecie typu wzmacniaczi kolumny adapter itp na które raczej nigdy nie bedzie mnie stac),

 

jeżdżąc do pracy słucham mojej mp3jeczki na CREATIVE EP-630 i też jestem zadowolony

 

do tej pory miałem w domu jakiś wzmacniacz technicsa i 2 kolumny 90 - kupione od znajomeg - grało spoko, sprawdzało sie na imprezach :)

 

jednak teraz potrzebuje coś bardziej do pracy i relaksu

przyszła pora na raczej 2.0 i coraz bardziej przekonuje się właśnie do GIGAWORKS T20

Może wybierz się do sklepu sirius - powinni mieć creative T20 i Genius 1250x - i posłuchaj obu. Wiem że 1250x Ci się nie podobają na zdjęciu - zobaczysz jakie są w praktyce i jak grają - wybierzesz te które są dla Ciebie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Waham sie przy kupnie glosnikow. Moja glowe zaprzataja x-230 oraz mc 9860. Z tego, co czytalem na forum, jak i w komentarzach sklepow internetowych (chociazby komputronik) ludzie pozytywnie wypowiadaja sie na temat tych modecomow. Juz bylbym na nie zdecydowany, lecz maja dosyc spora jak dla mnie wade - brak wejscia na sluchawki. Gdy rodzinka jest w domu czesti zdaza mi sie na nich pracowac, a kabel jest dosc krotki i watpie czy starczy mi go, by podczepic je do komputera.

 

Moze bedą jakies inne propozycje odnosnie glosnkow? Kwota, ktora dysponuje to nie wiecej niż 170zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie głośniki komputerowe to monitor studyjny aktywny ( x2 ) lub wzmacniacz + monitory odpowiedniej wielkości. :wink: :wink:

Ten to przynajmniej nie dał sobie wcisnąć marketingowego kitu że głośniki komputerowe to wyłącznie maleńkie kolumienki dające się zmieścić bezkolizyjnie na biurku ,nie ma to jak naturalnie szerokie kolumny ,nie trzeba dodawać wtedy kilku małych głośników basowych do wąskiej modnej obudowy dla osiągnięcia odpowiedniego ciśnienia basu ,osobiście lubię takie szersze konstrukcję a co do jakości tych konkretnych konstrukcji to się nie wypowiadam bo nie wiem co tam jest zastosowane(chyba tonsil) ale konstrukcje są raczej bardziej na ilość niż jakość :D słyszałem kiedyś podobne konstrukcję DIY ,basy były zrobione na Visatonie ,średnie na Fokalu też były w osobnej obudowie i wysokotonowce na SCAN SPEAKU i grało nawet całkiem fajnie .Do takich kolumn przydała by się raczej odpowiednia końcówka mocy bo ten wzmak może mieć lekką zadyszkę hehe.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=18273&st=360#

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...st&id=12437

 

Ja wolałbym coś takiego z podobnych:

http://www.harman-japan.co.jp/product/jblhome/s9800se.html

http://www.harman-japan.co.jp/product/jblhome/4305hwx.html

 

http://www.harman-japan.co.jp/product/jblhome/index.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nabyłem te Gigaworks T20 i powiem tak: Cieszę się, że nie kupiłem żadnych 2.1 typu creatice t3100 lub logitechów x230. Jakość dźwięku jest świetna, basy też dobre, więc mogę tylko polecić(cena 215pln proline). Wydaje mi się, że nawet kupując niektóre I-trigue lub 5.1 w tej cenie, warto się zastanowić, czy nie lepiej wybrać właśnie tego modelu(oczywiści jeśli zależy nam głównie na muzyce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nabyłem te Gigaworks T20 i powiem tak: Cieszę się, że nie kupiłem żadnych 2.1 typu creatice t3100 lub logitechów x230. Jakość dźwięku jest świetna, basy też dobre, więc mogę tylko polecić(cena 215pln proline). Wydaje mi się, że nawet kupując niektóre I-trigue lub 5.1 w tej cenie, warto się zastanowić, czy nie lepiej wybrać właśnie tego modelu(oczywiści jeśli zależy nam głównie na muzyce).

Miałem się wypowiedzieć bo dokladnie wczoraj przetestowałem moj nowy zakup, padło na T20, ale widze ze kolega wyzej zdążył juz zrobić to za mnie..

 

zakub wielce udany polecam!

 

..aha zrozumialem wreszcie o co chodzilo z tą niebieska diodą, to jedyny minus tych głośniczków - ostro daje po oczach.. :D

mimowszystko polecam! jakość dźwieku poprostu pro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Gigaworksy T20. Można je nabyc teraz już za 150zł a jakość dźwięku jak na takie małe głosniczki zjada wszystkie zestawy komputerowe 2.1, 5.1 w przedziale do 300zł. To, że nie ma potężnego basu( a raczej buczenia) w niczym nie przeszkadza. Ich dźwięk jest bardzo naturalny, wyważony, czysty i ciepły. Można godzinami słuchać muzyki i się delektować. Oczywiście potrzebują one odpowiedniej karty min. Audigy 2ZS, a najlepiej Audiotrak Prodigy HD2. Aha i dobrze by było je jak najszerzej rozstawić z dwóch powodów: po pierwsze dla uzyskania lepszej sceny dźwiekowej, po drugie dla lepszej separacji stereo, gdyz głosniki ustawione zbyt blisko siebie zlewają wszystkie dźwieki w jedną całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawiam sie nad kupnem glosnikow do komputera: Do wydania mam ok 200zł (moze byc ciut wiecej ) Interesuje mnie zestaw 2.0 badz 2.1. Nie mam wielkich wymagan: maja grac w miare czysto przy duzej glosnosci, oraz przydalby sie czysty gleboki bas (o ile mozna o nim mowic w przypadku glosnikow za 200zł ;) )Na oku mam MODECOM MC-9860, co o nich sądzicie?? Szalec chyba nie moge bo mam zintegrowana karte dzwiekowa z plyta główna ABIT IP35.

Dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do laptopa stykna Gigaworksy T20 ??

Najczesciej bede na nich odtwarzal muzyke (z lapka, iRivera H10 i x360) Czasami podlacze je pod x360 (bo granie w sluchawkach nie jest juz dla mnie przyjemne)

Mysle tez nad Logitech X-230 (2.1) (wydaje mi sie ze ten zestaw sprawdzi sie lepiej z x360) - a to dlatego ze ma suba

Jakie macie zdanie na ten temat ?

Dodam tylko - nie smiejcie sie ze takie pierdziawki chce podlaczyc pod x360..... Jestem teraz na studiach Xa zabralem ze soba a sprzet 5.1 zostal w domu (z przyczyn wiadomoch)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...