Skocz do zawartości
Gość traintokill

Jaki Posiadacie Sprzęt? - Oczywiście Na Socket 370/1

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie złożyłem 2 komputer (do netu, filmików i muzyki) z resztek z szafy:

celeron coppermine 733, 3x128mb pc133, msi 6309 lite v2 na via (właśnie dziś wymieniłem kondensatory), vanta 16mb agp, samsung 80gb 7200 ata, dvd, live 5.1, wifi, codegen 300w, xp pro sp2

i mam problem z zacinaniem się i zamulaniem procka na 100% po odpaleniu np filmików z youtube lub wp.pl z masą reklam we flash. Zainstalowałem directx i detonatory 41.xx i nadal to samo.

Jest to wina cienkiej karty czy procka? Może warto kupić za parę groszy pentium 3 (niestety o tualatinach można pomarzyć, bo płyta ich nie łyka) i np matroxa żeby było cacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kwestia płyty głównej, a konkretnie cienkiego chipsetu?? Kiedyś miałem identyczny problem, mocno zaniżona wydajność przy płycie na 694X, po zmianie płyty głównej na coś z i815e identyczna konfiguracja dostała drugie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem 2 komputer (do netu, filmików i muzyki) z resztek z szafy:

celeron coppermine 733, 3x128mb pc133, msi 6309 lite v2 na via (właśnie dziś wymieniłem kondensatory), vanta 16mb agp, samsung 80gb 7200 ata, dvd, live 5.1, wifi, codegen 300w, xp pro sp2

i mam problem z zacinaniem się i zamulaniem procka na 100% po odpaleniu np filmików z youtube lub wp.pl z masą reklam we flash. Zainstalowałem directx i detonatory 41.xx i nadal to samo.

Jest to wina cienkiej karty czy procka? Może warto kupić za parę groszy pentium 3 (niestety o tualatinach można pomarzyć, bo płyta ich nie łyka) i np matroxa żeby było cacy?

Procesor jest za słaby.

 

Te reklamy we flashu to gów..o, jak odpalę www która wywali 5 flashów to Firefox potrafi zająć pod 20% CPU A64 X2 3600+... czyli nowoczesnego dwurdzeniowca. To pomyśl, taki celek 733 musi przeżywać katorgi. GPU jest tu moim zdaniem nieistotne. U mnie na Tualatinie 1066MHz w laptopie (patrz sig) takie flashe też potrafią przykatować procesor okrutnie. Ale YT chodzi bez zastrzeżeń.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem 2 komputer (do netu, filmików i muzyki) z resztek z szafy:

celeron coppermine 733, 3x128mb pc133, msi 6309 lite v2 na via (właśnie dziś wymieniłem kondensatory), vanta 16mb agp, samsung 80gb 7200 ata, dvd, live 5.1, wifi, codegen 300w, xp pro sp2

i mam problem z zacinaniem się i zamulaniem procka na 100% po odpaleniu np filmików z youtube lub wp.pl z masą reklam we flash. Zainstalowałem directx i detonatory 41.xx i nadal to samo.

Jest to wina cienkiej karty czy procka? Może warto kupić za parę groszy pentium 3 (niestety o tualatinach można pomarzyć, bo płyta ich nie łyka) i np matroxa żeby było cacy?

Via swoja droga chociaz 694x taki zly nie jest(sprobojcie 693 albo najlepiej BXcel - ALI 1621 :lol2: ), chcialem sie wlasnie przesiasc na plytke na 694x, ale nie chodza mi na takiej plycie filmy 720p a na tym samym sprzecie tyle ze wlozonym w mobasa na bx nie ma problemu, dalej to ilosc paskow przy ladowaniu xp to jakas masakra jest, kilkanascie to norma, a rekord jaki zaliczyl to 38 !. Fajna sprawa jest AGP 4x, UDMA4 czy to ze dziala mi hub usb ktory mam(na 815 i bxie nie chce)

Mi 694x podpadl tym ze nie chodza filmy 720p, flashe np youtube czy to na 694x czy bx jest ok(z HQ tez ok) - poza opcja HD

Celek 733 jest naprawde slaby bo to jest coppermine z 128cache i to jeszcze na magistrali 66, zrob oc, a najlepiej kup za pare groszy jakiegos pentaka III coppermine z allegro, chyba ze pobawisz sie w mody i zaatakujesz tualatina :D . Celki coppermine naprawde sporo odstaja czy to od PIII czy celkow tualatinow(przyklad mialem celka 1100 coppermine i w timedemo q3 - 105fps ten sam sprzet na celku tualatinie 1200 - 150fps, dalej w rtcw na celku coppermine ciezko sie gralo przez spadki fps na tulipanku ok. Karta tez nie jest rewelacyjna, wbrew pozorom jest roznica w przegladaniu stronek na takiej rivie, a na gfie 3ti czy matroxie g400, a szczegolnie przy ogladaniu filmow rmvb czy 720p, ale tu zdecydowanie stawialbym na proca.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: po wymianie proca na np p3 ok 900mhz i grafiki na np gf 2mx lub matrox g45+, www, youtube i filmiki będą chodzić git? Chce tanim (minimalnym) kosztem zrobić 2 kompa dla rodziców, żeby mogli sobie w necie buszować...

...chociaż, patrząc na ceny używanych/nowych podzespołów, to można tanio dorwać athlona x2 am2 i płytę z vga do niego - łącznie wyjdzie ok 300zł, a w szafie może się zaraz znaleźć 2x512/667 od goodrama. Im więcej kombinuję, to tym bardziej jestem zamotany i już sam nie wiem :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Tualatinie 1066MHz podczas oglądania filmu na YT i GG w tle, zużycie CPU wynosi 45-65%, chodzi raczej płynnie. Grafika to jakiś Mobility Radeon P6 z 16MB pamięci.

 

Niemniej to tak na styk, nie chciałbym z tego korzystać na codzień. Różnica między 3600+ X2 w przeglądaniu WWW jest jednak widoczna. Złóż może coś na S478? Ostatnio sprzedałem mobo S478 + procesor Celeron 2400MHz za chyba mniej niż 50zł. Do tego 512MB DDR wyrwiesz za 30zł, i poniżej stówy jest niezła (do www i office) platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: po wymianie proca na np p3 ok 900mhz i grafiki na np gf 2mx lub matrox g45+, www, youtube i filmiki będą chodzić git? Chce tanim (minimalnym) kosztem zrobić 2 kompa dla rodziców, żeby mogli sobie w necie buszować...

...chociaż, patrząc na ceny używanych/nowych podzespołów, to można tanio dorwać athlona x2 am2 i płytę z vga do niego - łącznie wyjdzie ok 300zł, a w szafie może się zaraz znaleźć 2x512/667 od goodrama. Im więcej kombinuję, to tym bardziej jestem zamotany i już sam nie wiem :ploom:

Powiem ci tak wszystko zalezy od tego ile chcesz/mozesz dac, napewno cos lepszego to spokoj na dluzej. Taki pentak 933, 256+ ramu i jakis znosny dysk(najlepiej cos z 7200rpm), xpek to takie minimum do neta czy dvd i divxow zeby przy tym nie dostawac nerwicy.

Od wersji flasha tez sporo zalezy - 10 chodzi wyraznie lepiej niz 9 a na win98 10tki juz sie zainstalowac nie da.

Youtube SD chodzi juz na PIII 733(mam/testowane na mobo compaq na intelu 815 :lol: ). Najgorzej(z puli celek coppermine 950 i 1100, PIII 733, PIII700/933/980, Celek tualatin 1200 i 1400) filmiki flash sprawuja sie na duronie 700@9.5x105 ciekawe czemu - brak SSE czy 64kb l2 :?: , za to gierki lepiej chodza niz na celku coppermine 1100.

Btw ja rodzicom dalem Abita KT7 z grzalka palomino 1800+@16x100 :razz:, matroxem G400, Barka 40GB, Fortronem 300Gtf i moja pierwsza nagrywarka do dzis sprawna Teac CDW54E.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zmotałem taki zestaw przeznaczenie -> internet ^_^

celeron 333MHz Mendocino slot 1

Jetway 993AN

Matrox Millenium G200 8MB AGP

3 x 128MB SDRAM Apacer 133MHz

samsung 80GB 7200rpm

CD-ROM LG

modecom mc-s300 300W mATX

jakś karta sieciowa TP-Link

creative ct2960

 

zainstalowałem na tym XPka :> i było nawet znośnie ale jak dodałem antywir kaspersky to... chyba zbyt optymistycznie podszedłem do tego hehe użycie procka prawie nie spada poniżej 100% :lol2:

strony www da się przeglądać ale mocne nerwy to podstawa, trzeba będzie pomysleć nad czymś lżejszym (jakieś propozycje ? ) może zobacze jak ubuntu by sobie z tym radziło ale chyba też kiepsko bo mam na sprzęcie z podpisu jako 2 system i też intensywnie dosyć z procka to korzysta

za to jest cicho jedyny wentyl to ten w zasilaczu a że zbyt obciążony nie jest to jak dla mnie cicho wentylator z proca mam odłączone i daje rade ale jak na razie na dłuższy czas tak go nie zostawiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zmotałem taki zestaw przeznaczenie -> internet ^_^

celeron 333MHz Mendocino slot 1

Jetway 993AN

Matrox Millenium G200 8MB AGP

3 x 128MB SDRAM Apacer 133MHz

samsung 80GB 7200rpm

CD-ROM LG

modecom mc-s300 300W mATX

jakś karta sieciowa TP-Link

creative ct2960

 

zainstalowałem na tym XPka :> i było nawet znośnie ale jak dodałem antywir kaspersky to... chyba zbyt optymistycznie podszedłem do tego hehe użycie procka prawie nie spada poniżej 100% :lol2:

strony www da się przeglądać ale mocne nerwy to podstawa, trzeba będzie pomysleć nad czymś lżejszym (jakieś propozycje ? ) może zobacze jak ubuntu by sobie z tym radziło ale chyba też kiepsko bo mam na sprzęcie z podpisu jako 2 system i też intensywnie dosyć z procka to korzysta

za to jest cicho jedyny wentyl to ten w zasilaczu a że zbyt obciążony nie jest to jak dla mnie cicho wentylator z proca mam odłączone i daje rade ale jak na razie na dłuższy czas tak go nie zostawiałem

Co to za VIA jest na tej płycie? Zainstalowałeś sterowniki do chipsetu?

Ja na podobnym konfigu (p2 350 + płyta shuttle 440BX + 128MB RAM) mam Win 98SE + SP 2.1b i jakoś to w miarę chodzi. Antyvirusa żadnego nie instalowałem, jedynie sygate firewall. Strony z dużą ilością flashu też potrafią nieźle przymulać ale sprzęt służy głównie do pocinania w stare gierki, więc mi to za bardzo nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za VIA jest na tej płycie? Zainstalowałeś sterowniki do chipsetu?

na chipsecie jest napisane VIA VT82C693A w systemie rozpoznaje to jako Apollo Pro, po instalacji XP w menadżerze urządzeń wszystko wykryło nie było żadnych znaków zapytania ale i tak zainstalowałem stery od VIA

dziś zobacze jak to się sprawuje z win 2000 i jakimś lżejszym antywirem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam własciwei (miałem) prawdziwą perłę.

 

Asusa P2B !!! Rev 1.02

 

a na nim

 

Tualatine 1300 Mhz!!!

 

Jak to możliwe?

 

Specjalna pzejściówka z własnym modułem regulacji napięcia!!! Kosztowała 180 zł!!!!

 

Ale jak się na to przesiadłem z PII 400 to mi podskoczył wynik w 3DMarku 2001 z 3500 na z tego co pamiętam 8000! na GeF4 Ti 4200 :)

 

To były czasy. Płyta sprawna do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron 766MHz @ 1148 MHz @ 2.1V (vmod)

512MB RAM PC133

10GB Samsung

jakiś badziewny PC Partner na i815E

na tym XP SP3, Firefox, Tlen, Skype, i.t.p.

 

Tego już nie ma... Się sprzedało, bo Tulipany to na tym mobo chodzic nie chciały...

 

Komp właściwie córki, ale ja na nim eksperymentuje...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sporo sie pozmienialo a w zasadzie prawie wszystko od ostatniego wpisu i tak :

 

PIII-S 1.4@1.6(152x10.5)def vcore,

Epox 3VSA,

768MB ramu,

dysk 640GB na przelotce sata-ide - HD642JJ

Gigabyte R9550@400/500,

SB Live! CT4670,

monitor HP 9500,

Liteon 832S,

mysz X-750BF,

drukarka Epson DX3800,

Zasilacz Compaq 146SNQ

 

Uzywam go do przegladania netu, grania po necie(Zdaemon, ezquake, ut2004), czy tez na lanparty(zwykle starsze gry : Age of empires I/II, starcraft, dungeon keeper itd). Ogladam filmy ze wzgledu na kulture pracy tego kompa, a bez problemu chodza wszelkie 720p. Sluzy mi tez on jako nocny zasysacz.

 

Co mysle w nim zmienic :

 

karta z usb 2.0 bo ta jedynka juz mnie zaczyna draznic

nagrywarke - moja jedyna a w zasadzie w tej chwili to to jest czytnik a nie nagrywarka, coz starosc nie radosc

moze grafike na jakiegos HD2400/2600 zeby odtwarzac full HD

 

 

Drugi komp to taki komp zastepczo-awaryjny jak komus w domu sie cos ze sprzetem stanie, czasem biore go tez na lanparty jezeli wiem ze moge nie byc w stanie od razu przywiezc kompa do domu.

 

Celeron 1.2(na przelotce z moda ppga-fcpga2 ktorego opisywalem),

Compaq 041CH,

384MB ramu,

Radeon 9200SE,

dysk 4.3GB :lol2: ST34311A, gry biore sobie najczesciej na pendrivie,

SB128,

Seasonic 200GPX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkiTech

Mój sprzęt to:

Pentium III 750E

MaBo PcPartner AP133AAS3-C962/AP133AMS3-968/AP133AAS13-C950

640 MB RAM-u (128 MB MDT Technoogies, 256 MB Corsair, 256 MB SpecTek)

GeForce 2 MX 100/200 Nvidi ( jeśli ktoś wie na co mógłbym to maksymalnie zmienić to byłbym wdzięczny za wiadomość)

DVD-RAM i Cd-rom firmy LG

Creative Audigy SE

Używam go głównie do filmów i internetu.

Jeśli ktoś wie jak i co mógłbym w nim podkręcić to będe wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce 2 MX 100/200 Nvidi ( jeśli ktoś wie na co mógłbym to maksymalnie zmienić to byłbym wdzięczny za wiadomość)

GF 100/200 - pewnie ma 32MB 64bitowych SDramow taktowanych 143Mhz, mam takie badziewie w szufladzie. Okropnie wolne np w csie 1.6(kompletnie niegrywalny) czy quake3(trzeba przyciac detale :lol2: ) ogolnie w opengl przegrywa sromotnie z Voodoo 3. Twoja plyta jest na 694X(o ile dobrze wygogloowalem) wiec po tym wlozysz tam jakiego chcesz proca soc370 z PIII-S wlacznie. Co do grafiki to R9550 128MB/128bit- za 30/40+wysylka kupisz, choc ta karta jest za dobra do twojego proca, ale z tej racji dac tyle samo za cos slabszego to bezsens. Taniej to jakiegos radka 9100 64/128MB/128bit(czyli pelny R200) - one czesto bardzo tanio chodza, chyba ludzie mysla ze to jest grafa slabsza niz 9200, grzalki GF 3ti raczej radze omijac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkiTech

Myślałem o Radeonach ale jestem przywiązany do GeForców ale jak przyglądałem się ich złączom AGP to zacząłem czytać o tym jakie mogę mieć i jakie karty mogę wstawić opis znalazłem TUTAJ i dlatego myślę o GeForce 4400 lub 4600 w wersji Ti.

BX Mod odpada jak coś rozwalę to zostanę z niczym, preferuję raczej programowe oc z tego co narazie zrobiłem to sprawa wygląda tak:

FSB ze 100 na 107 (więcej nie mogę bo się wiesza pewnie dlatego że razem z FSB podnosi się PCI i może AGP)

RAM z 100 na 142.6 ( przeklęty mnożnik działa w oparciu o FSB *1.00 *1.33 *0.66 gdy machnołem na 108 FSB w memteście wyskakiwały błędy przy 2%)

Nie mam pojęcia jak tu coś więcej można programowo zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Jezeli twoja plyta jest na via 694X to masz agp 2.0 - 4x(uniwersalne, kompatybilne elektrycznie z 1.0 i 3.0) i mozesz sobie wlozyc karte jaka chcesz czy to bedzie jakies antyczne s3 na agp 1x czy HD3850/4650 AGP. Problem bylby jakbys mial plyte np na 440BX czy via 693 z agp 1.0 - 2.x tu nie da sie wlozyc kart kompatybilnych tylko z 4x/8x, btw byly nawet gfy 7xxx kompatybilne od 1.0 do 3.0 - z dwoma nacieciami na agp(zal od producenta np  takiego galaxy wsadzisz i do bxa). Podsumowujac to tak plyta bez naciec w slocie agp - wejdzie wszystko, karta graficzna agp z 2 nacieciami wejdzie wszedzie(wyjatkiem sa tu z tego co wiem niektore Voodoo 5), karta z jednym nacieciem to grafa wchodzaca do plyt : z agp 1.0 i 2.0(naciecie tylko z lewej patrzac na ta strone karty po ktorej ma chlodzenie), albo z 2.0 i 3.0(naciecie tylko z prawej). 

 

Twoj proc to PIII750E(7.5x100) moze pojdzie ci poprostu na fsb 133 czyli 1000 ? Przy 133 przeskoczy ci dzielnik dla pci - znow bedzie 33, btw przy 108 masz 36, a to jeszcze tragedia nie jest(Sam z w kompie co wlasnie pisze mam 38). Chyba ze masz jakas marna niekretliwa kosc pamieci PC100(Choc z mojego doswiadczenia wynika ze wiekszosc pc100 chodzi na 133, chocby na cl3, a mam takie kosci 128 co nie odmawiaja posluszenstwa i @153 cl2). Mialem coppermine 700tke 1.7V tyle ze na slot 1(7x100) i bez problemu wystarczylo dac fsb na 133 i chodzil na 933.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkiTech

Serdeczne dzięki za rade dzisiaj wieczorem spróbuje z oc procka, a tak na wszelki wypadek spytam przy ilu stopniach powninenem uważać na temperature procka ? Według HWiNFO32 ma on okoł 25-26 stopni, a wiatrak to jakiś standard i kręci się z prędkością 5700-5800 RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich maszyn na chodzie mam HP VECTRA który kupiłem kilka ładnych lat temu goły za 23 zł :grin: , gdy w rodzinie zaczęła się walka o jedynego kompa . W tej chwili jest na tym P3 500 , 256 ramu , 10GB HDD i stoi jako awaryjny . Ma wgranego xp i podstawowe aplikacje , chodzi wolno ale znośnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta: SOLTEK SL-67B

Procesor: Pentium III E 650MHz @ 728MHz @1.5V (Post @ 865MHz, ale VCore za niski, a płyta nie ma regulacji)

Pamięć: 256MB SDRAM PC133 + 64MB SDRAM PC133 + 64MB SDRAM PC125 + 32MB SDRAM PC100 = 448MB SDRAM

Grafika: Nvidia RivaTNT2 m64 32MB, Samsung SM551b

Dyski twarde: Samsung SpinPoint 10GB i Seagate Barracuda 10GB

Dźwięk: Sound Blaster 128 PCI

Sieć: Realtek 10/100MBit

Zasilacz: Enlight 250W

System: Windows XP Professional SP3

 

Przeznaczenie: zabawka... serwer plików, do testowania starych pamięci, hdd, itp.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta: bx133-raid

proc: różnie od Cielaka 333 po Tulipanka 1200

chłodzenie: 140W Pelt @ 12V + AC Copper Silient 3 + Delta 92mm

ram 2x256Mb 133

hdd: barka 20gb

psu: fortron 250w

gpu: różnie od tnt2 po 9800xl

 

przeznaczenie: serwer (bez pelta), platforma do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni z nudów zrobiłem mały teścik procesora P3-s 1.13Ghz + Przejściówka Fcpga2. Do testów użyłem 3 płyta głównych Msi6323 v2.0 Via Apollo 133, Abit Sa6r i815, i tego Abit Bx133 Raid Bx440, Karta Sound Blaster Pro i Grafika TNT 64 Pro 32MB, Dysk 17GB segate UDMA33, używałem standardowych kontrolerów dysków co są w mostu południowym. Na Msi6323 i Abit sa6r wyłączyłem zintegrowane kraty dźwiękowe w biosie. Na wszystkich płytach ustawiłem agp x2 i przydzielanie 64MB. Test polegał na tym że wiozłem materiał audi video zapisany w formacie mpg i odtwarzałem w VirtualDub-MPEG2. Wszytko testowałem na standardowych ustawianiach z 384MB ramu Sdram, Świerzy Mini xp 2.1 dysk podzielony na 3 partycje z 3 systemami dla płyt głównych. Na Msi6323 via apollo 133 i Abit Sa6r i815 po włączeniu odtwarzania po około 2 sekundach zaczął się szarpanie i przycinanie dźwięku wraz z obrazem. Procek nie wyrabiał 100% obciążenia w menedżer zadań. Zaś przy Abit 133 Raid Bx440 obraz z dźwiękiem szedł płynnie, obciążenie wahało się od 98-100% a wszytko to dzięki opcji In Order Queue Depth. Jedynie na Abit BX133 Radi była możliwość ustawienia opcji 8.

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Do filmow najlepiej nadaje sie 694T ale tylko z wlaczonym Agp Fast Write. H264 720P dzialaja z najnizszym uzyciem cpu. Nizej to nie jest normalne 720P, ale nic innego jak robilem ten sreen nie mialem.

 

Dołączona grafika

 

Z wylaczonym FW jest gorzej niz na 440BX i i815, a z wlaczonym jest ogromna roznica na korzysc 694T, a przy filmach z wyzszym kbitem o wyzszym kbicie i 30fps nie wspominajac mamy nokaut bo na chipsetach intela jest stale 100% cpu i desynchro gdzie na via z FW mam ~80% uzycia cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Do filmow najlepiej nadaje sie 694T ale tylko z wlaczonym Agp Fast Write. H264 720P dzialaja z najnizszym uzyciem cpu. Nizej to nie jest normalne 720P, ale nic innego jak robilem ten sreen nie mialem.

 

Dołączona grafika

 

Z wylaczonym FW jest gorzej niz na 440BX i i815, a z wlaczonym jest ogromna roznica na korzysc 694T, a przy filmach z wyzszym kbitem o wyzszym kbicie i 30fps nie wspominajac mamy nokaut bo na chipsetach intela jest stale 100% cpu i desynchro gdzie na via z FW mam ~80% uzycia cpu.

U mnie np. wałczenie FW nic nie daje, karta Ati 9500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zapaleńców s370 :lol2: Mam tualatina 1400/512 i nie wiem jakie chłodzenie mu zafundować. Najlepiej, aby było bez zbędnych bajerów typu termistor i zmieściło się do socketa tusl2-c, ale także wydajne, do lekkiego oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie troche pozmienialo ;/

 

P3 ktory dziala prawie roku jako FTP+szyfrer TrueCrypt musial sie zmienic

 

konfig byl niewystarczajacy :

 

p3 - cooper ~1GHz

mobo : jakis refab MSI z naklejka Mediona na czipsecie VIA pro

ram : 2x128

HDD : 2X500GB :D

SATA : 2x kontrolery @PCI

 

z powodu malej ilosci ramu ( nie mozna bylo wlozyc wiecej :/ ) Linux wylaczal mi SSH i FTP ;p

 

teraz zmienilem dziadka na kolejna rakiete czyli p4 ;-)

 

czyli dla mnie zakonczyla sie era p3 ... szkoda bo naprawde zacna byla , moze kiedys znowu ja poskladam jako domowy zasysacz czy cus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sie troche pozmienialo, a i przybylo :

 

1) Net, starze gry, granie pol lanie, filmy

 

PIII-S 1.4@1.6, Epox 3VSA, 768MB, R9550@400/500(wbite w bios+timingi), CT4670+Technics SA190 + 2xSTX100A, Scott 19 CRT, ST340014AS, Lite On 832S(DVD tym sie juz nie da nagrywac, do nie dawna dalo sie jescze 2x, teraz bledy sa juz nawet po 2/2,4x), X-750BF, Compaq 146 SNQ

 

 

2) Komp do ssania rozdzialu drukarki, ftp, mam tam swoja muze/filmy instalki progsow przez co sa dostepne na kazdym kompie podpietym po lanie w domu

 

 PIII 733@550@1.3V(najnizsze jakie moglem zrobic modem, caly czas dziala mi z takim napieciem w zasadzie 24/7, efekt znakomity - pasywka na malym radiatorze), Asus Cusl2-C(mam go dzieki urzytkownikowi 1pr0 DZIEKI jeszcze raz :), wlozylem go do ssacza bo czasem przyjdzie mi ktos oldschoolowo z HDD cos zgrac, wtedy na BXie mozna bylo isc sie przespac - 12MB/s, poza tym z Rage'm XL plynniej dziala VNC niz na S3 Virge 325 2MB), 512MB ramu, Rage XL, HD321KJ na przelotce sata-ide, Compaq 146SNQ 145W, Epson DX3800, Active Power 600VA, kontrola - VNC bez klawiatury, itp itd 

 

A tak wyglada Hdtach - naprawde ladnie

 

Dołączona grafika

 

3) Voodoo Machine(komp w zasadzie zrobiony ze smieci uwalone agp w plycie gl, uwalony ram, codegen z przelutowanymi kondkami) -

 

Celek 366@550@1.8V, Asus P2B, 128MB ramu(w zasadzie jest to uszkodzone 256MB, ale jest to kosc "nie BXowa" i p2b widzi polowe dzieki temu dziala, heh, btw moj compaq 043CH tez 440BX widzi cala kosc), Rage II+DVD + Monster 3D(przydaloby sie Voodoo 2), Quantum Bigfoot 2.1GB i Quantum Fireball 1.5GB, BTC 24x, Ess 1868, Sieciowka SMC na isa no plug&play, bencko-skretka 10mbit ;), Codegen 300W

 

4) Komp zastepczy/do pogrania po lanie/TV(tv baaardzo rzadko ogladam, ale czasem sie mi zdarzy, do P5B karty tv nie wsadze, do Epoxa 3VSA tez nie najlepiej bo karta baardzo nie lubi przetaktowanego pci)

 

Celek 1200, Compaq 043CH, 512MB ramu, R9200SE, Seagate 4.3GB + WD 3.2GB, SB 128, Sieciowka Realtek na pci bencko-skretka 10mbit, Aopen 48x(tacke wysuwa sie dzgajac dziada drutem, ale plyty dobrze czyta heh), Pixel View play tv pro, Mustang 400W

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...