Skocz do zawartości
.:Max:.

Asus Commando Nr.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze ostatnio wszyscy rzucili sie na plyty na P35, to zapomnieli o takim swietnym tworze jakim jest ASUS Commando... dlatego postanowilem troszke odkopac ten temat i pokazac Wam ze za cene ponizej 400zl mozna dostac naprawde wypasna plytke, do nowych prockow 45nm (E8xxx, e7XXX)...

 

Zaczne od FSB...

 

...z 3 sztuk Commando jakie mialem w domu KAZDA z nich wstawala bez zajakniecia na FSB 575MHz z wszystkimi napiecieciami ustawionymi na AUTO, vtt na 1,2v (minimum) no i ramki sobie ustawialem 2,4v... kazda byla na revizje chipseru c2 wiec chyba sa tylko takie dostepne...

 

1 sztuka krecila sie do 580Mhz, druga 590Mhz , a trzecia 600Mhz FSB... wiec naprawde sporo, oczywiscie kazda plyta byla wyciagnieta z pudelka bez zadnych nawiewow itp itd...

 

Tu jakis screen

 

Dołączona grafika

 

Teraz V-dropp...

 

... zauwazylem ze jest jakis v-dropp mod dostepny, ale postanowilem sprawdzic jak sie zachwouja napiecia i po ustawieniu napiecia na 1,25v z BIOSU plyta podaje napiecie 1,24-1,25v w IDLE i 1,24-1,25v w ORTHOSIE... wiec v dropp u mnie nie wystepuje (testowane na jednej sztuce plyty)... nie wiem czy costam poprawiono czy co... ale na napieciu 1,5v jest PODOBNIE czyli zadnych dropow nie ma...

 

Dalej... ogolne wrazenia

 

Polecam BIOS 1506 bo w najnowszym biosie 17xx napiecie vcore zmienia sie samo na auto i trzeba 2 razy wpisywac ustawienia :)

 

Chipset sie troszke grzeje ale w komplecie jest super wentylatorek na sekcje zasilania, ktory nie dosc zeradzi sobie ladnie z chlodzeniem tego wszystkiego to do tego jest cichy !!! (I DO TEGO PLYTA ma super regulacje wentylatorow)

 

tip: wentylatorek nie wchodzi z Scythe NINJA :) wiec maly minusik...

 

8Wyjsc na wentylatorki... zawsze sie przyda :)

 

NO i chyba tyle... plyta nie sprawia zadnych problemow tu jeszcze jakis screen zachecajacy do zakupu :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIACH!

 

Potrzebny był jakiś specjalny bios do tego commando pod obsługe procków 45nm? :rolleyes:

 

// Nie widzę potrzeby cytowania całego postu, aby zadać 1 pytanie.

// Co więcej, nie cytujemy obrazków.

// Następnym razem będzie ostrzeżenie.

// ULLISSES

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wstaw 4 jajka na 1.5v I ZOBACZYSZ DROOPA

Jak bede mial pod reka quada to sprawde...

 

Dropa to te plyty maja od takiego jak u sectora do 0.2v mniej wzgledem biosu :) . Moja nie jest taka tragiczna, fsb 620 na ac i limitowane mozliwosciami procka.

No no Twoja jest jak najbardziej OK :P Jeszcze takiej nie znalazlem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Święta prawda ale nie chodzi mi o dokładny pomiar lecz o sam fakt zmiany napięcia w DÓŁ przy obciążeniu procka. Ta sama płyta, procesory e6300 potem Xeon 3020 i teraz Xeon X3320 ale efekt zawsze podobny.

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tej wersji będę się trzymał :razz:

 

BTW na razie największy problem mam z prockiem. Właśnie przed chwilą się pobawiłem i mam 3.20 ale na 3.30 mam wall :damage_wall: i nic na to nie poradzę. To nie wina chipsetu bo na P35 jest identycznie.

 

A Xeon 3020 chodził na 3.70 stabilnie... Łezka się w oku kręci.

 

post-141941-1209073190_thumb.jpg

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Święta prawda ale nie chodzi mi o dokładny pomiar lecz o sam fakt zmiany napięcia w DÓŁ przy obciążeniu procka. Ta sama płyta, procesory e6300 potem Xeon 3020 i teraz Xeon X3320 ale efekt zawsze podobny.

Nosz Kurrr :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall:

 

Mowisz ze "Wiem, wiem"... ale chyba jednak niewiele wiesz...

 

Jak sobie puszczam orthosa tez mi sie zmienia napiecie w cpu-z, a na mierniku napiecie zmienia sie ledwo ledwo co... 0,001v moze... wiec nie mow mi tutaj o "fakt zmiany napięcia w DÓŁ" bo to zaden v dropp...

 

Mowisz ze efekt zawsze podobny, a miernika nie masz...

 

eee tam.

 

nie którzy mają większego droopa i żyją ;)

Mysle ze wiekszosc ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz Kurrr :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall:

 

Mowisz ze "Wiem, wiem"... ale chyba jednak niewiele wiesz...

 

Jak sobie puszczam orthosa tez mi sie zmienia napiecie w cpu-z, a na mierniku napiecie zmienia sie ledwo ledwo co... 0,001v moze... wiec nie mow mi tutaj o "fakt zmiany napięcia w DÓŁ" bo to zaden v dropp...

 

Mowisz ze efekt zawsze podobny, a miernika nie masz...

 

 

 

Mysle ze wiekszosc ma :P

 

nerwusek :D

 

Nie robiłem pomiarów z czystego lenistwa a miernik mam... a TY jakieś zdjęcia ze Swoich testów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz co chcesz. Ja stawiam na Q6600. Chętnie obejrzę. Po prostu mi osobiście nie chciało się bawić. Jeśli naprawdę masz różnicę jak piszesz ok. 0,001V to oficjalnie przyznaję, że się myliłem i będę miał nauczkę. OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz co chcesz. Ja stawiam na Q6600. Chętnie obejrzę. Po prostu mi osobiście nie chciało się bawić. Jeśli naprawdę masz różnicę jak piszesz ok. 0,001V to oficjalnie przyznaję, że się myliłem i będę miał nauczkę. OK?

Mam aktualnie wlozonego e8400 i mam ich jeszcze 20 sztuk do przetestowania, a pozniej zabiore sie za q6600... mysle ze przed sobota sie nie wyrobie, ale dzis postaram sie dac foty :) (po 17 bo w pracy ejstem)

 

Ps. przy ustawieniu 1,25v z biosu pokazuje mi IDENTYCZNE napiecie w cpu-z jak podales :P (co nie zmienia faktu ze na mierniku jest ok 1,25v)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ,czytam -miałem dwie płyty Commando i dochodzę do wniosku,że albo ja nie miałem Commando albo ten wątek nie jest o Commando ,jakies brednie

 

Nosz Kurrr :damage_wall::damage_wall::damage_wall:

 

Mowisz ze "Wiem, wiem"... ale chyba jednak niewiele wiesz...

 

Jak sobie puszczam orthosa tez mi sie zmienia napiecie w cpu-z, a na mierniku napiecie zmienia sie ledwo ledwo co... 0,001v moze... wiec nie mow mi tutaj o "fakt zmiany napięcia w DÓŁ" bo to zaden v dropp...

 

Mowisz ze efekt zawsze podobny, a miernika nie masz...

 

 

 

Mysle ze wiekszosc ma :P

a i to 0.001V -masz dokładny miernik ,i jak Asus ma takiego Droopa to..ja już na niczym sie nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc za 400zł opłaca się kupić nówke commando? Chcę płytę do oc, w przyszłości może będzie DI, teraz planuję wykręcić porządnie Xeona, a AB9 mi na to nie pozwala. Głównie to sprawa vdroppa i skaczącego napięcia, którego muszę dawać "na zapas". Więc jak panowie? Znajdę coś lepszego, czy za 400zł commando only?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Commando ;]

P35/X38/X48 blokuje FSB na 45nm do 520-570 MHz, ale za to na 65nm osiąga bez problemu grubo ponad 600 (nawet 700, ale proców takich nie ma, tzn. tylko jeden jest) i jest do tego szybszy w SPI

A na Commando osiągniesz 600-620 MHz na 45nm co bardzo się może przydać przy E8200 @ AC/WC oraz E8400/E8500 @ sub-zero

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze commando ustawia wysokie PL i przez to nie jest taka wydajna jak p35

ale fsb wieksze wyciaga...

Nie można regulowac PL na P965 przy dzielniku 1:1, więc nie do końca ustawia wysokie :lol2: Ale prawdą jest, że strap zabija wydajnośc tej mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...