Skocz do zawartości
Gość

Problemy Kart Sapphire X1950 Pro Z Monitorami Crt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym opisac problem jaki mnie spotkal po zakupieniu peceta z taka karta. Po zainstalowaniu sterownikow (sprawdzalem catalyst 6.9, catalyst 6.12, najnowsze omegi) komputer laduje windowsa i tuz przed wyswietleniem ekranu logowania monitor przechodzi w tryb standby czyli czarny ekranik na ktorym nic nie ma... Przekopalem juz internet w poszukiwaniu odpowiedzi czemu tak sie dzieje, instalowalem windowsa 4 razy az w koncu okazalo sie po tym jak komputer pojechal z powrotem do sklepu ze tam wszystko dziala ok :blink: Zerknalem na forum Sapphire -> troubleshooting gdzie juz wczesniej probowalem uzyskac pomoc (ale raczej bez rezultatow, subiektywnie odnioslem wrazenie ze jezeli cokolwiek jest nie tak z kartami sapphire to dostanie sie od nich porade aby wymienic zasilacz na Enermax Liberty 620W.. ) i co sie okazuje, ze gosc ktory zalozyl tam topic z takim samym problemem w koncu doszedl do tego ze dostal monitor LCD i wszystko juz dziala :blink:

 

Na potwierdzenie moich slow i tego ze te karty (nie jestem pewien czy tylko Sapphire czy inne , i nie mowie tu tylko o producencie, z serii x1950 tez maja jakies problemy z wspolpraca z roznymi monitorami daje kilka linkow:

 

tu jakies problemy z ustawieniem odswiezania

http://forums.entechtaiwan.net/viewtopic.php?t=4470

 

tu dokladnie ten sam problem ktory mam i ktory opisalem

http://www.sapphiretech.com/en/forums/showthread.php?t=9872

 

tu z kolei cos gosciowi dziala przy podlaczaniu przez analog a przez DVI nie dziala

http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?p=893766

 

Akurat moj monitor to lekkie g**** zwyczajna 17stka okolo 6-7 letnia, ktora zamierzalem zmienic na cos z allegro ale CRT (skad mam wiedziec czy jak go kupie to bedzie dzialal..) :mur:

Nie chce wywalac (i nie mam tyle) tyle kasy na jakis porzadniejszy LCD (bo tanie to lipa jakich mało) tylko po to zeby doprowadzic do dzialania tej karty.. Jak na razie komputer stoi. Napisze chyba do supportu ATI, ciekawe co opowiedza, bo juz nie wiem co o tym myslec, czy to jakis blad konstrukcyjny tej karty, czy zrypane sa sterowniki czy o co chodzi..

"Najlepsze" jest wlasnie to ze ta karta jest w miare nowa i takie przypadki dopiero wychodza i moze minac jakis niezly okres czasu zanim ktos wymysli jakies rozwiazanie (inne niz kupowanie sobie nowego monitora) a tymczasem nowo zakupiony komputer sobie stoi w kacie. Jezeli ktos ma jakikolwiek pomysl co mozna w tej kwestii zrobic to prosze walic smialo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc Twój problem - jeśli nie jest jednostkowy - jest sprawa poważną ... to nie jest w końcu karta low-end'owa ... a użytkowników monitorów crt jest jeszcze sporo ...

Nie wiem jak Ci pomóc i czy w ogóle jest to mozliwe ... to może być uszkodzenie/wada karty ... może oddać na gwarancji ?

 

Mam prośbę do użytkowników tej karty - jeśli używacie jej na monitorze crt - wpiszcie się !

Jeśli ktoś używa lcd ale ma możliwość sprawdzenia na kineskopowym - spróbujcie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam asusa x1950 pro i u mnie po wciśnięciu przycisku power monitor dość długo pozoztaje w trybie standby( 17 sek ),załącza się dopiero jak już jest ładowany windows,nie widze tej tapety asusa z opcją wejścia do biosu,przed samym logowaniem windowsa monitor przechodzi na sekunde w tryn standby ale zaraz normalnie się włącza,ale to ostatnie to chyba normalne,miałem to samo na innym radeonie,dziwi tylko ten start,jak natomiast robie restart kompa to włącza się już dużo szybciej,tak jak powinien,mój monitor to LG F700B

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam asusa x1950 pro i u mnie po wciśnięciu przycisku power monitor dość długo pozoztaje w trybie standby,załącza się dopiero jak już jest ładowany windows,nie widze tej tapety asusa z opcją wejścia do biosu,przed samym logowaniem windowsa monitor przechodzi na sekunde w tryn standby ale zaraz normalnie się włącza,ale to ostatnie to chyba normalne,miałem to samo na innym radeonie,dziwi tylko ten start,jak natomiast robie restart kompa to włącza się już dużo szybciej,tak jak powinien,mój monitor to LG F700B

Dzięki za informację ... ciężko coś wnioskować po 2 przypadkach ale ... jakiś problem jest - choć chyba nie nie do rozwiązania skoro u Ciebie chodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację ... ciężko coś wnioskować po 2 przypadkach ale ... jakiś problem jest - choć chyba nie nie do rozwiązania skoro u Ciebie chodzi ...

Monitor Panasonic 17' (PanaSync/PRO PL70i) ,który ma z 6 lat. Karta ASUS x1950 PRO. Jednym słowem nie zauważyłem żadnych problemów. Monitor dość szybko przechodzi z trybu standby i obraz się pojawia jeszcze w momencie jak wyświetlane są informacje o procesorze i ilości pamięci (lub logo ASUSA jak bym sobie w BIOSIE włączył ) Ba nawet jeszcze mogę zobaczyć jak wykrywa dyski twarde/napędy. Także myślę że to wina starszych monitorów CRT. Wygląda na to że niektóre kiepsko współpracują z nowszymi radeonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój LG do starszych nie należy,ma dopiero trzy lata

Dodam tylko że po każdym uruchomieniu kompa mam w dzienniku zdarzeń systemu log z błędu :ati2mtag(kategoria GCO) l2c return failed wpisane dwa razy jakby na obydwa wyjścia na monitor,a także ostrzeżenie (kategoria LCD )Rom does not support this device

czy ktoś z was ma też takie wpisy ?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten problem jest przy monitorach bez DDC? Miałem kiedyś starą belinea bez DDC i musiałem ręcznie wpisywać w zakładce ekrany odpowiednie parametry i dopiero wtedy dobrze działało wszystko, ale skoro nawet windy nie można postawić, to już gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten problem jest przy monitorach bez DDC? Miałem kiedyś starą belinea bez DDC i musiałem ręcznie wpisywać w zakładce ekrany odpowiednie parametry i dopiero wtedy dobrze działało wszystko, ale skoro nawet windy nie można postawić, to już gorzej.

to jest jakis standard przesylu danych miedzy karta a monitorem? Jezeli jest naprawde stary to watpie zeby moj monitor tego nie mial. Zreszta w necie (np z tego linka ktory dalem http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?p=893766 ) znalazlem info ze na przyklad ten gosc ma taki sam problem z monitorem Viewsonic VX2025wm LCD.. z ATI na razie mi odpowiedzieli zebym przejrzal dzial solutions z display na ich stronie i jak nic nie znajde to jeszcze raz sie odezwal..

 

Na stronie ATI znalazlem jeszcze jakies info ze niektore monitory moga miec problem z wyswietleniem obrazu kiedy aktywny jest TV OUT (ale z tego co zrozumialem to raczej "powinno" powodowac problem tylko jezeli obraz jest wyswietlany na monitorze i TV jednoczesnie, co u mnie oczywiscie nie mialo miejsca bo nawet TV nie podlaczalem). Zeby sprawdzic czy jego wylaczenie cos pomoze musialbym odpalic karte najpierw na monitorze na ktorym sie da odpalic windowsa, wylaczyc tv out i dopiero probowac na tym na ktorym nie dziala.. Ale jak na razie sie w to nie pobawie bo jestem w innym miescie a ten komputer jest mlodszego brata, ktory moglby miec z takimi czynnosciami pewne problemy.. No niewazne powiedzmy.. I tak zaczynam sie zastanawiac czy nie naciagnac rodzicow na Benq fp91gp bo nie sa takie drogie, a czytalem ze calkiem dobre. W kazdym razie cala sprawa delikatnie mowiac mnie wkurzyla.

 

Co do problemu ktory ma B@nita to jest to cos jakby troche odwrotnego niz u mnie, bo u mnie obraz wyswietla sie od razu i ok az DO ekranu logowania windowsa. W ogole to nadal nie jestem pewien czy ten problem ktory mam nie wystepuje tylko w kartach Sapphire, bo jakos najwiecej problemow znalazlem w necie wlasnie z nimi ale to moze tylko takie moje odczucie bo wlasnie problemow z nimi szukalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie te Wasze przypadki wyglądają na typowe przerzucanie sygnałów z wyjść DVI na D-Sub (i na odwrót).

Np LCD jest podpięty przez dvi, które sterownik k. graf załącza dopiero po załadowaniu windowsa, dlatego nie jest widoczny wcześniej obraz. Popatrzcie sobie w ustawieniach karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde mam nadzieje że jak zakupie karte to nie bedzie żadnych problemów bo inaczej się zdenerwuje :angry: pozatym jak jeden kolega mam LG f700b na którym niby ta karta nie działa jak powinna......

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha a moj kumpel kupil karte podpial do flatrona 17 (2003r chyba) i wlasnie dlugo byl w stand by. Wymienili na inna to samo, wiec dali mu 7900gs ale wszycy byli pewni ze to seria byla jakas dziwna. Okazuje po waszych postach ze nie do konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo o czym pisze autor tematu. Az do teraz nie przyszlo mi do glowy, ze mozna ta przypadlosc rozwazac w kategorii problemu... Monitor podloczony mam przez przejsciowke d-sub->dvi i mysle ze tu lezy przyczyna. U mnie to trwanie w standby trwa jakies 3 sekundy i ABSOLUTNIE mi nie przeszkadza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...