Skocz do zawartości
McBenner

Wyniki z 3dmarka 2003 (same wyniki)

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.hothardware.com/

poczytajcie.  

Zgadzam sie z paroma kwestiami, ale pare jest smiesznych. Tymniemniej zauwazcie, ze celeron 800 z 9700pro ma 2x wiecej punktow od axp 2400+ i gf4ti4600. :lol: nonsens, stracili wiarygodnosc moim zdaniem

nie stracili żadnej wiarygodności, jak sama nazwa mówi 3dmark, czyli benchmark przede wszystkim kart graficznych, i wydaje mi sie że sukcesem jest uzyskanie podobnych wyników dla jednej karty przy różnych procesorach, nareszcie cóś !!!!!!!!!!!!!!!11

tylko po co ten benchmark w takim razie, skoro kiedy masz karte danego typu, to wiesz, ze niezaleznie od procesora bedziesz mial podobny wynik. Stary 3dmark mierzyl wydajnosc systemu w grach, ten IMO nic juz nie mierzy, tylko mowi Ci, ze masz radka, albo geforce'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co ten benchmark w takim razie, skoro kiedy masz karte danego typu, to wiesz, ze niezaleznie od procesora bedziesz mial podobny wynik. Stary 3dmark mierzyl wydajnosc systemu w grach, ten IMO nic juz nie mierzy, tylko mowi Ci, ze masz radka, albo geforce'a

Nie tyle radka czy geforca, co raczej czy masz obsluge directx 9 czy nizsze directx. Bez sensu jest to ze zamazala sie roznica miedzy kartami nie obslugujacymi directx 9. Co mi z tego, ze mam kilkaset pkt mniej na radeonie 9000 pro od gostka z gf4 ti4600 skoro w normalnych grach bedzie mocno widac co jest szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standartowo bez krecenia 1091 3dmark's

tylko grafika 250/550 ok 1332

a procesor(10,5x175) i grafika i o dziwo 1355 (chyba cos nie tak z tym 3dsmarkiem?)

P.S jak dostac swoj compare link???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standartowo bez krecenia 1091 3dmark's

tylko grafika 250/550 ok 1332

a procesor(10,5x175) i grafika i o dziwo 1355 (chyba cos nie tak z tym 3dsmarkiem?)

P.S jak dostac swoj compare link???

Zaznaczyc kolo projektu "Published", wtedy pod spodem pojawi sie link ;)

 

Moj wynik 5084, link w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mówi samo za siebie, czyli poczatek końca niewidii :)

to bylo zbyteczne.

 

pomijajac wszystko gdzies tam testy fxa wyszlu lepiej niz 9700pro. ale co z tego... mnie wkurzyli z pixelshaderami 1.4 w 2testach. sztucznie obnizyli wyniki geforcow.

 

czekam na wyniki fxa na orbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle radka czy geforca, co raczej czy masz obsluge directx 9 czy nizsze directx. Bez sensu jest to ze zamazala sie roznica miedzy kartami nie obslugujacymi directx 9. Co mi z tego, ze mam kilkaset pkt mniej na radeonie 9000 pro od gostka z gf4 ti4600 skoro w normalnych grach bedzie mocno widac co jest szybsze.

jesli tak masz tzn ze juz wszystko stoi na glowie bo radek 9000 obsluguje 8.1 a nie dx 9 jakbys nie wiedzial :D, no chyba ze nam tu bajki opowiadasz, konkrety prosze !, ale ogolnie masz racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hothardware.com/

poczytajcie.  

Zgadzam sie z paroma kwestiami, ale pare jest smiesznych. Tymniemniej zauwazcie, ze celeron 800 z 9700pro ma 2x wiecej punktow od axp 2400+ i gf4ti4600. :lol: nonsens, stracili wiarygodnosc moim zdaniem

nie stracili żadnej wiarygodności, jak sama nazwa mówi 3dmark, czyli benchmark przede wszystkim kart graficznych, i wydaje mi sie że sukcesem jest uzyskanie podobnych wyników dla jednej karty przy różnych procesorach, nareszcie cóś !!!!!!!!!!!!!!!11

czy to znaczy ze powinienem sprzedac np moj 2400+ i gf4ti i kupic najtanszego durona jakiego znajde oraz 9700pro i bedzie mi sie lepiej gralo?, nie rozsmieszaj mnie andriu pliz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mówi samo za siebie, czyli poczatek końca niewidii :)

to bylo zbyteczne.

 

pomijajac wszystko gdzies tam testy fxa wyszlu lepiej niz 9700pro. ale co z tego... mnie wkurzyli z pixelshaderami 1.4 w 2testach. sztucznie obnizyli wyniki geforcow.

 

czekam na wyniki fxa na orbie

 

może i to było zbyteczne, ale to prawda, testy fx-a nie są miarodajne, karta ma błędy, jest nieekonomiczna (chłodzenie) i takie tam, wydaje mi sie że przed wyjściem fx-a ati wypuści radeona 9900.

Niewidia poprostu już nie wyrabia, nie jest "monopolistą" i firmą która może narzucić rynkowi kart graficznych odpowiedni rozwój, powoli na jej miejsce wkracza ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie - wyszedł po to żeby zrobić ruch w interesie - niech ludzie kupują 9500/9700, GF4Ti4600/4800 i FX. Jak inaczej wytłumaczyć takie cyrki z wynikami

 

KaT - ciekawe że mój procek jest szybszy od twojego - linka masz w sigu (karta graf)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem benchmarki powinno sie robic po to, aby porownac jak sie bedzie zachowywac komputer [jako calosc] w grach 3D. W 3D Marku 2001 jak ktos mial 10k to wiadomo bylo ze kazda gra mu bedzie chodzic dobrze.

 

Powinno byc tak ze na przyklad im wiecej ramu tym powinien byc lepszy wynik, w koncu wtedy sie przyjemniej gra.

 

Zrozumialbym jeszcze gdyby roznica punktow pomiedzy GF4 i ATI 9500/9700 byla rzedu kilkuset punktow, ale zeby dwu-trzy krotnie ?? Toz to kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i to było zbyteczne, ale to prawda, testy fx-a nie są miarodajne, karta ma błędy, jest nieekonomiczna (chłodzenie) i takie tam, wydaje mi sie że przed wyjściem fx-a ati wypuści radeona 9900.

Niewidia poprostu już nie wyrabia, nie jest "monopolistą" i firmą która może narzucić rynkowi kart graficznych odpowiedni rozwój, powoli na jej miejsce wkracza ati

 

Ameryki nie odkryles. Nie o tym poza tym tutaj rozmawiamy. Uwazam tylko, ze sztuczne sa roznice wynikow i to zdecydowanie na niekorzysc gf4, nie tylko w stosunku do serii 9500/9700

 

OT: mam 3ci wynik na pIII i gf4ti,, tylko karta jako quadro i sie nie wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to raczej skandal - ten mark nie dajeżadnego wyobrażenia o płynności działania gier. Kiedys wszyscy zarzucali 3DMark2001, że preferuje GFy. Teraz sytuacja jest diametralnie odwrotna. Może nowe detki coś zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej nie ma sie co denerwowac i psiaczyc na nowego smarka.

poczekajcie chwile na nowe karty, swiat sie nie konczy na fx i r9700pro.

jesli wyjdzie nowy mark znow za 2 lata to do tego czasu bedzie taki

postep ze w 2005 bedziecie mieli po 20k znowu. poki co on pokazuje

ze najnowsze technologie sa gora, to ze procek slaby z dobra karta

ma lepsza jakosc w 3d to jest wiadome, w koncu jaka gra wymaga

p4 2.0?

wiekszosci wystarczy zwykly celek 1ghz i dobra grafika...

ja tez czuje sie urazony wartoscia 308 markow, ale nie da sie

ukryc, ze przy mojej k graficznej tak jest i bedzie. w grach tez poki

co nie moge sie popisac bo nie gram - nie chce sie meczyc.

 

to jest 3d mark a nie sys mark czy cos takiego.

poczekajcie az nvidia zacznie obslugiwac dx 9.0,a wyniki

beda lepsze. niema tez co pisac ze to koniec nvidii a poczatek ati,

albo ze ktos kogos faworyzuje. takie moje zdanie....

czas przyjdzie a portfele napewno schudna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie tyle radka czy geforca, co raczej czy masz obsluge directx 9 czy nizsze directx. Bez sensu jest to ze zamazala sie roznica miedzy kartami nie obslugujacymi directx 9. Co mi z tego, ze mam kilkaset pkt mniej na radeonie 9000 pro od gostka z gf4 ti4600 skoro w normalnych grach bedzie mocno widac co jest szybsze.

jesli tak masz tzn ze juz wszystko stoi na glowie bo radek 9000 obsluguje 8.1 a nie dx 9 jakbys nie wiedzial :D, no chyba ze nam tu bajki opowiadasz, konkrety prosze !, ale ogolnie masz racje
Moze zle zrozumiales moja wypowiedz 8)

Oczywiscie ze radeon 9000 obsluguje tylko directx 8.1. Chodzilo mi o to, ze gf4 i radeon 9000 obsluguje prawie te same directxy, jednak ich wydajnosc jest rozna... czego wcale w oczywisty sposob nie pokazuje 3DMark 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie tyle radka czy geforca, co raczej czy masz obsluge directx 9 czy nizsze directx. Bez sensu jest to ze zamazala sie roznica miedzy kartami nie obslugujacymi directx 9. Co mi z tego, ze mam kilkaset pkt mniej na radeonie 9000 pro od gostka z gf4 ti4600 skoro w normalnych grach bedzie mocno widac co jest szybsze.

jesli tak masz tzn ze juz wszystko stoi na glowie bo radek 9000 obsluguje 8.1 a nie dx 9 jakbys nie wiedzial :D, no chyba ze nam tu bajki opowiadasz, konkrety prosze !, ale ogolnie masz racje
Moze zle zrozumiales moja wypowiedz 8)

Oczywiscie ze radeon 9000 obsluguje tylko directx 8.1. Chodzilo mi o to, ze gf4 i radeon 9000 obsluguje prawie te same directxy, jednak ich wydajnosc jest rozna... czego wcale w oczywisty sposob nie pokazuje 3DMark 2003.

no coz trudno bylo ja inaczej zinterpretowac, teraz juz ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie przejmuje. Gry mi chodza 3x szybciej na moim sprzecie niz np. na celku 800 + R9700pro - co w tym benchu jest odwrotne :D

Najwazniejsze, ze gf4ti4200 jest lepszy nadal wyraznie od R8500 pomimo niby slabszego o wiele dx8.0 od dx8.1 :D

 

Moj wynik to 1468 bez krecenia grafy.

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...&projectType=10

Mam nadzieje, ze link dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

947 pkt bez krecenia. I nie wiem jak dostac compare(nie mam nigdzie published do klikniecia).

Najpierw Online Result Browser kliknij po zobaczeniu wyniku. potem pod opisem jest opcja publish albo cos takiego. Zaznacz to i daj update, a ponizej pojawi sie link do Twojego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie przejmuje. Gry mi chodza 3x szybciej na moim sprzecie niz np. na celku 800 + R9700pro - co w tym benchu jest odwrotne :D

Najwazniejsze, ze gf4ti4200 jest lepszy nadal wyraznie od R8500 pomimo niby slabszego o wiele dx8.0 od dx8.1 :D

 

Moj wynik to 1468 bez krecenia grafy.

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...&projectType=10

Mam nadzieje, ze link dziala.

1. Wlasnie tej wyraznej roznicy miedzy 8500/9000 a gf4 nie widac.

2. link nie dziala... wklej linka z compare (powyzej napisane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...