Skocz do zawartości
einstein2

Audiofilska Karta Do Muzyki I Filmu

Rekomendowane odpowiedzi

szukam audiofilskiej karty do muzyki I filmu

zastosowanie

50 % muzyka (głównie pliki flac, troche mp3 i ac3)

40 % filmy

10 % gry

 

cena nie gra roli, szukam karty o najlepszych parametrach

 

posiadam amplituner rotel RSX-1056

zestaw glosnikow JBL Studio L CINEMA 2

Edytowane przez einstein2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam audiofilskiej karty do muzyki I filmu

zastosowanie

50 % muzyka (głównie pliki flac, troche mp3 i ac3)

40 % filmy

10 % gry

 

cena nie gra roli, szukam karty o najlepszych parametrach

 

posiadam amplituner rotel RSX-1056

zestaw glosnikow JBL Studio L CINEMA 2

W takim razie najlepsza będzie karta zintegrowana najlepiej z serii Realtek 883.

 

ps. byle by na SP-DIF było 192 khz 24 bit

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wejścia cyfrowe SPDIF ma amplituner? Toslink czy rca? Nie wiem czy jest sens wydawać fortune na karte, skoro bez problemu można podłaczyć cyfrowo, i wtedy nawet jakiś M-Audio Audiophile za stosunkowo niewielkie pieniądze by wystarczył... nieprawdaż? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wejścia cyfrowe SPDIF ma amplituner? Toslink czy rca? Nie wiem czy jest sens wydawać fortune na karte, skoro bez problemu można podłaczyć cyfrowo, i wtedy nawet jakiś M-Audio Audiophile za stosunkowo niewielkie pieniądze by wystarczył... nieprawdaż? :P

Jeżeli to by było 80,10,10 to poleciłbym Ci bez zastanowienia Esi@Juli za 579zł.

Skoro jest 50,40,10 to polecam Prodigy 7.1 Hifi za 349zł.

Tylko po co wywalać na nie pieniądze ( pod warunkiem że mamy kartę zintegrowaną z lepszym SP-DIF niż 48 khz choć do sprzętu tej klasy wypada mieć więcej niż 96 czyli 192k )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najlepsza będzie karta zintegrowana najlepiej z serii Realtek 883.

 

ps. byle by na SP-DIF było 192 khz 24 bit

 

z ta karta zintegrowana to chyba zart ??

amplituner ma wszystkie mozliwe wyjacia i wejscia, obecnie uzywam z moja zintegrowana karta kabla optycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta karta zintegrowana to chyba zart ??

amplituner ma wszystkie mozliwe wyjacia i wejscia, obecnie uzywam z moja zintegrowana karta kabla optycznego

Nie to nie żart - przy połączeniu cyfrowym używamy przetworników w ampli.

 

Tylko jaką masz ustawioną częstotliwość próbkowania na wyjściu SP-DIF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie żart - przy połączeniu cyfrowym używamy przetworników w ampli.

 

Tylko jaką masz ustawioną częstotliwość próbkowania na wyjściu SP-DIF ?

nie mam pojecia, bede wdzieczny za informacje gdzie sie to ustawia, w sterownikach mojej karty nie widze nic takiego

poza tymmoja karta zintegrowana ma pewna przypadlosc

czesto slychac jakby jakies przebicia - trzaski

ponoc to standardowe w przypadku mojej plyty - asus pw64 ws i zintegrowanej z nia karty soundmax HD audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia, bede wdzieczny za informacje gdzie sie to ustawia, w sterownikach mojej karty nie widze nic takiego

poza tymmoja karta zintegrowana ma pewna przypadlosc

czesto slychac jakby jakies przebicia - trzaski

ponoc to standardowe w przypadku mojej plyty - asus pw64 ws i zintegrowanej z nia karty soundmax HD audio

Trzaski? - hmmm ... są nawet po wyciszeniu wszystkich wejść analogowych?

 

( praktycznie wycisz wszystko w panelu regulacji głośności poza wave i głośnością ogólną w "Odtwarzanie" + wycisz wszystko w "nagrywanie" )

 

Dołączona grafika

 

Częstotliwość SP-DIF niestety nie wiem gdzie się reguluje na tym sound max ( ja mam audigy i ustawiłem w sterach karty - aby było jasne - nie używam swojej zintegrowanej bo ma na cyfrowym tylko 48k a audigy już rozsądne 96k )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy bios to płyty głównej oraz najnowsze stery do dźwiękówki też by się przydały.

mam najnowszy bios i stery

niestety wyciszenie wszystkich wejsc analogowych nie pomoglo

te trzaski sa bardzo delikatne ale denerwujace, co ciekawe pojawiaja sie glownie przy odtwarzaniu plikow flac i przy dynamicznych fragmentach muzyki (probowalem roznych odtwarzaczy, na wszystkich taki sam efekt), natomiast zupelnie ich nie ma przy odtwarzaniu muzyki czy filmow z dzwiekiem ac3

 

z powyzszych postow rozumiem ze przy polaczeniu karty z amplitunerem za pomoca spdif znaczenie ma tylko czestotliwosc probkowania, inne parametry kart nie maja zupelnie znaczenia, np zakres dynamiki ??

Edytowane przez einstein2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli faktycznie pozostaje ci kupno karty muzycznej,żeby nie mieć tych trzasków.

Osobiście uważem że 192khz jest zbędne,96Khz w zupełności wystarczy.

 

tu masz Audiophile 24/96 za 280zł

 

http://allegro.pl/item154406233_m_audio_au...audio_midi.html

 

bardzo dobra karta muzyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy robisz upsampling 44,1 khz to lepiej brzmi przy 96 khz niż 48 khz ( upsampling jest dokładniejszy ). Między 192 a 96 różnica będzie mniejsza ale jednak będzie. Przy takim "nie lowendowym" sprzęcie ( sam ampli kosztuje chyba ponad 5k ) nawet bym nie patrzył na modele z max 96 khz .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziwo minimalne zmniejszenie glosnosci dla wav przy wyciszonych pozostalych wejsciach poki co wyeliminowalo trzaski :unsure:

 

poszperalem troche w sieci i najprawdopodobniej karta ta ma 192khz... stad w jej nazwie high definition audio

 

czy przy uzywaniu wylacznie zlacza spdif przesiadka na np cos takiego

 

2455705[/snapback]

Kiedy robisz upsampling 44,1 khz to lepiej brzmi przy 96 khz niż 48 khz ( upsampling jest dokładniejszy ). Między 192 a 96 różnica będzie mniejsza ale jednak będzie. Przy takim "nie lowendowym" sprzęcie ( sam ampli kosztuje chyba ponad 5k ) nawet bym nie patrzył na modele z max 96 khz .

 

 

to moglbys zaproponowac jakis model ktory jest dostepny w Polsce? cena dla mnie jest bez wiekszego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziwo minimalne zmniejszenie glosnosci dla wav przy wyciszonych pozostalych wejsciach poki co wyeliminowalo trzaski :unsure:

 

poszperalem troche w sieci i najprawdopodobniej karta ta ma 192khz... stad w jej nazwie high definition audio

 

czy przy uzywaniu wylacznie zlacza spdif przesiadka na np cos takiego

 

http://www.allegro.pl/item153620437_audiot...na_od_1zl_.html

 

lub

 

http://allegro.pl/item154406233_m_audio_au...audio_midi.html

 

przyniesie jakakolwiek poprawe jakosc dzwieku??

to moglbys zaproponowac jakis model ktory jest dostepny w Polsce? cena dla mnie jest bez wiekszego znaczenia

Jeśli całkowicie wyeliminowałeś jakiekolwiek trzaski ( spowodowane złym oprogramowaniem lub procesorkiem audio ) to przesiadka nic nie da ...

 

ps. poszukaj jeszcze tej częstotliwości SP-dif bo co z tego że karta ma 192k skoro może ( i pewnie jest ) ustawiona na np. 48k

 

Ja używam foobar 2000 z resamplerem otachan ustawionym na 96khz ( więcej nie pozwala SP-dif u mnie ) i na TOP QUALITY

 

ps. co do dynamiki , odstępu sygnału od szumu itd. to jest uzależnione od częstotliwości próbkowania i od przetworników w amplitunerze ( też jego wzmacniaczy itd. )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli całkowicie wyeliminowałeś jakiekolwiek trzaski ( spowodowane złym oprogramowaniem lub procesorkiem audio ) to przesiadka nic nie da ...

 

ps. poszukaj jeszcze tej częstotliwości SP-dif bo co z tego że karta ma 192k skoro może ( i pewnie jest ) ustawiona na np. 48k

 

Ja używam foobar 2000 z resamplerem otachan ustawionym na 96khz ( więcej nie pozwala SP-dif u mnie ) i na TOP QUALITY

 

ps. co do dynamiki , odstępu sygnału od szumu itd. to jest uzależnione od częstotliwości próbkowania i od przetworników w amplitunerze ( też jego wzmacniaczy itd. )

 

od niedawna takze uzywam foobar2000

poki na ustawieniach standardowych bez zadnych dodatkowych wtyczek

mozesz przyblizyc o co chodzi z tym resamplerem otachan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od niedawna takze uzywam foobar2000

poki na ustawieniach standardowych bez zadnych dodatkowych wtyczek

mozesz przyblizyc o co chodzi z tym resamplerem otachan?

Tutaj jest link do pliku testowego. Jeśli poza tonami słyszysz brzęczenie to oznacza że musisz praktycznie zastosować resampler.

 

Resampler otachan to wtyczka która "skaluje" w precyzyjny sposób strumień audio o jednej cz. próbkowania np. 44,1 khz na inną wybraną z listy. MA to na celu wyeliminowanie głównie zniekształceń imd powstających na skutek fatalnej jakości resamplingu w kartach dźwiękowych ( nawet X-FI ) które skalują wszystko na swoją częstotliwość próbkowania "wewnętrzną".O ile nie słychać zniekształceń przy marnym skalowaniu (upsamplingu) z 48 k na 96k lub 192 ( wielokrotne ) to jest problem przy niewielokrotnym ( 44,1 ). Dodatkowy zysk z resamplingu to bardziej gładki i naturalny kształt fali ( nie ma tak wielkich schodów ) co daje w efekcie delikatniejszy i naturalniejszy dźwięk ( nie jest taki "metaliczny" )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być w opcjach karty ustawienie jej na 192khz.

dotarlem do pelnej specyfikacji tej karty i na 100 % moze podawac przez spdif 192 khz

czy poza sterownikami karty (nigdzie tego nie moge tam znalezc, nawt w helpie sterow nie ma nic o tym) mozna sprawdzic gdzies z jaka czestotliwoscia jest wysylany dzwiek z karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotarlem do pelnej specyfikacji tej karty i na 100 % moze podawac przez spdif 192 khz

czy poza sterownikami karty (nigdzie tego nie moge tam znalezc, nawt w helpie sterow nie ma nic o tym) mozna sprawdzic gdzies z jaka czestotliwoscia jest wysylany dzwiek z karty??

TAK - amplituner powinien być w stanie tą informację wyświetlić. ( Yamaha potrafi )

 

ps. co do upsapmlera to nie musisz się od razu rzucać na otachan - na początek sprawdź standardowy dostarczony z foobar ... ale nie dawaj go na ultra mode przy 48k i nie da się na nim dać więcej niż 96k

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładną nazwę karty jaką posiadasz.

Sterowniki ściągasz ze strony Realteka?

 

Ja na szczęście na swojej Prodigy 7.1 Hifi przy pliku testowy mam ABSOLUTNIE czyściutki dźwięk.

Pamiętam że na Audigy 2 było słuchać taki wstrętny pisk

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest link do pliku testowego. Jeśli poza tonami słyszysz brzęczenie to oznacza że musisz praktycznie zastosować resampler.

 

Resampler otachan to wtyczka która "skaluje" w precyzyjny sposób strumień audio o jednej cz. próbkowania np. 44,1 khz na inną wybraną z listy. MA to na celu wyeliminowanie głównie zniekształceń imd powstających na skutek fatalnej jakości resamplingu w kartach dźwiękowych ( nawet X-FI ) które skalują wszystko na swoją częstotliwość próbkowania "wewnętrzną".O ile nie słychać zniekształceń przy marnym skalowaniu (upsamplingu) z 48 k na 96k lub 192 ( wielokrotne ) to jest problem przy niewielokrotnym ( 44,1 ). Dodatkowy zysk z resamplingu to bardziej gładki i naturalny kształt fali ( nie ma tak wielkich schodów ) co daje w efekcie delikatniejszy i naturalniejszy dźwięk ( nie jest taki "metaliczny" )

 

poza tonami slysze delikatne zklocenia, a prz podkrecnu dzwieku na ponad 70 % w amplitunerze tazke jakies dziwne odglosymozna je podciagnac pod brzeczenia

rozumiem ze ta wtyczka moze zredukowac badz wyeliminowac te problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładną nazwę karty jaką posiadasz.

Sterowniki ściągasz ze strony Realteka?

Coś mi się wydaje że On może mieć ADI...

 

poza tonami slysze delikatne zklocenia, a prz podkrecnu dzwieku na ponad 70 % w amplitunerze tazke jakies dziwne odglosymozna je podciagnac pod brzeczenia

rozumiem ze ta wtyczka moze zredukowac badz wyeliminowac te problemy?

Ona je całkowicie eliminuje i słychać same tony. ( ma być słychać same proste dźwięki jak przy wybieraniu numeru bez dodatkowego [cichszego lub głośniejszego] bziu brzu bziu :rolleyes: )

 

ps. jak te " bziu brzu bziu " słychać cicho to skalowanie jest marne , jeśli głośno to tragiczne , jeśli zupełnie to albo karta ma częstotliwość wewn. 44,1 lub wielokrotność albo zastosowano wysokiej jakości resamling

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładną nazwę karty jaką posiadasz.

Sterowniki ściągasz ze strony Realteka?

to nie jest karta realteka, asus w najnowszych plytach zrezygnowal z nich

pelna nazwa karty ADI1988B, to jej specyfikacja

http://www.analog.com/UploadedFiles/Data_S...1988A_1988B.pdf

 

co do czestotliwosc to nie wiem jak ja uzyskac na wyswietlaczu amplitunera, pewnie sie da ale poki co nie wiem jak, musze przestudiowac instrukcje...

Edytowane przez einstein2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba używasz tych sterów?

 

SoundMAX Audio Driver v5.10.01.4580 DTS for Windows 2000/XP(WHQL)

mam obecnie te z oficjalnej strony asusa

 

SoundMAX AD1988B Audio Driver V5.10.01.4560 for Windows 2000/XP(WHQL)/200

 

widze ze podane przez ciebie sa nowsze, wyprobuje je moze cos zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te stery co podales sa do innej wersji plyty, przynajmniej tak wyczytalem, chyba poki co ze wzgledow bezpieczenstwa odpuszcze ich instalowanie... bios mam najnowszy

sprobuje pobawic sie tym resamplerem, mam nadzieje ze uda sie wyeliminowac te zaklocenia...

 

uaktywnilem wbudowany w foobar resampler

po ustawieniu na 96 khz widac wyrazna poprawe w testowym pliku

dopiero przy wzmocnieniu dziweku powyzej 65 % slychac jakies zaklocenia, ponizej jet o niebo lepiwej, tryb ultra nic nei zmienia...

teraz czas wyprobowac wtyczke otachan i 192 khz...

Edytowane przez einstein2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5B Deluxe

 

http://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/misc/audi...XP_51014580.zip

 

nie ważne jaką masz płytę główną.ważne jest jaką kartę muzyczną posiadasz.

 

a to są przecież stery do twojej dźwiękówki ADI1988

niby tak z tym ze na stronie asusa dla mojej plyty najnowszymi sa

SoundMAX AD1988B Audio Driver V5.10.01.4560

 

te co podales sa niby przewidziane dla plyty Asus P5B a ja mam p5w64 ws professional

 

poki co resampler zrobil dobra robot, mysle ze wtyczka o ktorej byla mowa moze jeszcze poprawic dzwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...