Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia co oni z nią zrobili, thx za droopa :wink:

teat opowiedz potem jak tam poczynania z P4 bo jestesmy jednymi z niewielu ktorzy mecza ta plyte na takim archaicznym procku :rolleyes: :rolleyes: :wink: :wink: :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ode mnie nt. biosu 0505:

- chyba w końcu działa u mnie C1E - proc obniża multi i Vcore bez włączania EIST. Ciekawe czy nie będzie szopek dalej, ale to czas pokaże.

- za to mobo podnosi teraz proca z domyślnym muilti (x8 u mnie) zamiast z ustawionym. Testowałem tylko na x6, x7 jeszcze nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teat opowiedz potem jak tam poczynania z P4 bo jestesmy jednymi z niewielu ktorzy mecza ta plyte na takim archaicznym procku :rolleyes: :rolleyes: :wink: :wink: :wink: :D

hehe, patrz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...f7ed411b30.html

 

:lol: :lol:

 

denerwuje mnia ta płyta bo powyzej 60*C na cpu wyłącza mi komputer, za **** :-P nie moge tego wyłączyc i nie moge tutaj dac screna z 1.72v na cpu :wink: (miernik i łapacz klatek, nie mieszkaja u mnie w domu :-| B) )

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podesłać na gg bios 0505 bo nie moge sciagnaśc :damage_wall: .

Procek wiem że fajny ale ma zonka po 4.5ghz :damage_wall:

Ram to AEneon 512mb dwustronne, jedna kosc dziala w dualu :lol:

S3 Trio 64V+ :lol2:

 

edit:

fotka, 1.66v na cpu :wink:

post-140175-1174781881_thumb.jpg

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prosbe czy moglby mi ktos powiedziec czy jest mozliwosc aby na P5N-E bootowac system z dysku ata133 poniewaz nie posiadam jeszcze zadnego SATA i za cholere nie moge zmusic by wystatrowal. Za kazdym razem otrzymuje komunikat przy bootowaniu : "brak pliku NTLDR" natomiast jesli uruchamiam instalke VISTY to na początku przy wyborze dysku i partycji jest komunikat w stylu "twój komputer moze nie byc w stanie......." (dalej nie pamietam textu bo to było wczoraj zanim oddalem grafe (8800GTS) do reklamacji bo wiatrak nie startował) ale ogolnie chodziło o to ze komp ni da rady bootowac z tego dysku. :mur: Wiec zwracam sie do was z prosba czy ktos tez mial taki przypadek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mialoby sie nie dac? Cos masz nie teges z dyskiem/konfigiem/systemem. Skoro wiatrak nie hulal to moze masz niedowartosciowany zasilacz?

Zasilacz raczej spoko chieftec 450. Problem z grafa jest oczywisty bo trafil sie feralny egzeplaz gdzie przewody zasilajace wiatraczek byly przyciete przez docisnieta obudowe rzecinajac żyły.

 

Martwi mnie to ze nie moge wystartowac systemu z tego dysku. Nawet dyskietka startowa która normalnie chodziła przy starej konfiguracji kompa teraz nie startuje tak jak powinna. Czy to ma jakis zwiazek z SATA i PATA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem niedawno te plyte i mam problem z mikrofone. mianowicei strasznei slabo slychac jak sie mowi, na poprzedniej plycie wszystko hulalo az milo wiec defekt mikrofonu odpada. glosnosc mikrofonu mam na max ale i tak ledwo co slychac jak cos sie mowi.

 

Ma ktos jakis pomysl co moze byc nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą płytę i dysk na ATA i problemów nie stwierdziłem.

Ja też :) to co z tym wyłącznikiem C* CPU? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem nigdy problemów z tym zabezpieczeniem, a na wysokich taktach i napięciach procek już chodził przy AC (temp. nie sprawdzałem bo i tak nie wierzę czujnikom :P ). Z chęcią pokręciłbym dalej, ale na AC nie da rady już :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co z tym wyłącznikiem C* CPU? :-P

Musisz zrobić tak ...... Wejdź w: BIOS --> Advanced --> CPU Configuration --> CPU Internal Thermal Control --> Zmień z AUTO na DISABLED

Powinno pomóc :D

Hej mam pytanie...

 

czy Wam tez nie dzial clockgen z ta plyta??

Mi śmiga bez problemu ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi śmiga bez problemu ... ;)

Działa :wink:

1.0.5.3?? Mam i dzial mi tylko gdy mam pamieci na 1:1 przy innych dzielnikach pada :/ na unlinked tez :/

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez dziala :arrow: 5:6 na ramie i nie widzi problemow... Chyba :wink:

Za to CoreTemp ma mila wlasciwosc wywalania BSOD i jakos nie chce mi sie przewalac calego biosu zeby znalesc co jest winne w ustawieniach CPU :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić tak ...... Wejdź w: BIOS --> Advanced --> CPU Configuration --> CPU Internal Thermal Control --> Zmień z AUTO na DISABLED

Powinno pomóc :D

Tak mam wlasnie i po tych 60*C wylacza daje rade :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą płytę i dysk na ATA i problemów nie stwierdziłem.

 

Ja też :) to co z tym wyłącznikiem C* CPU? :-P

Rozumiem ze panom Mistrz i teat bootuje wam komp normalnie z tych dyskow ATA ?? to moze cos w biosie namieszalem ?? moze ktos z was wysłac profil biosu ??PLZ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko które mnie troche nurtuje, zawsze jako uznane i sławne mobo na forum w dziale Co kupić polecaną właśnie tą płyte, ostatnio jednak wiele osób ją odradza bo ,, ma 3fazowe zasilanie,, no tak jest to nie dużo, ale np taki P4P800 też miał 3 fazowe a ludzie nieźle kręcili swoje Penciaki, zatem pytanie, czy to 3 fazowe zasilanie przeszkadza w OC?? Czy konieczny jest v-droop?? Sory że tak wjeżdżam w temat ale poprostu ciekawy jestem :P

 

p.s oczywiście pytam jak sie mają 3 fazy do C2D ;) Tak powiedzmy do 3,2ghz :-P

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak chcesz krecic.

Jak chcesz np ostawic w bisoie +10% to spoko, zadnego vdroopa nie trzeba, ale jesli chce krecic jakiegos prescotta ponad 4,2+GHz to by sie wtedy przydal vdroop. Generalnie Presccott ciagnie sporo wiecej pradu niz c2d i tutaj wlasnie to 3fazowe ma swoje wady. C2d jako proc w sumie dosc energooszczedny moze spokojnie na tym pracowac. Sprawa ma sie inaczej z C2Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...