Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

wyszedl nowy bios

 

0505

 

1. Add C1E function support for Conroe-L A-1 stepping CPU .

2. Support new CPU, please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupp...del=P5N-E%20SLI

3. Support FSB 1333 CPU .

4. Fix CPR might fail when overclock too much.

 

dodaje tez nowego korka do supportu

 

Core 2 Duo E6320 (1.86GHz,1066FSB,L2:4MB,rev.B2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedl nowy bios

 

0505

 

1. Add C1E function support for Conroe-L A-1 stepping CPU .

2. Support new CPU, please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupp...del=P5N-E%20SLI

3. Support FSB 1333 CPU .

4. Fix CPR might fail when overclock too much.

 

dodaje tez nowego korka do supportu

 

Core 2 Duo E6320 (1.86GHz,1066FSB,L2:4MB,rev.B2)

 

Ten NOWY BIOS jest juz stary... i juz bylo o nim :)... Mam go juz jakis czas :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi juz sil na zmagania z ta plyta. Wczesniejsza plyta Gigabyte 965P S3 bezproblemowo pozwalala na podkrecenie procka do 3GHz przy 1.4v i pamieci na 700MHz przy 4-4-4-12 i 2.3v. W przypadku P5n-E wlasciwie kazda proba OC konczy sie tak, iz plyta nie moze wstac. Po restarcie wgrywaja sie domyslne ustawienia, i tak w kolo Macieju.

 

Ustawiam sobie

CPU: 300 x9 (HR-01) przy 1.4v, NB 1.54v (HR-05), MEM: 533 4-4-4-12 2T przy 2v (HR-07) zwis, speaker wyje przez bite 10 sekund przestaje i znow 10 sekund i znow.. pomaga jedynie reset biosu. Po czyms takim mam ochote wypie... ta plyte za okno.

 

Zastanawiam sie czy ustawienie na sztywno wszystkich alpha timingow pamieci mogloby pomoc. Nie wiem za co odpowiedzialne jest LDT (Lightning Data Transport) Frequency?

 

W miedzyczasie sam bede szukal rozwiazania ale prosilbym o ew. sugestie w rozwiazaniu problemu.

 

ehh zachcialo mi sie plyty ze SLI

 

EDIT:

pamieci oczywiscie w czarnych slotach - przeczytalem w 3/4 ten topic ale jak ktos mial wiekszy problem to na ogol nie bylo odpowiedzi ;) Co do biosu - wczesniej 0307 teraz 0401. Wczesniejsza plyta, ktora zaczela piszczec nawet po resecie biosu poszla na gwarancje, dostalem nowa - problemy te same (bios 0505). Moze ten asus nie lubi tanich pamieci.. ?

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

pamieci oczywiscie w czarnych slotach - przeczytalem w 3/4 ten topic ale jak ktos mial wiekszy problem to na ogol nie bylo odpowiedzi ;) Co do biosu - wczesniej 0307 teraz 0401. Wczesniejsza plyta, ktora zaczela piszczec nawet po resecie biosu poszla na gwarancje, dostalem nowa - problemy te same (bios 0505). Moze ten asus nie lubi tanich pamieci.. ?

 

Bardzo nie lubi tanich pamieci - mialem trzy rozne komplety i jedne dzialaly ok ale to byly 667Mhz, Good Ram-y 800 dzialaly dokladnie tak samo jak te 667MHz no i caly system byl kaprysny - wstawal tylko w kilku konkretnych ustawieniach. Twin Mos-y

800 wogole nie podnosily komputera! Kupilem Geil-e Ultra 800 i dzialaja bez problemu w kazdej mozliwej konfiguracji - dopiero

teraz przestalem zalowac ze kupilem plyte na nVidii :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych , którzy mają na tej płytce dyski spięte w RAID0 ! Jakie wykorzystaliście stery, te od NVIDI czy JMicrona ?! Ja wziąłem te od NVidi i system wykrywa mi raid jako jeden dysk , w HdTachu też daje wykresy jak dla jednego dysku :)! Prędkość jest dobra , no ale pozostaje ten niedosyt ... ! Z góry dzięki za odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak kontrolnie. Swój problem z Szatanem w kompie rozwiązałem :D Wystarczyła zmiana biosu i zaczął się włączać normalnie.

 

teraz mam nietypową prośbę. Jezeli ma ktos bude CoolerMastera (najlepiej Centurion ale może być każda inna byle by miała 3 sposoby podłączenia wtyczkami - HD Audio, Ac97 i luzem piny)z front panelem mógłby opisać jak powinno to być podłączone? Dla mnie nie ma filozofii ale muszę to wytłumaczyć komuś na odległość w Warszawie i najlepiej by było mieć sprawdzoną konfigurację bo mu mikrofon nie działa :(

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych , którzy mają na tej płytce dyski spięte w RAID0 ! Jakie wykorzystaliście stery, te od NVIDI czy JMicrona ?! Ja wziąłem te od NVidi i system wykrywa mi raid jako jeden dysk , w HdTachu też daje wykresy jak dla jednego dysku :)! Prędkość jest dobra , no ale pozostaje ten niedosyt ... ! Z góry dzięki za odpowiedź !

Na tym polega RAID0 - dwa dyski pracuja jako jeden :>

 

RAID_(informatyka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie lubi tanich pamieci - mialem trzy rozne komplety i jedne dzialaly ok ale to byly 667Mhz, Good Ram-y 800 dzialaly dokladnie tak samo jak te 667MHz no i caly system byl kaprysny - wstawal tylko w kilku konkretnych ustawieniach. Twin Mos-y

800 wogole nie podnosily komputera! Kupilem Geil-e Ultra 800 i dzialaja bez problemu w kazdej mozliwej konfiguracji - dopiero

teraz przestalem zalowac ze kupilem plyte na nVidii :-)

A moje TwinMOSy nie sprawiają problemów i nawet się troszkę kręcą ;)

 

Czy ktoś odpalał tą płytkę jedynie z wtyczką Pin20 + p4, bo mnie cholerstwo nie wstaje :/ ??

Po tym jak mój Aeropower wyzionął ducha jadę tymczasowo na FSP właśnie z wtyczką ATX 20 pin + p4 i nie ma problemu. Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak odpalalem i bylo git :)

niektore pamieci wymagaja wiekszego napiecia startu, wiec moze to jest problem?

A moje TwinMOSy nie sprawiają problemów i nawet się troszkę kręcą ;)

Po tym jak mój Aeropower wyzionął ducha jadę tymczasowo na FSP właśnie z wtyczką ATX 20 pin + p4 i nie ma problemu.

Hmm nie są to pocieszające dla mnie informacje. w płytę włożona jest jedna pamięć Patriot Signature 667 Cl5 oraz Gainward 7600GS no i celek 331.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie są to pocieszające dla mnie informacje. w płytę włożona jest jedna pamięć Patriot Signature 667 Cl5 oraz Gainward 7600GS no i celek 331.

Płyta nie piszczy? Nic nie sygnalizuje? Jaki zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron 350-MDN, 19,5 A na 12V. Płyta nie piszczy, nie ma wlutowanego brzęczyka. Brzęczyk obudowy też nie daje znać.wiatraku ruszają, ale nie daje nic na ekran :/

Zresetuj bios, rozbierz wszystko i złóż ponownie, jeśli masz możliwość sprawdź na innej grafie i innych pamięciach. Zasiłkę masz identyczną jak moja, z tym że u mnie wszystko hula. Sprawdź jeszcze dla wszystkiego napięcia miernikiem. Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem niedawno te plyte i mam problem z mikrofonem. mianowicie strasznie slabo slychac jak sie mowi, na poprzedniej plycie wszystko hulalo az milo wiec defekt mikrofonu odpada. glosnosc mikrofonu mam na max ale i tak ledwo co slychac jak cos sie mowi.

 

Ma ktos jakis pomysl co moze byc nie tak?

nie bylo zadnej odpowiedzi wiec ponawiam pytanie, moze ktos sie z tym spotkal wczesniej

dodam jeszcze ze problemy sa zarowno z wejscia na plycie z tylu oraz po podlaczeniu dodatkowego wejscia od obudowy do zlacza na plycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron 350-MDN, 19,5 A na 12V. Płyta nie piszczy, nie ma wlutowanego brzęczyka. Brzęczyk obudowy też nie daje znać.wiatraku ruszają, ale nie daje nic na ekran :/

Sprobuj zmienić bios na nowszy. O podobnych objawiach pisałem kilka stron wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...