Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy jak chcesz krecic.

Jak chcesz np ostawic w bisoie +10% to spoko, zadnego vdroopa nie trzeba, ale jesli chce krecic jakiegos prescotta ponad 4,2+GHz to by sie wtedy przydal vdroop. Generalnie Presccott ciagnie sporo wiecej pradu niz c2d i tutaj wlasnie to 3fazowe ma swoje wady. C2d jako proc w sumie dosc energooszczedny moze spokojnie na tym pracowac. Sprawa ma sie inaczej z C2Q.

Mi na 4.5ghz ciagnie bez droopa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na 4.5ghz ciagnie bez droopa :lol:

ciagnac moze ciagnac ale droop musi byc uciazliwy...

 

A jakiego masz droopa?

Rowniez jetsem ciekaw...

 

ja wolalem sobie zrobic v droop moda bo po co dawac wiecej v na proca jesli moge dac mniej a tez stabilne bedzie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z zegarem pamieci. Na pozyczonym Celeronie Good Ramy 667 dawaly rade na 745MHz w ustawieniu Linked/synchro, i w innych tez, ale E4300 w unlinked nie chce chodzic inaczej jak 667 lub 533 (dokladnie te zegary nie inne) a w linked max 710 stabilnie. Oddalem pozyczone pamieci i na kilka dni zakupilem Good Ram-y 800 (nie PRO) i dzialaja dokladnie tak samo nie zaleznie jak mam ustawionego procka - nawet na nominale czyli 800/800 nie jestem w stanie uruchomic komputera - pracuja dokladnie tak jak te wczesniejsze 667. Oczywiscie pamietam o 2T a inne timingi ustawiam na auto lub na sztywno - zadna konfiguracja nie pomaga.

Nie jest to raczej wina strapa czy dziury w FSB (u mnie od ~340 do ~355), nie pomagaja zmiany mnoznika procesora, praca "synchro" czyli 1600/800 czy tez 1:1 800/800. Sam procesor dosc swobodnie biega do 3350MHz z mala dziura pomiedzy 3060 a 3200 - tyle

zdazylem sprawdzic zanim nie zorientowalem sie ze problem w pamieciach lub...... i tu prosba o wsparcie do szanownych kolegow.

 

Przymierzam sie do zakupu Geili 800 Ultra ale w takim wypadku beda sie tylko marnowac - i nie wiem czy warto.

 

Kupilem GEIL-e i juz nie ma zadnych problemow z ich zegarem - na chwile obecna pracuja bez problemow z zegarem 1000MHz 5-5-5-18 2T

Edytowane przez Lenox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, za kilka dni przyjdzie moje p5n-e i mam 2 pytania

 

1. czy niebieski zalman poradzi sobie z chłodzeniem SB przy OC ?

 

2. Czy NB jest przyklejony jakims klejem do chipsetu ? czy może jest na zwykłego paście ? pytam bo chciałbym przsmarować NB lepszą pasta i nie wiem czy trzeba sie bedzie mocno mocowac ze zdjeciem radiatora z NB (na NB założe dodatkowo jakis wentyl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. styknie

2. Zwykla pasata i paski grubej dwustronnej tasmy klejacej w okolo rdzenia chipsetu, ktore zabezpieczja go przed ukruszeniem.

Generlanie jak podwazysz na dole te dzyndzle to samo odejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy niebieski zalman poradzi sobie z chłodzeniem SB przy OC ?

 

2. Czy NB jest przyklejony jakims klejem do chipsetu ? czy może jest na zwykłego paście ? pytam bo chciałbym przsmarować NB lepszą pasta i nie wiem czy trzeba sie bedzie mocno mocowac ze zdjeciem radiatora z NB (na NB założe dodatkowo jakis wentyl)

1.Co ma wspólnego SB z podkręcaniem ? On odpowiada za kontrole hdd i karte dźwiękową, oczywiście jak dasz na niego chłodzenie to nie będzie gorzej niż było ;)

2.NB jest przesmarowany jakimś gów***nym klejem, który jest twardy jak kamień (bynajmniej u mnie taki był jak zmieniałem radiator). Po wyciągnięciu mobo, zdjęcie tego radiatora z NB nie zajeło mi więcej niż 30 sekund.

Edytowane przez sdymek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sb podobno też się grzeje znacznie wiec chce byc przezorny

Prawda ... grzeje się jak cholera, ale to w niczym nie przeszkadza. Radiator na SB napewno go ochłodzi ... Dobrze by było jeśli by się okazało, że po założeniu chłodzenia na SB zostały by wyeliminowane szumy i trzeszczenia pochodzące ze zintegrowanej karty dźwiękowej za której kontrole odpowiada właśnie SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy niebieski zalman poradzi sobie z chłodzeniem SB przy OC ?

potwierdzam U mnie przy podkrecaniu rzedu napiecia na procku 1,7v, Pamieci 2,3v Szyna Fsb 350Mhz (P4 :rolleyes: ) nie bylo zadnego problemu ze stabilnoscia... a u mnie kolo SB jest pompka ktora takze podgrzewa atmosfere :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG!!!

To jest najwiekszy droop jaki widzialem(czytalem) na tej mobo

Jak bys zapodal moda to by nie bylo moze takich jaj z temp jakie masz obecnie.

Chodziło o to że mam vdroop+vcoore tak że jak ustawie np. 1.6v to mam 1.71-1.72 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A My pytamy o roznice w napieciu miedzy IDLE a LOAD :) B-) B-)

aaaa, to nie wiem :lol: kurde ten def. radiator bez nawiewu nie daje rady :blink: Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc... Radiator na SB wys 6.5cm szerokie 2.5cm głebokie 4cm :) na mosterach koło LPT to samo :) a na def. radiator wentyl 8x8 , daje rade :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od niedawna tzn. od 2 tygodni przesiadłem się z socket 939 na s775 i Core 2 oraz w/w płytkę... Wszystko by było super gdyby nie fakt, że moja wersja mobo ma straszne dziury w FSB... za żadne skarby nie mogę ustawić QDR od 1360 w górę nawet zmiana napięcia procka, płyty do górnych wartości nic nie daje... Może to wina procka ale na innym mnożniku to samo... Ściągnałem sobie Clock Gena i z QDR = 1333 mogę max wyciągnać coś około 3082 Mhz z procka powyżej tej wartości mam Freeza i tylko restart ratuje sytuacje. Zabrałem się za demontowanie tego pseudo radiatora na płycie, przesmarowałem go AS5, założyłem Fana 8*8 od starego AMDka (wyje niemilosiernie) ale za to dobrze chlodzi... na mosfety zamontowałem radiatory ze starej karty graficznej (miedziane) ale to nic nie pomogło w OC :) jeszcze nie robiłem V-Drop moda ale mam zamiar gdyż mój Core 2 Duo E4300 chodzi stabilnie na 3GHz z napięciem ustawionym w biose 1,4357V poniżej tej wartości ORTHOS się wysypuje. Biorąc pod uwagę dropa to probe pokazuję mi napięcia w IDLE 1,44V a pod obciążeniem 1,38 -1,37V... Myślicie że V-Drop może tutaj coś zmienić jeśli chodzi o OC?

Jeśli zapytacie o pamięci to raczej nie z ich winy mam takie słabe wyniki bo KingMaxy dobrze się kręca a płytka oferuje wiele dzielników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc... Radiator na SB wys 6.5cm szerokie 2.5cm głebokie 4cm :) na mosterach koło LPT to samo :) a na def. radiator wentyl 8x8 , daje rade :wink:

W jaki sposób przymocowałeś to do mosfetów (po wątpie, że dzięki otoworm :wink: )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...