Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

j złożyłem kolesiowi z e4300 Asus P5N-E SLI plus 2X1GB goodram 667MHZ na razie lata na Dołączona grafika

troche dalej się boje ze względu na boxa a i coś nie mogę wyższego fsb ustawić może wina ramów gryza sie??? miał ktos porblem z good rami non pro??

Edytowane przez michal-zal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

j złożyłem kolesiowi z e4300 Asus P5N-E SLI plus 2X1GB goodram 667MHZ na razie lata na FOTO

troche dalej się boje ze względu na boxa a i coś nie mogę wyższego fsb ustawić może wina ramów gryza sie??? miał ktos porblem z good rami non pro??

Czyli można bez większych problemów brać tego Asuska z E4300. Fajnie, w lutym chyba się przesiadam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko juz przetestowane.najbardziej skupilem sie na wydajnosci w grach uzylem AquaMark3 dobrze pokazywal roznice w wydajnosci podsystemu pamieci a teraz zaowazcie jakie sa rozbieznosci.

UnLinked

700 3-3-3-10 1T score 109.910

805 4-4-4-12 1T score 110.128

860 4-4-5-12 1T score 110.128

894 4-4-4-12 2T score 109.729

1073 5-5-5-15 2T score 110.128

Syncmode

805 4-4-4-12 1T score 109.875

Jak widac niema co zylowac pamieci w Mhz lepiej ustawic 1T roznica 268mhz pomiedzy 805 cl4 1T i 1073 cl5 2T a wydajnosc tasama,najlepsze jest to ze plyta lepiej dziala asynchronicznie niz synchronicznie.

Podkrecenie Cpu tez wplywa na podsystem pamieci na procku 2.7 moglem ustawic 866 4-4-4-12 1T a z prockiem podkreconym @3.2 tylko 805.

Moj ES z 4MB kaszy zadobrze sie niekreci max wyciagnolem 3.3ghz ale najlepsze wyniki uzyskuje na 3.22ghz z dobrze ustawionymi pamieciami,a produ to on potrzebuje duzo bo az 1.575 zeby bylo 3.3ghz.

Dołączona grafika

Najlepsze optymalne ustawienia 4-4-4-12 1T@805

Dołączona grafika

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupic jakis radiator na ten mostek, ktory jest goly? Bo nie chce palcem dotykac i nie wiem czy on sie grzeje czy nie....Jesli tak to jaki w miare tani dobry pasuje?

 

Moze byc taki?

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17475

 

A moze cos lepszego jest w podobnej cenie?

Zalozylem identyczny tylko dlatego ze lezal w szawce,nic tam nietrzeba zakladac.

Dołączona grafika

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem identyczny tylko dlatego ze lezal w szawce,nic tam nietrzeba zakladac.

Musialem zajrzec do mobo, bo OC nie powiodlo sie, ale o tym ponizej...no i wydaje mi sie, ze Arctic Cooling od grafy bedzie przeszkadzal wiec nie ma tam za duzo miejsca nawet na tego Zalmana. Skoro nie trzeba to nie bede kupowac, bo i miejsca pewnie brak.

 

Moje poczatki OC na Intelu...Zrobilem 3.2GHz wpisujac recznie w FSB 916 Unlinked i RAM 667 timingi 5-5-5-15 1T Dziala ok.

Lece dalej wpisalem 1000 FSB i RAM 667 timingi bez zmian nie wstaje.

Dalem na 915 1.30V a na RAM 1.92V nie wstaje.

FSB 1000 RAM 533 unlinked na 915 1.35V RAM 1.92V nie wstaje.

 

W koncu dalem tak Linked 2:3 FSB 1066 RAM pokazalo 667 bez zmiany V na CPU i RAM wstaje, ale w momencie kiedy ma sie pojawic info o MHz CPU w POST ekran zamiera. Klawa nie reaguje.

 

Podobno ta mobo ma gwarantowac to, ze w przypadku przesadzonego OC wystarczy wyciagnac wtyczke od zasilania z gniazdka chwile odczekac, podlaczyc z powrotem i komp ma sie uruchomic. Sprawdzilem w praktyce. Dziala to, ale nie zawsze...W czasie ostatniego przypadku, gdy nie reaguje na klawe i post ma zwisa musialem robic clear cmosa. W Baterii nie wyciagalem tylko sama zamiana

z 1-2 na 2-3 10 sec i z powrotem. Zadzialalo:) Wczesniej jak nie wstawal komp zazwyczaj pomagalo reset+insert. Dobrze, ze zapisalem sobie w biosie 1 profil, bo te ciagle zmiany w biosie sa czasochlonne...

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie bo chce zakupić inetl e6600, GF 8800GTS, 1*2 corsair twin2 675mkz cl4, i nie wiem czy opłaca się dopłacać do asusa na 680I SLI czy tez wybrać Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli. pomocy w tym dylemacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, ze Kingston 667 odpalil sie manualnie jako DDR 800? Dodam, ze bez podnoszenia napiecia na memki. Myslalem, ze to niemozliwe wiec jest z 2T.

 

post-125568-1169327918_thumb.jpgpost-125568-1169327965_thumb.jpgpost-125568-1169332816_thumb.jpg

 

 

A nizej 3.20GHz 667DDR na 800 5-5-5-15 1T

 

post-125568-1169337875_thumb.jpgpost-125568-1169337907_thumb.jpg

 

1 kosc RAM w single odczyt ponad 6K

post-125568-1169338185_thumb.jpg

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje bios 0401(beta) zobaczymy czy cos poprawia w oc pamieci.

Narazie zaowazylem ze vcore jest odczytywane bardziej dokladnie ,a na lini 12V odczyt podskoczyl o 0.12V.

post-456-1169386055_thumb.jpg

Jednak chlopaki z asusa cos dzialaja teraz stabilne moge osiagnac 426 razem z podkreceniem procka poprzednio 402 @1T

:-P :D

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ta mobo daje o 0.1V mniej na proca niz chcemy? Podkrecilem wlasnie proca na 3.4Ghz z 1.4V ale w biosie i Asus Probe pokazuje mi 1.3V. Pytam sie bo nie wiem ile dawac V na CPU gdy krece.....

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ta mobo daje o 0.1V mniej na proca niz chcemy? Podkrecilem wlasnie proca na 3.4Ghz z 1.4V ale w biosie i Asus Probe pokazuje mi 1.3V. Pytam sie bo nie wiem ile dawac V na CPU gdy krece.....

Vdroop na danej mobo może być różny na różnych procesorach. Pentium D żre dużo prądu, to i Vdroop jest większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. Zainstalowałem z płyty CD sterowniku urządzeń a mimo tego mam jedno nie rozpoznane urządzenie. Co to może być??

 

Też mnie to kiedyś zastanawiało, okazało się, że brakującym elementem jest JMicron RAID Controller :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to kiedyś zastanawiało, okazało się, że brakującym elementem jest JMicron RAID Controller :)

 

Pozdrawiam.

Muszę to sprawdzić ale wydaje mi się, że to instalowałem i w spisie urządzeń jest. Jednak sprawdzę bo głowy se nie dam uciąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...