Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Posiada może ktoś płytę z kością biosu która nie jest wlutowana na stałe tak jak np na anandtechu:

http://anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2894&p=2

 

Bo we wszystkich innych serwisach widziałem ją tylko wlutowaną na stałe i nie wiem jak w końcu jest naprawdę :huh: .

Edytowane przez lukas8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem max fsb 500.

505 juz powoduej zwichy

Max Vmch naturalnie, WC na CPU i NB....

Co do mobo to mam taka uwage - pierwsza sztuka, ktora sie zjarala od razu, miala pewien feler - nie miala stabilizacji chlodzenia NB - ta co dzis przyszla, ma pieknie w rogach zabezpieczone...

Oczywiscie nie sprawdzilem jak sie to miewa, bo od razu WC zalozylem.

Jestem na etapie orhosowania kompa...jak narazie 15 minut small+large@500x7 :)

 

Duze problemy mialem z good ram na D9 - sypiebledami nawet na stocku i nic nie d asie zrobic z tym.

Good ram 533 ktory sepcjalnie kupilem do tego mobo - wogle nie stal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś płytę z kością biosu która nie jest wlutowana na stałe tak jak np na anandtechu:

http://anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2894&p=2

 

Bo we wszystkich innych serwisach widziałem ją tylko wlutowaną na stałe i nie wiem jak w końcu jest naprawdę :huh: .

Ta na AnandTechu to pewnie Sample i stad ta kosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mi sie wydaje...

Dla mnie to byla inna bajka, bo mialem 975 co robilo 420 i 6600 co chcialo az 1.63 do 3.6

teraz mam podobnie, a mase kasiurki dostalem w zamian na nowe hdd :D

2x250 16mb cache rzadzi :) - testuje wlasnie viste

wie moze ktos jaki soft do zczytania tempow zapodac ? nic nie chce dzialac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 500 to dla mojego procka chyba za malo...

Ktos ma jakies pomysly jak wydusic z tego mobo wiecej ?

Vmch mod da cosik ?? ktos juz sie tym bawil ?

 

 

EDIT:

Jak bedemial chwilke, to lece po miernik i bede dziorgal....

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test

 

2492419[/snapback]

Jak bedemial chwilke, to lece po miernik i bede dziorgal....

 

Lec, lec i mierz :) Ciekawe jakie beda odczyty przy zwyklych ustawieniach proca i po solidnym OC.

Oczywiscie w idle i stress. No i o ile wskazania Asus Probe sa bledne.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie mierzenie po OC...narazie innego robil nie bede...

ustawienie w biosie nie wiem jakie...

ASUS - REAL

Idle: 1.4 - 1.43

STRES: 1.36 - 1.39-1.4(skacze ciagle)

 

MAchnolem pencil moda na Vmch - nie wiem czy wynik jest satysfakcjonujacy, bo z 1.79 wskoczylo na 1.81(1.82 w stresie - ciekawe zjawisko Vmch bump ;P), co nijak sie nie przelozylo na wzrost maxfsb...

 

EDIT:

Mod zwiekszyl temp mostka o 3 stopnie w stresie, a SB nie da sie dotknac...wiec tam chyba cos przykleje :D

pomiary przy 500x7 6300

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

to real to miernikiem ?

 

a mozesz podac ustawienie bios i do tego idle i stress z miernika oraz z cpu-z ? bedzie wiadomo mniej wiecej jakie to roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios..............REAL(CPU-Z)....................STRESS(CPU-Z)

AUTO............1.29(1.296).....................1.27(1.248)

1.35..............1.32(1.312).....................1.3(1.28)

1.4................1.37(1.36)......................1.34(1.312)

1.45...............1.41(1.392)....................1.38(1.36)

1.5.................1.46(1.44)......................1.43(1.392)

1.55...............1.5(1.47)........................1.47(1.44) od tego momentu PC PROBE

1.6.................1.54(1.5)........................1.51(1.49)

1.6+100mv......1.62(1.58)......................1.59(1.55)

 

Zapisywalem wartosci najnizsze, bo napiecie skacze.

Jesli ktos ma exela, to niech machnie jakis ladny wykresik, ale i tak widac ze dropek jest 0.03 ZAWSZE.

Have FuN

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

hehe i gdzie ten wielki droooooooop jak kilka osob pisalo. min wielkoo ktory jako ze proawdzi portal powinien miec miernik i sprawdzic jaki jest ten drop naprawde a nie pisac niesprawdzone informacje....

 

super robota Zulusman. na pewno wielu osobom sie to przyda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, ze programy klamia i nie ma V dropa w stresie na poziomie 0.1V. Gdyby tak bylo to komp juz dawno przestalby byc stabilny. Wniosek nasuwa sie taki, ze ta mobo nie jest taka zla jak niektorzy o niej mysla :) Skoro w pewnym tescie podkrecili na niej ladnie Quad Core i mimo, iz tam rowniez wspomniano o V dropie, caly komp dzialal stabilnie. Takze nie ma obaw czy te zasilanie 3-fazowe pociagnie Quad. Pytanie tylko jak dlugo pociagnie Asus z tak mocno podkreconym procem i czy warto miec na co dzien tak podkrecony komp....

 

http://www.vr-zone.com/index.php?i=4450&s=11

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, ze programy klamia i nie ma V dropa w stresie na poziomie 0.1V. Gdyby tak bylo to komp juz dawno przestalby byc stabilny. Wniosek nasuwa sie taki, ze ta mobo nie jest taka zla jak niektorzy o niej mysla :) Skoro w pewnym tescie podkrecili na niej ladnie Quad Core i mimo, iz tam rowniez wspomniano o V dropie, caly komp dzialal stabilnie. Takze nie ma obaw czy te zasilanie 3-fazowe pociagnie Quad. Pytanie tylko jak dlugo pociagnie Asus z tak mocno podkreconym procem i czy warto miec na co dzien tak podkrecony komp....

 

http://www.vr-zone.com/index.php?i=4450&s=11

Nie porownuj energooszczednego C2D do Quada, ta plyta padnie pod Quadem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 i koniec...

wiecej sie nie da...

Linked, unlinked, LDT x1 x5 cokolwiek...nie ma szans na wiesze fsb niz 500. Mod zrobiony - 1.87Vmch doszedlem - nic nie daje...dalem se 1.68Vmch(1.56+mod) i se smiga przy 500...

POddaje sie...chyba trzeba szukac innego mobo na wyzsze fsb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i potestowalem p5b-dlx i wychodzi ze by wydajnosc byla taka sama jak na p5n-e sli 800 4-4-4-12 1T trzeba miec 980 5-4-4-12 2T,wieksze pole manewru z pamieciami ma sie na p5n-e sli niz dlx,niech ktos mi jeszcze powie ze niema roznicy pomiedzy tymi dwoma chipami to go wysmieje.Jak kogs nieobchodzi wiecej jak fsb 500 to niema sensu brac drozszego mobo,chyba ze potrzebuje lepsze wyposazenie.P5b-dlx pozdzie do sprzedazy 150$.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłem płytkę i biorę się za testy ;)

Ile można dać bezpiecznie V na NB na stock radiatorku?

 

Edit: Już znalazłem w którymś poście DEVILKA, że można i 1,7 V dać.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Czy warto brać te pamięci do tej płyty?

 

A-DATA 800MHz

 

A może

 

OCZ 2x1GB SPECOPS 5-5-5-12

Te adaty tanio jak za 2x1gb 800mhz adata. Czy to solidna firma - do jakich ramów pod względem wydajności można je porównać? Naprawde fajowa cena.

 

Aha znalazlem jeszcze takie goodram non pro 667mhz 2x1gb 509 http://www.allegro.pl/item163456782_ddr2_2...w_fv_nowe_.html

 

Jak myślicie dalo by rade w configu z e4300 i p5n-e i lekkie oc tak do 2,6 przynajmniej?

Nie jestem pewny ale gdzies czytalem ze z tymi goodramami non pro 667 mogą być problemy w tym configu co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te adaty tanio jak za 2x1gb 800mhz adata. Czy to solidna firma - do jakich ramów pod względem wydajności można je porównać? Naprawde fajowa cena.

 

Aha znalazlem jeszcze takie goodram non pro 667mhz 2x1gb 509 http://www.allegro.pl/item163456782_ddr2_2...w_fv_nowe_.html

 

Jak myślicie dalo by rade w configu z e4300 i p5n-e i lekkie oc tak do 2,6 przynajmniej?

Nie jestem pewny ale gdzies czytalem ze z tymi goodramami non pro 667 mogą być problemy w tym configu co myślicie?

A masz jakiegoś "kręćliwego" E4300? Bo z tego co czytałem w temacie o tych procesorkach to trzeba dobrze trafić. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam ciekawą przypadłość. Kupiłem tą płytę z procesorem E6400 + 2 X 1 Gb Kingamx 800 i wszystko generalnie chodzi, ale wczoraj ściągnąłem najnowszą wersję Sandrę XI. Wyniki jakie pokazuje są co njamniej dziwne. W testach procesora ALU, MIPS wyniki są co o połowe niższę niż referencyjny E6400 wg sandry. Testy pamięci są zbliżone do tych jakie macie tutaj, ale procesor wygląda jakby działał na 1/3 mocy. Bios ustawiony jest wg Auto, taktowanie procesora wynosi 2.13 i nie wiem dlaczego pokazuje takie wyniki. Może ta sandra nie obsługuje tej płyty? Macie może jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze obnizyl ci sie mnoznik proca i zanim plyta sie skapnela, ze to nie jest juz idle pare punktow straciles :] zobacz w everescie jakie masz aktualne taklty proca

wejdz poprostu do biosu i przestaw C1E na disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...