Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych wszystkich co sie dziwia, ze tylko na czarnych slotach wszystko dobrze dziala, to nawet w instrukcji macie napisane, ze jak wkladasz 2 kosci RAM do duala to masz ladowac je do czarnych slotow! Jak 1 kosc to wiadomo....a jak masz 4 kosci to do czarnych i zoltych. Zamiast PISAC GŁUPOTY poczytalibyscie troche :)

No tak Panie mądry, to niech Pan powie w którym miejscy instrukcji jest napisane, że aby pamięci pracowały w dualu należy obsadzac czarne sloty ? Może nie mam certyfikatu FCE z angielskiego ale ja nic na ten temat nie wyczytałem w instrukcji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Jestem kolejnym "zdrajcą" - mój ostatni Intel to był Celeron 300 A - wieki temu :-) . Płytka będąca tematem tego wątku już zamówiona - procek będzie raczej C2D E4300 chociaż trochę drogo mi ta przesiadka wychodzi .

Jak radzicie może wziąć jakiś Pentium 4 D przejściowo , C2D trochę stanieją i wtedy za półroczku skoczyć na jakiegoś czy też iść za ciosem i wziąć E4300 ???

Wtedy kasy na 1 GB ramu nie będzie dużo :-( . Co brać DDR2 533 CL4 czy DDR2 667 CL5 dla tej płytki ???

 

Proszę o szybką radę - w Intelach jest zielony ....

 

O właśnie znalazłem test pamiątek które mogę kupić - będą w miarę OK ???

http://www.pimpmycase.pl/readarticle.php?article_id=150

 

lub takie tylko komplet 1 GB

http://www.pimpmycase.pl/readarticle.php?article_id=152

 

Które brać do P5N-E SLI i C2D E4300 (ew. Pentium 4D )

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Właśnie miałęm sie przesiadać z Athlona 64 Sandiego 4000+@3000 (na codzień 2800)

na AM2 x2 3800+

A to wszystko przez moją płytę ASUS A8n-SLI nie działa z pamięciami G.Skill za dobrze.

 

Znajomy uświadomił mnie że Intel bedzie lepszy i padło na płytę ASUSa ale P5B DELUX - i965.

Poczytałem i znalazłem że sa małe problemy to z CD-ROM czy dyskami na ATA lub jakies inne problemiki.

Potem zdecydowałęm sie na P5n-E SLI i byłem już prawie zdecydowany bo

jest troszke mniej problemów niż na i695 tylko zrobił sie mały zonk :mur:

 

W sklepach Wrocławskich przez jakiś czas były dostepne teraz nagle znikneły i przejechałęm sie nawet osobiście i co sie dowiaduje ze aktualnie nie ma w hurtowni.

Wracam do domu a na Polskiej stronie ASUSa brak info o tej mobo.

 

Jest to bardzo dziwne czy ma być jakaś zmiana może wycofali ją z powodu 3-fazowego zasilania.

A może była konkuręcją dla P5n32-e SLI ?

 

do tej płytki miał wylądować 4300 (czy może lepiej E6300 ?) + jakieś pamiątki G.Skill lub OCZ ewentualnie GEIL 2x1GB

Wiem że dwie ostatnie nie były problemowe ale czy G.Skill bedzie działać ? (moze ktoś ma)

Procka chce ustawić tak na około 2800 Mhz

 

Po tym jak płyty znikły ze sklepów zaczynam sie zastanawiać czy to nie jakiś wał.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

Niebawem kupuję Asus P5N-E SLI i c2d E4300 i chcę kupić ramy:A-Data Vitesta 2X1GB 667MHz takie ponieważ ogranicza mnie fundusz i moje pytanie brzmi , czy będzie to można podkręcić by zwiększyć wydajność a nie popsuć stabilności ? i czy ten ramy nie będą 'dusić' proca ? :) miał z Was ktoś takie combo :P i jak to smigało :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rowniez jest goracy. Everest i PC Probe pokazuja ~35C ale taka temp pewnie nie jest bo parzy przy dluzszym przytrzymaniu palcem.

 

 

Mam pytanko do innych posiadaczy tej plytki ... jak wiadomo karta dzwiekowa na tej mobo nie jest najwyzszej jakosci, co wiedzialem przed jej zakupem, ale dopiero dzisiaj uslyszalem, ze wydobywaja sie z niej trzaski :/ Nie gra zadna muza, glosniki troszke wiecej podglosnione i slychac szmery :/ ... wtyczki wszystkie dobrze wpiete. Az tak beznadziejna jest ta dzwiekowa, czy to jakies zjawiska elektryczne na nia tak oddzialuja ze wydobywaja sie takie nieporzadane dzwieki ?

Edytowane przez Luc4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

witam

 

też zauważyłem, że płyt nie ma w sklepach. Narazie zamówiłem z apollo i zobacze - moze wydobędą dla mnie 1 egz.

 

Co do samej mobo to czy Clockgen z nią współpracuje ? Jeśli nie to czy jest jakiś program do niej do oc spod windy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

też zauważyłem, że płyt nie ma w sklepach. Narazie zamówiłem z apollo i zobacze - moze wydobędą dla mnie 1 egz.

 

Co do samej mobo to czy Clockgen z nią współpracuje ? Jeśli nie to czy jest jakiś program do niej do oc spod windy ??

Można na Allegro ją kupić, np. TU.

Spod windy coś tam można poustawiać ntune'm, ale wiadomo- za dużo nie zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można na Allegro ją kupić, np. TU.

Spod windy coś tam można poustawiać ntune'm, ale wiadomo- za dużo nie zdziałasz.

Widziałem że jest na allegro ale co do płyty ale nie uśmiecha się w razie reklamacji wysyłanie i czekanie na reklamację.

Płyta jak dla mnie jest bardzo ważna. i muszę mieć możliwość szybkiego odbioru

 

Ciesze że nie tylko ja widze że płytki zniakają ze sklepów

to coś może oznaczać tylko co ?

 

Wiem że nie jest jak narazie jakaś popularna na rynku ale jednak to ASUS

 

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że jest na allegro ale co do płyty ale nie uśmiecha się w razie reklamacji wysyłanie i czekanie na reklamację.

Płyta jak dla mnie jest bardzo ważna. i muszę mieć możliwość szybkiego odbioru

 

Ciesze że nie tylko ja widze że płytki zniakają ze sklepów

to coś może oznaczać tylko co ?

 

Wiem że nie jest jak narazie jakaś popularna na rynku ale jednak to ASUS

Tynio

 

Pozdrawiam

 

W PCP mają ich dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi sie trafiła kiepska sztuka :(. Przy mnożniku 6 dla procka oraz napieciu dla płyty 1,76 400 fsb jest dla niej nieosiągalne (procek robi PI przy 390x9). Nawet zmniejszyłem LDT (na athlonie bodajże działało zmniejszenie wartości HT) na 2 i nic :mur: Płytka ma nawiew i nie jest aż tak gorąca (ciepła ale nie parzy). W dodatku GR 667 za ciorta nie chcą działać nawet na 5-5-5-15 przy 400 i napięciu 2,35V, gdzie na innym portalu testowali (oczywiscie ktoś powie inna sztuka i takie tam, ale wciąż GR) przy 4-5-4-12 doszli do bagatela 440. Coś czuje że bardzo słaby ze mnie podkręcacz albo takiego mam pecha :( do wszystkich podzespołów.

 

Pozdro

Edytowane przez madx21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi sie trafiła kiepska sztuka :(. Przy mnożniku 6 dla procka oraz napieciu dla płyty 1,76 400 fsb jest dla niej nieosiągalne (procek robi PI przy 390x9). Nawet zmniejszyłem LDT (na athlonie bodajże działało zmniejszenie wartości HT) na 2 i nic :mur: Płytka ma nawiew i nie jest aż tak gorąca (ciepła ale nie parzy). W dodatku GR 667 za ciorta nie chcą działać nawet na 5-5-5-15 przy 400 i napięciu 2,35V, gdzie na innym portalu testowali (oczywiscie ktoś powie inna sztuka i takie tam, ale wciąż GR) przy 4-5-4-12 doszli do bagatela 440. Coś czuje że bardzo słaby ze mnie podkręcacz albo takiego mam pecha :( do wszystkich podzespołów.

 

Pozdro

Spróbuj zamontować wentylator na radiator NB, nie zaszkodziło by też zamontować coś na SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamontować wentylator na radiator NB, nie zaszkodziło by też zamontować coś na SB.

Od razu o tym pomyślałem i wygląda to tak:

post-471-1171441116_thumb.jpg

 

oraz mam jeszcze 120x120 wiejący na NB pod lekkim kątem skierowany na Infinity od spodu.

 

btw dziś włożyłem nowe 4x512 GR 667 zamiast 2x512 i przy tych samych ustawieniach 360 4-4-4-12 1T 2V nie przechodzi mi SPI. (choć te sztuki są bardziej tolrancyjne na napięcia - wtrzymują 2,35 - gdy poprzednie przy 2,25 piszczały w biosie). Straszna loteria z tymi podzespołami do kompa :).

Edytowane przez madx21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czarnych slotów wsadź (bo masz w żółtych) i sprawdź również na 2T.

To zdjęcie już jest troszke stare bo tera testuje 4x512, więc nie wiem jak bardzo bym chciał to i tak musze coś wsadzić w zółte sloty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie już jest troszke stare bo tera testuje 4x512, więc nie wiem jak bardzo bym chciał to i tak musze coś wsadzić w zółte sloty :)

To raczej jesteś skazany na 2T, bo w żółtych 1T za dobrze ludziom nie działa. Już lepiej zamień to na 2x1 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem tą płytę, e4300, ocz platinumy 2x512 800mhz i galaxy gf7900gs. To wszystko zasililem topowerem 627 520W i... mam problem: nie wybudza mi monitora :? Monitor super nowy nie jest, jakis IBMowski CRT podlaczany przez przejsciowke, ale daje rade.

Co ciekawe czasami zdarza mu sie monitor wybudzic i sobie mozna spokojnie wejsc do BIOSu, najczesciej jednak tego nie robi. Jesli juz mu sie to zdarzy, zazwyczaj kilka nastepnych uruchomien przechodzi pomyslnie.

Wymienialem juz prawie wszystko - zasilacz na inny, ramy, podlaczalem stara grafe na PCI, uruchamialem na innym monitorze (tez przez przejsciowke), inne kable i gniazdka zasilajace (tak jestem zdesperowany :mur: ), nic to jednak nie zmienia. Nie ma znaczenia rowniez, czy podpiety jest dysk/dvd/floppy

Jedyne rzeczy niewymieniana to proc i mobo.

Jeszcze jeden aspekt - jak zanioslem sprzet do dwoch roznych kumpli, zeby odpalic na jego zasilce i monitorze - komp (w tym monitor) odpalal bez problemu i to za kazdym razem. :mur: Moze warto zaznaczyc, ze czesci sie troche schlodzily podczas podrozy.

Jeszcze jedna rzecz: mostek poludniowy byl goracy (parzyl w palec po 2-3 sekundach trzymania). To normalne? Radiator na polnocnym byl cieply (jesli sie udalo wejsc, w biosie pokazywal 35 stopni).

 

Panowie, pomozcie, bo juz naprawde nie wiem co robic. :mur:

Edytowane przez Baxterio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Raczej mi się zdaje, że to kwestia monitora, kabli lub karty graficznej płyta i zasilacz nic do tego raczej nie mają. Monitor i tak ma własny kabel do zasilania. Pożycz od kogoś kable do swojego monitora lub zanieś do kumpla monitor ze swoimi kablami. Sprawdź może też jakąś inną przejściówkę ja miałem kiedyś podobny problem i nowy kabel pomógł.

 

Przy okazji poruszę swój problem... takich problemów to pozostaje tylko ludziom życzyć. Otóż klawiatura się blokuje po naciśnięciu kilku klawiszy shift+w+d na kilka sekund głośniczek z płyty głównej ( dostałem do obudowy jest podłączany osobno) robi "pik". Wiem, że można odłączyć głośnik ale w grach klawiatura i tak się blokuje.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji poruszę swój problem... takich problemów to pozostaje tylko ludziom życzyć. Otóż klawiatura się blokuje po naciśnięciu kilku klawiszy shift+w+d na kilka sekund głośniczek z płyty głównej ( dostałem do obudowy jest podłączany osobno) robi "pik". Wiem, że można odłączyć głośnik ale w grach klawiatura i tak się blokuje.

To raczej wina samej klawiatury. Pewnie te klawisze są w ramach jednego bloku na Twojej klawiaturze. U mnie nic takiego się nie dzieje.

 

A tak swoją drogą jak wygląda u Was sprawa z podnoszeniem napięcia na NB podczas OC. U mnie generalnie OC zaczyna się od poniesienia vmch na 1,55V. Niżej nie sprawdzałem co prawda, ale już przy FSB 375 MHz (375*8=3 GHz) te 1,55V muszę dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka!

Wlasnie zamowilem sobie ta plyte glowna, bedzie na niej c2d e6300. Wszystko pieknie tylko mam jeden problem - w moja bude wsadze cooler o wysokosci gora 14 cm. Niestety wszelkie scythe odpadaja... Moglibyscie cos doradzic? Mam w planie troszke biedula podkrecic no i przede wszystkim zeby byla ciiisza, cena do 150zl

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...