Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ludwiczek

@djsaint dzięki. Drugą klawiaturę podłączyłem i nic nie pika. Wcześniej pewnie też by pikała gdyby nie to, że na starym kompie nie ma głośniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka!

Wlasnie zamowilem sobie ta plyte glowna, bedzie na niej c2d e6300. Wszystko pieknie tylko mam jeden problem - w moja bude wsadze cooler o wysokosci gora 14 cm. Niestety wszelkie scythe odpadaja... Moglibyscie cos doradzic? Mam w planie troszke biedula podkrecic no i przede wszystkim zeby byla ciiisza, cena do 150zl

pozdrawiam

Thermaltake BIG TYPHOOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą jak wygląda u Was sprawa z podnoszeniem napięcia na NB podczas OC. U mnie generalnie OC zaczyna się od poniesienia vmch na 1,55V. Niżej nie sprawdzałem co prawda, ale już przy FSB 375 MHz (375*8=3 GHz) te 1,55V muszę dać.

Ponawiam pytanie, bo jakoś tak bez odzewu pozostało... :wink:

Patrząc na syganturki wydaje się, że ktoś jednak OCuje na tej płytce i vmch się chyba bawił? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje boje c.d.: wymienilem juz wszystko co bylo do wymienienia. Na monitorze z wtyczka DVI to samo.

W ogole dzisiaj mialem ciekawa akcje: odebralem kompa od kolesia, ktory mi sprzedal mobo (u niego podobno chodzi, nie odpalala sie tylko za pierwszym razem po podlaczeniu zasilania, za drugim szla). Podpinam all, odpalam - ciemno. Odpalam drugi raz - zaskoczyla i git! Pogrzebalem w biosie (minimalne zmiany, m.in. kolejnosc bootowania) i odpalilem instalke windy. Przechodzi kolejne etapy (kopiowanie, format, kopiowanie plikow, instalacja) pod sam koniec (po ok. 45 minutach) blue screen (processor_stock_costam, albo cos w ten desen) :mur: Mysle - ok, zdarza sie i reset. Komp wstaje, wznawia instalacje i po chwili jakies smieci graficzne (poziomy zolto-czarno-czerwony pasek centymetrowej grubosci na gorze ekranu). No to ja - reset i... juz nie wstal. W ogole. Nic nie pomoglo.

W sobote reklamuje plyte :mur:

 

Dziwnym jest, ze plyciwo popracowalo prawie godzine i dopiero zdechlo :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ten vdroop, v jakos mniejsza maja dyskoteke.

Gdzie? Nie zauważyłem.

 

Ponawiam pytanie, bo jakoś tak bez odzewu pozostało... :wink:

Patrząc na syganturki wydaje się, że ktoś jednak OCuje na tej płytce i vmch się chyba bawił? :wink:

Ja dałem od razu na max, nawiew do tego i celek narazie 5106Mhz.

 

Teraz ja mam pytanie. Czy ktoś wie coś na temat tej płyty i HR-05? Chciałbym zmienić chłodzenie na chipset'cie. Polecacie coś lepszego? Ale głównie chodzi mi o to, czy wejdzie to wszystko jeśli na procku jest ninja (i przepraszam za OT, ale czy na HR05 wciśnie się fander'a 92?).

 

Czy przy jednej karcie graficznej jest róznica, w które gniazdo się ją włoży? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, bo jakoś tak bez odzewu pozostało... :wink:

Patrząc na syganturki wydaje się, że ktoś jednak OCuje na tej płytce i vmch się chyba bawił? :wink:

ja tez dawalem max - nie chcialo mi sie sprawdzac na jakim V ile zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez dawalem max - nie chcialo mi sie sprawdzac na jakim V ile zrobi.

:mur: u mnie nie ważne jakie dam napięcie to i tak wszystko sie zamyka w max 360-370, choć temp płyty jest taka sama :cry: (nawiew na chipset) podbicie do 1,75 jest bezowocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. To widzę, że tylko ja podszedłem do sprawy jak pies do jeża.. ;)

 

:mur: u mnie nie ważne jakie dam napięcie to i tak wszystko sie zamyka w max 360-370, choć temp płyty jest taka sama :cry: (nawiew na chipset) podbicie do 1,75 jest bezowocne.

Może proc ma tak nisko FSB wall? Jak masz możliwość to sprawdź swojego procka na innej mobo, albo innego procka na swojej mobo.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może proc ma tak nisko FSB wall? Jak masz możliwość to sprawdź swojego procka na innej mobo, albo innego procka na swojej mobo.

Może ma fsb wall, ale niestety nie mam możliwości sprawdzić na innej płycie jak i innnej sztuki proca. Płyta nawet przy 390x9 dla procka (vcore 1,55 bios - 1,47 load :mur:) wstaje i przchodzi SPI ale orthos wywala sie po 2 sekundach. Zawsze miałem Athlony do podkręcania i jakoś lepiej mi to szło :).

Pozdro

ps. napięcia pod strsem : 3,35 / 4,95 / 12,15 więc zasilacz w miarę jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co z tym HR-05, najwyżej oddam do sklepu (żeby tylko przyjął fandera 92 :wink: )

 

Co do kłopotów z FSB to polecam dobry nawiew na chipset (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do niej pamieci goodram 2x512 667

 

jak ustawie 5-5-5-15 T2 na nie podkreconej FSB 266 to wszystko jest ok

 

problem pojawia sie gdy podnosze FSB powiedzmy na 450MHz pamiec ponizej wpisuje 667 zostawiajac 5-5-5-15 T2 to sa zwisy caly czas :/

 

jesli zmniejsze pamiec przy tej samej szynie do 533 i w ustawieniach timingow dam na auto to dziala stabilnie ale wtedy traci na wydajnosci sporo :(

 

Jak to poustawiac w tym biosie zeby miec FSB 450 i zeby pamieci chodzily na swoich nominalnych 667Mhz 5-5-5-15 T2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do niej pamieci goodram 2x512 667

 

jak ustawie 5-5-5-15 T2 na nie podkreconej FSB 266 to wszystko jest ok

 

problem pojawia sie gdy podnosze FSB powiedzmy na 450MHz pamiec ponizej wpisuje 667 zostawiajac 5-5-5-15 T2 to sa zwisy caly czas :/

 

jesli zmniejsze pamiec przy tej samej szynie do 533 i w ustawieniach timingow dam na auto to dziala stabilnie ale wtedy traci na wydajnosci sporo :(

 

Jak to poustawiac w tym biosie zeby miec FSB 450 i zeby pamieci chodzily na swoich nominalnych 667Mhz 5-5-5-15 T2 ?

Coś podobnego mam u siebie. Nie moge przekroczyć FSB 400 czy to dla procka jak i pamięci :( (nieważne jakie napięcia dam). Tylko że u mnie mogą być ograniczeniem pamięci jak i procek - nie mam możliwości tego sprawdzić. Jutro dam większy nawiew na chipset i dam znać czy to coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście powiem że mam ścianę na 412... nie pomaga wtedy już naprawdę nic no chyba że jest czemuś za ciepło przy tych taktach ale przy otwartym oknie wątpię w to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, no vdroop jakoś daje rade, ale mam problem z FSB chyba 20x225=4.5ghz no i juz 226 kompa nie wyłącza sie :damage_wall: wtf?? <_<

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies wazne opcje w biosie ktore nalezy wlaczyc lub wylaczyc przy podkrecaniu? na FSB 1750 wszystko smiga ladnie jak pamieci dam na 600mhz ale jak juz dam 1950 FSB i pamieci tak samo to dziala ale wydajnosc jest gorsza niz przy 1750 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem p5b na p5n-e bo przy p5b ograniczyaly mnie pamieci, 472MHz i koniec.

W przypadku p5n-e teraz organicza mnie chipset.. 475 stabilne jedynie jak dam nawiew, bo przy 1.7V mostek na tyle sie grzeje ze plyta potrafi nie zabotowac bez nawiewu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies wazne opcje w biosie ktore nalezy wlaczyc lub wylaczyc przy podkrecaniu? na FSB 1750 wszystko smiga ladnie jak pamieci dam na 600mhz ale jak juz dam 1950 FSB i pamieci tak samo to dziala ale wydajnosc jest gorsza niz przy 1750 :/

Z tego co wyczytałem "zaliczasz tzw strapa", koledzy na forum pisali o tym niejednokrotnie. Po przekroczeniu pewnej granicy FSB następuje pogorszenie wydajności i aby to nadgonić trzeba jeszcze więcej dać FSB :). (mam nadzieje że nie pomieszałem niczego).

Pozdro

Edytowane przez madx21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, no vdroop jakoś daje rade, ale mam problem z FSB chyba 20x225=4.5ghz no i juz 226 kompa nie wyłącza sie :damage_wall: wtf?? <_<

Ja narazie zrobiłem FSB 222.... ale przy mnożniku 23. Wyglądało to po kolei tak, że dość szybko był czarny ekran, dałem nawiew na chipset i poszło dalej :wink: , kiedy doszedłem do kolejnego czarnego ekranu, dałem nawiew na mosfety (naprawdę słaby) i poszło dalej. Przy 5,1 Ghz zatrzymalem się z braku czasu :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie zrobiłem FSB 222.... ale przy mnożniku 23. Wyglądało to po kolei tak, że dość szybko był czarny ekran, dałem nawiew na chipset i poszło dalej :wink: , kiedy doszedłem do kolejnego czarnego ekranu, dałem nawiew na mosfety (naprawdę słaby) i poszło dalej. Przy 5,1 Ghz zatrzymalem się z braku czasu :razz:

Na NB mam nawiew 8x8@5v : ] a ma mostery nie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem fandera 92 na maksymalnych obrotach, lekka różnica, ale cały czas myślę nad HR-05.

 

Ma mosfety miałem 80mm na 12V, ale trochę daleko od nich był ten wentylator.

No to dało czadu, teraz 20x230 sciana B) tylko 20x228 juz dosc głośno było :-|, no przydało by sie :wink: Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dogadam się z miejscowym sklepem co do ewentualnego zwrotu towaru, to przetestuje i dam znać. Ale obawiam się, że może byc ciężko bo chipset jest dosyć blisko Ninjy (jej heatpipe'y dotykają radiatora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no ja mam blok, tak że miejsca mam jeszcze troche :) gorzej z funduszami :wink:

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wejdzie na ta płyte to chłodznie?

 

http://www.allegro.pl/item165664582__scyth...39_940_am2.html

Czy Scyte Infinity wejdzie na to mobo czy nie bedzie kolidowal z chłodzeniem chipsetu albo ramem?? Ma ktos to chłodzenie juz na tym mobo?? Moze jakieś zdjecie tu na forum??

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...