Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

' date=' 4 kwi 2007, 23:28' post='2563394']

Ale masz Freezera 7 czy Freezera 7 Pro bo jest różnica pomiędzy nimi ogromna! Pro u mnie nie wejdzie - próbowałem nawet na siłe upchać ale nic tego :/

 

Widać na fotkach że ma PRO i bardzo mnie dziwi że wszedł.

U mnie też nie weszło (opierało się o radiator)

Jestem w szoku ale jak kiedyś będę mieć chęci to jeszcze raz zobacze lub zmienie chłodzenie na mostku.

 

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać na fotkach że ma PRO i bardzo mnie dziwi że wszedł.

U mnie też nie weszło (opierało się o radiator)

Jestem w szoku ale jak kiedyś będę mieć chęci to jeszcze raz zobacze lub zmienie chłodzenie na mostku.

Tynio

 

Pozdrawiam

Ułożenie niektórych komponentów płyty głównej jest zależne od jej rewizji.

Ja miałem REV. 1.00G i 1.01G.

Różnica jaką zauważyłem to to, że w 1.00G gdy miałem włożoną grafike to nie mogłem odpiąć zatrzasków z pamięci ram bo w 3/4 drogi wchodziły w grafike, a w 1.01G są jakieś 2cm wolnego miejsca. I Jeszcze zapinki na slotach ram były inne na żółtych i na czarnych.

Także wydaje mi się że kolega, który ma Freezera PRO może mieć inną REV. mobo.

Edytowane przez sdymek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć co z tymi czujnikami temp cpu? na pd i p4 jest to sam,60 *C i pc off :damage_wall: powyłączane są opcje od wszelkich zabezpieczeń..

 

edit:

tak to u mnie wygląda :wink:

post-140175-1175801508_thumb.jpg

post-140175-1175801558_thumb.jpg

post-140175-1175801608_thumb.jpg

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz patrze na rewizje. Z freezerem bylo tak ze wchodzi na styk, tzn dotyka radiatora na NB ale podstawa wetylatora cala przylega do procesora.

 

szukam ladowarki.....

 

1.01 G

 

teat : ladna buda ;)

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem ASUSa P5N-E. Ma moze ktos schemat jak podlaczyc PORT RS-232(COM) pod w/w plyte? Czytalem caly ten watek jednak jedyne co znalazlem to to ze ktos kupil orginalny sledz ASUSa i COM mu dziala. Ja sam takiego sledzia nie znalazlem na np. Allegro, pytalem sie tez w kilku sklepach i tez nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Od niedawna jestem posiadaczem ASUSa P5N-E. Ma moze ktos schemat jak podlaczyc PORT RS-232(COM) pod w/w plyte? Czytalem caly ten watek jednak jedyne co znalazlem to to ze ktos kupil orginalny sledz ASUSa i COM mu dziala. Ja sam takiego sledzia nie znalazlem na np. Allegro, pytalem sie tez w kilku sklepach i tez nic.

Popytaj ludzi którzy mają jakieś naprawdę stare komputery (klasy 486 ełentualnie Pentium :)) i spytaj czy im nie poniewiera się nieuzywany kabelek. Kiedyś też comy były na kabelkach także chyba znów wracamy do tych czasów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj ludzi którzy mają jakieś naprawdę stare komputery (klasy 486 ełentualnie Pentium :)) i spytaj czy im nie poniewiera się nieuzywany kabelek. Kiedyś też comy były na kabelkach także chyba znów wracamy do tych czasów :)

Nie majac schematu nie wiem czy sledz od innej plyty gl. bedzie pasowal pod wzgledem wyprowadzen sygnalu, a nie chcial bym uszkodzic sobie plyty gl. (ktos zreszta juz pisal ze nie dzialal mu sledz od starej plyty). Moze ktos kto ma orginalny kabelek mogl by sprawdzic miernikiem, ktory pin odpowiada ktoremu pinowi na zlaczu RS-232

Edytowane przez WSlomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem ASUSa P5N-E. Ma moze ktos schemat jak podlaczyc PORT RS-232(COM) pod w/w plyte? Czytalem caly ten watek jednak jedyne co znalazlem to to ze ktos kupil orginalny sledz ASUSa i COM mu dziala. Ja sam takiego sledzia nie znalazlem na np. Allegro, pytalem sie tez w kilku sklepach i tez nic.

 

Cześć

 

Bardzo źle szukałeś na Allegro mi to zajęło około 5 sek. i mam wyniki

http://www.allegro.pl/search.php?string=co...new=0&pay=0

 

http://www.allegro.pl/item183125815_okazja...dziu_f_vat.html

 

http://www.allegro.pl/item182358452__com_s...edyne_2zl_.html

 

A to że mam napis ASUS na taśmie nie znaczy że to tylko do ASUS-a jest to znormalizowane i każda taśma z innej płyty będzie pasować (powinna na 90%)

Tak jak ktoś napisał przejdź się do komputerowego tam gdzie składają kompy i na 100% będą mieć coś takiego. za około 5 zł

Lub często patrz na allegro - może ktoś bedzie z Twojego miasta

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płytka poszla do reklamacji i sprawdzili i potwierdzili moja diagnozę, jest calkiem zimna i wysłali wczoraj nastepna, dla mnie to troche wstyd bo padla zanim zdązylem cos podkręcic , pracowala u mnie 5 minut, to rekord :-) , jeśli ta druga task padnie , to zażądam zwrotu pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) dla mnie to troche wstyd bo padla zanim zdązylem cos podkręcic , pracowala u mnie 5 minut, to rekord :-)

Nie wiem, ale ja chyba pobije twój rekord ... Moja pierwsza P5N-E padła jak mucha w ogniu :lol2: Złożyłem wszystko na pajączka i nastąpiła chwila prawdy, włączyłem kompa, wchodze do BIOSu następnie do Advanced i nagle zwis ... Szybki reset kluczykiem, komp się włączył, żadnych oznak życia, płyta piszczała przez cały czas. Jej żywot był bardzo krótki, trwało to mniej więcej 30 sekund :lol: Potem oczywiście oczywiście wymiana na nową sztuke, która trwała zaledwie 2 tygodnie z powodu niekompetencji sprzedawcy i zarazem właściciela, jakby to ładnie ująć "jedno osobowej firmy". :lol2: ! Swoją drogą ... Omijajcie sklep SPIN COMPUTER w Warszawie baaardzo szerokim łukiem, chyba że lubicie jak wam się podnosi ciśnienie i w obecności sprzedawcy macie nieodpartą ochotę chwycić za jakiś tępy przedmiot. <_< W w/w sklepie można zakupić towar kilka zł taniej niż w innych sklepach, ale za to wrażenia z serwisu gwarancyjnego są bezcenne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja padła po 1.5 tyg. użytkowania :wink: a co powiecie na te moje ograniczenie do 60*C?? bo już mam zielono w głowie z tym :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Bardzo źle szukałeś na Allegro mi to zajęło około 5 sek. i mam wyniki

http://www.allegro.pl/search.php?string=co...new=0&pay=0

 

http://www.allegro.pl/item183125815_okazja...dziu_f_vat.html

 

http://www.allegro.pl/item182358452__com_s...edyne_2zl_.html

 

A to że mam napis ASUS na taśmie nie znaczy że to tylko do ASUS-a jest to znormalizowane i każda taśma z innej płyty będzie pasować (powinna na 90%)

Tak jak ktoś napisał przejdź się do komputerowego tam gdzie składają kompy i na 100% będą mieć coś takiego. za około 5 zł

Lub często patrz na allegro - może ktoś bedzie z Twojego miasta

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Jak sam pisales powinien pasowac na 90%. Jednak przy polaczeniach elektrycznych to za malo(od starchy plyt mam 2 sledzie i nie dzialaja). Wiec ponawiam prosbe jesli ktos dysponuje schematem czy mogl by go zamiescic, a moze ktos moze sprawdzic miernikiem dzialajacy kabel i podac co z czym polaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj stałem się posiadaczem tej płytki, kupiłem ją w pobliskim sklepie komp.

Instalacja przebiegła bezproblemowo, na NB dałem nawiew w postaci wentylka 80x80.

 

Od razu przeszedłem do kręcenia, 1.4v na CPU z BIOS'u, napięcie na NB default i osiągnąłem to:

Dołączona grafika

na takiej częstotliwości komp przechodzi spokojnie SPI 32M, orthosa nawet nie zapuszczałem, więcej pobawie się wieczorkiem. Zaskoczył mnie sam procesor, pierwszy lepszy z proline a nawet ładnie śmiga. Ogólnie pierwsze wrażenie o płytce jest bardzo pozytywne. No ale zobaczymy co czas pokaże,

Pozdrawiam.

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ta płytka obsłuży CPU z magistralą 1666MHz.

 

Pozdro!

Chyba tak. Jeśli się mylę poprawcie mnie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .. powoli odpalam swoją maszynkę i mam pytanko:

Czy ktoś sprawdzał jak się sprawuje hibernacja lub usypianie ??

U mnie jakoś się dziwnie zachowuje - niby się "wygasza", ale po dłuższej chwili jest raczej "reset" i chyba system startuje od nowa - "chyba" bo grafika pozostaje w uśpieniu i tylko po dźwiękach mniemam, że system ponownie wstał :((

dodam że samo wyłączanie programowe jest ok -> wariuje tylko przy usypianiu i hibernacji :mad: :mur:

 

nie wiem jeszcze, czy tak jest tylko na Viście (tą mam), czy też w XP (chwilowo nie mam instalki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam pisales powinien pasowac na 90%. Jednak przy polaczeniach elektrycznych to za malo(od starchy plyt mam 2 sledzie i nie dzialaja). Wiec ponawiam prosbe jesli ktos dysponuje schematem czy mogl by go zamiescic, a moze ktos moze sprawdzic miernikiem dzialajacy kabel i podac co z czym polaczyc.

Więc te 90% to i tak dużo moze być uszkodzona lub bardzo stara (choć i te powinne działać)

 

ja to mam chyba szczęscie w wyszukiwaniu znowu 1 minuta i mam schemat

 

http://www.rafal.waw.pl/wynalazki/porty/

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc te 90% to i tak dużo moze być uszkodzona lub bardzo stara (choć i te powinne działać)

 

ja to mam chyba szczęscie w wyszukiwaniu znowu 1 minuta i mam schemat

 

http://www.rafal.waw.pl/wynalazki/porty/

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Te sledzie RS-232, ktore mam sprawdzilem miernikiem wiec mam 100% ze przejscia sa. Natomiast nie dzialaja bo jest inny uklad podlaczenia w samym gniezdzie, ktore dolaczasz do plyty gl. W ASUSie nie wiem, na ktory pin co wychodzi bo nie ma tego opisanego ani w instr. ani nie znalazlem nigdzie na www. Jesli chodzi o twoje wyszukiwanie to raczej nie masz szczescia. Bo wyszukales tylko jak w samym gniezdzie CANON-9 sa wyprowadzone sygnaly RS-232 a to wszedzie jest standardem(i nie o to mi chodzilo). :mur:

 

Wyjasnie teraz lopatologicznie o co mi chodzi bo jak widze nie wszyscy czytajac moj post wiedza.

 

STRONA PLYTY| GNIAZDO RS-232

PIN| PIN

1 ----------------- 1

2 ----------------- 3

3 ----------------- 2

itp.

(to jest tyko przyklad schematu, wymyslony)

 

Wlasnie chodzi mi o taki schemat, ktory pin na plycie w gniezdzie RS-232 odpowiada, ktoremu w gniezdzie na sledziu. Lub opis pinow na plycie np. ze 1 - GND, 2 - TX itp. (tez jest to tylko przyklad, wymyslony)

Moze tez ktos chce sprzedac taki kabelek firmowany przez ASUSa wtedy na 100% powinien dzialac.

 

Mam nadzieje, ze teraz wszystko dokladnie wyjasnilem :)

 

 

Dodano 6-04-2007r. 23:46

 

Na koniec mam jeszcze takie pytanie czym moze byc spowodowane to ze aby zadzialal tryb dual na RAMie przy magistrali 444MHz musze podniesc napiecie na NB do 1,7V ? Mam takie zachowanie na KINGSTONach 2x512MB(KVR667D2N5) oraz GOODRAMach 2x1GB. Sprawdzalem to na BIOS v. od 0303, 0401 i 0505.

Edytowane przez WSlomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arczi dawałeś jakieś dodatkowe chłodzenie na tą płytę??

tylko nawiew na NB jakimś noname 80x80 ;)

po takim zabiegu temp. NB oscyluje w granicach 30*C (w porównaniu do ponad 40 bez nawiewu..)

 

hm.. chyba sie nie znam albo cos, memki mi latają spokojnie 900MHz 4-4-4-12 1T ale wydajność jest praktycznie taka sama jak na 800, ogolnie jakieś dziwne cyrki wydajnościowe z pamięciami na tej płytce mam, "ten typ tak ma" ?

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy na tego Asusa można założyć tego Pentagrama? http://allegro.pl/item180997562__pentagram..._i_grafike.html

 

Gdyby miał problem z odprowadzeniem ciepła z układu zawsze można założyć jakiś wolnoobrotowy wentyl i rozwiąże problem.

Myślałem o nim (jednak chyba lepiej mostek schłodzi coś większego) i w końcu właśnie zakupiłem tego:

http://allegro.pl/item182241866_thermalrig...oler_od_ss.html

i na niego też prawdopodobnie przykręcę jeszcze jakiś wiatraczek 80mm

zresztą spróbuję jeszcze przyczepić go troszku pod kątem żeby jeszcze po memkach dmuchał :)

Edytowane przez IDKrzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Myślałem o nim (jednak chyba lepiej mostek schłodzi coś większego) i w końcu właśnie zakupiłem tego:

http://allegro.pl/item182241866_thermalrig...oler_od_ss.html

i na niego też prawdopodobnie przykręcę jeszcze jakiś wiatraczek 80mm

zresztą spróbuję jeszcze przyczepić go troszku pod kątem żeby jeszcze po memkach dmuchał :)

He, nie wątpię że ten radiator poradzi sobie ze schłodzeniem tego chipsetu ale mnie interesuje by radiator był jak najmniejszy by bez problemu włożyć Freezera tak jak ja bym to sobie widział a nie projektanci z Asusa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item182046992_thermalrig...pset_fv_gw.html maxymalnie do grafy kierujesz i freezer wchodzi :wink: powinno sie zmiescic B) zreszta przy tamtym tez powinien się zmieścic <_<

 

edit:

ta płytka już mnie irytuje :mur: p4 506@4.5ghz-1.44v, 4.6-1.6v non stable :mur: wtf? jakie alpy lubi ta mobo? <_<

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o nim (jednak chyba lepiej mostek schłodzi coś większego) i w końcu właśnie zakupiłem tego:

http://allegro.pl/item182241866_thermalrig...oler_od_ss.html

Jak założysz to powiedz mi czy między nim i grafą w górnym slocie zmieści się bez problemu jakiś sensowny wentylator, jak się spisuje i czy może przeszkadzać przy większym chłodzeniu na procku (ninja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...