Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Im mniejszy opór tym mniejszy vdroop.

Czyli moge mieć opór rzędu np. 20-30 kOhm? Jeśli tak to nie ma sensu mieć 70 kOhm skoro można "wymalować" 20 kOhm i mieć mniejszy vdroop. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge mieć opór rzędu np. 20-30 kOhm? Jeśli tak to nie ma sensu mieć 70 kOhm skoro można "wymalować" 20 kOhm i mieć mniejszy vdroop. :)

Czytaj ze zrozumieniem... a jak nie to zawsze możesz sprawdzić co się stanie jak wymalujesz 20kOhm :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu na TYM forum znalazłem jaki jest vdroop dla odpowiedniego oporu i z tego co widze jest tam nawet 9.75k ohms :lol2:

Chyba gościu miał miernik popsuty :D Maluj tak jak pisałem, a poza tym poszukaj w temacie, temat był wałkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tą płytą takie przygody:

Po włączeniu, przechodzi bios, ale windows się nie ładuje już, w momencie kiedy ma pokazać się ekran ładowania xp, system zawisa, czarny ekran i tyle. Ostatnio musze nawet cztery razy pod rząd resetować, i dopiero wtedy normalnie się wczytuje.

 

Config to : e6300@3ghz, 1.3600V (fsb 425), ramki corsarze@ 850 4-4--4-15 2T , Hdd wd 250gb na p-ata.

 

Ktoś coś może poradzić :)

1. czy na default E6300 też takie zabawy? może być dziura FSB, daj wiecej i wieksze Vcpu

2. jak tak, program antivirusowy czasami to powoduje

3. jakie jest Vbat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy na default E6300 też takie zabawy? może być dziura FSB, daj wiecej i wieksze Vcpu

2. jak tak, program antivirusowy czasami to powoduje

3. jakie jest Vbat?

Na default, to ten procesor działał tylko 20min, dziura fsb ? to chyba wogóle by nie działał, i ortohsa nie przechodził.

Program antywirusowy ?? Co on ma do ładwania systemu ?

Gdzie sie Vbat ustawia :) Jeśli chodzi ci i napięcie na NB to 1.56V

 

Co ciekawe, jeśli zimnego pc np. rano on sie zawiesi i tak z 20sek na tym czarnym ekranie go potrzymam, to już po pierwszym resecie jest ok.

Edytowane przez _Frost_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na default, to ten procesor działał tylko 20min, dziura fsb ? to chyba wogóle by nie działał, i ortohsa nie przechodził.

Fakt. ale spr. np na 460x7 Vcpu=1.4

 

Program antywirusowy ?? Co on ma do ładwania systemu ?

czasami ma, wiem to.

Gdzie sie Vbat ustawia :) Jeśli chodzi ci i napięcie na NB to 1.56V

Vbat sie nie ustawia, Everest VBAT baterii CMOS ile Ci widzi ? czasami jak pada płyta daje niskie napięcie tam i takie jak piszesz objawy

 

Co ciekawe, jeśli zimnego pc np. rano on sie zawiesi i tak z 20sek na tym czarnym ekranie go potrzymam, to już po pierwszym resecie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program antywirusowy wywaliłem, nic to nie dało oczywiście.

Vbat wynosi 3.12V.

 

Co do cpu ustawiłem na 1.46 V :) i 2.8ghz, dalej to samo.

a daj może nową baterię, ..i google ..jak to mówią jak tam nie ma rozwiązania to juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a daj może nową baterię, ..i google ..jak to mówią jak tam nie ma rozwiązania to juz nie wiem

Hmm, dam co mi zależy. ''jak to mówia jak tam nie ma rozwiazania, to wymieniam na DFI :) :wink: ''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dam co mi zależy. ''jak to mówia jak tam nie ma rozwiazania, to wymieniam na DFI :) :wink: ''

Fakt, ta jest nie do zajechania :-) 4Ghz i Prime95 na 4rdzenie bez problemu, stałe napiecia..a to już 1,7V na cpu i ponad 400VA do przerobu miała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,

 

mam pewien problem, dokupile 2 kosci pamieci do tej plyty i zaczely sie wariacje.

ogolnie na 2x1gb wszystko chodzi wporzadku, jak dolozylem kolejne 2x1gb to:

XP wstaje ale po paru sekundach poda

vista (64bit) wogole nie wstaje :blink:

jak zaloze 3x1gb to wszystko chodzi ale po jakis 2 godzinach wyskakuje blue screen :mur: i reboot

 

ogolnie plyta powinna obsluzyc do 8gb wiec nie bardzo wiem w czym problem

 

moja konfiguracja to:

C2D 1,86

2 napedy (CD, DVD-RW)

HDD 160GB sataII

GeForce 7900 GS

RAM tak jak pisalem dual 2x1GB OCZ (chce odpalic na 4x1GB ale system nie wstaje)

FDD

dodatkowe 2 wiatraki , usb oraz wyjscia na obudowie

zasilk Chieftec 420W

 

podejrzewam za slaba zasilke ale nie chce wydawac kilku stow po to aby ewentualnei sie przekonac ze to nie wina zasilki <_< , jakies pomysly??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zmieniłem proca z E6750 na E8400. Zamiana odbyła sie bezproblemowo, żadnych przykrych niespodzianek ze strony mobo, a i sam proc poleciał na 4Ghz, wszystkie banki pamięci obsadzone (xp widzi 3,5GB). Musiałem podbić jedynie napięcie na NB do 1,56V, standartowo jest v-droop pod obciążeniem. Jedynie co mnie martwi, to cienka wydajność proca w SuperPi - 16M robi w 7,15 min, w tle włączone duperelne programy, itp. Za to wynik w 3Dmarku06 chyba jest w porządku 13850pkt. Czy niska wydajność proca może mieć jakiś związek z płytą, jej ustawieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić procesor i za jednym wyciąganiem mobo z obuodwy zmienić chłodzenie chipsetu. W związku z tym pytania:

 

1. Wybór padnie prawdopodobnie na E2160. Pójdzie bez prolemu? Bios 600coś (nie pamiętam dobrze). Kiedyś rzuciło mi się w oczy coś o auktualizacji biosu dlatego wolę zapytać.

 

2. Na chipset chciałem HR-05. Ma ktoś na tej płycie? Opłaca się? Wciśnie się wentylator nad grafą? Nie będzie kolidowało z ninją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić procesor i za jednym wyciąganiem mobo z obuodwy zmienić chłodzenie chipsetu. W związku z tym pytania:

 

1. Wybór padnie prawdopodobnie na E2160. Pójdzie bez prolemu? Bios 600coś (nie pamiętam dobrze). Kiedyś rzuciło mi się w oczy coś o auktualizacji biosu dlatego wolę zapytać.

 

2. Na chipset chciałem HR-05. Ma ktoś na tej płycie? Opłaca się? Wciśnie się wentylator nad grafą? Nie będzie kolidowało z ninją?

1 - na biosie 0608 mobo obsłuży E2160 http://support.asus.com/cpusupport/cpusupp...del=P5N-E%20SLI

2- na mostku północnym mam założony HR-05 SLI z 40 mm wiatraczkiem a wygląda to tak post-152481-1207505570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko przy zwykłym (nie SLI) też powinien wejść wentylator, ale mnie interesuje tylko 92mm, będę musiał popróbować. A jest spora różnica w chłodzeniu względem standardowego radiatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko przy zwykłym (nie SLI) też powinien wejść wentylator, ale mnie interesuje tylko 92mm, będę musiał popróbować. A jest spora różnica w chłodzeniu względem standardowego radiatora?

Przy zmianie radiatora przesmaruj mostek porządną pastą, nie zostawiaj fabrycznego gluta. Fabryczny radiator, jak zapodałem 1,56V, aż parzył i miałem zawieszki kompa. Po zmianie na HR-05 brak zwisów, tempy pewnie niższe, ale dokładnie nie mierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś, kto miał e2160 na tej mobo. Jakie przeciętnie FSB potrafi uzyskać?

 

EDIT:

 

Wątek o E2160 przeglądałem i problem w tym, że wykrzacza się przy podobnym FSB nawet po zmniejszeniu mnożnika CPU.

 

No, ale aż taka padaka że przy 260 FSB?

Edytowane przez _Mistrz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś raid 0 na tej płycie?

Ja postawiłem na 2 Samsungach F1 320gb i nie dość, że transfery jak na te dyski cienkie, average read ok. 150MB/s, burst tylko ok. 230MB/s... \, wykres z HDTacha strasznie poszarpany, to jeszcze po restarcie otrzymuje komunikat "boot failure, no system disk" (to da sie akurat obejść...)

Wszystkie sterowniki, bios najnowsze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie -jakie pamięci w rozsądnej cenie 2x2GB(do lekkiego naprawdę OC, muśnięcia....mobo kolegi).Coś na poziomie np.Patków LLK , OCZ Spec Ops czy Black Dragonów może...Czy są jakieś przeciwwskazania, kruczki czy niuanse przy wrzucaniu na tego mobaska 2x2GB?Czasem coś z czymś się po prostu "nie lubi" :wink: .Wiem ,ze powinienem wątek przewertować ale...czytam cały o mojej płycie, kolejny o Abitcie IP35 dla brata.Śledzę ceny/wątki co do Ati 48xx...no już mi ślepia padają więc proszę o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Od pewnego czasu mam problemy z płytą P5n-e Sli

Są bardzo dziwne objawy może zacznę od początku

- Komp już nie chodzi na DUAL-u (sam single się uruchamia)

- Zakończyła się zabawa z podkręcaniem (nawet jak lekko podkręcę procka to system przy ładowaniu windowsa pokazuje niebieski ekran )

- Koniec z podkręcaniem pamięci (podniesienie minimalnie powoduje niebieski ekran

- Podkręcenie karty jak na razie jeszcze nic nie powoduj

 

Czy to może być objaw „pomroczności” dla płyty ??

A może to coś innego ?

Dodam że

- pamięci mam APOGEE 1066 2x2gb ,wcześniej miałem GILA 800 (myślałem że to pamięci) załatwiłem też do testów też Parioty i to samo (żadne w duala nie chodziły)

- Procka nie mam możliwości załatwić drugiego

 

Mój konfig to APOGEE 1066 2x2gb + E4300 1,8 (kiedyś kręcony na 2,5)

Karta graficzna to 7900 GS teraz jest MSI 9600GT OC

3x HDD oraz 2x DVD-RW i kilka zajętych USB

Wszystkiego pilnuje CHIEFTEC 560 W

Dodam że nawet jak pamięci ustawie na 1066 Mhz to wywala niebieski ekran

 

Czekam na jakieś sugestie jak będę pewny że to płyta to nawet jestem w stanie kupić nową a tą dam płytę do naprawy.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od początku mam taki problem jak kolega wyżej, pisałem i nikt mi nie pomógł, może teraz ktoś zdobył potrzebną wiedzę już? Single chanel na goodramach 667mhz.

Do tego zwisy w 3D. Sprzęt zacina mi się podczas gier, dźwięk się zapętla, na końcu słychać przenikliwe wysokie terkotanie z głośników a po kilku sekundach wszystko wraca do normy...zwykle no problem, gorzej bywa w multi ;) A może to chipset? Ta grzałka wkurzająca? Swoją drogą mam tak od początku, czyli już ponad półtora roku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...