Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Już na dwóch egzemplarzach tej płyty zauważyłem, że przy obniżonym napięciu procesora przestaje działać sieciówka. Niby jest wykrywana przez syatem, instalacja sterowników przebiega pomyslnie, ale po prostu nie działa. Rozwiązaniem jest zwiększenienie napięcia do standardowego. Może w Twoim przypadku tez tak było. Jak u siebie obniżyłem napięcie, to też przez 2-3 dni chodzila poprawnie. Potem myslałem już, że padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś pojawił się "mały" problem z płytą. Miałem bios 60x( nie pozwalał na zabawę mnożnikiem CPU). Wgrałem 703. I pojawił się ZONK. Wczesniej FSB na poziomie 333Mhz(e4300 z mnożnikiem x9) uzyskiwałem na 1,2V(NB) po wgraniu biosu 1,5V(NB) było mało(zwisy przy wchodzeniu do windy, na 1,2V(NB) komp nawet nie wstawał)!! Zmieniłem więc na wersje 401 bo taką miałem na dyskietce i to skończylo się juz katastrofą!! Komp nie wstaje nawet na ustawieniu magistrali 266mhz(2.4Ghz). A kazda próba przywrócenia biosu na inny kończy sie komunikatem DOWNGRADED ROM FILE WAS NOT SUITABLE FROM THE SYSTEM.

Kombinowałem juz z pamięciami(po jednej,po dwie, raz w czarnych, raz w żółtych), najróżniejszymi napięciami. Zero efektów. Wcześniej procek fikał na 3Ghz(9x333) i nie było problemów.

Czyzby płyta się skończyła?? Bo nie wydaje mi się ze to wina procka.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp stał 2 godziny wyłączony(0 na zasiłce), bo nerwy straciłem. Po tym czasie wszystko wrócilo do normy :blink: !!!!!!!!!!!!! Humory to ta płyta ma. A było 4 godziny ciągłej walki.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko czy moze ktos testowal na tej plytce procka quada ?? , jakiegokolwiek ?? , bo tak myslalem czy nie zmienic wsumie , ale wiem ze plyta ma slaba zasilke 3 fazowa czy jakos tak , czy nie bylo by problemow z nia ?? , procka tak na conajmniej 3,0 chcialbym zapodac

 

tak swoja droga to przed chwila stestowalem nowy bios ten 0703 , i powiem krotko porazka poprostu to co mam w podpisie nawet nie chcialo wstac obecnie wrocilem do 0608 , mam pytanko do was panowie , jakie biosy uzywacie sami na jakich macie wszystko full stable i jakie sa najlepsze do krecenia ??

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio probowalem zupgradeowac bios (z 0401 bodajze) i ktoregokolwiek bym nie probowal wgrywac, to zawsze mi wywala DOWNGRADED ROM FILE WAS NOT SUITABLE FROM THE SYSTEM. Robie to z dysku przez ten programik w biosie (stacji dyskietek nie mam :) )

Ma moze ktos pomysl jak to obejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec dlaczego jak skrece pamieci na powyzej 900, albo chociazby 800 / 4-4-4-12, to grafika zaczyna mi niemilo i nieoczekiwanie migac, nie tylko w grach ale nawet przy ogladaniu stron www. Teraz aktualnie mam ustawione na 800 / 5-5-5-15 i jest dobrze. Skoro mam pamieci ktore potrafia wiele to dalczego na tej plycie nie moge z nimi poszale. Na wczesniejszym Asusie P5B DLX dawaly nawet na 1100 i takie rzeczy sie nie dzialy. Moze to nVidia? Ma ktos podobne problemy i jak temu zaradzic? Dodam ze komputer jest stabilny, nie wiesza sie tylko sa takie niemile migniecia, zgasniecia ekranu co jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec dlaczego jak skrece pamieci na powyzej 900, albo chociazby 800 / 4-4-4-12, to grafika zaczyna mi niemilo i nieoczekiwanie migac, nie tylko w grach ale nawet przy ogladaniu stron www. Teraz aktualnie mam ustawione na 800 / 5-5-5-15 i jest dobrze. Skoro mam pamieci ktore potrafia wiele to dalczego na tej plycie nie moge z nimi poszale. Na wczesniejszym Asusie P5B DLX dawaly nawet na 1100 i takie rzeczy sie nie dzialy. Moze to nVidia? Ma ktos podobne problemy i jak temu zaradzic? Dodam ze komputer jest stabilny, nie wiesza sie tylko sa takie niemile migniecia, zgasniecia ekranu co jakis czas.

Witam,

mi się cyrki z pamięcią skończyły po ustawieniu prawidłowych tymingów przy 800 4-4-4-12-21-2T-2.2V , najnowszy cpu-z wyswietla nawet z napięciami spd.

Te pamięci posiadają EPP z którego np. 680i potrafi pobrać te wszystkie tymingi ale P5B nie jest na 680i.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyles na innych dzielnikach czy ciagle ten sam? Pozatym 900 na 1T czy 2T? :wink:

rozne dzielniki i caly czas 2T, a najbardziej wkurza mnie to ze nie moge zrobic 1:1, czyli 2,8GHz na 800, bo sie zaraz sypie i co dziwne tylko przy ogladaniu filmow, cala reszta, gry, 3D Studio działa super bez zawiechy.

Zrobilem teraz 800 4-4-4-12-21-2T przy 2,35V i ogolnie jest ok. Zobaczymy jak bedzie dalej.

 

 

 

No to już wiem co było nie tak, teraz jest wszystko OK. Zmieniłem radiator na NB i obudowę na Antka 900 - jak ręką odjął.

Edytowane przez enkoder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem co było nie tak, teraz jest wszystko OK. Zmieniłem radiator na NB i obudowę na Antka 900 - jak ręką odjął.

Ja dalej będę powtarzał z uporem maniaka, że na P5N-e TRZEBA zmienić pastę pod radiatorem na NB B-) Bez tego często są problemy. Dodatkowo dobrze wrzucić na NB jakiś wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej będę powtarzał z uporem maniaka, że na P5N-e TRZEBA zmienić pastę pod radiatorem na NB B-) Bez tego często są problemy. Dodatkowo dobrze wrzucić na NB jakiś wentyl.

Tak może od czapy, ale kilka uwag dot. tej płyty P5N-E SLI

zmieniałem zasilacz i przy okazji zmiana chłodzenia na NB.

 

1. Jesli zmieniamy chłodzenie procesora CPU z boxowego na inne np Scynthia to musimy zmienic chłodzenie NB.

Boxowy wentylator chłodzi przy okazji (jest na tym samym poziomie) radiator NB. Po zmianie ten radiator jest bez chłodzenia ... i parzy dosłownie przy podkrecaniu.

 

2. napiecie Vcpu na tej płycie jest niestabilne, przy obciażeniu leci w dół, troche pomaga Vwdrop ( np poślinionym miekkim np B6 ołówiek - przywiera i nie rozsypuje się grafit)

 

3.moim zdaniem dobry BIOS to ver.0608

 

4. pamięci nie warto kręcić ..mały przyrost mocy a jak mamy Core 2 Duo to np zmiana z CL5 a CL3 daje niewiele...natomoiast daje dla Athlonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. pamięci nie warto kręcić ..mały przyrost mocy a jak mamy Core 2 Duo to np zmiana z CL5 a CL3 daje niewiele...natomoiast daje dla Athlonów.

Nie wiem jak mierzysz wydajnosc miedzy cl5 a cl3 ale ciekawa teoria...

 

i sugeruje bardzo szybko zmienic sig na 10 wierszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. pamięci nie warto kręcić ..mały przyrost mocy a jak mamy Core 2 Duo to np zmiana z CL5 a CL3 daje niewiele...natomoiast daje dla Athlonów.

Athlona tu nie wciśniesz :lol2: I co ma piernik do wiatraka?? Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jesli zmieniamy chłodzenie procesora CPU z boxowego na inne np Scynthia to musimy zmienic chłodzenie NB.

Boxowy wentylator chłodzi przy okazji (jest na tym samym poziomie) radiator NB. Po zmianie ten radiator jest bez chłodzenia ... i parzy dosłownie przy podkrecaniu.

Czy zmieniamy chłodzenie CPU z boxowego na inne, czy też nie, to z tym glutem na NB trzeba zrobić porządek. Ile mi to krwi napsuło to wiem tylko ja. Jak zmieniłem, to wszystkie problemy jak ręką odjął... Ta "pasta" za przeproszeniem z czasem twardnieje i zaczyna izolować NB od radiatora...

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mierzysz wydajnosc miedzy cl5 a cl3 ale ciekawa teoria...

 

 

To akurat wyczytałem ( a i z własnego podwórka) w, moim zdaniem, godnym zaufania teście naszej płyty, że % wzrost wydajności jest nieduży, zaś zabawy z ustawieniem odpowiednich taktów pamięci tu akurat b.wiele.

Coś ta płyta wybredna jest do pamięci podkrecanych.

 

Athlona tu nie wciśniesz :lol2: I co ma piernik do wiatraka??

 

po prostu pełne zdania lubię przytaczać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat wyczytałem ( a i z własnego podwórka) w, moim zdaniem, godnym zaufania teście naszej płyty, że % wzrost wydajności jest nieduży, zaś zabawy z ustawieniem odpowiednich taktów pamięci tu akurat b.wiele.

Coś ta płyta wybredna jest do pamięci podkrecanych.

Mozna przelozyc to na polski? Bo jesli chodzi Ci o sama zabawe z ustawieniam FSB:RAM np. 3:4 czy tam stale wartosci i niech mobo samo dobiera timingi to sie zgodze - auto nie osiaga wydajnosci recznego grzebania w opoznieniach pamieci. A procz tego chyba wiekszosc ludzi wie ze nf650 nie ma podejscia dla p965...

Ale mowienie ze nie oplaca sie krecic na tym pamieci.... Troche smieszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy stosunkowo niewielkim OC proca przestaje działać Audigy. Przetestowane na dwóch egzemplarzach płyty, na E4400. Dźwięk nagle znika. Czasem pomaga restart. Zdarza się to tym częściej im mocniej podkręcony jest procesor. System nie zgłasza żadnych błędów, wszystko działa, mixer z KXów także bez problemu. Nie ma jedynie dźwięku. Bez OC wszysto jest oczywiście w porządku. Efekt występuje u znajomego już przy magistrali taktowanej 1066, u mnie ok 1150. Oczywiście sprawdzone różne mnożniki pamięci i tryby linked i unlinked. Podnoszenie napięcia na mostku nie pomaga. Ja uzywam KXów, znajomy sterów z windy lub creative'a. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio probowalem zupgradeowac bios (z 0401 bodajze) i ktoregokolwiek bym nie probowal wgrywac, to zawsze mi wywala DOWNGRADED ROM FILE WAS NOT SUITABLE FROM THE SYSTEM. Robie to z dysku przez ten programik w biosie (stacji dyskietek nie mam :) )

Ma moze ktos pomysl jak to obejsc?

 

Jest taki programik do sciagniecia ze strony asusa ktory upgraduje bios z poziomu windowsa, wskazujesz mu tylko plik z nowym biosem i ladnie wszystko wgrywa, potem restart kompa i jazda :)

Ja mam najnowszy bios 70x, tylko po jego wgraniu oczywiscie komp nie chial wstac, clear cmos nie pomagal :) ale wystaczy odlaczyc kompa od pradu na minute i najlepiej wyciagnac bateryjke i juz sie magicznie uruchamia hehe nie czaje tego :) ale tak jest u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko zamierzam dzisiaj dokupic jeszcze jeden dysk i chcem go podlaczyc w raida , i teraz sprawa wyglada tak czy przy podlaczaniu raida jest tam jakas ilozofia ?? , czy wystarczy go w biosie tylko wlaczyc ?? , jakie macie doswiadczenia z ta plytka w raidzie , ja sie osobiscie nie mam pojecia na ten temat dlatego prosze o rady co i jak ;)

Aha i takie jeszcze pytanie czy np teraz jak mam jeden dysk zainstalowany windows itd moge tak poprostu podlaczyc dysk do raida ?? , czy trzeba formata robic itp ?? i od nowa wszystko ??

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko zamierzam dzisiaj dokupic jeszcze jeden dysk i chcem go podlaczyc w raida , i teraz sprawa wyglada tak czy przy podlaczaniu raida jest tam jakas ilozofia ?? , czy wystarczy go w biosie tylko wlaczyc ?? , jakie macie doswiadczenia z ta plytka w raidzie , ja sie osobiscie nie mam pojecia na ten temat dlatego prosze o rady co i jak ;)

Aha i takie jeszcze pytanie czy np teraz jak mam jeden dysk zainstalowany windows itd moge tak poprostu podlaczyc dysk do raida ?? , czy trzeba formata robic itp ?? i od nowa wszystko ??

do raida , z tego co pamięta masz specjalny program poza biosem, i tam konfigurujesz dyski albo w mirroringu, algo stripped, ty tylko podłączasz dyski do kanałów sata na płycie tych dla raidu, formata nie trzeba robić, jak ustawisz co chcesz mieć to sam ci przygotuje oba dyski i dane na tym wcześniejszym pójdą sie paść :-) . Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam prośbę do forumowiczów - mi osobiście nigdy nie udało się stabilnie podbić mojego e4300 powyżej 2500 (napięcie vcore 1,35, mnożnik 9, 1133...), w związku z czym prosiłbym o podanie waszych sposobów na osiągnięcie conajm 3000.

Nie sądzę, żeby to była wina sprzętu ale dla pewności podam mój config.

E4300

P5n-e sli 401 (czytałem tez o 608, która ver. lepsza?)

Topower TOP-480SPW EZA

Corsair 1GB DDR2-667 Dual Chanel

 

Z góry dzięki za pomoc/sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razor83

Ja jade na 505 i mnie wystarcza.

A co do problemu - podbiles napiecie na mostku do 1.39v? Bo bez tego moga byc schody dla oc. Pozatym sztywne takty pamieci i ogolne timingi producenta...

Pamięci są na sztywno z timingami producenta. Podbiłem na 1,4v i przy orthosie wymięka po 20 min...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam problem z tym mobo wsadziłem wen 4x1gb kości ocz spec ops i siara xp sie wiesza a przy uruchomieniu visty jest blue screen :/ i teraz pytanie czy kupując jakaś mobo na P35 bez problemu beda mi działały 4 kości pamięci?? kiedyś miałem i945 i bez problemu śmigały 4 obsadzone kości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...