Skocz do zawartości
martinc

Biostar Nf4-a9a

Rekomendowane odpowiedzi

OK, alarm był przedwczesny, data przestała się przestawiać, oby na zawsze ;). Co do biosu, super :D

 

Edit: piszczenie cewek mnie także nie ominęło, wszystko było spoko dopóki nie odpaliłem 3DM.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem te plyte wraz z procesorem San Diego 3700, i mam problem.

Podejrzewam ze zalezy bardziej od windowsa niz biosu - otoz, ustawiam sobie na przyklad mnoznik x10 i inne napiecie niz defaultowe, w momencie kiedy zaladuje sie system mnoznik zamienia sie na defaultowy x11, napiecie rowniez wraca do standardowego. W trybie awaryjnym nic takiego nie wystepuje, wszystko jest zgodne z tym co sobie ustawie. Wywalilem z autostartu/rejestru wszystkie programy mogace z tym knuc (RMClock i takie tam), jednak to nic nie zmienia.

Wszystko sprawdzam Everestem.

Czy moze byc za to odpowiedzialny driver do a64 (najnowszy 1.3.2.0)?

Bawie sie tym juz 2h i nie mam pomyslu, moze ktos mial podobny problem.. Dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że płyta ma jakiś kłopot z San Diego - czy możesz zmieniać mnożnik softem (RMClock, CrystalCpuID albo innym, którego nie znam)?

Ale w trybie awaryjnym windowsa jest idealnie jak ustawilem. Tylko w "zwyklym" go resetuje do defaults :/

RMclock radzi sobie bez problemu z kazdym od 5x do 11x.

Edytowane przez dr1zzt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić napięcie oraz mnożnik RMClock lub CrystalCpuID. Jak się nie uda, to twój CPU nie ma Cool'n'Quiet - nic się nie da z tym zrobić. Jeśli się da, to po prostu płyta nie obsługuje twojego procesora - w takim wypadku wyślij maila do BIOSTARa USA.

Ale w trybie awaryjnym windowsa jest idealnie jak ustawilem. Tylko w "zwyklym" go resetuje do defaults :/

RMclock radzi sobie bez problemu z kazdym od 5x do 11x.

Może spróbuj postawić system na świeżo - nie instaluj sterowników Cool'n'Quiet do A64 - to one mogą być przyczyną. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić napięcie oraz mnożnik RMClock lub CrystalCpuID. Jak się nie uda, to twój CPU nie ma Cool'n'Quiet - nic się nie da z tym zrobić. Jeśli się da, to po prostu płyta nie obsługuje twojego procesora - w takim wypadku wyślij maila do BIOSTARa USA.

 

Może spróbuj postawić system na świeżo - nie instaluj sterowników Cool'n'Quiet do A64 - to one mogą być przyczyną.

Instalowac mi sie nie chce, za bardzo poukladany mam system. Przydalo by sie wywalic te sterowniki amd tylko jak, bo scierwo zawsze wraca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowac mi sie nie chce, za bardzo poukladany mam system. Przydalo by sie wywalic te sterowniki amd tylko jak, bo scierwo zawsze wraca:)

Stery amd do proca generalnie robią same problemy, pokazują niezgodne z biosem vcore, pokazują zawsze mnożnik 12x (w moim przypadku) mimo zmiany w biosie na niższy, a do tego przy OC procesor na sterach amd potrzebuje więcej napięcia do stabilności przy konkretnych ustawieniach. Po odinstalowaniu np. w "dodaj/usuń progr." problemy w/w znikają. Być może to tylko dotyczy san diego, acz nie znalazłem na stronach amd sterów konkretnie porzeznaczonych do sd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery amd do proca generalnie robią same problemy, pokazują niezgodne z biosem vcore, pokazują zawsze mnożnik 12x (w moim przypadku) mimo zmiany w biosie na niższy, a do tego przy OC procesor na sterach amd potrzebuje więcej napięcia do stabilności przy konkretnych ustawieniach. Po odinstalowaniu np. w "dodaj/usuń progr." problemy w/w znikają. Być może to tylko dotyczy san diego, acz nie znalazłem na stronach amd sterów konkretnie porzeznaczonych do sd.

Nie mam tego w dodaj usun, zaraz sprobuje pogmerac w regu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego w dodaj usun, zaraz sprobuje pogmerac w regu.

Podzialalo. Szkoda tylko ze 4speed robi w balona, piszac ze testuja procesory i idzie na tyle i tyle...

Moj (kupiony na aukcji gdzie gwarantowali 2,9 -3.0) nie idzie nawet na 2,5, nie pomagaja zmiany napiecia itd. Prime i Pi sraja bledami az milo. :)

Na szczescie nie jestem maniakiem podkrecania i lekko mi to zwisa.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba się pobawić MAL, RP i tref. Ewentualnie pokombinować z dzielnikiem pamięci. 2,5GHz na SanDiego to dużo poniżej jego możliwości.

 

wlasnie czekam na przesylke z Biostarem NF4ST-A9-A01 (nForce 4) rev. 1.0 wersja ze slotem PCI-Express x16 i XGP i SD3700 i az mnie ciarki przechodza na mysl ze niebedzie mozna zmieniac Vcore

Nie wiem, skąd masz takie ciekawe informacje - przecież w tamtej recenzji napisali zupełnie coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czekam na przesylke z Biostarem NF4ST-A9-A01 (nForce 4) rev. 1.0 wersja ze slotem PCI-Express x16 i XGP i SD3700 i az mnie ciarki przechodza na mysl ze niebedzie mozna zmieniac Vcore

dokladnie to ta plyta

2576703[/snapback]

Podzialalo. Szkoda tylko ze 4speed robi w balona, piszac ze testuja procesory i idzie na tyle i tyle...

Moj (kupiony na aukcji gdzie gwarantowali 2,9 -3.0) nie idzie nawet na 2,5, nie pomagaja zmiany napiecia itd. Prime i Pi sraja bledami az milo. :)

Na szczescie nie jestem maniakiem podkrecania i lekko mi to zwisa.:)

I nie robisz dymu o to? Przecież to nie jakiś tam sprzedawca tylko firma, ja bym się kłócił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba się pobawić MAL, RP i tref. Ewentualnie pokombinować z dzielnikiem pamięci. 2,5GHz na SanDiego to dużo poniżej jego możliwości.

Kusi mnie Twoj bios ale, zawsze jestem ostrozny co do wgrywania nieoficjalnych. Kiedys mialem z tym jazdy..

Mozesz podac link do najnowszego swojego do a9a ultra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie stabilne 3.0 na 1,425V.

Teraz mam problem z Rmclock (najnowsza wersja), ktory nie widzi wyzszego napiecia niz 1,400.

Nie lubie katowac niepotrzebnie proca, moze ktos ma pomysl jak tam ustawic wyzsze napiecie?

 

// nieaktualne juz sobie poradzilem - rejestr. ;)

 

UnlockVid..

Edytowane przez dr1zzt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem mały test mierzenia temp. proca na naszej płycie (łopatologicznie ale logicznie). Otóż zastanawiało mnie że na niektórych płytach z jakimi miałem do czynienia pomiar temp. był płynny, bez idiotycznych skoków o np. 6 stopni w ćwierć sekundy... miałem asusa i msi w których temp. była wydaje mi się mierzona faktycznie przez termometr (płynna zmiana temp., realistyczna) a w biostarze są skoki w momencie obciążenia procesora/odciążenia itd. Spróbowałem coś takiego: przytrzymałem wiatrak żeby proc nie miał żadnego chłodzenia i co... można sobie tak trzymać wiatrak do spalenia procesora a temperatura i tak nie rośnie mimo niechodzącego chłodzenia, mało tego, w momencie obciążenia skacze typowo dla biostara a przy małoprocentowym użyciu nawet spada (zastopowany wiatrak!). Moim skromnym zdaniem nasza płyta ani trochę nie mierzy temperatury a tylko ją oblicza, przyporządkowuje do aktualnego obciążenia procesora co nie jest chyba najszczęśliwszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od 3 dni jestem posiadaczem Biostarka, kupilem bo nie moglem znalezc nic sensownego do mojego SD. W sumie nie spodziewalem sie niczego szczegolnego, a jednak :) plyta wg mnie rewelacja, stabilna, zero zaciec i zero zwisow, kreci proca az milo, musze tylko chlodziwo zmienic bo przy 2800 proc wymieka (choc plyta podaje temp. 45 w stresie, co prawda nie jest na pewno).

 

Sprobuje zmienic moze bios, bo jade na stockowym z grudnia 2006. Ciesze sie z zakupu, choc z 4speed znowu czekalem tydzien na przesylke :) podobnie jak z prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

kupiłem nowego Venice i zacząłem podkręcać.Narazie na 2070mhz nie ma problemu ale chciałem sie spytać jak ustawić Htwidth?mam 8 8 i nie wiem czy dobrze jest ustawione.Aha i mam w zakładce frequency napięcie procka ale jest ono takim jasnym kolorem i nie ma jego regulacji?Jak je zmienic,zainstalować stery Amd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...