Skocz do zawartości
misico

"balcerowicz Musi Odejść!"

Rekomendowane odpowiedzi

Balcerowicz to naprawde madry facet. Jakikolwiek wywiad z nim to cos niesamowitego. Ten czlowiek ma taka wiedze i tak potrafi ja przekazac ze az szok. Na jego wykladach nie liczy sie wielkosc audytorium bo i tak przychodzi sporo wiecej ludzi.

 

 

Akurat rzady Balcerowicza wypadly w okresie wyprzedazy sporej ilosci majatku narodowego chociazby hut badz energetyki. Mysle ze na to wiekszy wplyw mial rzad. Balcerowcz rozbujal nasza gospodarke i dlatego mamy podobno wzrost na poziomie 5,5% (prognoza byla na 4%).

 

 

A kandytad prezydenta to hmmmm n/c szczegolnie z tym ze ma MBA no i co z tego ze ma MBA. Musi troche czasu uplynac zanim nowy prezes sie sprawdzi.

Minusem tej kandydatury bedzie "zdalne sterowanie braci K"

 

PS no to w koncu Lepper okazal sie prorokiem Balcerowicz musi odejsc juz odszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jego prace, większość to porównanie gospodarki socjalistycznej z kapitalistyczną, w której pokazuje przewagę tej pierwszej. Już jego studenci wiedzą więcej od niego, w końcu to komuszek.

 

Jasne, obyś się nie zadławił swoimi argumentami, bo wyjdą ci one bokiem, jak na razie prawie wszystkie banki w kraju są zagraniczne, bo wyprzedali. Rzeczywiście, twoja argumentacja jest wspaniała, najlepiej mówić o majątku po PRLu, bo było bee.

 

Nawiązując do tego bee PRLu, przynajmniej za Gierka zrobili więcej dróg niż teraz autostrad w rok.

Mozg staje a wszystko inne opada, jak sie czyta takie brednie.

 

Nasz wspanialy "majatek PRL" - wielkie, nierentowne, przemyslowe molochy z przerostem zatrudnienia i po[gluteus maximus]dle PGRy; zaiste, majatek jak sie patrzy.

 

O bankach juz EsiuWWW napisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam kolejny raz, Esiu zero argumentacji za Balcerowiczem.

 

Tak, najlepiej wszystko wysprzedawać zagranicy. A może jakiś polski bank mógłby przejąc inne polskie wcześniej i przejąc kolosy z zagranicy? Czy my jesteśmy skazani na przejęcie mimo wszystko? Wysprzedawanie banków to najgorsze co mogło nam się przydarzyć, ponadto co ze spółkami skarbu państwa - owszem Balcerowicz nie miał wpływu na sprzedaż TPSA, ale sprzedawanie kolosów przez państwo to śmiech na sali. To samo z operatorami komórkowymi, sprzedali firmę za roczny zysk, za coś takiego czapa z góry.

 

Człowieku, czytaj, proszę Cię? Czy to, że chwalę jedną rzecz z PRLu oznacza, że chwalę cały PRL i tamten ustrój? Użyj choć raz łba. Powtórzę swoją argumentację za:

- nabrali kredytów, ale poszły na budowę dróg

- teraz bierze państwo kredyty, a pieniądze nagle uciekają do prywatnych kieszeni, czemu u nas nie ma autostrad? Bo UE daje 5 mld na autostrady, z tego połowa idzie na architekta i urzędasów

- Gierek zrobił kilkukrotnie mniejszy dług w 20 lat niż nasi w 10 :)

 

Zresztą szkoda się odzywać, jeśli uważasz, że jest dobrze jak jest to dzięki, ale to też mój kraj i wiem, że przez Balcerowicza straciliśmy kilka lat, a wiele ludzi się przez głąba powiesiło, chyba nie muszę mówić dlaczego.

 

Mozg staje a wszystko inne opada, jak sie czyta takie brednie.

 

Nasz wspanialy "majatek PRL" - wielkie, nierentowne, przemyslowe molochy z przerostem zatrudnienia i po[gluteus maximus]dle PGRy; zaiste, majatek jak sie patrzy.

 

O bankach juz EsiuWWW napisal.

Mózg staje od nie czytania, gdzie ja napisałem coś o państwowych molochach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak monopol molocha państwowego- istny komunizm :mur:

Wtedy pieniądze nie uciekłay do prywatnych kieszeni :mur:

Zrobił mniejszy dług bo Polsk przestała być wypłacalna i nikt nie miał ochoty sponsorować nieefektywnych inwestycji. Zresztą od kiedy to Gierek sprawował władze przez 20 lat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby cos kupic, to trzeba miec pieniadze, panie veiss. Chyba zapominasz o tym najbardziej podstawowym prawie ekonomii.

 

Co do spolek skarbu panstwa - nie wiesz, ze prywatny wlasciciel zawsze zarzadza spolka lepiej, niz panstwo? Po prostu, o swoje sie bardziej dba. I lepiej chyba miec rentowne prywatne przedsiebiorstwo, ktore bedzie generowac wplywy do budzetu w postaci podatkow, niz nierentowne panstwowe, do ktorego bedzie trzeba doplacac? I co ma do tego wszystkiego prezes banku centralnego?

 

Zreszta, ja osobiscie jestem zwolennikiem tezy, ze "pieniadze paszportu nie maja" i nie przeszkadzaja mi firmy o zagranicznych wlascicielach, jesli sa w stanie zaspokoic moje potrzeby 9czy to jako pracodawca, czy jako dostarczyciel towarow i uslug).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby cos kupic, to trzeba miec pieniadze, panie veiss. Chyba zapominasz o tym najbardziej podstawowym prawie ekonomii.

 

Co do spolek skarbu panstwa - nie wiesz, ze prywatny wlasciciel zawsze zarzadza spolka lepiej, niz panstwo? Po prostu, o swoje sie bardziej dba. I lepiej chyba miec rentowne prywatne przedsiebiorstwo, ktore bedzie generowac wplywy do budzetu w postaci podatkow, niz nierentowne panstwowe, do ktorego bedzie trzeba doplacac? I co ma do tego wszystkiego prezes banku centralnego?

 

Zreszta, ja osobiscie jestem zwolennikiem tezy, ze "pieniadze paszportu nie maja" i nie przeszkadzaja mi firmy o zagranicznych wlascicielach, jesli sa w stanie zaspokoic moje potrzeby 9czy to jako pracodawca, czy jako dostarczyciel towarow i uslug).

Trzeba mieć pieniądze, owszem.

 

Wątpisz w to, że o tym nie wiedziałem? :) Jak najbardziej, to jest chyba oczywiste? Ale nie znaczy to, że wyprzedajemy wszystko zagranicy za friko, PZU już poszło i to w dodatku za firko :) Nadal chcesz wspierać zagranicę? Ile to oni nas dymali przez te lata, oj...

 

Niestety nie zgadzam się z tym twierdzeniem, jeżeli rynek wolny, to również równy dla wszystkich. Dam przykład z nieco innej materii, Polak zakłada firmę w Niemczech, może ją założyć, ale są ograniczenia w zatrudnaniu Polaków, musi zatrudniać więcej Niemców. Czy w Polsce coś takiego jest? Nie ma, w dodatku zauważyłem, iż nasi wolą zatrudnić Niemca, z ich stawkami, ciekawe czemu, jeżeli nasi ludzie są równie lub lepiej wykształceni. Na rynku banków jest nieco inaczej, ale za inny (niebank, żebyście mnie nie chwytali za słówka :P) przykład dałem wyżej PZU.

 

 

 

Wracając do wyboru nowego prezesa NBP.

Zdecydowanie wolę Balcerowicza niż Skrzypka, wczoraj pokazał swój poziom nie znając nazwisk ludzi z wielkiego świata (prezes Banku Światowego) i innych. PiS chce upolitycznić chyba już wszystko, niedługo będą ustawy odnośnie zakazu sikania po 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze rozgorzala bitwa na slowa dobrze ze nie na czyny bo co by to bylo.

 

Wracajac do tematu. Zawsze beda przeciwnicy i zwolennicy Balcerowicza.

Sadze ze jak kazdy popelnial on tez bledy. Nie mozna powiedziec tak jak nasi politycy np Lepper ze musi odejsc i koniec kropka.

 

Jak dla mnie to zobaczymy Balcerowcz byl troche za ostrozny ale mu sie nie dziwie patrzac po tym co sie dzieje w naszej polityce i jacy ludzie nami rzadza i jacy rzadzili.

 

Niestety w Polsce zakorzeniony jest komunizm w pelnej krasie jeszcze. Minie sporo czasu zanim sie tego gowna pozbedziemy. Takie jest moje skromne zdanie.

 

Jak widac to na rynkach swiatowych dochodzi do globalizacj i konsolidacji firm z tych samych sektorow. Ma to swoje plusy i minus. Wiadomo takie firmy molochy (np ubezpieczyciel) latwo steruje cenami. To duzy minus!!!!! Co sie stanie jak padnie moloch?? Katastrofa. Ale plusem jest to ze jak juz sie cos stanie to nie bedzie (teoretycznie) problemow z wyplatami.

 

 

Faktycznie PiS a raczej premierprzymierza sie do kontrolowania wszystkiego. I dlatego mamy tanie panstwo ktore za pomoca nowo tworzonych agend rzadawych moze kontrolowac wszystko. Bledne kolo i nic wiecej.

 

Nie jestem zwolennikiem PiSu pare spraw robia dobrze (zaostrzenie prawa), ale jezeli chodzi o gospodarke to nie widze tego, moga sie zakopac. Poza tym sa bardzo politycznie w swych decyzjach np gazoport w Swinioujsciu zamiast Gdansku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie denerwuje w polskiej mentalności, nikt nie pisze wprost.

 

Mib@Nie jestem przedstawicielem komunizmu, brzydzę się tym, uznaję tak po twojej wypowiedzi, bo poparłem Gierka w jednej sprawie. Nie jest to jednak powód, by pisać, że komunizm jest jeszcze zakorzeniony, a ja jestem jednym z nich.

 

PZU i TPSA są najlepszymi przykładami wyprzedaży majątku narodowego, nie ma to wiele do Balcerowicza, raczej do rządu o brak interwencji. Oba przynosiły zyski rzecz jasna.

 

A wracając do banków, tak się porobiło od tych wyprzedaży, że muszę za przelew płacić 7 zł, przez Internet złotówkę, za utrzymanie karty co miesiąc złotówkę, za prowadzenie konta 4,99 zł. Zsumujcie to i pomnóżcie przez kilka milionów i widać ile zarabiają na nas te "nasze" banki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Niestety nie jest dobrze, gdy większość udziałów jest w rękach kapitału obcego, ale tym kapitałem obcym są także inwestycje polonii zagranicznej (może i agentów SB i WSI, którzy wywieźli z Polski znaczne sumy pieniędzy), ale faktem jest, że banki w Polsce nie są takie całkiem przyjazne klientom (patrz: opłaty za prowadzenie kont, usług, kredyty, częste machlojki)...

2. W PRL nie było dobrze, ale nie rozumiem dlaczego ta sama ekipa (lewica), która przez wiele lat wprowadzała 'realny socjalizm' nie wprowadziła zmian stopniowo, lecz reformy wprowadzono w szybkim tempie, dzięki czemu wielu nie udało się odnaleźć w nowym ładzie z przyczyn zewnętrznych (trzeba zmienić myślenie, dostosować prawo, wspierać prywatne przedsiębiorstwa - te przecież były przez kilkadziesiąt lat zwalczane przez 'realny socjalizm' a tu nagle musiały konkurować z wolnym rynkiem!)...

3. Niestety może 'bracia' mają rację i ktoś (czytaj: służby specjalne) niszczył struktury państwowe (w tym gospodarkę) w latach 90-tych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewica, w tym wypadku SLD powinno zostać zaraz po zmianie ustroju zdelegalizowane, a członków powinni tak urządzić jak to zrobili z pewnym panem w Rumunii :)

To było chyba gdzieś koło 20 marca, z dnia na dzień PZPR zmienił się w SLD, rzeczywiście z dnia na dzień zmienili swoją mentalność, istnie zabawni ludzi z tych kolesi.

 

Bracia nie mają racji, bo sami w tym siedzą, bo nie widzę w takim wypadku powodu, dlaczego nie ujawnili wszystkich teczek. Po prostu chronią swoich.

 

Polsce brakuje dekomunizacji, na którą jest za późno o ponad 17 lat, zresztą już chyba we wszystkim jesteśmy spóźnieni.

 

Jak już polityka to na całego.

 

Cały ten okrągły stół to jedna zmowa polityczna. Komuszki oddały władzę, ale za to siedzą teraz w spółkach skarbu państwa i w takich organizacjach jak PZPR, a nieuki po zawodówkach (czytaj: nasi wybawcy) siedzą w Sejmie.

 

Kogo to wina? Nas, moja, bo mogłem pójść na wybory i zagłosować na Korwina-Mikke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie denerwuje w polskiej mentalności, nikt nie pisze wprost.

 

Mib@Nie jestem przedstawicielem komunizmu, brzydzę się tym, uznaję tak po twojej wypowiedzi, bo poparłem Gierka w jednej sprawie. Nie jest to jednak powód, by pisać, że komunizm jest jeszcze zakorzeniony, a ja jestem jednym z nich.

E no bez przesady nie nazwalem Cie komunista!!!!!!!! Nie napisalem tego. Napisalem to:

Niestety w Polsce zakorzeniony jest komunizm w pelnej krasie jeszcze. Minie sporo czasu zanim sie tego gowna pozbedziemy.

Nie widze tam zadnej aluzji do Twojej osoby!!!!!!

Przez to zdanie chce powiedziec ze komunizm a raczej uklady jakie panowaly nadal sa w naszym kraju i jeszcze dlugo beda. Beda doputy dopuki zyja ludzie ktorzy ten system tworzyli i nadal gdzies sie kreca w trybikach wladzy/organach panstwowyc itp. Jak widac nawet PiS sie nie wystrzegl bo w ABW czy biorze antykorupcyjnym byl byly UBek (i sporo ludzi skrzywdzil).

Wedlug mnie powinno sie sprawdzic bez litosci archiwa IPN i wywalic wszystkich tych ktorzy byli UBekami i nie tylko.

Ten proces powinien byc przeprowadzony teraz, chodz to i tak o pare ladnych lat za pozno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polsce brakuje dekomunizacji, na którą jest za późno o ponad 17 lat, zresztą już chyba we wszystkim jesteśmy spóźnieni.

W Polsce nie była możliwa dekomunizacja, bo Okrągły Stół wszystko regulował: gospodarka - tak, polityka - tak, ale 'my' zostajemy legalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no bez przesady nie nazwalem Cie komunista!!!!!!!! Nie napisalem tego. Napisalem to:

Nie widze tam zadnej aluzji do Twojej osoby!!!!!!

Przez to zdanie chce powiedziec ze komunizm a raczej uklady jakie panowaly nadal sa w naszym kraju i jeszcze dlugo beda. Beda doputy dopuki zyja ludzie ktorzy ten system tworzyli i nadal gdzies sie kreca w trybikach wladzy/organach panstwowyc itp. Jak widac nawet PiS sie nie wystrzegl bo w ABW czy biorze antykorupcyjnym byl byly UBek (i sporo ludzi skrzywdzil).

Wedlug mnie powinno sie sprawdzic bez litosci archiwa IPN i wywalic wszystkich tych ktorzy byli UBekami i nie tylko.

Ten proces powinien byc przeprowadzony teraz, chodz to i tak o pare ladnych lat za pozno.

To dobrze, nawet bardzo :)

Szkoda mi tylko mojego pokolenia, zawsze myślałem, że to My będziemy nową generacją o nowej mentalności, otwartej na świat, o perspektywach zmian, a skończyło się jak się skończyło - bezradność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, nawet bardzo :)

Szkoda mi tylko mojego pokolenia, zawsze myślałem, że to My będziemy nową generacją o nowej mentalności, otwartej na świat, o perspektywach zmian, a skończyło się jak się skończyło - bezradność.

Racja tylko ze do bezradnosci dolaczylo jeszcze jedno wkur* ze jest tak a nie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie była możliwa dekomunizacja, bo Okrągły Stół wszystko regulował: gospodarka - tak, polityka - tak, ale 'my' zostajemy legalnie...

Pisałem o tym nieco wyżej.

Niestety taka prawda, a SBeki sobie chodzą po ulicach i śmieją się oglądając TV jak ludzie się żrą o lustrację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, nawet bardzo :)

Szkoda mi tylko mojego pokolenia, zawsze myślałem, że to My będziemy nową generacją o nowej mentalności, otwartej na świat, o perspektywach zmian, a skończyło się jak się skończyło - bezradność.

Tak ty to na świat najbardziej jesteś otwarty, chyba ze ten ze wschodu

Co do dekomunizacja za czasów okragłego stołu i grubej kreski to poczytajcie se o ówczesnych realiach a potem zacznijcie wszystko krytykować

Co do tej bezradności to bezrqadni w Polsce są naogól ofermy zyciowe, które wolą żyć na garnuszku państw niż zacząc coś robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żyję na garnuszku państwa, ale własną pracą (płacąc podatki) utrzymuję państwo.

 

Ja pamiętam doskonale jak za telewizorem lub pralką stało się 3 dni i 3 noce...albo jak po kawę jeździłem od sklepu do sklepu, bo "przyszła dostawa", a jak coć było w sklepie to wiara kupowała nie pytając, czy do czegoś to potrzebne (i tak był tylko ocet i salceson)...

 

Nie rozumiem, że wtedy były sklepy puste, a wszyscy byli zatrudnieni (brak bezrobocia!), a teraz półki sklepowe się aż uginają pod ciężarem towarów, a mamy takie bezrobocie! Za to powinien ktoś odpowiedzieć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żyję na garnuszku państwa, ale własną pracą (płacąc podatki) utrzymuję państwo.

 

Ja pamiętam doskonale jak za telewizorem lub pralką stało się 3 dni i 3 noce...albo jak po kawę jeździłem od sklepu do sklepu, bo "przyszła dostawa", a jak coć było w sklepie to wiara kupowała nie pytając, czy do czegoś to potrzebne (i tak był tylko ocet i salceson)...

 

Nie rozumiem, że wtedy były sklepy puste, a wszyscy byli zatrudnieni (brak bezrobocia!), a teraz półki sklepowe się aż uginają pod ciężarem towarów, a mamy takie bezrobocie! Za to powinien ktoś odpowiedzieć!!!

Bezrobocie było tylko nikt nie prowadzil statystyk no bo jakże to w państwie proletariackim mogło być bezrobocie. Tak samo dzisiaj kto chce pracować ten prace znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ty to na świat najbardziej jesteś otwarty, chyba ze ten ze wschodu

Co do dekomunizacja za czasów okragłego stołu i grubej kreski to poczytajcie se o ówczesnych realiach a potem zacznijcie wszystko krytykować

Co do tej bezradności to bezrqadni w Polsce są naogól ofermy zyciowe, które wolą żyć na garnuszku państw niż zacząc coś robić

Tak Esiu, żałuję za ciebie, że jesteś tą ofermą życiową, ale ci nie pomogę, bo każdy robi na swój garnuszek :lol2:

 

Dokładnie! Na ten ze Wschodu, mówię tu o Japonii. Widzę, że dla ciebie poza Zachodem nic na Ziemi nie istnieje :lol:

 

Jasne, a obecnie nie ma możliwości postawienia Kiszczaka pod sąd? Nawet jak to mówisz "życiowa ofermo" nie wiesz kto organizował okrągły stół - ksiądz esbek. Widzę, że Esiu jest naczelnym komuszkiem IV RP i wszystko co było jest OK i tak mamy żyć, bo mogło być gorzej :lol:

 

Aha, Esiu, wiesz co to są studia zaoczne? Państwo na mnie obecnie nie płaci, także nie do mnie takie wąty :)

Sorry, musiałem cię wyręczyć w myśleniu, bo jesteś przecież "ofermą życiową" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ty to na świat najbardziej jesteś otwarty, chyba ze ten ze wschodu

Co do dekomunizacja za czasów okragłego stołu i grubej kreski to poczytajcie se o ówczesnych realiach a potem zacznijcie wszystko krytykować

Co do tej bezradności to bezrqadni w Polsce są naogól ofermy zyciowe, które wolą żyć na garnuszku państw niż zacząc coś robić

 

se

to mozesz se poczytac, z tego co mnie w szkole uczono to to slowo to SIĘ. to tak na marginesie

 

 

No wlasnie poczytac prosze bardzo. Rzuc jakas literatura. I opowiedz nam o tamtych ukladach.

Nikt tu nic nie krytykuje Ty za to bardzo lubisz krytykowac ale to taka mala dygresja.

 

Wracajac do meritum.

Okragly stol to bylo ugadanie sie z komuchami i w sumie nic wiecej. A ze potem stalo sie to co sie stalo. Kolejne rzady, przekrety i nikt kto rzeczywiscie by sie za to wzial. W innym watku skrytykowals mnie ze pisze bzdury itp. Otoz dekomunizacja nie wyszla by bo by sie okazalo ze znajda sie na kogos materialy i tak koleczko sie zamyka. Niestety nadal teczki to zrodlo strachu wiec albo jedziemy z tematem i kosimy wszystkich albo tylko wrogow. Nice and Easy.

 

 

Co do tej bezradności to bezrqadni w Polsce są naogól ofermy zyciowe, które wolą żyć na garnuszku państw niż zacząc coś robić

A Ty to Kto jestes?? Pochwal sie jakim "oferma" badz nie oferma jestes.

 

Jestem jeszcze na utrzymaniu rodzicow i co uwazasz mnie za "oferme" ?? Studiuje na 2-och kierunkach. Jakbym mial czas to bym pracowal ale nie mam czasu. W wakacje pracuje aby miec na troche wlasnej kaski. I co nadal twierdzisz ze jestem oferma??

Takie gadanie mnie irytuje!!!!!!!!

 

 

Bezrobocie było tylko nikt nie prowadzil statystyk no bo jakże to w państwie proletariackim mogło być bezrobocie. Tak samo dzisiaj kto chce pracować ten prace znajdzie

Albo pracuje na czarno gdyz pracowac legalnie nie za bardzo sie oplaca (mowi tu o wlasnej dzialalnosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Esiu, żałuję za ciebie, że jesteś tą ofermą życiową, ale ci nie pomogę, bo każdy robi na swój garnuszek :lol2:

:lol2: N/C

Dokładnie! Na ten ze Wschodu, mówię tu o Japonii. Widzę, że dla ciebie poza Zachodem nic na Ziemi nie istnieje :lol:

Tak Japonia ktoś to już nam kiedyś proponował :lol: :lol: nie ma to jak być mitomanem, oczywiście pomijam fakt że Japonia to żywy przykład wdrożenia koncepcji zachodnioeuropejskich

Jasne, a obecnie nie ma możliwości postawienia Kiszczaka pod sąd? Nawet jak to mówisz "życiowa ofermo" nie wiesz kto organizował okrągły stół - ksiądz esbek. Widzę, że Esiu jest naczelnym komuszkiem IV RP i wszystko co było jest OK i tak mamy żyć, bo mogło być gorzej :lol:

Niem ma to jak rzucać terminami nt których nie ma sie zielonego pojecia

 

1. Się- se literówka

2. Literatura ?? poczytaj se o najnowszej historii Polski, a układy, chmmmmm wiesz co to był sejm kontraktowy, jaka była sytuacja geopolityczna w naszej cześci Europy, o puczu Janajewa który na szczeście nie doszedł do skutku, poczytaj

3. Jestem zwyczajnym studentem który potrafi pogodzić studia dzienne i dorobić sobie na tyle aby było mnie stać na własne potrzeby, zresztą kolejny który nie potrafi czytać ze zrozumieniem pisałem o tych którzy niby dzisiaj nie umią znaleźc pracy, wystaczy przejsc sie do PUP-u ogłoszeń od zatrzesienia

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być stronniczym powiem, że obecny członek PO, Pan Rokita, głosował i oburzał się wielce w 1992 nad ustawą dekomunizacyjną, a teraz jest ZA :)

 

"Teczki już palimy, nic nie zostawimy" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie porownujcie tutaj prof. Balcerowicza do Skrzypka, bo to jest zupelnie inna liga. Nie chcę stawiac z gory krzyzyka na Skrzypku (chociaz muszę przyznać, ze mam zle przeczucia) ale nie moge uwierzyc, ze nie ma w Polsce nikogo lepszego na to stanowisko :blink: . W kazdym razie Balcerowiczowi to on nawet do pięt nie dorasta. Juz sama kandydatura do Nobla z ekonomii mowi sama za siebie (o szeregu nagrod, m.in. dla najlepszego prezesa banku centralnego w Europie srodkowo-wschodniej nie bede wspominał) - dlatego wara mi od Balcerowicza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie porownujcie tutaj prof. Balcerowicza do Skrzypka, bo to jest zupelnie inna liga. Nie chcę stawiac z gory krzyzyka na Skrzypku (chociaz muszę przyznać, ze mam zle przeczucia) ale nie moge uwierzyc, ze nie ma w Polsce nikogo lepszego na to stanowisko :blink: . W kazdym razie Balcerowiczowi to on nawet do pięt nie dorasta. Juz sama kandydatura do Nobla z ekonomii mowi sama za siebie (o szeregu nagrod, m.in. dla najlepszego prezesa banku centralnego w Europie srodkowo-wschodniej nie bede wspominał) - dlatego wara mi od Balcerowicza!

 

Bardzo dobrze napisane. Mam podobne zdanie co do Balcerowicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie porownujcie tutaj prof. Balcerowicza do Skrzypka, bo to jest zupelnie inna liga. Nie chcę stawiac z gory krzyzyka na Skrzypku (chociaz muszę przyznać, ze mam zle przeczucia) ale nie moge uwierzyc, ze nie ma w Polsce nikogo lepszego na to stanowisko :blink: . W kazdym razie Balcerowiczowi to on nawet do pięt nie dorasta. Juz sama kandydatura do Nobla z ekonomii mowi sama za siebie (o szeregu nagrod, m.in. dla najlepszego prezesa banku centralnego w Europie srodkowo-wschodniej nie bede wspominał) - dlatego wara mi od Balcerowicza!

W niedzielę takie stare panie na 'm' używały takie sformuowania "dlatego wara mi od", wiadomo od kogo wara.

To jest ludzkie, że każdy ma odmienne zdanie, nie ma ludzi nieomylnych, a to, że dostał nagrody o niczym nie świadczy, równie dobrze Kwaśniewski może dostać nagrodę za największą ściemę XX wieku, a dlaczego dostanie jakąkolwiek nagrodę lub stanowisko - bo go Zachód promuje. To nie jest argument, Balcerowicz wysprzedawał majątek Zachodowi to teraz dostaje nagrody za wysprzedanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys miał jakiekolwiek pojecie co Pan Balcerowicz zrobil dla naszej gospodarki to moze bym z Tobą podyskutowal, a tak niestety nie ma sensu :P

 

EDIT:

Pewnie tytul najwybitniejszego Europejczyka w roku 1998 czy 16 tytułow doktora honoris causa na prestizowych uczelniach to tez "robota zachodu" :lol:

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę takie stare panie na 'm' używały takie sformuowania "dlatego wara mi od", wiadomo od kogo wara.

To jest ludzkie, że każdy ma odmienne zdanie, nie ma ludzi nieomylnych, a to, że dostał nagrody o niczym nie świadczy, równie dobrze Kwaśniewski może dostać nagrodę za największą ściemę XX wieku, a dlaczego dostanie jakąkolwiek nagrodę lub stanowisko - bo go Zachód promuje. To nie jest argument, Balcerowicz wysprzedawał majątek Zachodowi to teraz dostaje nagrody za wysprzedanie :)

Przepraszam cię bardzo, ale może zaczniesz pisać merytorycznie?

 

Co on osobiście wyprzedał? Przecież prywatyzację rząd prowadził.

 

Że dostał nagrody o niczym nie świadczy? Że jest doceniany bardziej za granicą niż u siebie w kraju?

Może policz ile nagród dostał w kraju (włącznie z Orderem Orła Białego).

 

Zachowujesz się jak wściekły pies, któremu piana leci z pyska bądź redaktor mojej "ulubionej" Gazety Polskiej. Same oskarżenia, włącznie z wyzywaniem od żydów (za to powinieneś zostać już przypunktowany), za to zero jakichkolwiek dowodów potwierdzających twoje 'teorie'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys miał jakiekolwiek pojecie co Pan Balcerowicz zrobil dla naszej gospodarki to moze bym z Tobą podyskutowal, a tak niestety nie ma sensu :P

 

EDIT:

Pewnie tytul najwybitniejszego Europejczyka w roku 1998 czy 16 tytułow doktora honoris causa na prestizowych uczelniach to tez "robota zachodu" :lol:

Lepper też dostał honoris causa i co?

 

Przepraszam cię bardzo, ale może zaczniesz pisać merytorycznie?

 

Co on osobiście wyprzedał? Przecież prywatyzację rząd prowadził.

 

Że dostał nagrody o niczym nie świadczy? Że jest doceniany bardziej za granicą niż u siebie w kraju?

Może policz ile nagród dostał w kraju (włącznie z Orderem Orła Białego).

 

Zachowujesz się jak wściekły pies, któremu piana leci z pyska bądź redaktor mojej "ulubionej" Gazety Polskiej. Same oskarżenia, włącznie z wyzywaniem od żydów (za to powinieneś zostać już przypunktowany), za to zero jakichkolwiek dowodów potwierdzających twoje 'teorie'.

Pisałem zdecydowanie wcześniej, zamiast pisać nie na temat i straszyć punktami lub nawet banem, po prostu poczytaj, podałem wiele argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepper też dostał honoris causa i co?

2462380[/snapback]

Lepper też dostał honoris causa i co?

Pisałem zdecydowanie wcześniej, zamiast pisać nie na temat i straszyć punktami lub nawet banem, po prostu poczytaj, podałem wiele argumentów.

Hmm.. nadal nie moge sie doszukac ich..

MOzesz powtórzyć ten w którym udawadniasz ze Balcerowicz jest Żydem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepper też dostał honoris causa i co?

Pisałem zdecydowanie wcześniej, zamiast pisać nie na temat i straszyć punktami lub nawet banem, po prostu poczytaj, podałem wiele argumentów.

Co do honoris causa Leppera: porównaj światowy ranking uczelni które go dawały. I sprawdź za co każdy z panów tytuł dostał - potem zacznij pisać.

 

A do tego co pisałeś wcześniej - to tylko nic nie przekazujące słowa ociekające jadem. Nadal czekam na argumenty konkretne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...