Skocz do zawartości
HeretyK

Wc Wypełnione Olejem

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem pare razy o tym rozwiązaniu (nie wiem czy jest na forum) ale czy ktoś próbował napełnić swoje chłodzenie olejem??

1)czy pompa C.W.U dała by rade przepompować taki olej (jest gęstszy ale za to lżejszy) można też kupić kolorowy np czerwony taki jak sie leje do 2sówów

2) Zletą jest na pewno jest lepsze odbieranie ciepła no i wymiana raz na 10 000km :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz taki parametr jak lepkosc substancji?? Bo to tez ma spore znaczenie. Zwykla pompa nawet mysle ze C.W.U tego nie przepchnie. Chyba ze sobie zalatwisz pompe z ukl. hydraulicznego to prosze bardzo do tego zbrojone weze itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byloby to samo jakby zapytal co jest ciezsze: kilogram wody czy kilogram oleju, albo co ma wieksza obietosc: litr wody czy litr oleju.

 

co jest ciezsze: m3 aluminium czy m3 miedzi?

no ale kilogram tego i kilogram tego jesli chodzi o mase to to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale kilogram tego i kilogram tego jesli chodzi o mase to to samo ;)

ODROZNIASZ LITR OD KILGORAMU ?! Wez przeczytaj jeszcze raz to, a nie piszesz kolejne bez sensowne posty- myslenie nie boli.

 

Slyuszles o czyms takim jak gęstośc :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym paru osobom żeby przed napisaniem swojej wypowiedzi pomyśleli kilka razy i użyli google jesli nie są pewni....

 

1 litr (objętość) a 1 kilogram (masa) to są dwie zupełnie inne jednostki... więc nie można ich porównywać.

Do tego dochodzi jeszcze 3 jednostka (gęstość), która wraz z dwoma powyższymi tworzy proste wzory (fizyka):

 

p = m : V ; m= p * V ; V = m : p

 

gdzie:

p to gęstośc, m to masa, V to objętość

 

Każda różna substancja ma swoją określoną gęstość : np woda to 998kg/m3, oliwa to 920kg/m3

 

1litr = 0,001m3 zatem mając 2 substancje:

 

woda: m = 998kg/m3 * 0,001m3 = 0,998kg (można zaokrąglić ~ 1kg)

oliwa: m = 920kg/m3 * 0,001m3 = 0,92kg

 

Wnioski nasuwają się same 1 litr wody i 1 litr oliwy różni się wagą przez ich gęstość. Woda jest cięższa bo ma większą gęstość. Im coś jest bardziej gęstego, można sobie pomyśleć że atomy są bardziej upchnięte to jest to cięższe. Jeden litr cieczy gęstszej(wody) będzie cięższy w tym wypadku od 1 litra cieczy mniej gęstej(oliwa), (nie wierzycie to wlejcie troche oliwy do wody i zobaczycie że będzie się unosić na powierzchni)

Jak jeszcze raz jakiś troll mi napisze że 1 litr wody jest tak samo ciężki jak 1 litr innej substancji jak np w tym temacie oleju... to chyba uduszę własnymi rękami hehe :P

 

Oliwę zamiast oleju użyłem dlatego ponieważ nie miałem nigdzie w tabeli gęstości oleju. Ale na tym samym mozna wnioskować.

 

Trochę mnie poniosło ale mam nadzieje, że ta powtórka z gimnazjum o lekcjach fizyki rzuciła trochę światła na ten zamęt ;)

 

sorry za OT peace :lol2:

Edytowane przez Maxen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym paru osobom żeby przed napisaniem swojej wypowiedzi pomyśleli kilka razy i użyli google jesli nie są pewni....

 

1 litr (objętość) a 1 kilogram (masa) to są dwie zupełnie inne jednostki... więc nie można ich porównywać.

Do tego dochodzi jeszcze 3 jednostka (gęstość), która wraz z dwoma powyższymi tworzy proste wzory (fizyka):

 

p = m : V ; m= p * V ; V = m : p

 

gdzie:

p to gęstośc, m to masa, V to objętość

 

Każda różna substancja ma swoją określoną gęstość : np woda to 998kg/m3, oliwa to 920kg/m3

 

1litr = 0,001m3 zatem mając 2 substancje:

 

woda: m = 998kg/m3 * 0,001m3 = 0,998kg (można zaokrąglić ~ 1kg)

oliwa: m = 920kg/m3 * 0,001m3 = 0,92kg

 

Wnioski nasuwają się same 1 litr wody i 1 litr oliwy różni się wagą przez ich gęstość. Woda jest cięższa bo ma większą gęstość. Im coś jest bardziej gęstego, można sobie pomyśleć że atomy są bardziej upchnięte to jest to cięższe. Jeden litr cieczy gęstszej(wody) będzie lżejszy w tym wypadku od 1 litra cieczy mniej gęstej(oliwa), (nie wierzycie to wlejcie troche oliwy do wody i zobaczycie że będzie się unosić na powierzchni)

Jak jeszcze raz jakiś troll mi napisze że 1 litr wody jest tak samo ciężki jak 1 litr innej substancji jak np w tym temacie oleju... to chyba uduszę własnymi rękami hehe :P

 

Oliwę zamiast oleju użyłem dlatego ponieważ nie miałem nigdzie w tabeli gęstości oleju. Ale na tym samym mozna wnioskować.

 

Trochę mnie poniosło ale mam nadzieje, że ta powtórka z gimnazjum o lekcjach fizyki rzuciła trochę światła na ten zamęt ;)

 

sorry za OT peace :lol2:

Popraw się. Wywód jest jasny ale 1l wody będzie cięższy. Reszta się zgadza :D

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym paru osobom żeby przed napisaniem swojej wypowiedzi pomyśleli kilka razy i użyli google jesli nie są pewni....

1 litr (objętość) a 1 kilogram (masa) to są dwie zupełnie inne jednostki... więc nie można ich porównywać.

Do tego dochodzi jeszcze 3 jednostka (gęstość), która wraz z dwoma powyższymi tworzy proste wzory (fizyka):

p = m : V ; m= p * V ; V = m : p

gdzie:

p to gęstośc, m to masa, V to objętość

Każda różna substancja ma swoją określoną gęstość : np woda to 998kg/m3, oliwa to 920kg/m3

1litr = 0,001m3 zatem mając 2 substancje:

woda: m = 998kg/m3 * 0,001m3 = 0,998kg (można zaokrąglić ~ 1kg)

oliwa: m = 920kg/m3 * 0,001m3 = 0,92kg

Wnioski nasuwają się same 1 litr wody i 1 litr oliwy różni się wagą przez ich gęstość. Woda jest cięższa bo ma większą gęstość. Im coś jest bardziej gęstego, można sobie pomyśleć że atomy są bardziej upchnięte to jest to cięższe. Jeden litr cieczy gęstszej(wody) będzie lżejszy w tym wypadku od 1 litra cieczy mniej gęstej(oliwa), (nie wierzycie to wlejcie troche oliwy do wody i zobaczycie że będzie się unosić na powierzchni)

Jak jeszcze raz jakiś troll mi napisze że 1 litr wody jest tak samo ciężki jak 1 litr innej substancji jak np w tym temacie oleju... to chyba uduszę własnymi rękami hehe :P

liwę zamiast oleju użyłem dlatego ponieważ nie miałem nigdzie w tabeli gęstości oleju. Ale na tym samym mozna wnioskować.

Trochę mnie poniosło ale mam nadzieje, że ta powtórka z gimnazjum o lekcjach fizyki rzuciła trochę światła na ten zamęt ;)

sorry za OT peace :lol2:

oj no bez przesady, nie musiales pisac wywodu dla osoby z iq 10 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atomel - zmęczony byłem o tej porze i mogło się zdarzyć, ale już poprawiłem dzięki za uwagę :D

 

kszonek - hehe nie wiem czemu, ale tak mnie poniosło że zacząłem pisać, zawsze jest tak że jak ktoś dostanie ostry zje* na forum to długo to pamięta, może teraz podskoczy o parę mu iq :lol2:

 

DaRoN - już się poprawiłem, nie te słowo :D ja chciałem tylko przypomnieć trochę podstaw fizyki bo tutaj normalnie płyną herezje tak szerokie morze...

 

Ok co do realnego układu WC z olejem to nie wiem czy by się to sprawdziło, to trzeba samemu zrobić doświadczenie albo porządnie przegooglować neta, więc w tym momencie ucichnę i będę z boku spoglądał na wasze poczynania.

 

Koniec OT :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy do kosiarek byłby 5W/60 . Pozatym zwykła a nawet droga pompka WC nie poruszy wiatrakim przy takiej gęstości to coś jak byś wpadł do szamba z [ciach!]ami to też nie wypłyniesz;P bawicie się załóżcie kontener , reszcze mckenikiem czy jakoś tak i do akwarium tak jak realitynet Bałtykiem:P tylko zasilacz full AC zostawcie :D a płyn do chłodnic jest bardziej pojemny od wody moze to jak masz cały kibel w cu i węże które nie boją się płynu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo o tym juz kilka nascie razy mozna by dodac do spisu tematow w wc ;] ze do tego bedzie potrzebna pompa olejowa zebata zwykla nie uciagnie czegos takiego, gestosc oleju zmienia sie wraz z temperatura ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...