Skocz do zawartości
Gość mich83

Jaką Kupić Dobrą ładowarke Procesorową I Akumulatorki Aa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć. Zamierzam kupić porządną ładowarke procesorową z oddzielną każdą linią, ładować baterie AA powinna koło 2 godzin do tego 4 akumulatorki AA conajmniej 2500. Ogladając rózne oferty natknołem sie na to że niekture akumulatorki nie mają efektu pamięciowego. Czy jest tak naprawde???? Czy są one trwalsze i lepsze i czy sie opłaca je kupować mimo tego że sa sporo droższe???? Najlepiej cenowo wypadają komplet ładowarka + akumulatorki np taki zestaw http://sklep.benchmark.pl/pelny_32817.html jednak te nie mają braku efektu pamięciowego. Jaki zestaw ładowarka + akumulatorki bez efektu pamięciowego byście polecili? A Moze zna ktoś jakeś recenzje zestawów takowych????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie silny efekt pamięciowy występował w akumulatorkach niklowo kadmowych NiCd, późniejsze, NiMh nie maja już tego efektu - przynajmniej tak sie mówi, bo po ciągłym doładowywaniu może pojawić się chwilowy spadek pojemności. Jednak nie ma co się bać... Śmiało można ładować NiMh kiedy się tylko chce, ewentualnie pamiętając o tym aby raz na jakiś czas pozwolić im się rozładować do końca.

 

Też byłbym zainteresowany taką ładowarką 4x2500 (większych pojemności AA nie ma?) bo nowy cyfrak jest baardzo prądożerny a do tego ma 2xAA - sic! i zastanawiam się co kupić... :) Osobiście używałem wcześniej aku 4x1600 firmy GP i jestem z nich zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietia co do jakiś szczegiłowych testów to zabardzo sie na tym nie znam mam natomias do Ciebie jak i do wszystkich pytanie czy kupować ładowarka która ładuje poniżej 2 godziny. Np GP Smart 2 który naładuje 4 baterie AA 2700 poniżej 2 godzin. Czy ładowarka która tak szybko ładuje nie niszczy akumulatorków i nie tracą one pojemności???? Czy może lepiej kupić taka co bedzie ładować w 4 godziny? Oczywiście zależy mi na jak najszybszym łądowaniu jednak niewiem czy przez to baterie szybko nie stracą pojemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dziś widziałem ładowarkę co w 15 minut ładuje podobnoż 2700mAh :). Niestety w całym mediamarkcie nie posiadają aku 3200, nad czym ubolewam :D

3200 mAh to mają napisane na obudowie MaxCell'e dostępne na Allegro.

prawdziwa ich pojemnośc 1800 - 1900 mAh

Widziałem na Allegro jeszcze jakieś z napisem 3500 mAh.

Nie testowałem ich, ale sądzę, że realna pojemność będzie podobna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te to widziałem... na alegro.. zastanawiający na nich jest fakt, iż jest tam naspiaen MAX 3200mAh.. cokolwiek to znaczy :). Ale ich cena nie sugeruje nic dobrego :).

 

Zakupię chyba soniacze, tylko w MM mają patafiany sony 4x2700 ale bez ładowarki, natomiast z ładowarką tylko 2500mAh'ów - jeszcze kilka rodzajów, i bądź tu pan mądry... bo na fachową radę panów i pań z MM raczej liczyć nie można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio właśnie się zastanawiałem jakie wybrać akumulatorki do mojego aparatu cyfrowego. W aparacie mam 4 miejsca na baterie ( CanonA620, trochę prądożerny, ale ma spory zapas energii :D ) w tej chwili na oku mam akumulatorki GP 2700mAh:

 

http://www.gpbattery.pl/gp.php?section=pro...&p_id=30108

 

Mimo, że mają w nazwie 2700mAh to jest prawdziwe tylko 2600mAh, ale to jest ich najpojemniejsza pozycja jeśli chodzi o aku o romiarze AA. Cena jednej sztuki wacha się na allegro 2 cenie 10-13zł. Myślę że wybór się opłaci, w końcu GP to już jest jakąs dobra firma :D

 

 

mały OT

-----------------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio byłem z kumplem w MM, oglądamy karty graficzne, przechodzi jakiś pomocnik i się pyta w czym może pomóc, to ja się go pytam jakie są pamięci na tej grafie :D koleś się na mnie gapi :blink: i mówi że nie ma tam pamięci, pamięć do komputera trzeba sobie dokupić osobno. Kumpel nie wytrzymał i od razu zarzucił pytanie czy przypadkiem tydzień temu nie obsługiwał gdzieś na dziale rowery albo warzywa w jakimś hipermarkecie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie, jaką byście mi poradzili ładowarkę. Ma być mała taka bardziej turystyczna żeby można ja ze sobą zabrać. Czytałem, że ładowarka ładująca poniżej 2 godzin skraca pojemności akumulatorów ( ciekawi mnie mniej więcej, po jakim czasie się to przejawia, bo jeśli ma to być np 5 lat to nie robi to różnicy)

Wziąłem, więc pod uwagę ładowarki ładujące akumulatorki, 2700 bo takie zamierzam kupić w granicach 2-4 godzin. Mam już pare paroletnich akumulatorków, więc już pewnie traciły na pojemności. Niektóre ładowarki mają funkcje odświeżania akumulatorków. Mam jednak pytanie czy takie odświeżanie na pewno coś daje??? Ile mniej więcej procent pojemności można w ten sposób przywrócić i czy nie osiągnąłbym tego samego gdybym po prostu rozładował do końca baterie a potem je naładował??? Oto moje typy ładowarek:

 

GP POWERBANK H500 http://sklep.benchmark.pl/pelny_32411.html cena 110 zł. 4 baterie GP 2700. Ładuje 4 baterie aa prądem 575 mA ( 280 minut ). Małe wymiary. Nie ma jednak chyba stanu naładowania akumulatorków i nie ma funkcji odświeżania

 

EVER E500 http://sklep.benchmark.pl/pelny_32823.html 4 baterie aa 2700 i 2 baterie aaa 1000 ( jest to plus bo zamieżam tez kupić baterie aaa tak bym miał już w komplecie) Ładuje 2 baterie aa prądem 1600 mA a 4 prądem 800 mA więc jest to chyba bardzo odpowiednia wartości dla 4 baterii. Czas lądowania 4 to według instrukcji około 255 minut. ( Chyba instrukcje to zawyża, bo jak obliczyć samemu to powinna ładować w 3,3 godziny no, ale nieważne). Nie jest duża ma jednak zasilacz oddzielny. Ma wskaźnik naładowania baterii jednak nie ma funkcji regeneracji baterii.

 

Sony BCG-34HRMF4 http://www.zadowolenie.pl/index.php?action...mp;category=229

Cena 125 zł. 4 baterie aa sony 2700. Ładuje 4 akumulatorki AA prądem 525 mA. Czas ładowania to około 5 godzin, trochę sporo no ale nie aż tak źle. Nie wiem czy ładowarka ma oddzielny zasilacz. Ma wskaźnik naładowania akumulatorków i funkcje regeneracji.

 

MW 6178 http://www.allegro.pl/item154369881_najlep...z_lcd_f_va.html cena 85 zł. W komplecie nie ma akumulatorków. Ładuje chyba bardzo odpowiednim prądem mianowicie 1000 mA ( około 2,5 h) Jest szybka jak widać. Ma więc jest to chyba dobry kompromis między prędkością a tym żeby nie popsuć baterii. Ma wszystkie funkcje. Znaczy niby nie pisze ze ma funkcje regeneracji, ale ma funkcje rozładowania a to chyba to samo. Jest jednak mało znanej firmy i nie wiem czy nie okazała by się bublem, mimo że ma tyle funkcji, co o niej myślicie?

 

Takie są moje typy może jednak zrezygnować z funkcji wskazywania naładowania ( nie wiem czy wskaźnik naładowania może się pokazywać bez jednoczesnego ładowania baterii) i z funkcji rozładowywania bądź regeneracji ( nie wiem czym te funkcje się różnią ? Chociaż akurat ta funkcja, jeśli naprawdę działa przydałaby mi się, ponieważ mam w domu 10 baterii AA paro letnich i dobże by było jakoś je zregenerować.) i kupić jakaś szybszą ładowarkę np.

 

Gp smart 3 http://sklep.benchmark.pl/pelny_33770.html . Ładował bym zazwyczaj 4 akumulatorki naraz wtedy lądowała by ona 4 baterie aa 2700 w 130 minut a więc chyba nie było by to za szybkie ładowanie, które by mogło zaszkodzić baterią. Jednak nie wiem czy ładowarka ta może ładować baterie innych producentów niż gp? Jeśli nie może to ją dyskwalifikuje.

 

Mam jeszcze kilka pytań:

 

1. Czy wogóle brać pod uwagę funkcje regeneracji akumulatorków? Z tego, co czytałem polega to na tym, że baterie są rozładowywane do 0,7 v a następnie ładowane. Czy naprawdę to coś daje? Czy samemu nie dałoby się rozładować baterie do takiej wartości? Czy funkcja rozładowania akumulatorków to to samo, co funkcje regeneracji, czym te funkcje się różnią???

 

2.Co myślicie o bateriach evera czy są porównywalne z bateriami gp, energizer, sanio ??

 

3. Przeglądając ofertę akumulatorków aa GP 2700 http://sklep.benchmark.pl/pelny_35511.html zauważyłem że są one droższe od porównywalnych akumulatorków innych producentów np. ever czy tą cenę coś usprawiedliwia? Czy są one lepsze?

 

4. Czy wskaźnik naładowania, który posiadają niektóre ładowarki np. ever czy sony podane przeze mnie działa tylko w momencie ładowania akumulatorków?? Czy można po prostu sprawdzić sobie stopień naładowania? Gdyby funkcją było dostępna tylko podczas lądowania była by chyba mało przydatna, dla sprawdzenia trzeba by było zacząć je lądować, co raczej nie było by dobre dla baterii.

 

5. Ktoś napisał na forum że ładowarka Gp smart ładuje tylko akumulatorki GP czy to prawda?? Czy ładowarki innych producentów np. Ever czy Sony też ładować mogą tylko swoje akumulatorki?

 

6. Czy jeśli kupuje ładowarkę ładującą np. prądem 1000 mA to akumulatorki 2700 będzie ładować w 2,7 godziny? Według wzoru 2700 podzielić na 1000 mA.

 

7. Prędkości ładowania jest chyba podawana przy ładowaniu baterii kompletnie rozładowanych? Przykładowo klawiatura czy aparat fotograficzny chyba nie rozładują baterii do końca. Czy oznacz to, że baterie będzie ładowarka lądować nie tak jak jest napisane w instrukcji np. 4 godziny tylko np. 3 h??

 

8. Może ktoś z was zna jakąś inną solidna ładowarkę np. jakiś model energizer.

 

9. Co myślicie o ładowarkach mniej znanych firm? Czy nie będzie to strata pieniędzy? Nie chodzi mi o jakieś ładowarki za 30 zł ale np. MW 6178

 

http://www.allegro.pl/item154369881_najlep...z_lcd_f_va.html

 

 

Czekam na wasze sugestie i propozycje chciałbym jakaś solidną ładowarkę żeby nie wyrzucił pieniędzy w błoto. Napisałem swoje sugestie która z podanych ładowarek przeze mnie byście mi polecili ( albo być może ktoś ma inną propozycje) ???

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...