Skocz do zawartości
Camis

Internet W Gts Energis Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sięzastanawiam jak to zrobić może ktoś będzie służył radą. Kończy mi sie umowa z TPSA wymówiłem oczywiście i nie przedłużam. Umowa kończy się dokładnie 13 Maja (cóż za data <_< ) no i mam zamiar <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Multimo 2 mbit. Zastanawiam się jak to zrobić żeby jak najkrótszy okres być bez neta. Czekać na koniec umowy z TP i wtedy dopiero zgłaszać się do multimo czy może zrobić to w czasie trwania umowy z TP. Czy może z jakimś konkretnym wyprzedzeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sięzastanawiam jak to zrobić może ktoś będzie służył radą. Kończy mi sie umowa z TPSA wymówiłem oczywiście i nie przedłużam. Umowa kończy się dokładnie 13 Maja (cóż za data <_< ) no i mam zamiar <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Multimo 2 mbit. Zastanawiam się jak to zrobić żeby jak najkrótszy okres być bez neta. Czekać na koniec umowy z TP i wtedy dopiero zgłaszać się do multimo czy może zrobić to w czasie trwania umowy z TP. Czy może z jakimś konkretnym wyprzedzeniem...

Chyba lepiej bedzie zrobić to w trakcie to teoretycznie powinni przełączyć bezboleśnie. Najlepiej dowiedz się u źródła i zadzwon na infolinię Multimo. Potem napisz co powiedzili, bo pewnie nie jednemu to się przyda.

A swoją drogą nie myślałeś nad opcją 6mbit? Finansowo w porównaniu do 2mb niewielka różnica.

Edytowane przez marcinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde. wczoraj bylo gicior z netem. internet praktycznie hulal caly dzien a dzisiaj znowu kaszana. co parenascie minut nie ma neta ...

 

zmienili numer na infolinie. teraz calkowity koszt polaczenia to koszt jeden minuty polaczenia lokalnego. 0801777666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka, net musze wziać na rok, do poniedziałku z TP trzeba sie rozliczyć tj. podjać decyzję, już dzownili co im sie wcześniej nie zdażało z ofertami, ale i tak gts jest tańszy..

Matury sa a nie chce tracić kontaktu ze światem, zostaje jeszcze modem, ale ile bede czekał na gts jeżeli złoze zamówienie w poniedziałek.. ?

strefa numeracyjna 0-14; Netia nie jest u mnie dostepna..

 

 

A moze szykuje się nowa oferta TP ? :huh:

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się łączysz?

Jeżeli modemem na usb, to prawdopodobnie kontroler usb na płycie nie wytrzymuje poboru prądu przez modem.

no właśnie przez usb się łączę

 

ale płyta jest raczej nowoczesna, wiec wątpię by takie małe coś mogło pożreć rezerwy prądu dla usb

 

poza tym masa ludzi narzeka na rozłączanie właśnie

 

dziś był u mnie technik i stwierdził że pewnie wina portu i że jak jeszcze sie to powtórzy to go zrestartują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi sprawdzić na jakimś routerze. Miałem podobne cyrki na laptopie i też myślałem że problem jest po stronie providera - a na stacjonarnym już było ok. Zamiast restartować komputer spróbuj wyjąć i włożyć wtyczkę od modemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam w koncu neta. Narazie jestem zadowolony, ping podobny jak na neo, strony ladują sie błyskawicznie.

Poniewaz mam 2 modemy potestowalem najpierw na sagemie a potem na zxdsl852 i tego drugiego z calego serca polecam - ping lepszy o 5ms niz na sagemie i laczy sie blyskawicznie a na sagemie czasami wywalalo blad 651.

Synchronizacje mam na 1.3 mega mimo ze lacze mam 512 i takie tez transfery.

Ogolnie chodzi ok zobaczymy jak bedzie z stabilnością.

 

 

 

 

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=29ms TTL=122

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=29ms TTL=122

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=29ms TTL=122

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=29ms TTL=122

 

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 29 ms, Maksimum = 29 ms, Czas średni = 29 ms

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok po kilku dniach moge powiedziec ze jestem zadowolony.

Net smiga bardzo dobrze i stabilnie, nie rozłączyło mnie ani razu, emule ciągne z bardzo dobrą prędkością (iso linuxa jak by kto pytal ;]), ping utrzymuje sie n dobrym poziomie.

W sumie jestem zadowolony ze odpuściłem netię i zamówiłem GTSa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neta jak nie miałem tak nie mam :] (do tego skończyła się umowa na radiówkę) czekam już ponad 2 miesiące lol nie wiem co już mam robić.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dzwoniles tam do nich? bo jakbys powiedzial ze czekasz ponad 2 miesiace to watpie zeby sie tym nie zainteresowali, zwlaszcza ze ostatnio tak sie troszcza o klientow ze nawet nie kaza sobie placic za usluge nie przysylajac faktur ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już wcześniej pisałem miałem problem z rozłączaniem, wszystko jednak uległo poprawie gdy zakupiłem sobie router

 

podobnież zgodnie z tym co pisał Paszczu rozchodzi się o zasilanie z portu usb co potwierdził technik z tp

 

router ma swoje własne zasilanie z sieci i stąd działa bez rozłączenia

 

to taki tip dla innych z podobnym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neta jak nie miałem tak nie mam :] (do tego skończyła się umowa na radiówkę) czekam już ponad 2 miesiące lol nie wiem co już mam robić.

tak się głupio zapytam ;) modem masz skonfigurowany tak jak na stronie zalecają ? tzn enkapsulacja pppoe_llc ?

Nie masz dostępu do innego modemu ? bo to naprawdę dziwne.

Błąd taki jak ty masz czyli 678 chyba miałem na sagemie kilka razy, na zxdsl ani razu się nie pojawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzej

 

nie. myślałem, że walenie w telefon wystarczy :]

 

@IGI

 

jestem dzieckiem neo ! co to jest modem ?

 

ps. dzisiaj poleciał kolejny mail do uke :] (syty) najśmieszniejsze jest to, że po ok. 4h od wysłania listu w końcu ktoś z GTS Energis zadzwonił do mnie :D

może będę miał w tym tygodniu internet lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i za szybko pochwalilem

Dzisiaj ping ok, ale transfery na poziomie łącza 128 kbit...

A tak ładnie hulało ...

 

edit

Rano wszystko wróciło do normy ;]

 

edit2

 

Czy ma ktoś pół mbita od gts ? Jestem Ciekaw jak u was z transferami bo ja mam małego bonusa ;], wyciąga mi do 85 kilo, gdzie na neo widomo do 64 :].

Synchro mam na 1mbit.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jiiha. wczoraj przyszedl pierwszy rachunek ;] tylko co z tego ze pierwszy miesiac za 1zl skoro na telefony do nich wydalem 50 zl ...

 

szkurde i jeszcze ostatno cos spierdzielili lacze, bo w csie mam choke 100. laguje i sie grac nie da.

 

 

nie interweniowalem, ale juz sie poprawilo. moge sciagac (ustawiam limit 100 KB/s) i grac nie tracac nic na jakosci polaczenia. miodnie :]

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@igi

jak masz synchro 1mbit to chyba powinienes wyciagac 128kilo ;)

Ja mam od 3 godzin 512 i ciagne 64kilo, przedtem mialem neo 256 to bylo 32kilo,co do szybkosci realizacji zamowienia energis=29dni,a tak przeklinane tp przez wiekszosc=w czwartek energis wyslal do nich pismo to linie mialem skrosowana w poniedzialek rano :D

Takie male pytanko jeszcze do uzytkownikow, dostaje sie jakies konto emailowe w energisie tak jak to bylo w neo? i czy rachunku przychodza w formie "papierowej" do placenia?

pozdrawiam

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male pytanko jeszcze do uzytkownikow, dostaje sie jakies konto emailowe w energisie tak jak to bylo w neo? i czy rachunku przychodza w formie "papierowej" do placenia?

pozdrawiam

Nie dostaje się konta emailowego, ani nie ma żadnych usług hostingowych. Nie wiem czy GTS zamierza takowe wprowadzić.

Rachunki przychodzą w formie "papierowej", wysyłane są nawet listem priorytetowym.

 

Dziś akurat przysłali nowy regulamin, ładnie wydany w postaci broszurki, i pismo, że w związku ze zmianą reg. można odstąpić od umowy. Ja zostaję z Multimo :)

Edytowane przez marcinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem wlasnie zmieniony regulamin.... ktos wie w jakim zakresie zaszly zmiany? nie chce mi sie czytac / prownywac calosci, cennika jakiegos nowego nie dostalem... hmmm... pomozecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@igi

jak masz synchro 1mbit to chyba powinienes wyciagac 128kilo ;)

Ja mam od 3 godzin 512 i ciagne 64kilo, przedtem mialem neo 256 to bylo 32kilo,co do szybkosci realizacji zamowienia energis=29dni,a tak przeklinane tp przez wiekszosc=w czwartek energis wyslal do nich pismo to linie mialem skrosowana w poniedzialek rano :D

Takie male pytanko jeszcze do uzytkownikow, dostaje sie jakies konto emailowe w energisie tak jak to bylo w neo? i czy rachunku przychodza w formie "papierowej" do placenia?

pozdrawiam

 

No teoretycznie tak, ale mam zamówione pół mbita więc powinienem wyciągać 64 kilo ;) a ja wyciągam do 85 więc ani pół ani jeden ;). Zobaczymy co mi na rachunku przyjdzie, jak policzą jak a pół mbita to nie będę się kłócił ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

poczytalem troche tego i mam pare pytan:

 

1.Czy jest mozliwosc dzielenia tego neta ? ( na stronie www.multimo.pl nie znalazlem nic o tym :/ )

2.Jak dlugo sie aktualnie czeka na instalacje neta ? ( mieszkam w krosnie i zastanawiam sie nad zawarciem umowy przez neta lub u dystrybutora w moim miescie )

3.Czy ruter D-LINK Dl-604 wystarczy do tego necika ?

 

 

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i proszę bardzo moje męki zostały wynagrodzone :) dostałem od GTS Energis rekompensatę za długą instalację 3 miesiące za 1zł.

 

co do łącza wszystko ok. tylko dziwią mnie chwilowe zaniki sygnału (raz mna dzień) nie wiem czy w tej sprawie pisać do multimo czy wstrzymać się jakiś czas z reklamacją. może problem z zanikiem sam przejdzie :F.

 

pozdrawiam

dziecko multimo

 

ps mała ciekawostka :D parametry łącza mojego kolegi który właśnie założył neo 512

 

Dołączona grafika

 

aż dziw bierze, że wszystko chodzi ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...