Skocz do zawartości
Fulgor

Benq Fp93gp - Następca Legendarnego Fp91gp?

Rekomendowane odpowiedzi

Wlazłem sobie na forum PCLabu, tam też się trochę rozpisują o tym monitorku - i pojawiają się głosy, że smuży delikatnie przy FIFIE (tu chyba też takie opinie były). Trochę mnie to martwi, bo lubię sobie pograć w PESa. Dałby ktoś radę nakręcić film takiego smużenia? (jeśli da się to w ogóle uchwycić np. aparatem cyfrowym)

 

Albo po prostu wybiorę się do MM albo Saturna, jeśli w ogóle mają tam tego BenQ... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja smuzenia w Pro Evolution Soccer nie zauwazylem

 

za to dzisiaj moja mama uswiadomila mi, ze mam 2-ego zielonego subpiksela widocznego tylko na czarnym tle, dolny rog na srodku... ale tez to oleje, jak siedze normalnie przy monitorze to tego nie widac, tylko jak 'wsadze nos w monitor':)

 

fotek nie mam jak zrobic, sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie !!

W koncu pierwszy wynik testu kolorymetrem :)

 

oryginalny tekst i obrazek pochodzi stad:

Mam juz pierwszy wynik testu FP93GP na standardowych, fabrycznych ustawieniach (jasnosc / kontrast - 50%).

Na zrzucie ekranu widac w oknie glownym BenQ FP93GP, po prawej wynik testu Eizo wg FX, ponizej w mniejszym oknie w tle Samsung 931C...

Po dlugich dylematach zwiazanych z benq i ich nowymi ver monitorow (jak fp73g vs fp73gs) z cienka ramka, FP93GP wyglada na prawdziwy hicior :)

Na 99% kupuje go jutro gdzies w wawie lub w esc :D

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 93gp w piątek w Esc. Jest to mój pierwszy monitor LCD więc moja opinia może nie być za bardzo obiektywna. Kąty wypas, kolory też (szczególnie jak się włączy ustawienia do filmów, zdjęć itd) Co do smużenia, o które kilka osób pytało to ja już sam nie wiem. Wydaje mi się, że istnieje w małych ilościach przy bardzo szybkich grach, ale nie przeszkadza w grze. Za kilka dni będę miał nowego kompa z GTX za 1750 PLN na pokladzie (udało mi się załapać :) więc wtedy może opisze wrażenia z gry w HF2 na HDR i innych bajerach. Może wtedy jakieś smugi się pojawią. Narazie jestem mega zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ze ciagle waham sie miedzy Samsungiem 770P a BenQ FP93GP ...

Samsung mniejszy bo 17" ale ma generalnie wszystko - idealny, tylko to zje*** magictune :)

 

BenQ z kolei jak sie okazuje po tescie kolorymetrem ma tez bardzo dobre odwzorowanie kolorow - jako ze chce wykorzystywac monitor takze do grafiki 3D (praca dyplomowa), to takie funkcje jak pivot i rownomierniejsze podswietlenie przemawiaja w sumie za samsungiem, ale qrcze dalej kusi mnie nowe benq :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral Benq, z Samsungow tylko 971P fajne, ale drogie... w Saturnie w Wawie widzialem 940FN za niecaly 1000zl, moze to alternatywa, ale matryca starsza i kontrast mniejszy... za to chyba ladniejszy i wygodniejsze menu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to takie funkcje jak pivot i rownomierniejsze podswietlenie przemawiaja w sumie za samsungiem, ale qrcze dalej kusi mnie nowe benq :)

19 bez pivota bedzie wysoka jak ta 17 po obroceniu, wiec pivot to nie argument :) Nierownomierne podswietlenie tez miedzy bajki wloz, bo to zauwazysz tylko przy calkowicie czarnym tle i to jeszcze po nocy, a do tego najlepiej pod katem. Przy kazdej normalnej pracy nie widac zadnej nierownomiernosci w podswietleniu.

Do tego benq ma chociaz przyciski menu, bez tego to u mnie samsungi odpadaja od razu. Zeby cena byla taka sama dla 19 to co innego, wtedy sie zastanawiac mozna, ale w takim wypadku nie ma o czym mowic. Do tego komfort pracy 19 a 17 jest kolosalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego komfort pracy 19 a 17 jest kolosalny

U mnie w domu sa 2 lcd 17" i choc to o 2 cale mniej to mi specjalnie nie przeszkadza w 1280x1024(jeszcze dobry wzrok), ale na pewno 19" fajniejsza :)

Zreszta wymierzylem sobie wielkosc monitora to moge go porownac do swojego crt 17" + 1-2 cale, wiec matryca conajmniej taka jak moj crt z obudowa :P

 

I masz oczywiscie racje co do samsungow z tym shitowym magictune, choc 770P jest całkiem fajnym monitorkiem, a to ze na 19" jest tyle miejsca w pionie co na 17" obróconym o 90 stopni to przecież nie prawda, bo natywna tego benq to tez 1280x1024 :)

 

W kazdym razie po calym dniu przemyslen zdecydowalem ze wezme jednak benq, bo jak widze te posty userow z problemami z magictune to az krew zalewa ... w dodatku oficjalnie nie obsluguje jeszcze kart GF8xxx a nie dlugo chce sobie 8600 sprawic :)

 

No i sprawa podswietlenia - jak to przemyslalem to oczywiscie tez masz racje, choc wiesz jak to jest jak kupujesz - chcesz miec wszystko idealnie hehe :D

*choc granie w eve-online po nocach to akurat powszechna u mnie praktyka :wink:

 

***wlasnie zamowilem FP93GP w esc :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ze na 19" jest tyle miejsca w pionie co na 17" obróconym o 90 stopni to przecież nie prawda, bo natywna tego benq to tez 1280x1024 :)

No tak, chodzilo mi bardziej o np tekscie powiekszonym do takiej samej wielkosci (zeby komfort ten sam), to wtedy cos kolo tego bedzie z tym rozmiarem ;)

Bo oczywiscie przy tej samej rozdzielczosci zmiesci sie tyle samo, ale bedzie duzo mniejsze. O to mi chodzilo :)

 

choc wiesz jak to jest jak kupujesz - chcesz miec wszystko idealnie hehe

rozumiem bo tez tak mam. Dla mnie to duzy wydatek i sam bardzo duzo sie czailem, sledzilem, zastanawialem sie. Chcialem zeby pieniadze ktorymi dysponowalem byly wydane jak najlepiej i zebym zakupu nie zalowal. Nie zaluje, na prawde nawet jesli sa pewne wady (takie jak srebrzenie na czarnym pod katem), to dostrzega sie je tylko dlatego ze sie je zna z innych opinii. Bez tego nie zwracalo by sie nawet na nie uwagi :)

Edytowane przez Mario82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ wylądował dzisiaj na moim biurku przed 14nastą (zamówiłem wczoraj z samego rana w esc.pl).

 

Po małych bojach z podłączaniem i ustawieniami wszystko gra. Więcej postaram się napisac za parę dni, jak już trochę popracuję na nim.

 

Mam tylko małę wątpliwości - pytania do posiadaczy - Win XP nie wykrywa mi sterowników automatycznie z CD, dopiero po wskazaniu (notabene jest do wyboru tylko plik FP93GS, brak GP, ale to jest to samo) i wtedy pojawia się możliwośc instalacji sterownika "Analog" i "Digital"; jest jakaś różnica przy podłączeniu przez DVI?

 

A, propo DVI. Mój Radeon posiada DVI-I; z kolei monitor DVI-D. To też robi jakąś różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FP93GS, brak GP, ale to jest to samo

GS to inny monitor niz GP (ma matryce TN), ale wlasciwie do czego potrzebne sa sterowniki monitora poza wiadomoscia dla windowsa jaka max mozna ustawic rozdzielczosc i ile Hz :wink:

 

Co do DVI to ja nawet nie wiedzialem ze sa 2 rodzaje* :blink:

Nawet nie moge znalesc jakie DVI ma moj GF7600GS :)

 

*Okazalo sie ze sa 3 rodzaje :)

Złącze DVI występuje w 3 wariantach: DVI-I przesyła zarówno dane cyfrowe, jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można go połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej. DVI-D przesyła natomiast tylko dane cyfrowe, a DVI-A - tylko analogowe.
*zrodlo Digital_Video_Interface

 

Z powyzszego wynika ze nie masz sie co martwic :)

 

 

***MAM JUZ TAKZE FP93GP B-)

Na razie bardzo mi sie podoba, choc musze przyzwyczaic sie do super ostrego obrazu - na szczescie czcionki z wlaczanym 'cleartype' sa bardzo ladne jak na crt :)

 

A co do sterownikow to sciagnalem ze strony BenQ sterownik do visty do FP93GP (jedyny jaki tam byl) i z ciekawosci sprawdzilem czy windows sam go lyknie - tak sie tez stalo, czyli pasuje bez problemow i do win xp :)

(zrobilem tak bo na plycie faktycznie sa tylko do FP93G/GS i win ich nie wykrywa jako zgodne ze sprzetem)

 

Ps. A no i widzialem wczesniej na zdjeciach, ze ma cienka ramke, ktora mi sie podoba, ale nie sadzielem ze jest AZ TAK cienka - robi piorunujace wrazenie (na PLUS oczywiscie) B-)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jakie mają być parametry kolorów w ustawieniach sterownika, bowiem u mnie jest ustawione domyślnie tj. jasność +50,

kontrast +46, gamma +9.

Moje ustawienia monitora to jasność 24, kontrast 32, ostrość 3. Posiadam kartę graficzną Nvidia 8600 GT.

Będę wdzięczny za podanie prawidłowych ustawień w sterowniku k.graficznej, dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry kolorów w ustawieniach sterownika

To znaczy gdzie ? Mam 7600 i w ustawieniach ekranu (sterowniki nvidii) jest janosc i kontrast oba na 100% oraz gamma na 1.

*czyli w sterach do 8600 jest inaczej ?

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja sterowników 158.22 , parametry które podałem znajdują sie w Panelu sterowania Nvidia /wyświetlanie / wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez to wyglada tak jak u kolegi co pisal wczesniej :) prawie zawsze tak wyglada :) jakis dziwny sterownik masz. Ogolnie to sa ustawienia, ktore reguluj sobie sam, tak jak ci sie podoba. Przeciez ty bedziesz w ten monitor patrzec. Z reguly w sterownikach nie musisz nic grzebac. Wyreguluj sam monitor (jasnosc, kontrast), jak beda cie przykladowo szczypac oczy czy cos jeszcze, mozesz lekko gamma obnizyc w sterowniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie

 

Czy jest możliwosc zrobienia takiego czegos w sklepie esc.lub w innych sklepachKupuje monnitor,odbieram osobiscie i czy dałoby sie tak zrobic żeby kupno tego monitora było traktowane jako przesyłka,jak myslicie jest to mozliwe bo wtedy mam 10 dni na oddanie monitora.I jeszcze jedno jesli w ciagu 10 dni wyskocza mi bady albo odrazu tam bedą,to czy moge wzrócic ten monitor w ciagu 10dni od daty zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie

 

Czy jest możliwosc zrobienia takiego czegos w sklepie esc.lub w innych sklepachKupuje monnitor,odbieram osobiscie i czy dałoby sie tak zrobic żeby kupno tego monitora było traktowane jako przesyłka,jak myslicie jest to mozliwe bo wtedy mam 10 dni na oddanie monitora.I jeszcze jedno jesli w ciagu 10 dni wyskocza mi bady albo odrazu tam bedą,to czy moge wzrócic ten monitor w ciagu 10dni od daty zakupu

Muszisz zapytać prawnika; zadzwoń pod ten numer: 0800 800 008 - bezpłatna infolinia kosumecka czynna od 9:00 do 17:00.

Dokładne informacje: klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszisz zapytać prawnika; zadzwoń pod ten numer: 0800 800 008 - bezpłatna infolinia kosumecka czynna od 9:00 do 17:00.

Dokładne informacje: klik.

ale żeby odrazu do prawnika dzwonic,napewno ktos z forumowiczów spotkał sie z moim przypadkiem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeby odrazu do prawnika dzwonic,napewno ktos z forumowiczów spotkał sie z moim przypadkiem :wink:

Może się i spotkał, ale w różnych sklepach mogą interpretować te przepisy inaczej. Prawnicy na pewno nie wprowadzą Ciebie w bład. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby takie cos przeszlo, no ale jak to mowia wyzej - zapytaj prawnika :P (sklep moze sie zgodzic, a potem jakby co i tak powie ci ze odbierales osobiscie)

 

Jesli idzie o esc to rozwiazanie jest proste choc bedzie cie kosztowac 50zl (51zl jesli wezmiesz przesylke), czyli ta 14 dniowa gwara 0 bad pixeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie probowal ktos z was uruchomic monitor w rozdzielczosci np. 1280x960 (ja mam w sterach tylko 4 rozdzialki do wyboru :()

Ten monitor ma proporcje 5:4 - jeśli uruchomisz 4:3 to będziesz miał zniekształcony obraz albo czarne pasy góra/dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce ustawic takiej rozdzielczosci dla pulpitu tylko gre w trybie window...

Jak w trybie okienkowym, to w ogole nie jest ci potrzebna rozdzielczosc. Ustawiasz okno jak ci sie podoba (odpowiednio rozciagasz) i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Ee tam kiszka. Ja posiadam ten monitor już chyba od miesiąca. Na kolory można ponarzekać, wiadomo - po przesiadce z CRT to normalka. Teraz już się przyzwyczaiłem. Ale kątom nie mam nic do zarzucenia. Smużenia wcale nie ma!! (CS 1.6, GTA:SA, NFS:MW, THPS4).

 

Podam wam optymalne ustawienia (korekcja kolorów):

Monitor:

Jasność: wg. uznania (ja mam 30, lepiej żeby nie przekraczać 50 bo wtedy wzrok się bardzo męczy)

Kontrast: 100

Ostrość: 3 do pracy w Windowsie i do gier, 1 do filmów

Sterowniki: (bardzo ważne!! po ustawieniu kontrastu 100 i bez modyfikacji sterowników obraz będzie nieznośny!)

Jasność: 75%

Kontrast: 95%

Gamma: 1.47

 

Porównajcie sobie to ze standardowymi ustawieniami monitora i sterowników i dajcie znać jak to wg. was wygląda ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee tam kiszka. Ja posiadam ten monitor już chyba od miesiąca. Na kolory można ponarzekać, wiadomo - po przesiadce z CRT to normalka. Teraz już się przyzwyczaiłem. Ale kątom nie mam nic do zarzucenia. Smużenia wcale nie ma!! (CS 1.6, GTA:SA, NFS:MW, THPS4).

 

Podam wam optymalne ustawienia (korekcja kolorów):

Monitor:

Jasność: wg. uznania (ja mam 30, lepiej żeby nie przekraczać 50 bo wtedy wzrok się bardzo męczy)

Kontrast: 100

Ostrość: 3 do pracy w Windowsie i do gier, 1 do filmów

Sterowniki: (bardzo ważne!! po ustawieniu kontrastu 100 i bez modyfikacji sterowników obraz będzie nieznośny!)

Jasność: 75%

Kontrast: 95%

Gamma: 1.47

 

Porównajcie sobie to ze standardowymi ustawieniami monitora i sterowników i dajcie znać jak to wg. was wygląda ;]

Na A-MVA Philips 200WP7ES kolory są lepsze niż na CRT z maską perforowaną ( CTX EX950F ) czy szczelinową ( Philips Brilliance 109P4 ) więc nie uogólniaj cyt : " po przesiadce z CRT to normalka " Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Na A-MVA Philips 200WP7ES kolory są lepsze niż na CRT z maską perforowaną ( CTX EX950F ) czy szczelinową ( Philips Brilliance 109P4 ) więc nie uogólniaj cyt : " po przesiadce z CRT to normalka "

No nie wiem.

Ja po przesiadce z Philipsa 107B10 (99 rok produkcji, 17" CRT wypukły natywna 1280x960) na BenQ FP93GP jestem zawiedziony jeśli chodzi o jakość kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...