Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zmontowałem Quada i 6420. No i co? Od samego początku zaczął syczeć :/ To jest obecnie najgłośniejszy dźwięk wydobywający się z budy :/ Czytałem, że syczy pod obciążeniem, ale mi na od samego początku na def zaczął syczeć. Nieznośny dźwięk :/ Da się z tym coś zrobić? Bo rozwiązania tego problemu nie znalazłem :/

Twoja syczy moja syczy tak samo jak wiele innych taka już przypadłość tego Abita iż lubi dawać znać o sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O syczeniu jest chyba z 5 stron w tym temacie, napisane jest co i jak niektórym udało się to uciszyć wystarczy poczytać.

No czytałem już o tym i kombinowałem z napięciami ale bez zmian :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wnosi ten biosik ?

Praktycznie to samo co QGT13Final z tą różnicą iż ma status "Oficial" a to niektórym poprawia samopoczucie ;) W skrócie większych różnic nie ma.

 

*Zresztą "compiled date" jest ten sam co w QGT13Final czyli 18/04/2007

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem Twojego posta, a mi syczy nonstop :/ Jak świerszcz :/

A jesteś pewien, ze to mobo? Bo syczeć może wszytko, zasilacz, grafa, czy inne urządzenie z cewkami. Więc jak zmieniałeś kilka sprzętów na raz to najpierw sprawdź, bo w obudowie nie słychać skąd ten dźwięk (taki denerwujący, że słychać go "wszędzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie go spi rozgrzałem to dopiero zaczął piszczeć. Ja nie wiem czy to jest normalne. To syczenie jest głośniejsze niż 3 wentylatory razem wzięte w obudowie, nie wspominając o dysk (a baracuda 4 cicha nie jest) :|

 

EDIT:

Jestem pewien, że to płyta, bo w budę włożyłem tylko ją i C2D. Wentyla jak zatrzymam to dalej piszczy. A jak docisnę ten radiator na PWM to mam, wrażenie, ze jest trochę ciszej.

 

EDIT2:

Pociesza mnie myśl yotomeczka, że może się wyrobi z czasem. Może ktoś komu syczała zaobserwowała jakiś spadek tego dźwięku wraz z czasem użytkowania?

Edytowane przez N1CO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie go spi rozgrzałem to dopiero zaczął piszczeć. Ja nie wiem czy to jest normalne. To syczenie jest głośniejsze niż 3 wentylatory razem wzięte w obudowie, nie wspominając o dysk (a baracuda 4 cicha nie jest) :|

 

EDIT:

Jestem pewien, że to płyta bo w budę włożyłem tylko ją i C2D. Wentyla jak zatrzymam to dalej piszczy. A jak docisnę ten radiator na PWA to ma, wrażenie, ze jest trochę ciszej.

Pi to nie za wielkie obciążenie - Orthos to już coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo, żadne wygrzewanie, max napięcia i testy nie pomogły, płyta syczała na nominalnych wartościach. Gdzie kupowałeś płytę bo może dostałeś mojego Quada którego oddałem do serwisu z powodu strasznego syczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ją z hurtowni wziąłem - Action. Ale mówisz, że problemów większych z jej oddaniem nie było?

Żadnych problemów, rozumiem jakby syczało podczas mocnego OC ale nie na nominalnych wartościach. Zobaczymy co w serwisie stwierdzą, być może dostanę ją spowrotem, w każdym razie mocno zastanawiam się nad czymś na P35 lub DFI 680i ale cena będzie zdecydowanie za wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy jest jakis bios w ktorym da rade zejsc ponizej 1,3250 Vcore na procu ??

 

Poniewaz mialem wczesniej P5B Dlx i moglem obnizyc Vcore do 1.1 a posiadam proca ktory spokojnie idzie na 3,2 na 1,2 Vcore, wiec na co i takie Vcore ;/ Wyzsze temp w lato zdecydowanie :)

 

Ps. Mi na szczescie nic nie piszczy :)

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,325V - tyle pozwala twój proc i tyle ustawia płyta. Mój ma VID 1,265V i tyle mam ustawione przy 8x400. Co do piszczenia to dokładnie ten układzik oznaczony pulse takie dźwięki wydaje. Można oderwać samą "czapkę" tego układu z napisami i przykleić ponownie jakimś dobrym klejem. Spotkałem się z klejeniem tego distalem czy jakoś tak (klej dwuskładnikowy). Po przyklejeniu piski cichną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pudełkowa" wersja piszczała strasznie. Wymiana pasty pod układem chłodzenia pomogła. Btw ilość pasty jaka znajdowała sie na chipsecie załamała mnie. Jedynie róg układu był delikatnie "pobielony". Po wymianie na Arctic 5 cisza i temperatury zdecydowanie spadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam dylemat. Z jednej strony mógłbym wymienić tą pastę i sprawdzić co się stanie, z drugiej strony stracę gwarancję :/ Może wpierw na serwis ją pośle i obadam co będzie. Jak nic nie zrobią to wtedy pokombinuję z tym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O syczeniu jest chyba z 5 stron w tym temacie, napisane jest co i jak niektórym udało się to uciszyć wystarczy poczytać.

Tak. Trzeba odkleić to czarne i przykleić na 3M - koniec z syczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,325V - tyle pozwala twój proc i tyle ustawia płyta. Mój ma VID 1,265V i tyle mam ustawione przy 8x400. Co do piszczenia to dokładnie ten układzik oznaczony pulse takie dźwięki wydaje. Można oderwać samą "czapkę" tego układu z napisami i przykleić ponownie jakimś dobrym klejem. Spotkałem się z klejeniem tego distalem czy jakoś tak (klej dwuskładnikowy). Po przyklejeniu piski cichną.

3M wystarczy

 

Możecie coś więcej i dokładniej o tym napisać?

 

Jest taki element (radiator) z napisem pulse - trzeba go odkleić i przykleić na np taśmę 3M. Trzeba uważać żeby nie zruszyć chłodzenia na PWM (to połączone heatpipe z NB - ja tak zrobiłem i musiałem je zdejmować i nakładać 2 raz bo zaczęły mi się grzać PWMy - brak przylegania). Najwygodniej ten radiator oderwać podważając od krótkiej strony z brzegu płyty. Pod spodem jest żółta tasiemka plastikowa - lepiej zostawić, nie jest tam pewnie bez powodu (ja oderwałem, ale ją przykleiłem spowrotem :-| - tak w razie czego :wink: ). U mnie już nie piszczy.

Pozdr.

 

ps - świetny temat na forum i płyta też super (do tej pory miałem tylko Asusy + AMD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...