Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz coś mnie trafi.

440x7 i windowsy mi padły. Format ino.

VOLTY na max i ani drgnie powyżej 435. Testy da się robic ale stabilne to to nie jest - 440x8. :mur: Padaczka jakaś.

Max FSB jakie mi się udało na tej płycie osiągnąć (z moim procem ofkorZ) to 435. Wyżej nie da rady. Zastanawiam się nad demontażem chłodzenia płyty. Gdzie to 500x6? Mogę ino pomarzyć ............ Aż nie chce mie się wierzyć, że ten proc jest tak upraty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz coś mnie trafi.

440x7 i windowsy mi padły. Format ino.

VOLTY na max i ani drgnie powyżej 435. Testy da się robic ale stabilne to to nie jest - 440x8. :mur: Padaczka jakaś.

Max FSB jakie mi się udało na tej płycie osiągnąć (z moim procem ofkorZ) to 435. Wyżej nie da rady. Zastanawiam się nad demontażem chłodzenia płyty. Gdzie to 500x6? Mogę ino pomarzyć ............ Aż nie chce mie się wierzyć, że ten proc jest tak upraty.

 

a masz pewnosc ze ten cep ma chec w ogole biegac na 3,5ghz? te nowe raczej az tak odwaznie sie nie kreca.

chwilowo mam w testach e6400es, na p5bdlx 3,5ghz latal stabilnie na 1,55v (WC).

http://img528.imageshack.us/img528/8870/2h3500pimarkre8.jpg

zaraz bede sprawdzal czy na p5kdlx da rade podobnie.

daj mnoznik 6 a nie 8 i obacz czy faktycznie nie wstanie wyzej z fsb.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz pewnosc ze ten cep ma chec w ogole biegac na 3,5ghz? te nowe raczej az tak odwaznie sie nie kreca.

chwilowo mam w testach e6400es, na p5bdlx 3,5ghz latal stabilnie na 1,55v (WC).

http://img528.imageshack.us/img528/8870/2h3500pimarkre8.jpg

zaraz bede sprawdzal czy na p5kdlx da rade podobnie.

daj mnoznik 6 a nie 8 i obacz czy faktycznie nie wstanie wyzej z fsb.

Ten cep nie jest nowy - B2. Na żadnym mnożniku powyżej 440 nie wstaje.

jak ustawię napięcia na MAX w biosie to orthos po 2-3 minutach przy fsb=438 powoduje 'zamrozenie' systemu - ino reset. Zacząłem obniżać napięcia do:

Mch=1.6, VTT=1.5, ICH=1.05, ICHIO=1.65 i wytrzymał aż 10 minut :(.

Vcore=1.48 w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz. moze z chlodzeniem mobaska albo z dociskiem chlodzenia do cpu jest niehalo. moj quad po zdjeciu chlodzenia juz nie powstal, pozostal w krainie wiecznych mhz'ow ;). obys mial wiecej szczescia ;). tym optymistycznym akcentem koncze ot ;).

zakladam ze ramki nie przeszkadzaja i masz nowy bios?

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te zdjecie i widze tam PCI-E x8 w CPU-Z - dlaczego nie x16 :?:

 

 

 

a patrz, nawet nie zwrocilem na to uwagi. nie ma to dla mnie znaczenia bo i tak w nic nie gram a za karte nigdy nie zaplacilem wiecej jak 350zl i byle jaki wyswietlator 2d tez mi wystarczy. tu akurat trafila sie okazja wiec kupilem ;).

 

no, nfs carbon 1600x1200 na maxach gra sie cudnie ;). od lat nie gram w inne gry niz kolejne nfs'y ;).

 

chwila w googlach i juz sprawa jasna. temat byl poruszany nawet niedawno na forum: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=201367&st=120

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiper 580w + ds3=normalna praca

hiper 580 + quad gt= piszczy w hiperze

fsp 500w + quad gt =normalna praca

Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? Oddawać cos na gware?

Nawet jak go oddasz na gwarę to nic Ci to nie da.

Jak sprawdzą zasilacz i będzie pracował dobrze, trzymając napięcia itp to i tak go nie wymienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fotki z infinity:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak komuś bardzo zależy to mogę coś jeszcze pstryknąć tyle, że mam to teraz w budzie więc pewnie będzie mniej widać niż na tych..kwestia jeszcze co tak naprawdę chcecie zobaczyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fotki z infinity:

Jak komuś bardzo zależy to mogę coś jeszcze pstryknąć tyle, że mam to teraz w budzie więc pewnie będzie mniej widać niż na tych..kwestia jeszcze co tak naprawdę chcecie zobaczyć:)

Dużo pomaga ten dodatkowy radiator na PWM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś bardzo zależy to mogę coś jeszcze pstryknąć tyle, że mam to teraz w budzie więc pewnie będzie mniej widać niż na tych..kwestia jeszcze co tak naprawdę chcecie zobaczyć:)

No dzięki bardzo za te foto. Jakbyś dorzucił jeszcze te z wnętrza budy, to by było gites. A chcę zobaczyć po prostu jak to się wszystko mieści i układa na tej płycie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fantazja na pwm jakieś 5-6C mniej u mnie robi..tzn to nie jest idealny patent, ale wiatrak infinity jest dość wysoko i relatywnie kiepsko sięga do pwm. W ogóle to się trochę nad tym zastanawiam bo myślę o wodzie. Są już jakieś bloczki pasujące na to? Jakby ten radiator był z 3 razy wyższy i nie miał pipe'a to pewnie problemu by nie było.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Fotki nie są pro..ale mam nadzieję, że coś tam obrazują. Jak ktoś ma też Big Dragon'a i chcę quada z infinity w tej pozycji włożyć do środka to trzeba wyciąć półkę bo trochę koliduje. Zawsze też można infinity o 90stopni obrócić, ale temperatury będą gorsze.

Edytowane przez whatever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest to mozliwe ze hiper mogl zaczac piszczeć ponieważ przez pól roku leżał na nim dysk (hdd)?

Ja tez niedawno kupilem tego cholernego Hipera ale 530 Wat i mam nieodparte wrazenie za przez to badziewie spalila mi sie plyta glowna. Komp chodzil bez zarzutu przez 4 miechy potem wymienilem zasilacz zaczely pojawiac sie bluescreeny i w efekcie cos sie sfajczylo. Te zasilki wygladaja swietnie ale sa chyba go.... warte !! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie właśnie nad chłodzeniem (wyłącznie ac) i właśnie nie wiem na co się zdecydować. Najprawdopodobniej Infinity chociaż Thermalright i Noctua porównywalne lub lepsze (no i mniejsze) tylko, że zdecydowanie droższe. Do tego mówisz, że wentyl z Infinity za wysoko jest żeby chłodzić PWM :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie właśnie nad chłodzeniem (wyłącznie ac) i właśnie nie wiem na co się zdecydować. Najprawdopodobniej Infinity chociaż Thermalright i Noctua porównywalne lub lepsze (no i mniejsze) tylko, że zdecydowanie droższe. Do tego mówisz, że wentyl z Infinity za wysoko jest żeby chłodzić PWM :/

 

Jeśli chodzi o Noctuę to wentyl także nie do końca chłodzi PWM ponieważ jego dolna podstawa spiera się o ten radiator :D

 

ps. mimo wszystko w przypadku zastosowania wentylatora od strony PWM temperatura spadła z okolic 70*C w stresie tych układów do 58*C ;)

Edytowane przez sn3jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam do siebie, że cooler CM GeminII niespecjalnie spisuje sie w roli dodatkowego ochładzacza QuadGT.

Temperatury na PWM ledwo 2-3 stopnie niższe od Ninji z nawiewiem. Jestem lekko rozczarowny. Poniżej fotka:

 

Dołączona grafika

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie temperatur PWM. Czy u was tez tak jest, ze Phase 1 i Phase 5 mają wykazują niską temperaturę,

Phase 2 i Phase 4 wyższą, a Phase 3 najwyższą ? U mnie różnice między przykładowo Phase 1 i Phase 3 wynoszą 12-15 stopni.

Jest sie o co obawiać ? Z góry dzięki.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie różnica jest 4*C ale nie mam tego badziewia tylko made inn home , który jest lepiej dociśnięty do pwm tam gdzie odstaje to Silent Otes jest cieplej

wymień to albo zdejmij i założ z pastą i dociśnij

zobacz tak

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...=pwm&st=600

albo po prostu przeczytaj temat jest tu parę rozwiązań

możesz popatrzeć tu

http://ocforum.pl/showthread.php?t=14936&page=2

i to

http://ocforum.pl/showthread.php?t=14936&page=3

 

tak to wygląda teraz

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie a tym bardziej pytanie powinno sie spodobać ciekawskim , chodzi o to ze kumpel przyniusł mi kompa z TESCO abym mu system zainstalował komp niczego sobie do najgorszych znów nie nalezy Athlon 939 oraz Płyta A8V Deluxe i czym problem posiadam QuadGT i nie moge za zadne skarby uzyskac takiej przepustowości dysku co ten zestaw za pre stówek ma ( Jak sie system instalował to doslownie niecałe 11 minut ) Nie wiem skąd się bierze takie przyspieszenie , Probowałem na Quadzie takich opcji jak tryb AHCI oraz IDE ale żadnej róznicy nie widze RAID nie próbowałem ponieważ nie wiem od czego zacząć ( może są jakieś sterowniki pod AHCI ) czy coś podobnego poniewaz w Stalker mam delikatne przycięcia ale tylko wtedy kiedy czyta z dysku. Może doradzi ktoś coś gdzie jeszcze pogrzebać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie a tym bardziej pytanie powinno sie spodobać ciekawskim , chodzi o to ze kumpel przyniusł mi kompa z TESCO abym mu system zainstalował komp niczego sobie do najgorszych znów nie nalezy Athlon 939 oraz Płyta A8V Deluxe i czym problem posiadam QuadGT i nie moge za zadne skarby uzyskac takiej przepustowości dysku co ten zestaw za pre stówek ma ( Jak sie system instalował to doslownie niecałe 11 minut ) Nie wiem skąd się bierze takie przyspieszenie , Probowałem na Quadzie takich opcji jak tryb AHCI oraz IDE ale żadnej róznicy nie widze RAID nie próbowałem ponieważ nie wiem od czego zacząć ( może są jakieś sterowniki pod AHCI ) czy coś podobnego poniewaz w Stalker mam delikatne przycięcia ale tylko wtedy kiedy czyta z dysku. Może doradzi ktoś coś gdzie jeszcze pogrzebać ?

może wrzuć chociaż screena z HDTach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wrzuć chociaż screena z HDTach ?

Sorka z screnem bedzie problem ponieważ system robiłem mu wczoraj , a dziś tak z ciekawości postanowiłem napisac skad sie bierze takie przyspieszenie poniewaz dysk tez jest seagate , ale jak zobaczyłem jak to u niego smiga to ładne wrazenie to na mnie zrobiło jego zestaw kosztował 1200 zł a moj szkoda pisac a tak pieknie nie smiga jak jego za 1200, dlatego postanowilem sie was zapytac od czego to moze zalezec , czy to mogla by byc wina kontrolera wbudowanego w procesor jak to bywa przy AMD czy poprostu jest jakas inna przyczyna ( napisze jeszcze ze przy tym AMD Dysk Chodzi na S-ATA a kontroler jego jest VIA czy ten VIA daje takiego kopa ? co do screnów to przepraszam nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@N1CO

Infinity procka ładnie chłodzi..myślę, że powiedzmy moje E6600 spokojnie na 3.6 mogłoby z tym chodzić(no może nie w budzie, ale na pająku raczej spokojnie)..mogłoby gdyby pwm i nb były chłodniejsze, a niestety przy takim chłodzeniu nie bardzo mogę z voltami szaleć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@N1CO

Infinity procka ładnie chłodzi..myślę, że powiedzmy moje E6600 spokojnie na 3.6 mogłoby z tym chodzić(no może nie w budzie, ale na pająku raczej spokojnie)..mogłoby gdyby pwm i nb były chłodniejsze, a niestety przy takim chłodzeniu nie bardzo mogę z voltami szaleć..

Do 3.6 niekoniecznie trzeba ruszać inne napiecia. 400x9 chodzi na 1.44V - reszta napiec default. Dałem tylko mały wiatraczek na pwm (chodzi na 9v) i temp spadły o ok 15 st

 

 

Mam takie pytanie a tym bardziej pytanie powinno sie spodobać ciekawskim , chodzi o to ze kumpel przyniusł mi kompa z TESCO abym mu system zainstalował komp niczego sobie do najgorszych znów nie nalezy Athlon 939 oraz Płyta A8V Deluxe i czym problem posiadam QuadGT i nie moge za zadne skarby uzyskac takiej przepustowości dysku co ten zestaw za pre stówek ma ( Jak sie system instalował to doslownie niecałe 11 minut ) Nie wiem skąd się bierze takie przyspieszenie , Probowałem na Quadzie takich opcji jak tryb AHCI oraz IDE ale żadnej róznicy nie widze RAID nie próbowałem ponieważ nie wiem od czego zacząć ( może są jakieś sterowniki pod AHCI ) czy coś podobnego poniewaz w Stalker mam delikatne przycięcia ale tylko wtedy kiedy czyta z dysku. Może doradzi ktoś coś gdzie jeszcze pogrzebać ?

O jakim systemie mówisz ? Vista czy XP?

Z RAIDem mozesz mieć kłopot przy jednym dysku ;-P

Edytowane przez Yin-Yang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...