Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Do 3.6 niekoniecznie trzeba ruszać inne napiecia. 400x9 chodzi na 1.44V - reszta napiec default. Dałem tylko mały wiatraczek na pwm (chodzi na 9v) i temp spadły o ok 15 st

O jakim systemie mówisz ? Vista czy XP?

Z RAIDem mozesz mieć kłopot przy jednym dysku ;-P

Windows XP

 

 

Akurat mam 2 HDD 320 i 200 , ale nigdy Raidem sie nie bawiłem i nawet nie wiem na jakiej zasadzie to działa, niby czytałem gdzieś ale nigdy nie mogłem dojść z czym się to je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie - mial ktos nastepujacy problem???

przy losowym właczeniu kompa po paru minutach od załadowania sie windy mam lagi - wszystkiego - co jakies 1-2sek mysz sie przycina, muzyka, jak pisze tekst.....uzycie proca na poziomie 20% ale zeby bylo smiesznie to zaden proces tyle nie zuzywa :| po restarcie przewaznie problem znika

zaobserwowalem tez to na abit ab9 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows XP

 

 

Akurat mam 2 HDD 320 i 200 , ale nigdy Raidem sie nie bawiłem i nawet nie wiem na jakiej zasadzie to działa, niby czytałem gdzieś ale nigdy nie mogłem dojść z czym się to je.

Hmmm.. nie wiem jak to zrobiłeś (zainstalowałeś XP z włączonym NCQ) ale mnie nie udało sie zainstalować Windy bez dodatkowych sterowników zapodanych na dyskietce.

BTW Vista 64 instaluje sie dokładnie 11 min ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie uruchomilem moje Quad GT i juz mam powazny problem. Dyzk mimo ze aktywna ma partycje pracowal na innych kompach to tu nie rusza ???? Instaluje z CDka windoze i po pierwszym restarcie w ogole nie bootuje?? Nic sie nie dzieje - wszytko mam ustawiona defaultowo w biosie i dyski na IDE. Co to moze byc ?? Mam WDka 320 Gb Sata2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie uruchomilem moje Quad GT i juz mam powazny problem. Dyzk mimo ze aktywna ma partycje pracowal na innych kompach to tu nie rusza ???? Instaluje z CDka windoze i po pierwszym restarcie w ogole nie bootuje?? Nic sie nie dzieje - wszytko mam ustawiona defaultowo w biosie i dyski na IDE. Co to moze byc ?? Mam WDka 320 Gb Sata2

a dysk był dzielony instalatorem windowsa czy z zarządzania komputerem>zarządzanie dyskami ?

w drugim przypadku instalator może się gubić - miałem to z seagatem 7200.9 na płytach na i965 ni chu chu a na mobasach na i975 śmigało ...

po ponownym podziale hdd z instalatora windows śmigałoOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dzieki wszystko teraz gra

 

Mam za to inny problem :( Mialem dotychczas asusa P5B Deluxe i na tych samych czesciach co mam teraz tzn 2x1Gb pamieci Microny, 8800GTS i 6300 C2D mialem FSB 500 na asusie. A na tym abicie nawet mi 430 nie chodzi :( !! To jest niemozliwe !! ustawilem napiecie pamieci na 2.30 a proca na 1.45, timingi ramkow 4-4-4-12-53 2T. Co to moze byc ?? Bios mam v11 . Ech nawet fsb 400 nie dziala grrr !! Strapa mam 1066

 

Czy podniesc napiecie na NB ??

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dzieki wszystko teraz gra

 

Mam za to inny problem :( Mialem dotychczas asusa P5B Deluxe i na tych samych czesciach co mam teraz tzn 2x1Gb pamieci Microny, 8800GTS i 6300 C2D mialem FSB 500 na asusie. A na tym abicie nawet mi 430 nie chodzi :( !! To jest niemozliwe !! ustawilem napiecie pamieci na 2.30 a proca na 1.45, timingi ramkow 4-4-4-12-53 2T. Co to moze byc ?? Bios mam v11 . Ech nawet fsb 400 nie dziala grrr !! Strapa mam 1066

 

Czy podniesc napiecie na NB ??

 

Na pewno coś nie tyak ustawiasz - Quad łatwo osiąga okolice 500fsb

Na pewno ramki ustawiasz 1:1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. nie wiem jak to zrobiłeś (zainstalowałeś XP z włączonym NCQ) ale mnie nie udało sie zainstalować Windy bez dodatkowych sterowników zapodanych na dyskietce.

BTW Vista 64 instaluje sie dokładnie 11 min ;-)

Oczywiście że użyłem do tego dyskietki , sciągnołem z stronki abita sterowniki zgrałem na dyskietke i tak własnie zainstalowałem, ja rozumiem że Vista ci się instaluje w 11 minut . Ale jakoś u mnie tak to szybko nie chce śmigać i nie wiem gdzie jest błąd czy wina leży po stronie sprzetu czy po stronie mojej nie wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobsewowałem coś takiego na moim QUAD-ie.

 

FSB=438, MCH=1.6V Orthos stabilny ponad 2h. hula piknie.

następnego dnia odpalam kompa i Orthos po 2min powoduje 'zamrożenie' kompa. Wszystko stoi.

Obniżenie napięcia MCh=1.5V - system cacy!

Coś się przegrzewa? O co chodzi?

Wentyl na PWM, temp. poniżej 60C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że użyłem do tego dyskietki , sciągnołem z stronki abita sterowniki zgrałem na dyskietke i tak własnie zainstalowałem, ja rozumiem że Vista ci się instaluje w 11 minut . Ale jakoś u mnie tak to szybko nie chce śmigać i nie wiem gdzie jest błąd czy wina leży po stronie sprzetu czy po stronie mojej nie wiedzy.

To co przychodzi mi do głowy (choć to offtop) to zworki na dysku. O ile dobrze pamietam standardowo są założone zworki ograniczające transfer. Sprawdź opis zworek na dysku i zerknij jak je masz ustawione Edytowane przez Yin-Yang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co przychodzi mi do głowy (choć to offtop) to zworki na dysku. O ile dobrze pamietam standardowo są założone zworki ograniczające transfer. Sprawdź opis zworek na dysku i zerknij jak je masz ustawione

Tutaj to mi dałes do myślenia przez 5 godzin , zanim sie pojawie w domu, poniewaz nigdy sie zworkami nie bawiłem jesli chodzi o dyski S-ATA dopiero mi dałeś bolca do myślenia z góry dzieki i pozdrawiam.

 

Wspomne jeszcze że Oba dyski to Seagate jeden 200GB 7200 rpm drugi 320 GB 7200 Rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syczy - układ o nazwie Pulse i nie ma to wpływu na OC. I nie panikuj tylko metodycznie sprawdzaj ustawienia.

Jakbym u mnie ustawił takie timingi to też by nie chodziło. Trfc zmniejsz do max. 35.

Zmienilem Trfc na 35 i zero poprawy - nadal max overclock to 360 :( Pamieci mam 1:1 . Qrde nie daje rady z ta plyta. Jest jakis parametr w biosie ktory nalezy wla. lub wyla. - bo plyta mnie rozklada :(

 

Przy okazji male pytanko. Za pierwszym razem jak montowalem wentyl na proca uzylem pasty Coollaboratory i teraz jak montowalem na ta plyte z proca sciagnelem do zera a na wentylu zostaly mikronierownosci i troszke tej pasty. pokrylem nowa warstwe tej samej substancji? Moze byc cos nie tak ?? Przy okazji dodam ze na Fsb 350 temp proca dochodzi max do 42 stopni w stresie. Czy to jest ok ? Chlodzenie - Scythe Infinity !! :mur:

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem Trfc na 35 i zero poprawy - nadal max overclock to 360 :( Pamieci mam 1:1 . Qrde nie daje rady z ta plyta. Jest jakis parametr w biosie ktory nalezy wla. lub wyla. - bo plyta mnie rozklada :(

 

Przy okazji male pytanko. Za pierwszym razem jak montowalem wentyl na proca uzylem pasty Coollaboratory i teraz jak montowalem na ta plyte z proca sciagnelem do zera a na wentylu zostaly mikronierownosci i troszke tej pasty. pokrylem nowa warstwe tej samej substancji? Moze byc cos nie tak ?? Przy okazji dodam ze na Fsb 350 temp proca dochodzi max do 42 stopni w stresie. Czy to jest ok ? Chlodzenie - Scythe Infinity !! :mur:

POkaż screena z CPu-z memory, CPU-Z CPU i memset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh Panowie banalna sprawa. Jacekcz stanal na wysokosci zadania :) Wczesniej pare osob odradzalo mi podnoszenie jakichkolwiek napiec poza procem i pamiatkami ze niby to niepotrzebne i oni tak smigaja na 500 FSB. Banal jakis - jak podnioslem napiecia na mosfetach i NB wszystko dziala ok. Teraz mam jak na razie 450 FSB i 3d mark przelazl ;) 58 stopni na PWM to chyba w miare ok :)

 

Aktualnie mam tak ustawione napiecia (FSB juz 460) :

 

MCH=1.4

VTT=1.5

ICH=1.10

ICHIO=1.65

 

 

Jak ustawilem 480 nie wstal a wiem ze proc i pamieci lekko chodza :) Czy jest sens dalej podnosic V na plycie i czy to bezpieczne. PWM w stresie 58, proc 44 stopnie

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh Panowie banalna sprawa. Jacekcz stanal na wysokosci zadania :) Wczesniej pare osob odradzalo mi podnoszenie jakichkolwiek napiec poza procem i pamiatkami ze niby to niepotrzebne i oni tak smigaja na 500 FSB. Banal jakis - jak podnioslem napiecia na mosfetach i NB wszystko dziala ok. Teraz mam jak na razie 450 FSB i 3d mark przelazl ;) 58 stopni na PWM to chyba w miare ok :)

 

Aktualnie mam tak ustawione napiecia (FSB juz 460) :

 

MCH=1.4

VTT=1.5

ICH=1.10

ICHIO=1.65

Jak ustawilem 480 nie wstal a wiem ze proc i pamieci lekko chodza :) Czy jest sens dalej podnosic V na plycie i czy to bezpieczne. PWM w stresie 58, proc 44 stopnie

PWM wytrzymują ponad 100 stopni - wiec luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM wytrzymują ponad 100 stopni - wiec luz

Jestem szczesliwy bo wczoraj nie moglem przekroczyc 360 ale max jaki osiagam to 465 FSB na tych samych napieciach. Jak podnosze na 470 nie chce ruszyc windowza :( JUz prawie ale resetuje. NIezaleznie o ile podniose napiecie to sie wysypuje. Szkoda szkoda bo na asusie te czesci chodzily na 500 :( Ale i tak jest ok ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja piszczały to wymieniłem ;] Wada fabryczna, możliwa do usunięcia własnoręcznie.

 

Dzięki radzie jacekcz z 3,2 na 3,52 :D. Zaczyna się robić ciekawie ;] Jutro montuje Infinity. Mam nadzieję na 3,6 :]

Apropos, poradźcie: zostawić tą pastę od Scythe czy AS5 nałożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja piszczały to wymieniłem ;] Wada fabryczna, możliwa do usunięcia własnoręcznie.

 

Dzięki radzie jacekcz z 3,2 na 3,52 :D. Zaczyna się robić ciekawie ;] Jutro montuje Infinity. Mam nadzieję na 3,6 :]

Apropos, poradźcie: zostawić tą pastę od Scythe czy AS5 nałożyć?

AS5 będzie dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do kupna tej plytki (poczatkowo chcialem ab9 pro, ale wydaje mi sie ze ta bedzie lepsza)

 

mam pytanko: lepiej miec osobna sieciowe czy ta ktora jest na plycie? nie obciaza zbyt mocno kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi właśnie częściowo zdechł Quad - nie ma sieciówki, 1394 i PCI - nie ważne co wsadze w PCI - nieznane urządzenie PCI_Device :(

 

spotkał się ktoś z czymś takim ?

Miałem identyczny problem, na "już" pomagało wyłączenie PC z prądu (odłączony kabel z zasilaniem) potem wsadzenie kabla, start systemu i urządzenia wracały, natomiast całkowicie problem rozwiązała zmiana biosu na najnowszy i poluzowanie tymingów ramu.

 

przymierzam sie do kupna tej plytki (poczatkowo chcialem ab9 pro, ale wydaje mi sie ze ta bedzie lepsza)

 

mam pytanko: lepiej miec osobna sieciowe czy ta ktora jest na plycie? nie obciaza zbyt mocno kompa?

Używam tej z mobo można powiedzieć dość intensywnie nie raz kopiując po sieci parę ładnych GB i nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego obciążenia komputera, ba nawet grałem sobie w TDU podczas kopiowania aby sobie jakoś umilić czas podczas czekania np na 10GB danych i nie było żadnych problemów a to raczej dość wymagająca gra, tak więc sieciówka w mobo radzi sobie bardzo dobrze.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem, na "już" pomagało wyłączenie PC z prądu (odłączony kabel z zasilaniem) potem wsadzenie kabla, start systemu i urządzenia wracały, natomiast całkowicie problem rozwiązała zmiana biosu na najnowszy i poluzowanie tymingów ramu.

bios zaktualizowałem, komp stał bez prądu 12h, wszystko odkręcone na default, luźne timingi i nie pomogło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...