Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

bios zaktualizowałem, komp stał bez prądu 12h, wszystko odkręcone na default, luźne timingi i nie pomogło :(

Z trików jakie stosowałem na znikające urządzenia na PCI (a miałem to kilka ładnych razy) robiłem jeszcze tak zapisywałem sobie profil z ustawieniami (bo nigdy nie chce mi się potem ręcznie ich ustawiać) kasowałem bios zworką z tyłu kompa następnie boot'owałem i przywracałem ustawienia z profilu. Choć to robiłem dopiero jak reboot'y systemu nie pomagały.

 

Mógł by ktoś podstawić linka do najnowszych sterowników do tej mobo, byłem na stronie intela ale nie moge się tam połapać z góry dzięki za wstawke.

W FAQ masz sterowniki do wszystkiego :

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2557884

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też próbowałem - nic jade po p5k a Quad na serwis leci

Jedyne co mi przychodzi do głowy co jeszcze robiłem jak znikały mi urządzenia na PCI to podnoszenie napięć ale to nie ma sensu w przypadku def konfiguracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh smieszna sprawa walczylem 3 dni i wszystko na plycie poustawialem. CHodzi na FSB 480 tyle na ile mi zalezalo ale pozostal jeden wredny i fatalny problem - ciekawe czy tylko u mnie ? Jezeli komp jest dlugo wylaczony to pozniej niestartuje. Albo resetuje sam biosa albo nienagrzane czesci powoduja brak reakcji. Doszedlem do tego ze winne sa pamieci. Mam Team Extreem MIcrony D9 i po kazdym clear biosie musze startowac z jedna koscia - ustawic napiecia pamieci na 2.2 V i dopiero pozniej wlozyc druga bo inaczej nie startuja. Mozna sobie wyobrazic jak strasznie jest to upierdliwe jak codzinnie trzeba to powtarzac :( Absurd. Mysle ze po prostu bios jest resetowany po dluzszym zastoju ale moze to cos innego. Czy ktokolwiek mial taki problem albo wie jak temu zaradzic ?? A juz myslalem ze koniec problemow z tym Abitem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ostrych timingach i D9 też tak miałem - spróbuj odpalić kompa i po 2-3s reset -u mnie pomagało i startowała juz normalnie

 

yotomeczek ja potrzebuje na razie płyty do pracy na czas serwisu Quada - po drugie mój tak syczy że jest głośniejszy od wentylatora w HD2900XT :(

 

btw nie robiłes porównania Quad na 4-4-4-4 a P5K na 3-3-3-3 lub 4-3-3-3 ?

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ostrych timingach i D9 też tak miałem - spróbuj odpalić kompa i po 2-3s reset -u mnie pomagało i startowała juz normalnie

 

yotomeczek ja potrzebuje na razie płyty do pracy na czas serwisu Quada - po drugie mój tak syczy że jest głośniejszy od wentylatora w HD2900XT :(

 

btw nie robiłes porównania Quad na 4-4-4-4 a P5K na 3-3-3-3 lub 4-3-3-3 ?

Dzieki Raptor jak wroce jutro do chaty pokombinuje ale mysle ze moze byc ciezko bo wylanczalem i wlanczalem chyba z 6 razy - nie uzywalem reseta. MOze w tym jest metoda ?? D9 mam ustawione na 4-4-4-12-35. Szkoda by bylo to obnizac tym bardziej ze to swietne kosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh smieszna sprawa walczylem 3 dni i wszystko na plycie poustawialem. CHodzi na FSB 480 tyle na ile mi zalezalo ale pozostal jeden wredny i fatalny problem - ciekawe czy tylko u mnie ? Jezeli komp jest dlugo wylaczony to pozniej niestartuje. Albo resetuje sam biosa albo nienagrzane czesci powoduja brak reakcji. Doszedlem do tego ze winne sa pamieci. Mam Team Extreem MIcrony D9 i po kazdym clear biosie musze startowac z jedna koscia - ustawic napiecia pamieci na 2.2 V i dopiero pozniej wlozyc druga bo inaczej nie startuja. Mozna sobie wyobrazic jak strasznie jest to upierdliwe jak codzinnie trzeba to powtarzac :( Absurd. Mysle ze po prostu bios jest resetowany po dluzszym zastoju ale moze to cos innego. Czy ktokolwiek mial taki problem albo wie jak temu zaradzic ?? A juz myslalem ze koniec problemow z tym Abitem :mur:

najprawdopodobniej jedna pamięć jest słabsza-gorzej się kręci ,miałem tak na Crucialach i AE i po jakimś krótkim czasie padły mi po jednej kości.

 

Ciekawe jak płyta poradzi sobie z

2Gb DDR2-1000 CL4 low latency kit from CellShock. PC2-8000 memory kit, two matched 1Gb modules with Micron 64Mx8 chips. 8-layer PCB, 2.2V. With CellShocks unique heatspreaders. Micron D9GKX chips.

240-pin DDR2 dual channel kit, 1000MHz, DDR2-1000, non-ECC memory. Rated 4-4-4-12 at PC2-8000 speeds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej jedna pamięć jest słabsza-gorzej się kręci ,miałem tak na Crucialach i AE i po jakimś krótkim czasie padły mi po jednej kości.

 

Ciekawe jak płyta poradzi sobie z

2Gb DDR2-1000 CL4 low latency kit from CellShock. PC2-8000 memory kit, two matched 1Gb modules with Micron 64Mx8 chips. 8-layer PCB, 2.2V. With CellShocks unique heatspreaders. Micron D9GKX chips.

240-pin DDR2 dual channel kit, 1000MHz, DDR2-1000, non-ECC memory. Rated 4-4-4-12 at PC2-8000 speeds.

TO nie brzmi optymistycznie :( Kolejny wydatek mi sie nie usmiecha. Swoja droga jak zrobiles 1300 na pamiatkach na Quad GT - ta plyta jest kiepska do OC ramkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Raptor jak wroce jutro do chaty pokombinuje ale mysle ze moze byc ciezko bo wylanczalem i wlanczalem chyba z 6 razy - nie uzywalem reseta. MOze w tym jest metoda ?? D9 mam ustawione na 4-4-4-12-35. Szkoda by bylo to obnizac tym bardziej ze to swietne kosci

I masz swoją odpowiedź, jak na Abicie wyłączysz i włączysz w miarę szybko komputer kilka razy to się właśnie bios kasuje takie zabezpieczenie przez przetaktowaniem. Miałem to samo i robię podobnie jak Raptor napisał, włączam nie wstaje to wciskam reset i jak nie wstaje to dopiero wyłączam i tak w kółko aż załapie. Wygodne to to nie jest ale przynajmniej ustawień biosu mi nie "gubi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej jedna pamięć jest słabsza-gorzej się kręci ,miałem tak na Crucialach i AE i po jakimś krótkim czasie padły mi po jednej kości.

 

Ciekawe jak płyta poradzi sobie z

2Gb DDR2-1000 CL4 low latency kit from CellShock. PC2-8000 memory kit, two matched 1Gb modules with Micron 64Mx8 chips. 8-layer PCB, 2.2V. With CellShocks unique heatspreaders. Micron D9GKX chips.

240-pin DDR2 dual channel kit, 1000MHz, DDR2-1000, non-ECC memory. Rated 4-4-4-12 at PC2-8000 speeds.

Kurde chyba rzeczyiscie padaja. Dzis juz w ogol nie moge jej uruchomic. Teraz pozostaje mi sprawdzic na P5B Deluxe gdzie zawsze idealnie obie brykaly i zobaczyc czy to wina kiepskiej obslugi pamieci na tym Quadzie czy sama kosc jest uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczesliwy bo wczoraj nie moglem przekroczyc 360 ale max jaki osiagam to 465 FSB na tych samych napieciach. Jak podnosze na 470 nie chce ruszyc windowza :( JUz prawie ale resetuje. NIezaleznie o ile podniose napiecie to sie wysypuje. Szkoda szkoda bo na asusie te czesci chodzily na 500 :( Ale i tak jest ok ...

Abitowi trudniej przychodzi podkręcanie pamięci. U mnie z wynikami podobnie. Do około 470-472 chodzi bez problemu, ale 1Mhz wyżej i kaplica.

Albo pamięci nie dają rady, albo zasilacz wymięka (ten mój Tacens to taki średniak).

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde pamiatki jednak wstaly po calym dniu ale puscilem napiecie 2.35 V . Cholera nie wiem czy dadza rade - tyle nigdy nie grzalem. Mam praktycznie zalozony na nich wielki wiatrak 120mm. Panowie dadza rade te Microny :) ?? czy lepiej nie ryzykowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie OCZ robi wariant 2.1 def ale do 2.3-24 +5% daje gwarancję .. to jest napięcie, ale nie ma tu mowy o chłodzeniu jakimkolwiek.. temperatur też nie ma..czyli teoretycznie mogę mieszakać w afryce gdzie temperatura pokojowa dobija do 50C i dalej zapodać te 2.35 powiedzmy..więc analogicznie myślę że 2.35 przy temperaturze <30C= no fear..i to musi dać radę..ludki w mexyku mają 40C temp pokojową bez klimy i im pewne rzeczy działają..nie wiem ajk można temp do voltów porównać ale myślę, że mając 10C mniej można dać 0.1-0.2V więcej się nic nie stanie..analogicznie eskimosi pewnie mogą 0.5v wiecej dawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie OCZ robi wariant 2.1 def ale do 2.3-24 +5% daje gwarancję .. to jest napięcie, ale nie ma tu mowy o chłodzeniu jakimkolwiek.. temperatur też nie ma..czyli teoretycznie mogę mieszakać w afryce gdzie temperatura pokojowa dobija do 50C i dalej zapodać te 2.35 powiedzmy..więc analogicznie myślę że 2.35 przy temperaturze <30C= no fear..i to musi dać radę..ludki w mexyku mają 40C temp pokojową bez klimy i im pewne rzeczy działają..nie wiem ajk można temp do voltów porównać ale myślę, że mając 10C mniej można dać 0.1-0.2V więcej się nic nie stanie..analogicznie eskimosi pewnie mogą 0.5v wiecej dawać :)

 

czyli ile tak max napiecia mozna dac na te pamieci OCZ ? 2.35 - 2.40 V mozna spokojnie dawac przy braku nadmuchu na nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie OCZ robi wariant 2.1 def ale do 2.3-24 +5% daje gwarancję .. to jest napięcie, ale nie ma tu mowy o chłodzeniu jakimkolwiek.. temperatur też nie ma..czyli teoretycznie mogę mieszakać w afryce gdzie temperatura pokojowa dobija do 50C i dalej zapodać te 2.35 powiedzmy..więc analogicznie myślę że 2.35 przy temperaturze <30C= no fear..i to musi dać radę..ludki w mexyku mają 40C temp pokojową bez klimy i im pewne rzeczy działają..nie wiem ajk można temp do voltów porównać ale myślę, że mając 10C mniej można dać 0.1-0.2V więcej się nic nie stanie..analogicznie eskimosi pewnie mogą 0.5v wiecej dawać :)

pieknie teoria ale nie mowimy tu o zwykłym uzytkowaniu , co mają V do temp.? im więcej volt tym wyzsza temperatura .

nie radzę podnosić napięcia bez dodatkowego chłodzenia jeśli chcemy mocno podkrecic pamięci , a tak na marginesie whatever jak myślisz po co te radiatory i chłodzenie wodne na pamiątkach?

 

można dawać 2.35-2.4 V prawie bez obaw pod warunkiem że takie są napięcia z miernika bo z biosami to różnie bywa czasem w zależności od modelu różnica jest +,- 0.5V

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory na pamięciach najczęściej psują możliwości OC. To pic na wodę fotomontaż aby wyższą kasę wyrwać.

 

Co do napięć; nie moge jak na razie złego słowa powiedzieć bo zawsze są takie jak zostały ustawione ( - drop). Jedyna wtopa to regulacja przez uguru. Podniesienie napięcia w uguru na 2,275V daje wyjściowe 2,52V

Dlatego uguru robi u mnie tylko za wskaźnik napięć i temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory na pamięciach najczęściej psują możliwości OC. To pic na wodę fotomontaż aby wyższą kasę wyrwać.

 

Co do napięć; nie moge jak na razie złego słowa powiedzieć bo zawsze są takie jak zostały ustawione ( - drop). Jedyna wtopa to regulacja przez uguru. Podniesienie napięcia w uguru na 2,275V daje wyjściowe 2,52V

Dlatego uguru robi u mnie tylko za wskaźnik napięć i temp.

tak było we wczesnych uGuru ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego nie dotyka sie V pod Windows'em i wszystko chodzi jak należy, zmiana z biosu u mnie działała zawsze bez problemów jedynie na zmiany pod windą ludzie narzekali, wniosek z tego prosty ;)

Ja tam często przy benchach zmieniam pod windami i gra. Używam v3104

To że kiedyś coś tam komuś się zepsuło nie oznacza że świat stanał w miejscu

Myślicie że po co niby nowe wersje uGuru ?

"Our first noticeable problem with the board and one that caused the loss of equipment is the memory voltage issue with the shipping version of µGuru. We basically fried two 1GB modules of Corsair's finest PC2-6400C3 after increasing the voltage from 2.350V to 2.400V in µGuru which ended up being an actual BIOS setting of 2.7V. Needless to say, our normal eight hour Orthos testing session ended early. Abit quickly diagnosed the problem and updated µGuru to version 3.038 that fixed this problem. The latest version of µGuru is 3.101 and can be downloaded here. We highly suggest updating to the latest version of µGuru if you have not done so already. Unfortunately, abit has not updated the AB9 QuadGT product information page so follow the link above."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...