Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Tachion wprowadź moze trochę ładu w to o/c. Najpierw sprawdź mozliwosci procka. Podkrecaj go ustawiając pamieci na niskie taktowanie (800-900) w ten sposób bedziesz wiedział który element Cie ogranicza. Jak juz bedziesz wiedział ile wyciagniesz z procka pobawisz sie pamieciami (obnizajac mnoznik)

Twoje pytanie: ile udało sie ludziom.... jest imho bez sensu. Nawet z tej samej partii procki bedą różnic sie mozliwosciami o/c. To że komus udało sie dajmy na to wyciagnąc 4 GHz o niczym nie bedzie świadczyć - mozliwości Twojego moga skonczyc sie na (teoretycznie) 3 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się swojej płycie (2 sztuka po wymianie) i zauważyłem obok nalepki z symbolem płyty z kodem kreskowym drugą mała nalepkę z literką A. Nie przypominam sobie czegoś takiego na moim poprzednim quadzie. Jak ktoś ma "starszego" quada niech zerknie na PCB bo może moja pamięć jest zawodna.

 

Druga sprawa to płyta, którą posiadam jest 3szt. quada z którym mam do czynienia i każdy z nich bez problemów robi (lub robił ;) ) FSB 530MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też na poprzedniej nie miałem tej naklejki, a na nowej wymienionej jest - dziś ją dopiero sprawdzę bo właśnie cooler przyszedł więc ciekawe czy wszystko będzie z nią OK.

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki był powód tych reklamacji - może i ja bym spróbował? Mój Quad choc spisany na straty nadal funkcjonuje. Niestety jeden lekko ukruszony pvm (wypadek przy pracy :? ) osiaga temp ok 80st podczas gdy reszta nie przekracza 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O moim problemie pisałem wcześniej (prolem z przyciskiem POWER i samoczynny reset BIOS)... ja bym na Twoim miejscu spróbował - po prostu zrób wizualne wrażenie, że płyta była "nie ruszana"... ja już wysyłałem wiele różnych rzeczy np. płyty z ukruszonym rdzeniem lub specjalnie paliłem dyski i zawsze gwarancja uznana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż głupio się przyznać ale ja również ukruszyłem PWM z tym, że temp. przekraczała 120*C i płyta nie chciała pracować w dualu.

 

 

Edit:

Yin-Yang - żadnych problemów i bez jakichkolwiek wtyczek. Zaniosłem powiedziałem jakie są objawy i tyle.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż głupio się przyznać ale ja również ukruszyłem PWM z tym, że temp. przekraczała 120*C i płyta nie chciała pracować w dualu.

Rozumiem że pomimo takiej przyczyny reklamacja uznana bez problemów (czy miałes jakieś "wtyki" które okazały sie pomocne?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziłem nową sztukę Quada... na początek wqrwienie ponieważ mój LG DVD-RAM 4167B nie jest wykrywany pomimo iż stare nagrywarki CDRW czy też DVD-RW LiteOn'a widzi bez problemu (może aktualizacja BIOS w moim LG coś da? bo na mobo dałem final13) co jeszcze zauważyłem to to, że na tym egzemplarzu mój proc już nie idzie 2,8GHz na def (1,2500v) tak jak na poprzedniej, ale z prockiem powalczę później... na plus jest to, że już nie mam problemów z power-buttonem i BIOS sie nie resetuje :)

 

...teraz siedzę sobie w pracy i włożyłem 2x1GB Kingstona Value 667 i 2x X1650Pro Asusa i bede sprawdzał Crossfire bo jeszcze nie robiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madness rozumiem, że odgięty od nb ale na pwm siedzi..mógłbyś jakieś fotki zapodać jak to u ciebie wygląda? I kilka słów na temat temperatur na pwm..nawiew jest jeszcze na to potrzebny w takim wariancie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na PWM siedzi oryginał. Przy normalnej pracy (3,2GHz 1,265V 400MHzx8 pamięci 1:1) temp. PWM nie przekracza 48*C jeśli wierzyć uGuru. Podczas OC daję nadmuch na radiator wentylkiem 80mm i wystarcza by nawet przy poborze prądu 100A PWM-y nie były cieplejsze niż 85*C.

Co do fotek to wieczorem postaram się wrzucić.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madness rozumiem, że odgięty od nb ale na pwm siedzi..mógłbyś jakieś fotki zapodać jak to u ciebie wygląda? I kilka słów na temat temperatur na pwm..nawiew jest jeszcze na to potrzebny w takim wariancie?

Rurka miekka jak plastelina wiec odginasz lekko do góry by zmiescic bloczek na nb.

Ja dodatkowo dałem wiatraczek 4 cm na 7V i temperatury na pvm nie przekraczały 50*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...teraz siedzę sobie w pracy i włożyłem 2x1GB Kingstona Value 667 i 2x X1650Pro Asusa i bede sprawdzał Crossfire bo jeszcze nie robiłem :)

wynik ~6500pkt w 3DMark05 :lol:

 

ps. możecie podać swoje temperatury PWM i jak są u Was chłodzone przy okazji pisania następnego postu? tak krótko..... byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik ~6500pkt w 3DMark05 :lol:

 

ps. możecie podać swoje temperatury PWM i jak są u Was chłodzone przy okazji pisania następnego postu? tak krótko..... byłbym wdzięczny.

PWM temp pokojowa - mobo lezy w pudełku :D

Przeca masz to wyraźnie napisane trzy posty wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim poprzednim Quadzie miałem 45-50, ale też miałem spory nawiew z pentagrama 120 Cu+... na tym pentagramie (podpis) i nowym Quadzie mam 65-70... i tak sie zastanawiam ile te PWMy wytzrymują ogólnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 88-95* na PWMach po godzinie orthosa przy 7x400 (2,8GHz) vcore 1,25v , MCH 1,3v , CPUVTT 1,3v... a co będzie jak zachce mi się kręcić wyżej? :huh: ... no nic, w końcu po coś jest ta gwarancja.

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle co jakiś czas kolejna dawka najnowszych sterowników dla naszej mobo ;)

 

Sterowniki:

Sterowniki Ok ale bardziej by mnie ucieszyła informacja o nowym biosie i poprawionej obsłudze pamięci.

Napisałem ostatnio maila do ABITA z zapytaniem o bios - niestety cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki Ok ale bardziej by mnie ucieszyła informacja o nowym biosie i poprawionej obsłudze pamięci.

Napisałem ostatnio maila do ABITA z zapytaniem o bios - niestety cisza.

A co nie tak z pamięciami ??

To mobo ma tak wyżyłowany chipset, że nie prowadzi pamięci wysoko ... najlepiej jest 1:1 500+ fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...