Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem bios na najnowszy - nie obyło się bez adrenaliny bo kompa podczas flashu się zwiesił przy weryfikacji 90% i musiałem dać reset - o dziwo odpalił i działa.BTW wy nie mieliście problemu z wgraniem tego nowego biosu 14?

Co do zasilania mam podłączonego molexa a błąd to nie C1 a 9.0

Chyba ta karta nie lubi mojej mobo.

No cóż bywa.

A jak wyskakuje 9.0 probowałeś wcisnąć reset na obudowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakies rozwiązanie na błąd C1 podczas włączenia kompa. Znów najprawdopodobniej bios nie wykrył poprawnie pamięci dał za małe vdimm i nie chce się komp włączyć. Próbowałem czyścić CMOS, przekładałem ramy na inne sloty i kicha. Zostaje kupić tylko jakąś kostke 128mb żeby mało napięcia potrzebowała czy jest jakiś sposób na to ?

Za mało informacji. Napisz co to za pamięci. nawet po resecie nie startują ... dziwne. To ile one V potrzebują?

 

Miałem tak z Asus P5b + patriot P2-8000. Po resecie biosu za nic w świecie nie wstawało. Miałem Kingstona, którego wkładałem, ustawiałem co trzeba, wyłączałem i wkładałem patrioty. Dopiero wtedy wszsytko działało. Problem był nie w napieciu ale w timingach.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nic nie daje.

No nic karta do reklamacji - albo coś jest z nią nie tak, albo z moją płytą.

No cóż sam mam takie objawy raz na jakiś czas i nie udało mi się znaleźć żadnego rozwiązania, jedyne co robię to wciskam reset i jak nie pomoże dopiero power off i power on wtedy już łapie, reset zawsze musi być pierwszy bo inaczej bios sie skasuje bo mobo "pomyśli" iż nie wstało z powodu O/C i biosa samo resetuje. Ogólnie dość dziwny problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten problem C1 wystepuje jak są 2 kostki ramu niedovoltowane. Raz komp wlaczas sie na default (za mało v) a raz po starym oc (niby jest sporo vdimu ale i tak trzeba wyjąć jedną kostkę żeby ruszył) po tym działa dalej. Inne rozwiązanie to po prostu kupno jakiegoś goodrama 256mb aby tylko komp odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe C1 to losowo występuje :D ostatnio przy zmianie coolera komp przestał wstawac - C1 oczywicie:P no cóż kostkę ramu trzeba bylo dać do innego slotu i nagle wsio bylo ok:P

Hym widzę iż znacznej większości ludzi komputer jak już nie wstaje to z błędem C1 na wyświetlaczu co w większości wypadków wskazywało by na ram, u mnie natomiast jest 9.0 i ni cholery nie wiem od czego, bo dzieje się tak zarówno po O/C jak i bez. Problem nie jest jakoś specjalnie uciążliwy i da sie przeżyć ale mimo wszystko lepiej by było jak by go nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem abita, 90 zdarzalo mi sie dosc czesto dopoki nie przelozylem xfi do innego pci :|.

Ja za to podejrzewam u siebie kartę graficzną ale nie mam na to konkretnych dowodów, no po prostu wszystko sprawdziłem prócz niej. Natomiast co do PCI to u mnie raczej odpada bo nie mam nic na PCI ( chodzi oczywiście o sloty bo przeca wbudowanego kontrolera nie przełożę ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to podejrzewam u siebie kartę graficzną ale nie mam na to konkretnych dowodów, no po prostu wszystko sprawdziłem prócz niej. Natomiast co do PCI to u mnie raczej odpada bo nie mam nic na PCI ( chodzi oczywiście o sloty bo przeca wbudowanego kontrolera nie przełożę ;) ).

Miałem podobny problem z GIGA-BYTE 6600GT. Przy starcie ciemność. Dopiero po resetach i wyłączeniach komp normalnie działał. EVGA 8800GTS działa poprawnie.

dodam, że ten 6600GT działa poprawnie na P5WD2.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C.1 i 9.0 zaczęło pojawiać mi się przy problemach z pamięciami ,okazało się że zaraz potem padły , a teraz na jakichś oem nic nie wyskakuje

W moim wypadku to raczej nie ram, bo maglowałem go już na tysiącu jeden rożnych ustawień (nawet dużo poniżej def) i stawiam jak już wcześniej pisałem właśnie na grafikę (więcej na temat niżej).

 

Miałem podobny problem z GIGA-BYTE 6600GT. Przy starcie ciemność. Dopiero po resetach i wyłączeniach komp normalnie działał. EVGA 8800GTS działa poprawnie.

Właśnie też myślę iż u mnie winowajcą jest grafika zwłaszcza dlatego iż czasem potorfi się włączyć z artami na poście (reset rozwiązuje problem) a to raczej nie wróży za dobrze, choć ma już swoje lata i nie jedno przeszłą w tym zamrażanie i zalanie wiec cieszę się iż w ogóle "żyje" mój biedny X800Pro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sposob, jak kable nie pomagaja - poruszanie grafą w slocie - to najlepiej dzisla poprostu reset biosu;]

nagle juz nie ma c1 ani 2A :D

btw. .czy nowe biosy juz rozwiązały problem tej plytki z Core Quad na Viście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was moze instalowal na tej plycie glownej system VISTA ale poprzez naped (nagrywarke) IDE podpieta poprzez pzresciowke IDE-SATA ?

Bo mi cos nie chce sie zainstalowac w takim duecie - staje podczas kopiowania plikow i stoi sobie instalator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was moze instalowal na tej plycie glownej system VISTA ale poprzez naped (nagrywarke) IDE podpieta poprzez pzresciowke IDE-SATA ?

Bo mi cos nie chce sie zainstalowac w takim duecie - staje podczas kopiowania plikow i stoi sobie instalator.

To odepnij tą śmieszna przejściówkę i spróbuj normalnie z IDE, ja tak instalowałem Viste X64 oraz X86 i nie było żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odepnij tą śmieszna przejściówkę i spróbuj normalnie z IDE, ja tak instalowałem Viste X64 oraz X86 i nie było żadnych problemów.

 

wlasnie na kontrolerze iDE chce podlaczyc stary dysk twardy a nagrywarke chce pod SATA poprzez ta przejsciowke. Oczywiscie na IDE nagrywarka dobrze instaluje Viste . Dziwi mnie tylko czemu instalator staje gdy jest przejsciowka i to jeszcze podczas koipiowania plikow podczas instalacji (oczywiscie podczas ostnich % kopiowania plikow w graficznym interfejsie - czyli prawie pod koniec instalacji Visty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie na kontrolerze iDE chce podlaczyc stary dysk twardy a nagrywarke chce pod SATA poprzez ta przejsciowke. Oczywiscie na IDE nagrywarka dobrze instaluje Viste . Dziwi mnie tylko czemu instalator staje gdy jest przejsciowka i to jeszcze podczas koipiowania plikow podczas instalacji (oczywiscie podczas ostnich % kopiowania plikow w graficznym interfejsie - czyli prawie pod koniec instalacji Visty)

Mówisz stary dysk pod IDE to znaczy, ze masz jakisnowy na SATA.

To czemu nie tak:

 

1.Nagrywarka pod IDE, stary dysk odpiąć.

2.SETUP

3.nagrywarkę podpiąć IDE-SATA

4.podpiąć stary dysk IDE.

 

Isntalowałem VISTĘ x64 przez IDE i nie było problemów.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz stary dysk pod IDE to znaczy, ze masz jakisnowy na SATA.

To czemu nie tak:

 

1.Nagrywarka pod IDE, stary dysk odpiąć.

2.SETUP

3.nagrywarkę podpiąć IDE-SATA

4.podpiąć stary dysk IDE.

 

Isntalowałem VISTĘ x64 przez IDE i nie było problemów.

 

no bo jak sa problemy z instalacja z tej nagrywarki to potem moga byc problemy z nagrywaniem poprzez taka pzrejsciowke na tej plycie glownej - dlatego chce wiedziec czy ktos uzywa owej pzrejsciowki na tej plycie glownej (przejsciowka to Gigabyte taka niebieska dostepna na allegro - wedlug producenta wspolpracuje ze wszystkimi napedami itp)

Jezeli chodzi o instalacje nagrywarki pod IDE to tez nie ma zadnych problemow.

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia taśma IDE przypuszczam, że da radę..a inna sprawa, że ten stary dysk możesz w 5.25" wrzucić np w jakiejś kieszeni albo obudowie od starego cdroma:)..Miałem podobny dylemat.Nie wiem jak to u Ciebie wygląda..ja mam big dragona i mam tam miejsce na 2 urządzenia 3.5" np fdd .. i jest fdd, a nad nim dysk na ide i dalej w góre na tyle ile taśma pozwoliła nagrywarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grymaśny ten abit ab9.....właśnie go tak wkurzyłem że mi memy spalił łobuz i jeszcze się smiał ze mnie że mu kinga 512 dałem....

ale płytka dalej chodzi :)

2 dni sie mordowałem i nie wiedziałęm co mu nie pasuje po ciagle Blue Screeny Walił.

Okazało sie ze pamiec mi sie usmażyła, a już chciałem mobo na gware dawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grymaśny ten abit ab9.....właśnie go tak wkurzyłem że mi memy spalił łobuz i jeszcze się smiał ze mnie że mu kinga 512 dałem....

ale płytka dalej chodzi :)

2 dni sie mordowałem i nie wiedziałęm co mu nie pasuje po ciagle Blue Screeny Walił.

Okazało sie ze pamiec mi sie usmażyła, a już chciałem mobo na gware dawać.

Tylko mówimy o AB9 QuadGT czy AB9 (samo ewentualnie Pro) ? Bo jednak te płyty trochę się różnią z z twojej wypowiedzi i opisu ciężko coś wywnioskować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mówimy o AB9 QuadGT czy AB9 (samo ewentualnie Pro) ? Bo jednak te płyty trochę się różnią z z twojej wypowiedzi i opisu ciężko coś wywnioskować...

 

Oczywiscie AB9 zwykły.W opisie jest AB9 jak i w sygnaturze :)....

ale ogólnie płyta dobrze się spisuje - jeszcze od kwietnia nie mialem czaus pobwic sie z nia w OC ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie bios'u czy 1.4 wnosi po prostu obsługę "oficjalnie" fsb 1333 dla procków 6x50..czy chodzi tu nie tyle o fsb, co o G0..i hipotetycznie na 1.3 nie uruchomię procka 6x50 tudzież np Q6600 G0, czy też uruchomię bez problemu i co najwyżej w trakcie bootowania jakieś krzaki mi wywali zamiast faktycznej nazwy zainstalowanego procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...