Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec oto jak zrobilem swoje chlodzenie PWM (wentylator 50x50 wsadzony troszeczke miedzy zeberka Infinity a z drugiej strony tasma aby nie wypadal)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wentylator ten jest ultra cichy nawet przy max obrotach , dostepny jest na allegro.

U mnie ten wentyl chodzi na 7 V i schlada obciazone uklady z 100C do 75C

 

 

 

tak , jechalo na 4GHz ale jak zobaczylem ze w ORTHOST wywala sie po okolo 30 minutach ( blad czerwony stop) to wolalem znizyc do 3.8GHz a tym samym obnizyc predkosc wentylatorow w obudowie. Mysle ze jak dalbym powyzej 1.5V dla procka to te 4GHz byly by stabilne ale wolalem nie pzresadzac

jak kolega przymocowal te wentylki do radiatorow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam glutu na gorąca(klej z pistoletu 8zl) mysle ,że do takich celow jest najlepszy nie brudzi , latwo usunac jak nam cos nie pasuje :rolleyes: w kazdej chwili mozna oderwac i przeniesc to co przykleilismy w inne miejsce i sladu nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna strona wentylatora przykrecona (przyklejona) do paska tektury (szerokosci wentylatora) po pudelku od butach - tektura wsadzona miedzy zeberka radiatora i tak trzyma

ale u kolegi plyta chyba lezy? a u mnie bedzie stala w budzie to nie powypadaja wentylki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u kolegi plyta chyba lezy? a u mnie bedzie stala w budzie to nie powypadaja wentylki?

 

u mnie nie lezy tylko normalnie w budzie stoi

Skoro przykrecisz ten wentylatorek do tektury krora wsadzisz miedzy zebra ciasno to napewno nic nie wyskoczy ( daj aby z 2 -3 cm byly wsuniete miedzy zebra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie lezy tylko normalnie w budzie stoi

Skoro przykrecisz ten wentylatorek do tektury krora wsadzisz miedzy zebra ciasno to napewno nic nie wyskoczy ( daj aby z 2 -3 cm byly wsuniete miedzy zebra)

dzieki za porady

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował może ktoś jak na Ab9 Quadgt sprawuje sie obsługa RAM w kofiguracji 4 x 2 Giga?

Jeden z forumowiczów genghiskhan (AKA Geng) ma już od dłuższego czasu 8GB na pokładzie naszej mobo w połączeniu z Vista X64 i sobie chwali, nie przypominam sobie aby kiedykolwiek pisał o jakiś problemach z ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z forumowiczów genghiskhan (AKA Geng) ma już od dłuższego czasu 8GB na pokładzie naszej mobo w połączeniu z Vista X64 i sobie chwali, nie przypominam sobie aby kiedykolwiek pisał o jakiś problemach z ramem.

koledzy wiecie moze czy na naszej plytce "nieoficjalnie" pojdzie QX9650?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem.

 

Mobo syczy a dokladnie ten śmieszny układ "PULSE". Płyta była oddana na gwarancje bo były z nią też inne problemy. W serwisie stwierdzili , że plyta ani nie syczy ani nie ma z nią żadnych problemów , a u mnie jak ch** syczy. Jakieś pomysły co zrobić ? Udupić ją kompletnie i oddać ? Dodam , że płyta kupiona w pc projekcie w krakowie :damage_wall:

Edytowane przez kądziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem.

 

Mobo syczy a dokladnie ten śmieszny układ "PULSE". Płyta była oddana na gwarancje bo były z nią też inne problemy. W serwisie stwierdzili , że plyta ani nie syczy ani nie ma z nią żadnych problemów , a u mnie jak ch** syczy. Jakieś pomysły co zrobić ? Udupić ją kompletnie i oddać ? Dodam , że płyta kupiona w pc projekcie w krakowie :damage_wall:

 

Syczy przy defaudowych ustawieniach napiecia , procesora czy dopiero po podkreceniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syczy przy defaudowych ustawieniach napiecia , procesora czy dopiero po podkreceniu ?

na defie. Problemy był też taki , że nie chciał się windows instlować. NIe dało się sformatować partycji na NTFS i trzeba było fat. Póżniej przy kopiowaniu plików instalacyjnych kilka nie mogło się nigdy zgrać po czym póżniej nstala była nie pełna i system praktycznie nie działał. Był problem z dźwiękiem , zwalniał czasmi kilkukrotnie. Jak raz na dwadzieścia prób postawiłem windowsa poszedł update biosu i było ciągle to samo. Przy instalowniu już samego windowsa , instala się zawsze zatrzymywała przy "7 minut do końca".Windows xp był sprawdzany na innym komputerze i instlował się bez problemów. Reszta sprzetu ; e2140 , corsair hx520 , gf 7900 , transced 2gb , dysk wd 80gb. Myślałem też , że jest to cdrom i dorwałem inny i przyszło co do czego wyskoczył taki error na abicie:

 

klik!

 

 

Będę jeszcze starać się montować sprzęt na abicie ale na ten moment nie mam już siły psychicznej żeby męczyć ten syf :damage_wall:

Dochodze do wniosku , że moja ostatnia mobo asrock 939 dual sata 2 jest jakas nie do rozjeba***. Przeżyła zalanie , spięcie gpu i inne syfy i działa bez najmniejszego problemu a stawianie na niej systemu to przyjemność. Głupio jest mi porównywać abita do asrocka ale na ten moment to tego pierwszego mam ochote wywalić za okno ale szkoda i kasy , która z niego zapłaciłem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne problemy macie ludzie..moim zdaniem ta płyta była genialna..jedyny minus to chłodzenie pwm i nb..przy q6600 b3..po prostu absolutnie nie dawało rady..ale pomijając to płyta paląc się i grając melodyjki działała i tak super stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . ostatnio mi sie spaliła kość ram 1 gb i dokupiłem 2 kości po 1 gb inne niż mi sie spaliły . i teraz mam 3 gb w dualu komputer mam podkręcony na

proc e6420 2.1 @ 3.2ghz

bios-1.6a

fbs -400

ramy -800 ( tak jak są fabryczne) 1:1

vcore-1.4

vram- 2.2 v

ram timing -5-5-5-18-23 ( stara kość jest 5-5-5-15-23 a nowe 4-4-4-13)

Dołączona grafika

 

mam parę problemów bo teraz komputer jest niestabilny po 30 sekundach orthosa mi wywala error a raz po 30 minutach nie wywala (przed spaleniem ram na tych ustawieniach działał komputer pieknie, temperaturę to pwn jedynie ma 70c i nawet więcej.Też mnie nie pokoi że mam w biosie ustawione 1.4v core a w cpu-z pisze 1.45v .

 

Może ktoś mi coś doradzić :)?

Edytowane przez bobik133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ...

mam E2180 plus Quad'a

 

nie moge zmienić mnożnika na mniejszy :/

 

zna ktos moze przyczyne takiego stanu ?

 

chciałbym pocisnąć cos więcej niż 320MHz .... pamięci i mobo tyle idą ....

wiem bo współpracował ten zestaw poprzednio z P4 D920, wynik 14x365, płyta powinna pociagnąć ponad 400 .... chciałbym wykorzysta ć troszke lepiej D9GMH a nie skromne 960 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na defie. Problemy był też taki , że nie chciał się windows instlować. NIe dało się sformatować partycji na NTFS i trzeba było fat. Póżniej przy kopiowaniu plików instalacyjnych kilka nie mogło się nigdy zgrać po czym póżniej nstala była nie pełna i system praktycznie nie działał.

Miałem bardzo podobne objawy na QUAD-GT. Problemy z instalacją win-xp. nawet jak się zainstalował to nie był stabilny. Problemy z instalcją sterowników, kopiowaniem plików itp.

Winne były pamięci. Po zmianie modułów na inne płytka śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobne objawy na QUAD-GT. Problemy z instalacją win-xp. nawet jak się zainstalował to nie był stabilny. Problemy z instalcją sterowników, kopiowaniem plików itp.

Winne były pamięci. Po zmianie modułów na inne płytka śmiga aż miło.

memy sprawdzane na innej mobo i ladnie dzialaja. terach chodza na dfi i nie ma problemu. sram na tego abita idzie na palenie i na gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jedynym problemem jaki miałem z tą płytą było to iż nie zawsze chciała startować, trzeba było nie raz wcisnąć reset dobre kilka razy aby "załapała" (wciskanie power odpada gdyż po 2x pod rząd kasują się ustawienia biosu). Jak się z czasem okazało była to wina mojej biednej karty graficznej która swego czasu nieźle dostała po [gluteus maximus], po wymianie, ta jedyna niedogodność też zniknęła i wszystko chodzi jak złoto ;)

 

Co nie zmienia faktu iż powoli trzeba się pożegnać z tym Abit'em i wymienić na coś w pełni "45nm frendly" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stała się rzecz niemożliwa, w końcu Abit wydał oficjalny bios z obsługą 45nm procesorów do tej mobo.

 

M621E_17

 

1. Fixed the Wake Up by WAKE# of PCIe function abnormality.

2. Support FSB1333 CPU.

3. Fixed CPU multiplier setup abnormality.

4. Fixed AHCI function abnormality.

5. Fixed 45nm CPU compatibility and support CPU half multiplier.

6. Enhanced IEEE 1394 performance.

7. Fixed CPU multiplier abnormality when S3 return.

8. BIOS compiled date: 05/23/2008.

 

Download!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stała się rzecz niemożliwa, w końcu Abit wydał oficjalny bios z obsługą 45nm procesorów do tej mobo.

 

M621E_17

 

1. Fixed the Wake Up by WAKE# of PCIe function abnormality.

2. Support FSB1333 CPU.

3. Fixed CPU multiplier setup abnormality.

4. Fixed AHCI function abnormality.

5. Fixed 45nm CPU compatibility and support CPU half multiplier.

6. Enhanced IEEE 1394 performance.

7. Fixed CPU multiplier abnormality when S3 return.

8. BIOS compiled date: 05/23/2008.

 

Download!

 

Testowal ktos ten nowy oficjalny BIOS _ dobrze dziala , nie ma jakis bugow itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku się mówiło iż jak już wyjdzie nowy bios dla naszej mobo wspierający procesory wykonane w technologi 45nm będą to tylko ich 2-rdzeniowe odmiany jak się okazuje nie jest to prawdą, i jak ktoś nie chce zmieniać mobo może spokojnie do niej wsadzić Q9300.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Źródło : abit-usa.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co zaobserwowalem po miesiacu uzywania e8400 na quadzie to to, ze potrzeba wiecej papu niz na p35. mam selecta od meerona, ktory na dfi p35 na 1.25v bios robil 4152. u mnie na quadzie zeby zrobic 4005 musze w biosie dac 1.28v. probowalem podbijac ich i mch (to jest przy resecie biosu ustawiane z 1.35v, na e6750 bylo grzecznie 1.25v) o 0.05-0.1v ale nic to nie dalo na ilosc vcore potrzebnego do ustabilizowania po podkreceniu. aktualnie skonczylo sie na 3798 na 1.22v reszta stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem

załadowalem najnowszy bios 17 zdaje sie z obsluga 45nm

procek e5200.....

wszystko dziala ale sekcja zasilania zaczela tak skwierczec ze jest to nie do wytrztmania....lekkie podniesienie taktow naprocku czy napiecia skutkuje bardzo glosnym dzwiekiem wydobywajacym sie z plyty...

c1e nie zalatwia problemu

wczesniej mialem na niej q6600@ 3.5ghz 1.6V i c1e wyłączone i sekcja zasilania nie była slyszalna...

pomocy- moze jest jakis bios inny....

nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam Płytkę :

Asus P5B-E Plus Rev. 1.01G i okazyjnie nabyłem proca Q9300 na płytce Asusa proc ten się kręci do 3.4 Ghz

na płycie zrobiłem:

 

teraz Tak:

+na Płycie Głównej zrobiłem następujące V-mody:

-VCORE MOD

-VDROOP MOD

-VMCH MOD

- VDIMM MOD

 

i mam okazją ją sprzedać i kupić tego Abita czy mi się to opłaca;>? czy będzie się q9300 lepiej kręcił ;>?

 

prosze o odp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...