Skocz do zawartości
janio

Klimatyczne Gry Grozy

  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka gra najbardziej zmiażdżyła Cię swoim ciężkim klimatem kilmatem?

    • Max Payne
      14
    • Seria Silent Hill
      12
    • Seria Resident Evil
      7
    • Alien vs Predator
      14
    • Kingpin
      0
    • Condemned: Criminal Origins
      7
    • F.E.A.R
      18
    • DOOM III
      7
    • Manhunt
      2


Rekomendowane odpowiedzi

MAFIA - gry z taką fabułą już chyba nigdy nikt nigdy nie zrobi -absolutny nr 1 na mojej liście, im starsza tym bardziej doceniam jej geniusz

Max Payne - to było coś a w polskiej wersji co się rzadko zdarza wypadła jeszcze lepiej, wstawki z koszmarów trzęsące się łóżka w burdelach....mniam

Warcraft III - swietna fabuła!

Call of duty - w odróżnieniu od MOHAA miało się wrażenie uczestnictwa w prawdziwej wojnie

GTA III - to był skok w przyszłość, takiej gry nie było wcześniej

Diablo - ależ to bylo cos...

Duke Nuken 3D - za caloksztalt

Quake - bo pierwsza bez "sprajtowa" (pełne 3D) nawalanka

Tzar - pierwsza tak dopracowana strategia RTS

AoE II - za kampanie historyczne

Transport Tycoon - za pociągi ;]

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, juz kiedys ktos pisal moze o tymw przygodowkach, ale

ELVIRA - MISTRESS OF THE DARK ( ob6ie części! ) miała niepokonany klimat ziejącego grozą miejsca ( w jedynce byl to zamek, w dwójce studio filmowe ) proste zabiegi - uzyskiwane przeciez za6 pomoca archaicznych juz metod, ot krotka znimacja jak ciało wypada z szafy która otwieramy, i takie tam... ale to było coś nanapawde duza skalę. zadnej z tych gier nigd co prawda nei ukonczylem, tylko gralem w nie po troszku, ale były czadowe.

 

SERIOUS SAM 1 ( Fe i Se ) - chyba nie ma drugiej takiej nawalanki z podobnie lekkim i głupawym klimatem. na pewno jej wykonanie ma tutuaj duz znaczenie, ale całokształt nie do podrobienia, ze nawet Serious Sam 2 tych samych tworców moim zdaniem nie osiągnał klimatu jedynki, mimo znacznie wyzszego technicznego zaawansowania. hehe, SS 1 mozna z grosze kupic obie "pierwsze" części, sęk z tym ze sa spolszczone i polski glos Sama brzmi tak jakos mniej fajnie ( pewnie siła mojego przyzwyczajenia poprostu ).

 

ALIEN BREED - full wypas scrollowana widziana z gory strzelanka będąca świetną podróbką imitującą klimat filmu "Aliens". odnosci sie to do wyszstckich części, czyli Ab i , Ab 2, Ab SE, AB Tower Assault. kazda kolejan czesc bylajakby albo dodatkowymi misjami pprostu, albo troche wzbogaconymi wersjami poprzedniczek, ale co kolejna czesc na szczescie byla coraz lepsza ( poprawiona lekko grafika, nowe bronie ).

 

no i wreszcie.. DYNA BLASTER :D kto, grał, ten wie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia (mistrz!)

Max Payne 1 & 2

Half - Life 1& 2

Kingpin...

 

edit:

Może zbierzemy te które najczęściej się pojawiają w postach i jakąś sondę zrobimy?

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O a ja zapomniałem o takiej grze jak: Shadows of the empire (czy podobny tytuł). Nie przepadam za Starwars ale tytuł mnie zgniótł klimatem. Polecam, zdziwicie sie jakie to jest dobre :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kingpin (za świetny mroczny, morderczy, mafijny klimat. Najgorsze, że się zaciąłem gdzieś)

2. Mafia (tutaj przeklnąłem częsciej, niż przez xx lat wcześniej)

3. HalfLife (oj tą gre będe pamiętaj. Miałem wtedy 200MMX)

4. Lineage 2 (nie ma mrocznego klimatu, ale posiada klimat)

5. Farenheit (doskonała gra)

6. Max Payne (doskonała gra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sonda to nie zły pomysł, moje propozycje:

 

Manhunt

Condemned: Criminal Origins

Seria Silent Hill

Seria Resident Evil

FEAR

AvP

 

Janio napisal wyraznie, ze chodzi mu o gry mroczne, a wy tu wszyscy cukierki wymieniacie.

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem sondę, nie mówcie, że za mało pozycji bo ... więcej się nie dało :lol: Dodałem te, które IMO są warte wzmianki, chyba że macie jakieś inne propozycje ;>

 

EDIT: Nie dodałem sondy :lol: Muszę się naumieć :P

 

Dobra, przyznaję się bez bicia, nie potrafię zrobić sondy, niech jakiś mod ją poprawi :P

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem sondę, nie mówcie, że za mało pozycji bo ... więcej się nie dało :lol: Dodałem te, które IMO są warte wzmianki, chyba że macie jakieś inne propozycje ;>

 

EDIT: Nie dodałem sondy :lol: Muszę się naumieć :P

 

Dobra, przyznaję się bez bicia, nie potrafię zrobić sondy, niech jakiś mod ją poprawi :P

Masz, hepi? :P

 

Nastepnym razem dodawaj odpowiedzi, a nie kolejne pytania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planescape Torment

klimat brudny, szary, grobowy (w dosłownym słowa znaczeniu - kto grał, wie). to nie te cukierkowe klimaty BG.

nie spotkałem żadnej gry fantasty z tak rozbudowaną fabułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek
Max Payne zarówno 1 jak i 2 obie miały coś w sobie a dlaczego hmm? Jako szczyl grasz w tą grę i dostrzegasz brudny świat i beznadzieję życia Max'a... a gdy dorastasz dowiadujesz się, że świat taki jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia - zdecydowanie. W zasadzie jest to jedyna gra do której wracam co jakiś czas (chociaż to juz nie to, co za pierwszym razem...). Najbardziej w pamięci utkwiło mi oczywiście zakończenie. Kiedy po końcowym filmiku włączyło się główne menu i zaczęła lecieć ta wspaniała muzyka (w wykonaniu praskiej orkiestry o ile mnie pamięć nie myli) zamurowało mnie - przez ładnych kilka minut siedziałem bez ruchu w fotelu z niekłamanymi łzami w oczach. Zdecydowanie najlepszy tytuł, w nic lepszego nie grałem nigdy.

 

Morrowind - za całokształt. Niesamowita fabuła, ta intryga. Kiedy wydaje nam się, że akcja juz się na dobre zawiązała dowiadujemy się kim jesteśmy i cala zabawa zaczyna się od nowa. A w klaustrofobicznych podziemiach jedyne o czym marzyłem to kubek ciepłego kakao (nie śmiać się :lol: ).

 

KOTOR 1 i 2 - również za całokształt, jednak tutaj nie będę się rozpisywał. Świetna fabuła i przyjemny gameplay.

 

Jeszcze co do ankiety. Myśle, że Mafia powinna się na niej znaleźć. Przede mną kilka osób również wymieniło ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest temat o waszych ul;ubionych grach? to jest temat o horrorach. Gdzie w kotorze masz mroczny klimat?

 

Najlepiej bys janio zrobil jakbys zmienil nazwet tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest temat o waszych ul;ubionych grach? to jest temat o horrorach. Gdzie w kotorze masz mroczny klimat?

 

Najlepiej bys janio zrobil jakbys zmienil nazwet tematu

Tak też jam uczynił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Condemned: Criminal Origins - niezly klimat, z fajjnym tłem dzwiekowym, jak byl ten

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
domek i ciagi napisow ktore pod neonem bylo widac, jak prowadizly do piwnicy, to bardzo sie balem tam wejsc :)

 

undying - bo jest gra grozy, Gdzie klimat miażdży palce u stóp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAFIA

BF2

GTA - od 3 w gore :)

CoD2

CoD1

MoH - cala seria

i tyle ?

a gdzie byla groza to

FEAR

DOOM 3

tylko w te gralem :)

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz to na złość?

 

sorrkri zagalopowałem sie ...

 

z samych straszaków....to:

 

Residenty.... a w szczególności II cześć,

Half Life I, II

Return to Castle Wolfenstein...

Blood I, II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Call Of Duty 1, United Offensive, 2 - oo tak wszystkie z tych gier przechodzilem po 2 - 3 razy

Half Life 2 - w jedynke niestety nie gralem

SW: Knights Of The Old Republic - ta gra wgniotla mnie klimatem oraz mnogoscia mozliwosci

Max Payne

Mafia

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...