Skocz do zawartości
AragornPL

Symbian Os

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem zmienić oprogramowanie w Noki N81. Najpierw poprzez NSU, ale okazało się że telefon ma już najnowszego softa i nie da się wgrać innego, a chciałbym wgrać PL menu. Próbowałem też wgrać go Phoenixem, ale kiedy daje na "File" -> "Scan Product" wyskakuje mi: Cannot load, the product "RM-223" is not recognised. Czy da się coś na to poradzić?

 

Druga sprawa jest taka, że próbowałem zrobić to samo w Noki 5300. Nowy soft przez NSU się ściągnął, telefon zresetował i wyskoczyło okienko z prośbą o podanie PINu. NSU troche pomuliło i wyskoczyła informacja że telefon jest prawdopodobnie nie podłączony, o co chodzi?

 

Oczywiście wcześniej w obu telefonach zmieniłem Product Code.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problema. zainstalowałem grę. odpaliłem. nie mogłem wyjść z niej więc wyłaczyłem/właczyłem telefon,następnie chciałem grę tą usunąć, jednak nie mogę, wywala "nie udało się ucunąć". przez kabel też nie mogę nic zrobić, nie mogę znaleźć jej w pamięci (gry zapisuje w pamięci tel [nie na karcie]). jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos na sali z nokia 3250? Czy tylko ja mam takiego dinozaura s60...

 

Nic nie umiem robic w symbianie, a chcialabym sie nauczyc, potrzebuje indywidualne nauczanie;] Ktos chetny? Stawiam bro (nie jedno!) na najblizszym zlocie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos na sali z nokia 3250? Czy tylko ja mam takiego dinozaura s60...

 

Nic nie umiem robic w symbianie, a chcialabym sie nauczyc, potrzebuje indywidualne nauczanie;] Ktos chetny? Stawiam bro (nie jedno!) na najblizszym zlocie;]

symbianos.pl i jedziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denerwuje mnie ciagle "podpisywanie certyfikatow", krok po kroku jak odswiezyc symbiana- format itp itd, bo mysle, ze zanim go nabylam, ktos wgrywal bez opamietania rozne aplikacje i przez to zamula dosyc...

 

 

Do tej pory przegladalam nokia6600i.fora.pl, ale widac przede mna spora lektura, wchodzac na symbianos.pl ;)

 

 

A jesli chodzi konkret o 3250, to czy to normalne i czy ktos sobie poradzil z problemem klawiatury (lewa kolumna znakow niezawsze dziala)?

Edytowane przez eMJotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eMJotka jeśli chcesz zachować przed formatem jakieś dane z telefonu to zrobisz to nokia pc suit, później bez problemu tym samym programem wgrasz dane w te same miejsca gdzie były (jakieś zdjęcie/muzyczki itd). Format robisz wpisując *#7370# ( *#res0# ) przy włączonym tel i przy naładowanej baterii

 

http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/FAQ/Jak...wa%E6_telefon?/

http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/FAQ/Pod...e_kody_dla_S60/

 

ewentualnie w #1 poście jest krótkie faq dotyczące zmiany języka/product code i wgrywania nowego softu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dosłownie 5 minut temu zrobiłam to ucząc się z symbianos.pl ;)

 

Po formacie wciaz mam w menadzerze aplikacji rozne [ciach!]ly, acz niezainstalowane... Przy robieniu kopii zapasowej raczej byly zaznaczone tylko takie rzeczy, jak kontakty, wiadomosc, kalendarz itp... Chyba ze to "pamiec telefonu" to wlasnie wszystkie te aplikacje? Nie wiem, czy nie one troche spowalniaja prace...

 

Ale teraz tak mi sie wydaje, jakby troche sprawniejszy juz byl...

 

Chcialam nowy firmware wgrac (mam 4.14 z 2006roku, teraz jest 4.60), ale nie ma mnie w domu i nie mam kabla ze soba :( Myslalam, ze da rade przez bt (juz prawie wszystko sie da przez bluetooth;) )

 

Dziękuję jeszcze raz za pomoc i ze nie zabiliscie mnie, ze jestem n00bem ;)

 

EDIT:

 

kombinuje sobie wlasnie jakis niepubliczny adres mailowy, bo na simbiansigned nie moge podac swojego z gmaila...

Edytowane przez eMJotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

Ojciec wziął telefon E51, a że ma słaby wzrok to poprosił mnie abym zrobił mu dużą czcionkę. Ojca częściej w domu nie ma niż jest (a wraz z nim nie ma telefonu), a ja nigdy nie bawiłem się z symbianem. Gdy miałem okazję to zainstalowałem "Font Magnifier" ale to jest chyba płatne i odpada.

Googlowałem, szukałem na różnych forach, ale z 2-3 metody okazały się totalną klapą.

 

Czy możecie mi coś poradzić, jakiś program?

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

Ojciec wziął telefon E51, a że ma słaby wzrok to poprosił mnie abym zrobił mu dużą czcionkę. Ojca częściej w domu nie ma niż jest (a wraz z nim nie ma telefonu), a ja nigdy nie bawiłem się z symbianem. Gdy miałem okazję to zainstalowałem "Font Magnifier" ale to jest chyba płatne i odpada.

Googlowałem, szukałem na różnych forach, ale z 2-3 metody okazały się totalną klapą.

 

Czy możecie mi coś poradzić, jakiś program?

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Nokia wydała z tego co kojarze darmowy program do zmiany czcionki. Sprawdz na stronce nokii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie. Jak ustawic (Ustawienia, osobny program) sygnal, aby w momencie jak zaczyna dzwonic to zaczyna cicho i robi sie coraz glosniejszy? Tak jak dziala budzik. Nijak nie moge tego namierzyc, a BARDZO by sie przydalo, bo bylby to kompromis pomiedzy profilem Milczy i Ogólny ;)

 

BTW. Ktoś ma jakies doswiadczenia z N82? Jak z szybkoscią i co wazniejsze jak tam aparat i jego jakosc? Nosze sie z zamiarem sprzedazy E61i i GPS zewnetrznego + sluchawki BT i karty 2GB i zamiast tego wziac wlasnie N82 i tylko nie wiem czy jest sens. Aha i czy TV-Out w tej Nokii obsluguje tylko natywna rozdzialke 320x240 czy da sie wymusic cos wiecej?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft akurat mam najnowszy, ale spoko już znalazłem - faktycznie było w ustawieniach profilu ;) tylko pod jakas dziwna nazwa, dlatego tam nie szukalem. Inna sprawa, ze nie do konca dziala to tak jak chcialem, bo owszem zaczyna sie cicho, ale wzrost glosnosci jest strasznie wolny. No ale tego juz nie przeskocze.

 

Co do drugiego pytania to szukam po sieci porownan N82 i N78 i kurcze gdyby nie to, ze N82 ma znacznie lepszy aparat to bralbym na bank N78. A w ogole co sadzicie o takim posunieciu. Chcialbym zeby telefon robil jako all-in-one i zeby zastapil:

 

1. player mp3/mp4 - teraz Cowon D2 (słuchawki zostaną te same). Jaką maksymalną pojemność kart mSD obslugują te Nokie no i jak z jakością dzwięku? Są jakies dobre playery na Symbiana? Nie oczekuje audiofilskiego dzwieku, ale chcialbym zeby przesiadka z Cowona nie byla bolesna.

 

2. cyfrówkę na imprezy itd, po prostu coś prostego, ale dającego jako taką jakość. Do bardziej profesjonalnych zdjęć mam inny sprzęt. Po samplach na roznych strona to aparacik w N82 jednak kopie zad.

 

3. nawigację - używam obecnie Garmina na E61i i wiem, że mi to wystarczy, kwestia tylko czy ten program będzie działać jeśli obrocimy telefon w poziomie?

 

I teraz pytanie - czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. player mp3/mp4 - teraz Cowon D2 (słuchawki zostaną te same). Jaką maksymalną pojemność kart mSD obslugują te Nokie no i jak z jakością dzwięku? Są jakies dobre playery na Symbiana? Nie oczekuje audiofilskiego dzwieku, ale chcialbym zeby przesiadka z Cowona nie byla bolesna.

Przesiadka z cowona na jakikolwiek telefon imho musi byc bolesna :wink: Co nie zmienia faktu, ze jesli nie jestes audiofilem nie powinno byc az tak zle. Wystarcza dobre sluchawki, konkretnych odtwarzaczy (oferujacych np. 10 pasmowy equalizer) nie brakuje. Co do kart, to najwieksza jest bodajze 32 gb (nie jestem tego w 100% pewien).

2. cyfrówkę na imprezy itd, po prostu coś prostego, ale dającego jako taką jakość. Do bardziej profesjonalnych zdjęć mam inny sprzęt. Po samplach na roznych strona to aparacik w N82 jednak kopie zad.

Do zastosowan, o ktorych piszesz tego typu aparat powinien wystarczyc. Tu zdecydowalbym sie na n82, n78 nie ma ksensona.

3. nawigację - używam obecnie Garmina na E61i i wiem, że mi to wystarczy, kwestia tylko czy ten program będzie działać jeśli obrocimy telefon w poziomie?

Tu Ci niestety nie pomoge, chyba ze wstrzymasz sie z miesiac az sam kupie n82.

I teraz pytanie - czy to ma sens?

Moim zdaniem tak :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z cowona na jakikolwiek telefon imho musi byc bolesna :wink: Co nie zmienia faktu, ze jesli nie jestes audiofilem nie powinno byc az tak zle. Wystarcza dobre sluchawki, konkretnych odtwarzaczy (oferujacych np. 10 pasmowy equalizer) nie brakuje. Co do kart, to najwieksza jest bodajze 32 gb (nie jestem tego w 100% pewien).

 

Do zastosowan, o ktorych piszesz tego typu aparat powinien wystarczyc. Tu zdecydowalbym sie na n82, n78 nie ma ksensona.

 

Tu Ci niestety nie pomoge, chyba ze wstrzymasz sie z miesiac az sam kupie n82.

 

Moim zdaniem tak :razz:

Audiofilem nie jestem, ale z Cowona pod wzgledem jakosci jestem bardzo zadowolony. Inna sprawa, ze sporo daja sluchawki, ktore mam wiec moze faktycznie nie bedzie az tak zle. Co do kart to 16GB wystarcza, zreszta juz znalazlem ze Nokie obsluguja SDHC wiec luz. Na razie coraz bardziej zaczynam sie nakrecac na takie rozwiazanie tylko ze to bilet w jedna strone - decydujac sie na taki krok juz zawsze bede musial miec kombajn a nie telefon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tu plusow jest o wiele wiecej niz minusow (o ile sa jakiekolwiek, stare przyslowie o czym do wszystkiego i niczego raczej nie ma tu raczej zastosowania). Powinienes byc zadowolony z takiego rozwiazania, zawsze to sporo wiecej miejsca w kieszeniach, zas mozliwosci niewiele mniejsze od dedykowanych urzadzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tu plusow jest o wiele wiecej niz minusow (o ile sa jakiekolwiek, stare przyslowie o czym do wszystkiego i niczego raczej nie ma tu raczej zastosowania). Powinienes byc zadowolony z takiego rozwiazania, zawsze to sporo wiecej miejsca w kieszeniach, zas mozliwosci niewiele mniejsze od dedykowanych urzadzen.

To bez watpienia. Tylko ze ja zawsze rozwazam tego typu zmiany pod wzgledem jakosci nowego rozwiazania - czy wygoda ktora da jedna, a nie dwie rzeczy w kieszeni jest warta kompromisu wzgledem jakosci dzwieku/dlugosci pracy na bateriach (tutaj moze byc duza dysproporcja, bo nei dosc ze Cowon slynie z jakosci to jeszcze ten player zasuwa kilkadziesiat godzin bez ladowania ~25-30h). Dylematow jest sporo.

 

BTW. Sa zapowiedzi jakis nowych N-serii w typie N82/78?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie wybor nie jest latwy, ale z drugiej strony i tak pewnie ladujesz telefon codziennie, a w przypadku jakiegos wyjazdu odejdzie przymus targania ze soba dodatkowych ladowarek. Co do jakosci - nie mialem co prawda cowona, mialem zas irivera t30 a wiec sprzet grajacy moze nie wybitnie ale tak czy owak bardzo dobrze. Przesiadlem sie na se w950i i roznica w jakosci dzwieku byla zauwazalna, choc nie porazajaca. Powiedzialbym, ze wiekszosc ludzi okreslilaby ja jako marginalna. Daze do tego, ze n-ki do ktorych sie przymierzasz graja jeszcze lepiej, slowem przesiadka nie powinna zaowocowac szokiem, czy innymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Na Twoim miejscu wybralbym sie ze karta pamieci i sluchawkami do jakiego komisu, dzie moglbys dokonac porownania (trzeba tu jednak wziac pod uwage fakt, ze dodatkowe odtwarzacze moga wyraznie poprawic jakosc dzwieku na nokii).

Co do ew. premier nowych telefonow serii n - jak na razie nie ma oficjalnych zapowiedzi, daty premiery ani specyfikacji technicznych.

Pare fotek mozna znalezc tutaj.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. nawigację - używam obecnie Garmina na E61i i wiem, że mi to wystarczy, kwestia tylko czy ten program będzie działać jeśli obrocimy telefon w poziomie?

Cowon slynie z jakosci to jeszcze ten player zasuwa kilkadziesiat godzin bez ladowania ~25-30h). Dylematow jest sporo.

@maSTHa212

Co do nawigacji to na obróconym ekranie działa oczywiście. Sprawdzałem na mojej N95 i muszę powiedzieć, że jeżeli telefon jest w pionie dla mnie jest lepiej i wygodniej (w razie coś wpisać).

Co do jakości mp3 playera, jak kupowalem Nokie to brakowało mi trochę pieniędzy i chciałem sprzedać mojego irivera (T10) jednak udało mi się uzbierać kase i go zostawiłem. Mimo iż do N'ki jak i do irivera uzywam tych samych słuchawek (EP 630) to różnica w dzwięku i tak jest spora. Oczywiście Nokia tez daję radę ale jak gdzieś jadę i mam możliwość zabrania więcej zabawek (miejsce w kieszeniach) to zawsze biorę ze sobą mp3 player :)

 

Takie moje zdanie na ten temat. Player w komórce to taki tymczasowy, jak nie ma miejsca w kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maSTHa212

Co do nawigacji to na obróconym ekranie działa oczywiście. Sprawdzałem na mojej N95 i muszę powiedzieć, że jeżeli telefon jest w pionie dla mnie jest lepiej i wygodniej (w razie coś wpisać).

Co do jakości mp3 playera, jak kupowalem Nokie to brakowało mi trochę pieniędzy i chciałem sprzedać mojego irivera (T10) jednak udało mi się uzbierać kase i go zostawiłem. Mimo iż do N'ki jak i do irivera uzywam tych samych słuchawek (EP 630) to różnica w dzwięku i tak jest spora. Oczywiście Nokia tez daję radę ale jak gdzieś jadę i mam możliwość zabrania więcej zabawek (miejsce w kieszeniach) to zawsze biorę ze sobą mp3 player :)

 

Takie moje zdanie na ten temat. Player w komórce to taki tymczasowy, jak nie ma miejsca w kieszeni :)

No wlasnie, tego dokladnie sie obawialem :( I tez mialem zamiar sprzedac Cowona, bo nie chcialbym dokladac kasy do tego interesu, ale jak widac nie bedzie tak latwo. Pytanie tylko czy jakosc audio mozna poprawic np wgraniem innego playera czy po prostu "ten typ tak ma" i bedzie bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...