Skocz do zawartości
CjRudi

Freezy..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na samym początku prosze o niezjechanie mnie za ten temat, wiem że było już mnóstwo tematów o freezach w różnych działach, szukałem z grubsza, ale tam problemy były ciut inne..

 

Więc problem wygląda tak: sprzęt mam jak z podpisu, widać też tam jak się zmienił, no i rzeczone freezy występują u mnie w różnych momentach, ale zauważyłem jedną prawidłowość. Mianowicie w Windzie mam zawsze działającego tlena, i w momencie gdy ktoś do mnie napisze i ma wyskoczyć okienko (bo go wcześniej nie było) następuje taki 2-3 sekundowy freez, myszka nie chodzi, muza robi bzzzz :P potem wraca do normy... spojrzałem w managerze i tlen w momencie freeza zajmuje maks 50 % procka.. nie rozumiem tego :/ Freezy występują jeszcze w grach czasem, w gothicu to one mnie nie dziwiły:P, ale teraz np zainstalowałem FreakOut Extreme i tam też się zdarza taki zwiech..

 

Standardowo temp sprawdziłem, nie dochodzą do 40 st w windzie więc to chyba nie to...Karta graf dość mocno kręcona, ale to raczej nie przez nią, bo co ma ona do tlena? może pamięci? Sprzęt ogólnie nie kręcony..

 

Uprzejmie prosze o rade :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszą rzecz nieomieszkam zrobić :] bo dawno defragmenta nie robiłem, aczkolwiek system w miare świeży jest, może miesiąc góra... a myślałem że taganowi można zaufać.. ale jako że sie w miernik zaopatrzyłem, to sprawdze ;]

 

EDIT: byk ort, dzięki Orgiusz, aż wstyd :P

Edytowane przez CjRudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, zrobiłem defragmenta, faktycznie dysk był srogo pofragmentowany, lecz sytuacja się nie zmieniła.

 

Kolejną rzeczą było sprawdzenie napięć, są ok: 5,21 dla 5v i 12,30 dla 12v, więc to raczej nie zasilacz..

 

NOD32 nic nie wykrył, adAware również.. Memtest przeleciał jeden raz bez żadnego błędu.

 

Innego pomysłu nie mam, podejrzewam chipset, który jest dość gorący (sprawdzałem przy mierzeniu napięć..). Asus probe niby pokazuje ok 40 st, ale możliwe że faktycznie jest goręcej, bo chipset tylko zalmanem chłodzony i dmucha na niego troche z chłodzenia grafiki.. aczkolwiek w windzie, gdy grafa chodzi na mniejszych obrotach, podmuch jest minimalny więc moje podejrzenie pada na chipset.. jakoś na dniach skołuje sobie AC jakąś 80 żeby mi na ten radiator dmuchał, zobacze czy coś się zmieni...

 

A u was jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernikiem mierzyłem, tylko idle, bo te freezy sie w windzie pojawiają.. pomiar był z molexa.. nie próbowałem na jednej kości..ile razy powienien przejść ten memtest żeby był wiarygodny? wydaje mi się że jak za pierwszym razem nic nie było, to nie będzie później, ale mogę się mylić.. z tym że jedna pętla to 40 minut zajęła więc to by trwało troche :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

NOD32 ma problem z działaniem kiedy CPU idzie na 100%, może też robić konflikty z innymi programami.

U mnie robi konflikt z azureusem, czasami jest restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no możliwe że u mnie sie gryzie z tlenem :/ tyle dobrego o tym nodzie słyszałem, ale skolei z drugiej strony sygnały dochodzą że są z nim problemy.. nie wiem, jak się nic nie poprawi, to się go pozbędę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że to co mnie odpycha od deinstalacji NODa to fakt, że jak gram w gothica ( i tu chyba nie jestem osamotniony:P) też są te freezy, a jak wiadomo do gothica potrzeba wsio powyłączać :) no nie wiem, zagwozdke mam nie lada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

NOD32 przy instalacji wgrywa jeden plik biblioteki dll do systemu (nie pamiętam jego nazwy, ale moge poszukać), to właśnie ten plik jest odpowiedzialny za konflikty. Choć u mnie występuje ten konflikt tylko z Azureusem no i ten restart mam tylko czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no generalnie freezy też są sporadyczne u mnie, ale występują, co mnie zmartwiło :) w wolnej chwili poszukaj który to plik, może da się go wywalić albo coś ;) dzieki

Edytowane przez CjRudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, sprzet jak w sygnaturce, wina Tlena, pojawilo sie w ktorejs wersji i tak zostalo, mam to od kilku miesiacy. Na duzo starszych wersjach tego nie bylo.

 

 

Dodam, ze nie mam programu AV nie jest mi potrzebny, wyznaje zasade, ze najlepszym antyvirem jest sam uzytkownik :) Firewall to Kerio 2.1.5.

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie tlen, to smutno :/

 

Kurde lubie ten program i się do niego przyzwyczaiłem.. GG nie znosze, ale tlen mi często daje w kość, a to niedochodzące wiadomości, a to teraz freezy, a to brak współpracy z gadu ( że też wszyscy mają to gadu O.o jak to mówią miliony much nie mogą sie mylić :P )..

 

Narazie cierpliwy jestem i zostanie.

 

A co do tematu, to coraz bardziej skłaniam się ku problemom softwareowym.. Jeszcze po zakończeniu sesji sprawdze lepiej tym memtestem, no i skołuje dmuchanie na zalmana na chipsecie..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Troch poszperałem i oto co znalazłem:

według producenta Galaxy karta graficzna, seria gf 7800 do 100% działania potrzebuje zasilacza 400 W (12V/26A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym, ten 400 W zasilacz to takie zabezpieczenie producenta, przed osobami które mają super mega zasilacz tracer 400 wat ;) tak mi się wydaje :)

 

mój tagan ma chyba właśnie 26 A/12v nie chce mi się szukać... Zasiłka wyrabia, napięcia sprawdzone, ale dzięki za poszperanie :)

 

Edit: ma 22A.. ale freezy w windowsie chyba nie byłyby spowodowane grafą, która na pulpicie ma skrecone zegary mocno...

Edytowane przez CjRudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...