Skocz do zawartości
scibi

JAKI CDROM??

Rekomendowane odpowiedzi

czesc. kurde popsul mi sie porypany cdrom. i trzeba sobie kupic cos nowego, no i taniego, no i dobrego :D wiec co radzicie?? musze to kupic na miejscu, mam do wyboru takie:

Napędy CD-ROM/ Samsung SAMSUNG 52xSpeed 93,5

Napędy CD-ROM/ LG LG 52xSpeed OEM (CRD-8520B) 98,8

Napędy CD-ROM/ BenQ BenQ 52xSpeed (652A-803) 90,9

Napędy CD-ROM/ TEAC TEAC 52xSpeed OEM 156,8

Napędy CD-ROM/ Micro-Star MSI 52 Speed BOX (2 lata gwarancji) 96,2

Napędy CD-ROM/ BTC BTC 52xSpeed OEM 85,6

Domyslam sie ze nie LG :D Wiec ktory najlepiej z tych wybrac?? Powiem ze TEAC tez zapewne odpada, bo jest kurde 2 razy drozszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kurcze ja sie najbardziej zastanwaiam nad tym BenQ. Wie ktos cos o tym?? ewentualnie MSI. wiem ze robi cool mobo a jak z cdromami?? Czyli jak?? nie piszczie szukaj bo wiem ze topik byl (szukalem) : http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=141...ight=jaki+cdrom ale juz sie pozmienialo, tam doaradzaja 40x i kurde ja musze z tych wybrac cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko chce powiedziec ze osobiscie znam 5 przypadkow kiedy w LGx52 EXPOLDOWAŁA (!!) płyta..

wprawdzie w dwóch wypadkach na 5 naped po wyczyszczeniu dzialał dalej... ale well... no.. nie polecam po prostu ;)

a ze przy okazji prędkości odczytu wyższej niz 20 to to raczej nie osiąga... ;)

to tak tylko sie doświadczeniem chciałem podzielić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ... :

 

BenQ = SYF!

Btc = SYF!

Lg = SYF do kwadratu

 

no wiec samsung tak średnio a Teac ma szklaną optyke :) dlatego droższy jest a ja nachetniej brałbym micro-star'a :) ... hehe wiec pewnie microstar zwycieży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale grogi teac 2 razy drozszy od tych tanszych... i w czym sie niby przejawi to ze jest 2razy drozszy?? chyba wezme tak jak tu mowiono tego MSI :D i to box jeszcze i 2 latka gwarancji, to go prawie na pewno wezme :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scibi

 

na kazde pytanie innych uzytkowników piszesz WIELKIMI LITEAMI-SZUKAJ

 

wiec SZUKAJ

 

ps.jak uda sie dorwac jeszcze gdzies teaca 540 to bierz-nie ma sobie równych wsród napędów cd-rom

ze co?? ja zawsze staram sie pomoc ajk moge!! jak juz kurde jest identyczny temat 3 linijki nizej to wtedy pisze szukaj!! no i kurde tyle :D tak pozatym kurde troche szkoda 160zl na cdrom wywalic... wlasnie ta szklana optyka czy jak jej tam, co to da?? w czym to lepsze od MSI?? jesli serio duzo mi to da to mozna dac to 80zl wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scibi

 

na kazde pytanie innych uzytkowników piszesz WIELKIMI LITEAMI-SZUKAJ

 

wiec SZUKAJ

hehe jaki protest na scibi'ego ... hehe on pomaga all the time /:D ... nieprawdziwe zarzuty :twisted: a microstar rulZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jak zawshe Dołączona grafikaghyhy... polecam dvd !!! np.to które mam w podpisie Dołączona grafikaheh... jak ja chciałem kupić napęd cedeków to gr00by doradził mi właśnie dvd toshiby i to był najlepszy wybór Dołączona grafika [jeszcze któryś raz dzięki gr00by za polecenie toshibki Dołączona grafika ghyhyhy...] napędzi spoko kosztuje ok.200 zeta, wiem że dużo ale dvd się przyda Dołączona grafika hyh... np. ostatnio dostałem płytkę dvd i jak bym se kupił cedeka to by było <span style="color:red;">[ciach!]</span>o ! Dołączona grafika hyhyhy...

 

a jak jush to cedek asus'a [chociaż ja miałem asus'a 50x i padł po 3 latach i jakoś zraziłem się do cedeków asusa Dołączona grafika]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Asusa 52x. Zabójczy napęd przsiadłem się na niego z LG 52x(syf jakich mało). Cena też w miare umiarkowana 115zł no i 2 lata gwarancji. Jak masz brać to lepiej poszukaj sklepu gdzie będą te Asusy mieli naprawde warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze temat juz zakonczony (kupiny ;)) ale po piewsze to radzil bym poszukac informacji na temat cd-rom/cd-rw/dvd czy dany producent produkuje dany sprzet czy tylko pakuje go we wlasne obudowy. Znane sa bowiem patenty, ze placisz za marke a kupujesz taki sam kicz jak cos co kosztuje polowe mniej (to samo w srodku). Co do mojego prywatengo wyboru to nie mam zdania - od 3,5 roku jade na lg 40x i 'jeszcze dziala' o ile mozna to nazwac dzialaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...