Skocz do zawartości
eragonek

Autografy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy czy zbiera ktoś stąd autografy. :-P

Jeżeli nie to podam tutaj troszkę informacji:

 

 

Aby zacząć kolekcjonowanie trzeba znać kilka podstawowych rzeczy :wink: jak choćby samo znaczenie słowa autograf.

Autograf - własnoręczne pismo, własnoręczny podpis, rękopis dzieła wykonany przez autora.

 

Gdy wiemy już co to jest autograf musimy zapoznać się z rozróżnianiem ich. Autografy rozróżniamy na kilka grup:

 

Oryginalny - jest to autograf w 100% oryginalny, który złożyła gwiazda.

 

PP (Pre-Print) - autograf nadrukowany na zdjęcie lub wydrukowany ze zdjęciem, który z gwiazdą nie miał żadnego fizycznego kontaktu (gwiazda go nie złożyła). Jest to bardzo rozpowszechniona metoda spławiania fanów, a i szkoda.

 

Autopen - autograf, który może być naniesiony na zdjęcie. Autograf taki się rozmazuje i niekiedy bardzo trudno sprawdzić jego oryginalność. Na szczęście jak dotąd rzadko stosowana metoda aczkolwiek coraz bardziej sie rozpowszechnia.

 

Secretarial - podpis złożony przez sekretarkę lub agenta. Bardzo łatwo jest go odróżnić, bo różni się niekiedy znacznie od oryginału.

 

IRC (International Reply Coupon) - kupon zwrotny, który można zamienić zagranicą na znaczki. Można go dostać w większym urzędzie pocztowym w cenie 4,5 zł. Uwaga! Jeden kupon uprawnia do zamiany na znaczki na przesyłkę do 20g. Jeżeli przewidujemy iż przesyłka bedzie cięższa należy włożyć 2 (40g) lub nawet 3 (60g) kupony.

 

SASE (Self Addressed and Stamped Envelope) - koperta zwrotna i znaczek (bądź IRC).

 

SAE (Self Addressed Envelope) - koperta zwrotna.

 

Adresy internetowe:

http://www.fanmail.biz/ - Zbiór prawie wszystkich adresów do gwiazd :D.

http://www.fanmail.biz/mboard/ - Największe forum o autografach.

http://www.smell.fora.pl/ - największe polskie forum o autografach.

 

 

Gdy już mamy wybraną gwiazdę do której wysyłamy list to w kopertę powinniśmy jeszcze włożyć:

zdjęcie osoby której chcemy autograf, kopertę zwrotną zaadresowaną do nas i IRC (ja jeszcze nigdy nie wysłałem IRCa :lol2:, chodź gdy go wyślemy mamy większą szanse na odpowiedź)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby dla mnie zadną frajdą wysyłanie listow (spamu) do znanych osob (no chyba, ze to sposob na biznes). Jesli brac autograf, to tylko osobiscie. W takim przypadku z autografem wiąże się jakas historia, ktorą mozna potem komus opowiedziec, a nie "wysłałem mu list i odpisal". Ja co prawda autografow nie zbieram i nigdy nie zbieralem, ale w przyszłości chcialbym miec sygnowane kilka filmow (przez rezyserow) i jak pojawi sie okazja porozmawiania z interesującą mnie osobą to postaram się ją wykorzystac, bo wysyłanie filmu w kopercie uwazam za pojscie na łatwizne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie każdy ma tyle kasy żeby jeździć po świecie i zbierać autografy :) .

Co do spamu to raczej spam to nie jest ponieważ gwiazdy same podają adresy do siebie i chcą żeby im przysyłano listy :).

 

 

I uwierz mi frajda jest ogromna gdy otrzymasz autograf np. od Travolty albo Hanksa :D.

Edytowane przez eragonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie każdy ma tyle kasy żeby jeździć po świecie i zbierać autografy :) .

Dlaczego zaraz jeździć po świecie? Wbrew pozorom dość często rezyserzy (aktorzy zresztą też) z gornej polki odwiedzają Polske. Pojawiają się glownie na festiwalach co prawda, ale ostatnio Lynch np. film w Łodzi kręcił.

 

Co do spamu to raczej spam to nie jest ponieważ gwiazdy same podają adresy do siebie i chcą żeby im przysyłano listy :).

Kto podaje ten podaje - lwia część tych adresow jest jednak publikowana w necie przez osoby trzecie.

 

I uwierz mi frajda jest ogromna gdy otrzymasz autograf np. od Travolty albo Hanksa :D.

Dla wielu pewnie tak, dla mnie by nie była. Nie czerpałbym frajdy z samego faktu posiadania autografu Travolty. Co innego zagadac do niego, powiedzieć ze imo swietnie zagral u Tarantino, zamienic pare slow i wtedy poprosic o podpisanie filmu. Przynajmniej mam pewność, ze autograf jest oryginalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... To swoją drogą, macie całkowitą racje.

No ale teraz wyjdźmy z założenia takiego jak moje - zafascynowany serialem Prison Break, z podziwem patrze na głównego bohatera, tak więc dzięki eragonkowi zdecydowałem się wysłać list z prośbą o autograf. Jak mi powiedziano, sam Miller czyta te listy (Scofield) tak więc faktem, że złoży podpis na zdjęciu, które będę miał i zrobił to dla mnie - fantastyczne.

Poza tym widok listu z USA po np. miesiąciu oczekiwania jest też niesamowitym przeżyciem, to pewnie przez mój młody wiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r szukasz troche dziury w calym. Kazdy na tym korzysta. Gwiazdy czuja sie doceniane gdy dostaja listy od fanow z calego swiata (w tym nawet z Polski ;)). A fani dostaja "list" od gwiazdy - tez fajnie.

 

Na zywo wiadomo, ze lepiej. Z tym, ze wedlug mnie wiekszosc gwiazd gorzej znosi zaczepianie na zywo przez setki fanow w kazdym miejscu (na festiwalach sa setki osob, wiec zapomnijo jakimkolwiek kontakcie) niz dostanie listu i odpisanie w dogodnym momencie (czy nawet wyslanie tylko autografu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szukam zadnej dziury :P . Nigdzie nie napisalem, ze to źle pisac sobie do kogos-tam. Napisałem tylko, ze osobiscie nie odczuwalbym z tego powodu frajdy. Dodatkowo naprawdę powątpiewam, ze dla takiego Travolty fajnie jest podpisywac dziennie xxx listow. Z tego tez powodu wątpiłbym w oryginalnosc wyslanego autografu. W przypadku kontaktu osobistego mam przynajmniej całkowitą pewność, ze auto jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy zbiera ktoś stąd autografy. :-P

Zasadniczo nie, ale tak się jakoś stało, że mam parę autografów pisarzy na książkach. W tym nieżyjącego już Bułyczowa - no cóż, cenię jego osobę, a więc i autograf jest dla mnie cenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... znajomy jak był w U.S.A. to skołował autografy całej ekipy Jackassów poza Knoxvillem (albo jak się pisało jego nazwisko) :] - jak sie okazało to w realu kawał skurczybyka z niego :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r, ja też się z tobą zgadzam.

Ja też wole zdobyć autograf osobiście niż listownie, ale w większości przypadków jest to dla mnie nie możliwe i dlatego założyłem ten temat. :wink:

 

 

eQ., jednych podnieca zbieranie monet a drugich zużytych prezerwatyw :lol: mi akurat pasuje zbieranie grafów ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eQ., jednych podnieca zbieranie monet a drugich zużytych prezerwatyw icon_lol.gif mi akurat pasuje zbieranie grafów icon_wink2.gif

Arggghh rozgryzł mnie :oops: Edytowane przez eQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede miał niedługo autograf Franka Lamparda(przesyłka od kumpla londynu:D)!! bede polował jeszcze na Drogbe i Terrego B-) B-) B-) B-) B-) B-) B-) B-)

hmmmm... znajomy jak był w U.S.A. to skołował autografy całej ekipy Jackassów poza Knoxvillem (albo jak się pisało jego nazwisko) :] - jak sie okazało to w realu kawał skurczybyka z niego :]

wielka gwazdza meteoryt z niego w filmach familijnych w końcy grywa ;] Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy zajechał do Japonii... w ramach szkolenia z jakiejś firmy go tam wypluli... i co? i se skołował autografy ekipy Gonzo - twórców m.in hellsinga O.o czemu ja muszę siedzieć w takiej dziurze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...