Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dawno nie byłem ale to z braku czasu - a teraz nieco naciskany ;) podzielę się subiektywnymi odczuciami na temat monitorka z tematu postu.

 

Więc zakupiłem go w proline - jest 7 dni na oddanie w razie padu i dostałem gwarancje na pixele dodatkowo miesiąc.

 

Pierwsze wrazenie jest takie sobie - paczka z monitorem nie najwyższych lotów - zamiast styropianu poduszki transportowe - ale co by nie mówic paczka bezpieczna.

W zestawie jest D-sub , kabel zasilający i usb - gwarancja - krótka instrukcja i monitor - takze zadnych wodotrysków w zestawie.

Po obejrzeniu monitora - nie mialem zastrzeżeń - pivot - brew temu co tu czy na mva czytałem - działa prawidłowo - tzn nie ma mowy o krzywiźnie - mozna go bardzo precyzyjnie ustawić - idealnie poziomo bez kłopotu - to samo w pionie. Podnoszenie i obracanie działa dobrze - wiec mechanicznie jest ok.

Po załączeniu i przystawieniu ucha do monitora - słychać słynne buczenie - znika przy jasności powyzej 85% całkowicie - ponizej tej wartości buczy lekko z taką samo głośnoscią niezaleznie od zmniejszania jasności - wiec za to minus. Dodam dla sprawidliwości że nie ma mowy o przeszkadzaniu tym buczeniem - słychac to w idealnych warunkach i blisko monitora ucho wiec praktycznie nie ma zadnej sprawy.

Menu monitora - proste i praktyczne - zadnych zabaw nie potrzeba by znaleźć odpowiedni parametr - wiec jest ok.

Obraz - moge tylko powiedziec ze naprawde za taką cenę cięzko będzie znaleźć alternatywę - matryca świeci doskonale - znam wszelkie wady LCD i ten równiez nie jest inny ale kolor - kontrast - czytelność i kąty naprawde zasługuja aby powiedzieć ze to dobry sprzęt. Jeśli chodzi o szybkośc - ciezko mi stwierdzić - nie jestem graczem - ale przy pracy w srodowisku systemu operacyjnego edytorów muzyki, filmów - przewijaniu stron itp to zjawisko (smużenie) nie istnieje. W pracy pracuje na panelu 19 Belinea MVA i tam ten efekt jest widoczny.

Kąty - tu widać PVA - nie ma co sie rozpisywać - nie ma ZADNEGO porównania do TN łacznie z odmianami o szerszym kącie (jak duze IIyamy). Ekran jest duzy ale żadna zmiana punktu patrzenia - nie powoduje straty kolorów - - naprawde PVA spisuje sie doskonale pod tym względem (w swojej klasie rzecz jasna)

Przejścia kolorystyczne - moge powiedziec tak - po zabawie z kontrastem ten efekt staje sie pomijalny i widoczny w minimalnym stopniu jednynie na zielonym.

Nie ma to nic wspólnego ze zdjęciem zamieszczonym wczesniej (della) - przejścia sa bardzo płynne i jak na LCD tej klasy - reasumując - banding jest moim zdaniem pomijalny i niezauważalny.

Wejścia to duza zaleta tego sprzętu - sam korzystam z dvi i dsuba - oraz PIP - i ta funkcja jest naprawde w moim przypadku wykorzystywana kiedy pracuje na jednym komputerze a na drugi zerkam na etap pracy - do tej pory trzeba było przełaczac monitor miedzy komputerami - brawo za PIP.

USB - działa i naprawde sie przydaje -np pendrive - ale nie jest to jakas oszałamiająca fukcja wiec nie ma co sie rozpisywać.

 

Reasumując - monitor doskonale spełnia moje wymagania głownie pod kątem jakości generowanego obrazu i wejść. Niestety nie moge zainstalować EzTune - mam GF 7900GS i nie ma tej karty na liście kart wspieranych przez ten program - jak sądze dlatego instalacja nie przechodzi.

 

Nie jest to ideał ale nie ma raczej nic lepszego w tej cenie.

Edytowane przez flashh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opisanie swoich wrażeń :)

 

jeśli masz możliwość pstryknij jakieś fotki przejść kolorystycznych.

 

a jak wygląda kwestia input laga? zauważalny czy na poziomie tego egzemplarza co miałem - ok 30ms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie zdjęcia ale koszmarnie to wychodzi w sensie ze na zdjęciu prawidłowo widze jedynie obudowe monitora :) jak znajde czas pobawie się ustawieniami aparatu a jak coś wyjdzie zamieszcze. Input laga nie sprawdzam - narazie nie widze potrzeby w moim przypadku ale jak bede miał drugi monitor dam znać co wyszło. Ogólnie monitor jak monitor ma swoje wady wynikające w technologi ale mam porównanie z 19 TN - 19 MVA różnych firm ale ten jest z nich najlpszy pod względem jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś specjalne warunki zakupu czy kazdy moze dostąć taka gwarancję na piksele (nawet za doplata)?

 

pozdrawiam

No własnie, to ciekawe, bo na ich stronie nie ma mowy o takich gwarancjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos wiedzial jak rozwiazac problem z hubem USB, ktory nagle przestal dzialac na moim systemie/kompie (nie wiem gdzie wina) to bylbym wdzieczny. Wykrywa jako nieznane urzadzenie USB i koniec. Zasilanie jest, kable ok, ale po prostu nie dziala. Pare razy juz mis ie to przytrafilo, ale sprawe zalatwial restart lub ponowne podlaczenie kabli. Teraz nic, a po przepieciu do kumpla dziala. Nie rozumiem

 

PS

buczenie znika calkowicie przy jasnosci 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos wiedzial jak rozwiazac problem z hubem USB, ktory nagle przestal dzialac na moim systemie/kompie (nie wiem gdzie wina) to bylbym wdzieczny. Wykrywa jako nieznane urzadzenie USB i koniec. Zasilanie jest, kable ok, ale po prostu nie dziala. Pare razy juz mis ie to przytrafilo, ale sprawe zalatwial restart lub ponowne podlaczenie kabli. Teraz nic, a po przepieciu do kumpla dziala. Nie rozumiem

 

PS

buczenie znika calkowicie przy jasnosci 86

Testuję także teraz egzemplarz z Proline. Hub działa, banding jak na moje oko minimalny (miałem niedawno HL LP1965 na MVA AUO, tu jest zdecydowanie lepiej), nie ma takiego srebrzenia przy większy kątach. Ma krzywe zamocowanie (nie tylko przy pivocie), tzn ekran nie jest idealnie rownoległy do podłoża.

Jak na razie najbardziej irytuje mnie to buczenie, to prawda, znika kolo 86-87, ale to za chyba jasno na używanie tego monitora. Badów nie stwierdziłem. Manu takie sobie, niezbyt wygodne, zwłaszcza do regulacji podstawowych parametrów jak jasność/kontrast. EZTune nie instalowałem jeszcze.

Jak na razie najgorsze jest to buczenie bo jest wyraźnie słyszalne z metra przy nizszej jasnosci i nie da sie przy niem pracować.NA planszy z ditheringiem widac wyraźne "biegające" interferencje, przynajmniej na DSubie, bo kabel DVI załatwie sobie dopiero jutro.

 

PS. Jaki masz kontroler USB na płycie, może jakieś średnio-typowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję także teraz egzemplarz z Proline. Hub działa, banding jak na moje oko minimalny (miałem niedawno HL LP1965 na MVA AUO, tu jest zdecydowanie lepiej), nie ma takiego srebrzenia przy większy kątach. Ma krzywe zamocowanie (nie tylko przy pivocie), tzn ekran nie jest idealnie rownoległy do podłoża.

Jak na razie najbardziej irytuje mnie to buczenie, to prawda, znika kolo 86-87, ale to za chyba jasno na używanie tego monitora. Badów nie stwierdziłem. Manu takie sobie, niezbyt wygodne, zwłaszcza do regulacji podstawowych parametrów jak jasność/kontrast. EZTune nie instalowałem jeszcze.

Jak na razie najgorsze jest to buczenie bo jest wyraźnie słyszalne z metra przy nizszej jasnosci i nie da sie przy niem pracować.NA planszy z ditheringiem widac wyraźne "biegające" interferencje, przynajmniej na DSubie, bo kabel DVI załatwie sobie dopiero jutro.

 

PS. Jaki masz kontroler USB na płycie, może jakieś średnio-typowe ?

Napisz odnośnie monitora PO zakupie i podłączeniu kabla DVI :wink: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz odnośnie monitora PO zakupie i podłączeniu kabla DVI :wink:

Pisze przed i po, będzie porównanie.

 

PS. Mam 7900GTO, a monitor rozciąga mi obraz niepanoramiczny, czy ktos wie jak to zmienić? W monitorze nie ma takich ustawień, a wydawalo mi sie kiedyś były w panelu nvidii, a nie mogę teraz ich znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontroler to OpenHCD na mobo z podpisu (nforce 2)

 

tak to wyglada (zaznaczam, ze wczesniej normalnie dzialal, kilka razy cos takiego wyskoczylo ale pomoglo ponowne podlaczenie)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze przed i po, będzie porównanie.

 

PS. Mam 7900GTO, a monitor rozciąga mi obraz niepanoramiczny, czy ktos wie jak to zmienić? W monitorze nie ma takich ustawień, a wydawalo mi sie kiedyś były w panelu nvidii, a nie mogę teraz ich znaleźć.

Po VGA tego nie zrobisz ze sterownika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po VGA tego nie zrobisz ze sterownika...

Tak też podejrzewałem, opcja pojawia się dopiero na monitorze podłączonym przez DVI.

 

Wrażenia po DVI:

Nie ma już 'biegających' szumów na planszy z ditheringiem, ale banding jest nieco gorszy. Ogólnie to jest on bardzo dziwny, nie są to równomierne schodki ale pasy o zmiennej jasności ale nie stopniowo tylko jakoś "nieuporządkowanie", pomieszane jaśniejsze z ciemniejszymi. Szczególnie to widać, gdy one jakby przeskakują w skali nasycenia przy regulacji pojedynczych składowych kolorów RGB.

Problem jest w tym ze ten monitor nie ma konkurencji w tej klasie. W ogóle prawie nie ma monitorów panoramicznych nie-TN, jego najbliższy cenowo odpowiednik (który ma też część wad, gdyż to jest ten sam panel LCD) - Samsung 215TW, jest o prawie 400 zł droższy. Więc sam jeszcze nie wiem czy wart go polecać i czy go sobie zostawię. Wrażenia są mieszane i raczej bym z niego zrezygnował, gdyby było coś podobnego innej firmy.

 

Marcin_gps:Więc to jest w miare typowy kontroler USB, jeśli działa z innymi to może faktycznie jest hub uszkodzony w monitorze, niestety to plaga o której tez inni pisza - po pewnym czasie często wysiada DVI albo monitor buczy niezależnie od ustawień jasności.

Edytowane przez KHysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps:Więc to jest w miare typowy kontroler USB, jeśli działa z innymi to może faktycznie jest hub uszkodzony w monitorze, niestety to plaga o której tez inni pisza - po pewnym czasie często wysiada DVI albo monitor buczy niezależnie od ustawień jasności.

hub w monitorze jest dobry - napisalem przeciez ze jak do kumpla przelacze to dziala. Jakis dziwny konflikt powstaje i nie mam pojecia jak go rozwiazac - odinstalowanie wszystkich kontrolerow nie pomaga. Co ciekawe - na wirtualnym pececie wykrywa [; czyli tak jak na poczatku po formacie, ale nagle przestal dzialac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem monitor 3 dni temu. w moim egzemplarzu mogę obrócić monitor o dowolny kąt, nie ma żadnych zatrzasków pozycjonujących, także u mnie nie występuje zjawisko nie równoległości lub nieprostopadłości do podłoża. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie cos podobnego u siebie?

To plansza testowa z gradientem zielonym. Występują to dziwne nierówności rozkładu kolorów, które mało mają wspólnego z nbandingiem. Jeśli zacznę regulować składową koloru zielonego przez OSB monitora, takie nierówności kolorów przesuwają się, znikają bądż pojawiają. Wydaje mi się że zawsze powinno się równomiernie rozkładać.

Na kolorach R i B jest podobnie.

post-100887-1178727321_thumb.jpg

Edytowane przez KHysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rozmiary to wielkość obrazka testowego, skalowanie na ekranie jest 1:1, wiec jest jak najbardziej porządnie.

 

No chyba nie bardzo - skoro gradient jest na wycinku ekranu ( przy 1:1 tak powinno być - a jak niżej napisałem to nie wygląda na 1:1 1280x1024 na ekranie 1680x1050 ) to obszary kolejnych przejść tonalnych są mniejsze , ewentualne zniekształcenia są też mniej widoczne ...

 

ps. "więc jest jak najbardziej porządnie" - :lol:

 

Zresztą to nie wygląda na 1:1 ( 1280x1024 jest bardziej kwadratowy ) - to raczej przypomina rozciągnięcie 1280x1024 na cały ekran ...

Daj sobie spokój panie mądraliński - wszystko wiesz najlepiej, nawet to, co się dziej na moim komputerze.

Skoro piszę, ze jest 1:1 w pikselach to tak widocznie jest, a nie tak, jak ci się wyglądnęło.

 

Obrazek jest wyświetlany 1:1, nie jest rozciągnięty, jest wyświetlany na pełnym ekranie a tło jest czarne. Na fotce widać lewą część panelu, prawy kawałek jest obcięty.

 

Uzywaj opcji EDYTUJ, zamiast pisac dwa posty pod rzad.

costi

 

EDYTUJE:

Następny z przerostem pustoty. Może byś łaskawie zauwazyl, ze ktos usunal swoje posty, nawet został cytat po nim.

Edytowane przez KHysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podziele się moimi perypetiami z Gatewayem.

Zachęcony opiniami na forum i w miarę świadomy jego wad zamówiłem sobie monitorek. Sprawdzili mi dwie sztuki. Jedna matryca posiadała 1 czerwony subpixel - druga na szczęście czysta - kolorki fajne więc płacę i biorę do domu. Pudło wielgaśne.

 

Pierwsze wrażenie:

Przesiadka z 17tki CRT robi wrażenie :D - wreszcie dużo miejsca na pulpicie. Podłaczenie po DVI. Kolorki ładne, ale porównując z NEC'em 20WGX2 (którego widziałem w sklepie) wydają się mniej intensywne. W każdym razie bardzo dobre. Szybkie przejrzenie kilku zdjęć z wakacji - odzucia bardzo pozytywne - brak mankamentów matrycy TN (mam w pracy Samsunga SN913N) gdzie zdjęcia wyglądają tragicznie Kąty bardzo dobre - tutaj jest bardzo dobrze - wręcz znakomicie. Szybkie odpalenia kilku tytułów gierek (FarCry, Q4, NFS MW) - pozytywnie brak zauważalnego smużenia no i ten rozmiar matrycy. Do filmów panorama wydaje się być idealna - DVD i demka HD bardzo przyjemnie się ogląda. Dobrego Divixa też przyjemnie - tyle że odpada oglądanie z nosem przy ekranie :)

 

Dokładniejsze oględziny czyli do czego tu się przyczepić.

A niestety jest się do czego :sad:

Po pierwsze (jak dla mnie mało istotne) odchył pivota. Po przekręceniu o 90 stopni... no właśnie o 90 się nie da :-| tzn w pozycji pionowej monotor jest ciut przekrzywiony. Dodatkowo wydaje mi się że w takiej pozycji wyświetlany obraz jest mniej ostry tzn. na czciokach jest lekka poświata - troszkę to psuje piersze wrażenie, ale niech tam testujemy dalej.

Po drugie - nieszczęsny banding czyli bardzo dziwnie paskowane gradienty - strasznie się rzucaja w oczy i tu nawet Samsung SN913N jest o niebo lepszy. Efekt widoczny często przy scanach gdzie jest widoczne niebo oraz głądka tafla wody- widać szczególnie wyraźnie na jednym z trilerów HD ze strony MS. Niewiele daje przestawianie kontrastu i jasności - zresztą moim zdaniem kontrast i jasność poiwinno się ustawiać aby uzyskać komfortowe warunki pracy a nie w celu radukcji tych koszmarnych pasków. Duuuuży minus

Po trzecie - słaba czerń. Nie wiem czy tak mają wszystkie LCD, ale wydaje mi się że wspomniany wcześniej Samsung na TN ma lepszą czerń. Tyle że wieczorem w pracy to ja często nie przesiaduje. W dzień nie ma problemu, ale wieczorem gdy zwykle ogląda się filmy jest nienajlepiej. Koncert Myslovitz z DVD w ciemnej scenerii - tragedia :angry: Na postawinym obok starym CRT wygląda super. Filmy w ciemnej scenerii podobnie.

 

Słowo końcowe.

Niestety monitor po kilku godzinach pracy padł :sad: tzn. pojawiła się pionowa kreska z lewej strony przez całą matrycę. Po dokładniejszym obejrzeniu konstrukcji monitora zauważyłem że w tym miejscu obudowa była jakby nieco rozklejona - radzę zwrócić na to uwagę przy ewentualnych zakupach. Obudowa monitora składa się z części przedniej (czyli ramki wokół ekranu) i tylnej. Obie części są chyba niestety jedynie sklejane. Wydaje mi się jednak że nawet przy braku obudowy matryca powinna świecić prawidłow.

 

Monitor oddałem - pieniążki mi zwrócili a ja nadal mam 17 CRT :sad:

Do marki się zraziłem. Chyba pozostaje mi obejrzeć jeszcze samsunga 215TW. Ciekawe czy ma podobne mankamenty.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pionowe kreski to chyba dość częsty problem bo co jakiś czas na allegro pojawia się wysyp tych modeli z taką usterką ale myślałem, że to jakieś poserwisowe sprzedają...

 

Eskobar wymienił wszystkie wady, których się obawiałem. ale miałem bardzo pozytywne opinie od paru użytkowników więc na dniach miałem też taki brać ale znów się chyba rozmyślę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol

 

po pierwsze banding mozna prawie calkowicie zlikwidowac - nie jasnoscia/kontrastem, a regulacja skladowych RGB

 

po dugie, czern beznadziejna?

w mojej starej Iyamie CRT jest gorsza. z reszta ja uzywam ustawien 40/38 (jasnosc, kontrast) i gammy w ffdshow na 1.18 i jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad NEC'em też się zastanawiam ale czytałem że ma gorszą czerń niż Samsung 215TW. Oraganoleptycznie w sklepie nie da się tego sprawdzić niestety. Dodatkowo jest mniejszy - niby jeden cal ale jest to spora różnica. Z mniej znaczących rzeczy (aczkolwiek miło gdy są) to nie ma pivota, PIPa i wejść video.

 

Jeśli chodzi o porównanie z CRT to fakt że porównywałem z 8-letnim NEC-em na kineskopie Diamondtron więc tutaj ciężko jakiemukolwiek LCD konkurować jeśli chodzi o czerń czy kolory (jednak kolory spokojnie ujdą w LCD gdyby nie ten nieszczęsny banding).

Kręciłem też składowymi RGB ale wyraźnej poprawy to nie widziałem - być może zależy to od egzemplarza.

 

Aha i jeszcze jedno, jeśli chodzi o piszczenie/buczenie przy niskich wartościach jasności to takowe też u mnie występowało jednak jakoś bardzo mi nie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze (jak dla mnie mało istotne) odchył pivota. Po przekręceniu o 90 stopni... no właśnie o 90 się nie da :-| tzn w pozycji pionowej monotor jest ciut przekrzywiony.

w pozycji normalnej obraz jest także krzywy, jak widac monitor obraca sie o rowno 90 st, tylko ograniczniki są nie tam gdzie trzeba.

Dodatkowo wydaje mi się że w takiej pozycji wyświetlany obraz jest mniej ostry tzn. na czciokach jest lekka poświata - troszkę to psuje piersze wrażenie, ale niech tam testujemy dalej.

W kazdym LCD tak będzie, to wynika z rozłożenia subpikseli (w poziomie) i optymalizacji wyświetlania czcionek w Windows (szczególnie przy ClearType)

Po trzecie - słaba czerń. Nie wiem czy tak mają wszystkie LCD, ale wydaje mi się że wspomniany wcześniej Samsung na TN ma lepszą czerń. Tyle że wieczorem w pracy to ja często nie przesiaduje. W dzień nie ma problemu, ale wieczorem gdy zwykle ogląda się filmy jest nienajlepiej. Koncert Myslovitz z DVD w ciemnej scenerii - tragedia :angry: Na postawinym obok starym CRT wygląda super. Filmy w ciemnej scenerii podobnie.

Zgadzam się, monitor po prostu mocno świeci nawet przy zerowej jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej starej Iyamie CRT jest gorsza. z reszta ja uzywam ustawien 40/38 (jasnosc, kontrast) i gammy w ffdshow na 1.18 i jest bardzo dobrze.

czy przy tych ustawieniach monitor wydaje takie charakterystyczne bzyczenie??

 

w pozycji normalnej obraz jest także krzywy, jak widac monitor obraca sie o rowno 90 st, tylko ograniczniki są nie tam gdzie trzeba.

u mnie nie ma ograniczników. :)

jak kupowaliście monitor to podstawa była już przykręcona do panelu?? u mnie była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam ograniczników dlatego pisałem ze nie ma problemu krzywego pivota. U mnie jak narazie wszystko działa bez zarzutu a monitor pochodził juz sporo godzin. Zgadzam się z opinia ze firma nie jest najwyzszych lotów i widziałem zdecydowanie lepiej pakowane i wyposażone monitory pewniejszych producentów ale wszystko to ma znaczenie tylko do momentu załączenia sprzętu. Jakość obrazu - doskonałe kąty i wygoda korzystania czy to z Huba czy PIP (w moim przypadku bardzo się przydaje) wszystkie te odczucia niepewności pozostawia w tyle. Jest 3 lata gwarancji door wiec tylko uzywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten topic, bo akurat mi ten monitor wpadl w oko, ale patrzac na wasze posty to mozna dojsc do wniosku, ze to jakis kompletny chlam o.O

 

Wobec powyzszego moglby mi ktos krotko odpowiedziec: warto go kupic? Zastosowania to granie (zarowno na PC, jak i na PS2 poprzez wejscie SVHS lub Component, kiedys pewnie tez Xbox 360 po VGA), filmy, WWW/praca w Wordzie, w mniej-wiecej rownych proporcjach.

Obecnie posiadam monitorek z podpisu (TN, jasnosc 250, kontrast 450:1, 16ms).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...