Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzac na te wszystkie posty ciesze sie, ze wybralem Samsunga 215TW ;]

Od poczatku cos mi smierdzialo w zwiazku z tym monitorem na terenie PL - kiedy kupowalem lcd w USA, ten Gateway byl drozszy od Samsunga (499$ vs 479$); nie moglem tym samym wyjsc z podziwu, ze nagle po sprowadzeniu do Polski jest dostepny te 500zl taniej. Szkoda tylko, ze takie akcje z uzywanym sprzetem u nas w kraju robia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusja na innym forum o 'input lag' sprowadziła się w zasadzie do takich 2 filmików

 

samsung 215tw

http://www.youtube.com/watch?v=wC4gCre1xrA

 

gateway 2185w

http://rapidshare.com/files/43244021/2185W_vs_CRT.avi.html

 

ten ostatni to rodzimy minitest ;)

tak sobie mysle ze to jednak wina softu, od paru osob juz slyszalem ze (mająć karte ati) w sterach mozna zfixować dvi latency i wsio zaczyna grać - i naprawde nei sadze zeby to byla faktycznie wina monitora(ta sama matryca) lecz jakis blednych ustawien w sterach....niedlugo sie przekonam ;] B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche kiepsko wypada - jaki wobec tego kupic monitor na bardzo dobrej matrycy??? nie ma chyba wyboru zadnego :/

Z cyklu "Obalamy mity", bo juz tyle [ciach!]l naroslo wokol tzw" input-lag'a oraz tych filmikow na youtube (zarowno, jesli chodzi o samsunga, jak i gateway'a), ze warto poswiecic troszeczke czasu, by napisac pare slow.

 

Zaskakujace jest to, iz wiekszosc tych ludzi, ktora bierze udzial w tego rodzaju dyskusjach, nie widziala zadnego z ww. modeli na oczy.

Powtarza jedynie zaslyszane opinie.

 

Wg. testow Samsung 215TW posiada input lag na poziomie ok 40 ms.

 

1 MIT "Input lag uniemozliwi mi plynna gre w sieci, szybka reakcje na to co sie dzieje"

 

Przyjrzyjmy sie wiec faktom.

 

Reakcja miesni na impuls wyslany przez mozg wedruje z pewnym opoznieniem. Dla czlowieka jest to ok 200-250 ms.

Jesli ktos ma jakiekolwiek watpliwosci - moze sprawdzic te dane, bawiac sie w domu stoperem.

 

Zatem nasza percepcja i szybkosc podejmowania decyzji jest opozniona srednio 5-6 razy, w stosunku do owego input laga.

 

Dodatkowo, podczas codziennej pracy owe opoznienie jest kompletnie niezauwazalne.

Mozecie sprobowac, odlaczajac monitor CRT, probujac zauwazyc opoznienia kursora myszki,

wykonujac nia gwaltowne ruchy i sledzac ruch na ekranie SAMEGO lcd.

 

2 MIT "Input lag uniemozliwi mi ogladanie filmow. Obraz zostanie zdesynchronizowany w stosunku do dzwieku o 40 ms"

Patrz wyzej. Czlowiek moze to zauwazyc tylko, gdy opoznienie pomiedzy obrazem a dzwiekiem wyniesie ok 300 ms.

 

Zreszta, jak latwo zauwazyc, wiekszosc filmow ma frame rate na poziomie 25/sek.

Podzielmy zatem to przez tysiac - mamy 0.025.

0.025 * 40 = 1.

 

JEDNA klatka opoznienia, Panowie. Pozostawiam to do indywidualnego rozwazenia i wyciagniecia wlasnych wnioskow.

Jedziemy dalej..

 

3 MIT - "Po zmianie monitora na [jeden z ww.] z powodu input laga, nie moge grac w gre X!"

 

Wylala mi sie kawa na spodnie? Wina input laga. Ktos mi porysowal samochod? Wina input laga.

 

Wymienilem monitor na nowy [ZWIEKSZYLA MI SIE STANDARDOWA ROZDZIELCZOSC], nie zmieniajac karty graficznej na nowsza, a stara gra przestala juz tak plynnie dzialac, jak wczesniej? Wina, oczywiscie - input laga.

 

Niektorzy zapominaja, iz wiele czynnikow ma wplyw na plynnosc dzialania gier.

Jesli wymieni sie monitor na nowy w ktorym rozdzielczosc natywna jest wieksza, a zostawi stara karte graficzna, ktora zwyczajnie nie bedzie "wydalac" w wyzszej rozdzielczosci, to wina nie bedzie zaden input lag.

 

4 MIT "ALE! Przeciez ktos jakis czas temu umiescil na youtube filmiki, na ktorych ow input lag jest WYRAZNIE widoczny!"

 

Warto czasami ruszyc glowa. Monitor z odswiezaniem 60 HZ byl rejestrowany przy uzyciu kamery, ktorej odswiezanie matrycy jest ma poziomie 50 hz. Teraz, taki obraz jest konwertowany do 25 fps, zapisywany w pliku avi.

 

Jakby tego bylo malo, plik wrzucany na youtube jest dodatkowo przekodowywany, bez wiedzy uzytkownika, do wewnetrznego formatu flv, ktory zmienia nie tylko parametry kompresji, ale takze framerate.

 

Nalezy sobie w tym momencie zadac pytanie - czy po tych wszystkich operacjach, owe klipy wiernie oddaja stan faktyczny?

Bo po otwarciu owego filmiku w edytorze plikow video, sprawdzajac przesuniecie pomiedzy klatkami, "okazuje sie" iz ow input lag wynosi nie 40 ms a duuuzo wiecej.

 

Druga sprawa - nie wiemy, w jakiej rozdzielczosci dzialal ow crt. Aby test byl wiarygodny, oba monitory powinny pracowac w tej samej rozdzielczosci. Najlepiej, jesli ta rozdzielczosc bedzie rozdzielczoscia "natywna" dla obu monitorow.

 

Zadalem sobie trud i samodzielnie wykonalem ow eksperyment na domowym 19' crt lg oraz gateway'u.

Input lag byl ledwie zauwazalny - efekt ktory "zarejestrowalem", nie mial nawet startu do tychze klipow na youtube.

I tez nie wiem, na ile to wina owego "zjawiska", a na ile wina "pozostawiania" sladu przez przesuwajace sie szybko, okno aplikacji.

Edytowane przez DNoise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle ze to jednak wina softu, od paru osob juz slyszalem ze (mająć karte ati) w sterach mozna zfixować dvi latency i wsio zaczyna grać - i naprawde nei sadze zeby to byla faktycznie wina monitora(ta sama matryca) lecz jakis blednych ustawien w sterach....niedlugo sie przekonam ;] B)

 

genqhiskhan czy może wiesz już coś o zfixowaniu dvi latency? Mam tego gatka, sprawuje się dobrze ale problem z dvi pozostał. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem jakies 2 miesiace temu ten monitor w Proline w Katowicach i wszystko dziala idealnie. 0 martwych/goracych pix, piwot prosty DVI oraz component dziala. Imput laga nie odczuwam, ale nie gram w gry. Kolory bardzo nasycone, mam wrazenie ze az za bardzo. Maly minus za bzyczenie gdy jasnosc ustawiona ponizej 80. Zaplacilem 1475zl z gwarancja 0 martywch pix. Cena jakosc bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Pozwolicie, że też zabiorę głos w tej dyskusji, a właściwie to chciałbym o parę rzeczy zapytać.

Przyszedł czas na wymianę 17" CRT NEC i właściwie zdecydowałem, że ma być to monitor

panoramiczny 20"-22" czy koniecznie na matrycy typu PVA to niewiem ?

Wśród modeli, które rozpatruję znalazł się też Gateway FPD2185W.

Zapewne ciekawa propozycja, ale jak jeden z przedmówców napisał :

" Jak lubisz HAZARD to bierz Gatewaya "

Po przeczytaniu tego wątku nasuwa mi się pytanie :

Czy te monitory z Proline są inne od tych z Komputronika ?

Wydawałoby się, że NIE.

Chociaż Forumowicze wypowiadają się, że zarówno w Proline jak i w Komputroniku

mnóstwo egzemplarzy felernych.

Byłem dzisiaj w Silesia City Center w Katowicach w Komputroniku i poprosiłem

o prezentację tego monitora. Sprzedawca jak najbardziej uprzejmy zaprezentował

ten sprzęt : Internet, programy biurowe, filmy. Mogłem wszystko dokładnie zobaczyć.

Tak się zastanawiam, że można na miejscu sprawdzić zarówno martwe piksele, jak i hub USB

oraz DVI, pivot i ogólnie całą obudowę i wówczas zdecydować się na zakup.

Czy taki tok postępowania można uważać za właściwy ?

Czy mogą mnie w domu spotkać dalsze nieprzewidziane niespodzianki ?

Wadliwość tych monitorów jest aż tak duża ?

Może jednak od razu zdecydować się na Samsunga 215TW ?

Teraz już może tak poza tematem.

Monitor chcę zawiesić na ścianie nad biurkiem. Odległość z której będę patrzył

wynosi około 60 cm. Używam PC-ta przede wszystkim do Internetu, prac biurowych,

dzieci do gier a ja ewentualnie do filmów HD (normalnie oglądam na TV LCD 32").

Czy w tym wypadku mógłbym myśleć także o Samsungu 226BW ?

Oczywiście wiem, że to matryca TN, ale do powyższego użytkowania .... ?

Innymi moimi typami są :

Belinea 102035W,

Philips 200WP7ES,

NEC WGX2

Cena nie jest podstawowym wymogiem w moim przypadku.

Chciałbym jednak znaleźć uzasadnienie w wydatku pomiędzy

1400 zł a 1800 zł (w przybliżeniu).

Dość kusi mnie ten Samsung 226BW, choć jest na TN.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam : Marian

Edytowane przez Maryś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedziec ze zakup 2185 to hazard ale porównanie go do matrycy TN to juz "swietokractwo" - ja zaryzykowałem w kwietniu i jak spojrze na TN to wiem ze w zyciu nalezy ryzykowac aby coś miec czasem. Jesli zastanawiasz się nad matrycami xVA to nawet nie patrz na monitory na TN bo stracisz bardzo wiele - mówie to z doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiły się te monitorki po 1199. Niby są nowe z 36 miesięczną gwarancją. Sprzedawca twierdzi że są prosto od producenta i że są sprawdzane przed wysyłką. Gwarancja Door-to-Door. Chyba ciekawa propozycja?

Edytowane przez S4racen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że są "prosto od producenta" nie musi oznaczać nowego monitora :)

 

ale jeśli sprawdzają przed wysyłką i nie przyślą egzemplarza z wypalonymi pixelami lub innym defektem to cena jest całkiem przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam kolejny raz moją teorię która i tu znajduje potwierdzenie: firma GATEWAY nie sprzedaje sprzętu detalicznie w POLSCE (i chyba UE). Jakaś firma "DUDUŚ" ściąga, powystawowe / refurbished / z drobnymi usterkami / ze zwrotów, monitory GATEWAY z USA i daje na to swoją gwarancję (3 lata DOOR), efekt jest taki ze monitory mają drobne rysy/kurz/ślady użytkowania ale cos za coś - Jak trafisz to masz dobry sprzęt za niewielką cenę. Zobacz ile te monitory kosztują w stanach - poziom della.

Jak zwykle nie wypada się z tobą nie zgodzić Mirek. ;)

 

Najprawdopodobniej jest to skneruscompl, czyli chamski Funtech. Jak z nimi rozmawiałem to miałem wrażenie, że rozmawiałem z rozwydrzonym przedszkolakiem. Poziom ich wypowiedzi woła o pomstę do nieba... CNT jest przykładowym odbiorcą, jednym z większych... mają umowę, biorą jak leci + większość płotek z allegro.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość VisionMaster

Widzę, że john_doewi chyba płacą za oczernianie Gatewaya. Wszędzie dziesiątki a nawet setki zadowolonych klientów z tego monitora. Doskonałe opinie w ProLine innych sklepach i na Allegro u sprzedających te monitory. Nawet oczerniany tu sknerus/funtech nie zebrał ani jednego negatywa za sprzedaż tego monitora. A nawet w tej chwili wylicytowanych jest już z 20 szt.

 

Jak każdy sprzęt może być walnięty, i to bez wyjątku niezależnie od marki, i każdemu może się zdarzyć. Ciekawe, że john_doe aż 95% było do bani. Ale z ilu sztuk? Jednej? ;)

 

I dla kogo to odrzucał te monitory, szkoda gadać.

 

Tak czy inaczej S-PVA górą i nie ma lepszych monitorów teraz na rynku, a jak coś z monitorem jest nie tak to zawsze do 10 dni można odesłać.

Edytowane przez VisionMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że john_doewi chyba płacą za oczernianie Gatewaya. Wszędzie dziesiątki a nawet setki zadowolonych klientów z tego monitora. Doskonałe opinie w ProLine innych sklepach i na Allegro u sprzedających te monitory. Nawet oczerniany tu sknerus/funtech nie zebrał ani jednego negatywa za sprzedaż tego monitora. A nawet w tej chwili wylicytowanych jest już z 20 szt.

 

Jak każdy sprzęt może być walnięty, i to bez wyjątku niezależnie od marki, i każdemu może się zdarzyć. Ciekawe, że john_doe aż 95% było do bani. Ale z ilu sztuk? Jednej? ;)

 

I dla kogo to odrzucał te monitory, szkoda gadać.

 

Tak czy inaczej S-PVA górą i nie ma lepszych monitorów teraz na rynku, a jak coś z monitorem jest nie tak to zawsze do 10 dni można odesłać.

a ja widze ze tobie placa za chwalenie Gatewaye,człowieku o czym ty piszesz setki zadowolonych klientow chyba w USA a nie w Polsce gdzie 9 na 10 monitorów jest walnietych,sam szukalem bez wad i nieznalazlem wiec nie plec bzdur setki zadowolonych klientow :lol: :lol2: a tysciace nie zadowolonych bo dostało odpadki z USA gdzie te monitory z takimi wadami chodza po 200 dolarów.Te monitory powinny chodzi max po 800zł a tak ludzie placą 1300zł za uzywany sprzet :mur: bardzo czest z wadami ktorych nie zakceptowali konsumenci w USA a ze gdziesz trzeba to sprzedac to pakuje je do krajow trzeciego swiata w tym Polski.Okazja to byl napewno Geteway 19 PVA 1985 za 650zł niestety apollo wycofal je ze sprzedazy,sam go ogladałem w sklepie bo chcialem kupic ale dwa martwe pikslaki mnie zniecheciły ale tu placisz 650zł a nie 1300zł LOL.1300zł za uzywany monitor czesto z wadami typu byczenie,martwe piksele ,krzywy piwot,nie dzialajace DVI z 3 letnia gwarancja u pana zdzisia w sulejowce :lol2: dziekuje postoje :wink: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że john_doewi chyba płacą za oczernianie Gatewaya. Wszędzie dziesiątki a nawet setki zadowolonych klientów z tego monitora. Doskonałe opinie w ProLine innych sklepach i na Allegro u sprzedających te monitory. Nawet oczerniany tu sknerus/funtech nie zebrał ani jednego negatywa za sprzedaż tego monitora. A nawet w tej chwili wylicytowanych jest już z 20 szt.

 

Jak każdy sprzęt może być walnięty, i to bez wyjątku niezależnie od marki, i każdemu może się zdarzyć. Ciekawe, że john_doe aż 95% było do bani. Ale z ilu sztuk? Jednej? ;)

 

I dla kogo to odrzucał te monitory, szkoda gadać.

 

Tak czy inaczej S-PVA górą i nie ma lepszych monitorów teraz na rynku, a jak coś z monitorem jest nie tak to zawsze do 10 dni można odesłać.

 

Gdybyś zadał sobie trud poczytania moich wypowiedzi w tym temacie to nie chrzaniłbyś takich głupot.Nikt mi za oczernianie nie płaci a powinni mi zapłacić za nerwy,stracony czas,koszta podróży pociągami z kolejnymi wadliwymi monitorami i prawie miesiąc jaki trwał cały zakup. na 10 monitorów 9 było z wadami,mniejszymi lub większymi. 6 sprawdzanych było w komputroniku a 4 w proline. Więc jakie takie pojęcie o oferowanych w pl monitorach gateway z tego modelu mam. Importer i sprzedawcy mogli od razu zaznaczyć że to sprzęt poserwisowy,ze zwrotów czy ze śmietnika i wtedy to byłoby ok... A tak wszyscy sprzedawcy mi wmawiali że to sprzęt fabrycznie nowy, w 100% sprawny.

Popatrz sobie jak one są pakowane,szare poklejone pudła po jak po crash testach,ez tune dostarczany na wypalanej cdr i instrukcja kserowana z modeli 17" i 19" nawet monitory jakichś egzotycznych marek nie są tak pakowane i sprzedawane..

Sprawia to wrażenie jakby kontenery z nimi zatonęły,zostały wyłowione i mimo wszystko wystawione do sprzedaży.

 

Nie zastanowiło Cię że w zasadzie nie ma oficjalnego przedstawiciela ani importera tej marki w PL? że nie ma polskich testów tego monitora(no chyba że coś przegapiłem)

że w USA ten monitor kosztuje tyle samo co samsung na tej matrycy a u nas nagle jest ok 400-600 pln tańszy?

A co powiesz na to co musieli przeżyć ludzie którzy skorzystali z gwarancji i otrzymywali bardziej walnięte egzemplarze niż mieli? poczytaj ten temat to się dowiesz.. wszyscy niei jesteśmy opłacani przej jakąś mityczną konkurencję...

 

To że niektórzy godzą się za 1300 czy 1100 pln na nie działanie złącz czy martwe sub pixele/pixele i wszystkie te inne usterki to ich decyzja. ja jako konsument za ciężko zarobione 14xx pln chciałem otrzymać pełnosprawny produkt i miałem z tym wielkie kłopoty. jeśli ktoś szuka sprawnego monitora i nie chce liczyć na ślepy los albo nie ma jak przed zakupem sprawdzić WSZYSTKIEGO może opierać się na naszych smutnych doświadczeniach i podejmować decyzję o zakupie z pełną świadomością. I tak to powinno działać na forum i taki powinien być przepływ informacji między konsumentami wg mnie.Sparzyłem się więc ostrzegam innych żeby uważali.

 

Twojego posta jestem w stanie rozumieć jeśli masz do sprzedania paręnaście sztuk tego monitora... możliwe że faktycznie nawet parę jest w pełni sprawnych :) Ja doradzam uważne testowanie ich przed ew zakupem. Howgh!

 

 

 

Tom.O ---> u mnie na dvi opcja ta jest dostępna, można zmieniać jej wartość ale nie widzę żeby dawało to jakiś efekt.

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze wlascicieli tego monitora o sprawdzenie Gamma. W moim monitorze nie dziala zupelnie (podlaczony przez DVI).

Gamma działa gdy podłączysz kartę pod VGA na DVI nie działa, przed chwilą sprawdziłem.

Monitor kupiłem na allegro od skneruscompl (1447) monitor przetestowany matryca pozbawiona wad, wszystkie wejścia dzałają. Brak buczenia podczas regulacji jasności, pivot prosty.

Edytowane przez Bomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie jak one są pakowane,szare poklejone pudła po jak po crash testach,ez tune dostarczany na wypalanej cdr i instrukcja kserowana z modeli 17" i 19" nawet monitory jakichś egzotycznych marek nie są tak pakowane i sprzedawane..

Z tym się nie mogę zgodzić, mój był zapakowany w oryginalny karton notabene bardzo ładny:), monitor w zalakowanej foli z instrukcja, płyta z eztune oryginalna, a rok produkcji i ilośc wypalonych godzin potwierdza, że monitor jest nowy.

kupowałem w marcu 2007 w komputroniku w I-szym sorcie. Z wad mogę jedynie przyczepić sie do cichego piszczenia (mało uciążliwe mimo bardzo wyciszonego kompa) i w nocy na ciemnym tle mam podswietlenie X widoczne tylko na czarnym tle - niewidoczne w normalnym użytkowaniu

 

Nie kwestionuję natomiast przykrego dośw. w szukaniu poprawnego egz., czytając ten wątek jeży się włos na głowie ile trzeba stracic czasu i nerwów żeby kupić monitor wcale nie tani i być zadowolonym...

osobiście pewnie bym spasował po 3 wadliwej sztuce, ale sie udało:)

 

pozdr

gizbucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wygląda stan najnowszej partii tych monitorów, funtech wystawił na allegro 50 sztuk po 1199zł, cena taka ze i mnie kusi, nie wiem co brać czy 22" TN czy 21" SPVA...

hmmm... mnie też kusi. a nad TN to się nawet nie zastanawiałem - wole mój stary CRT ;)

 

 

ps. jak wygląda sprawa ze zwrotem monitora w przypadku allegro? jest 10dni? teoretycznie "kup teraz" nie jest aukcją więc chyba obowiązują przepisy dotyczące zakupu na odległość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość VisionMaster

Z tym się nie mogę zgodzić, mój był zapakowany w oryginalny karton notabene bardzo ładny:), monitor w zalakowanej foli z instrukcja, płyta z eztune oryginalna, a rok produkcji i ilośc wypalonych godzin potwierdza, że monitor jest nowy.

Monitor kupiłem na allegro od skneruscompl (1447) monitor przetestowany matryca pozbawiona wad, wszystkie wejścia dzałają. Brak buczenia podczas regulacji jasności, pivot prosty.

Daj chłopie spokój, pieniaczy u nas dostatek, proponuję kandydowanie z listy PiS, może kolega john_doe da upust swoich frustracji.

 

A jak widać z powyższego, nie można uogólniać i nawet jak sądzę, wśród wymagający czytelnicy tego forum, mogą być zadowoleni z zakupionego swojego sprzętu.

 

A w takie bajki że jeździłeś po komputroniku i proline i przebierałeś od 6 do 4 monitorów, to po prostu nie wierzę. Po pierwsze większość ludzi odpuściłaby dany model po drugim złym egzemplarzu, a po drugie z tego co wiem - żadna z tych firm nie pozwala na przebieranie we własnym magazynie.

Edytowane przez VisionMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj chłopie spokój, pieniaczy u nas dostatek, proponuję kandydowanie z listy PiS, może kolega john_doe da upust swoich frustracji.

 

A jak widać z powyższego, nie można uogólniać i nawet jak sądzę, wśród wymagający czytelnicy tego forum, mogą być zadowoleni z zakupionego swojego sprzętu.

 

A w takie bajki że jeździłeś po komputroniku i proline i przebierałeś od 6 do 4 monitorów, to po prostu nie wierzę. Po pierwsze większość ludzi odpuściłaby dany model po drugim złym egzemplarzu, a po drugie z tego co wiem - żadna z tych firm nie pozwala na przebieranie we własnym magazynie.

Nie nazwę Cię debilem bo to nieładnie, zresztą na razie reprezentujesz dużo niższy poziom.Szczytem jest zarzucani mi kłamstwa kiedy Ci się nie chciało przeczytać wcześniejszych postów w tym temacie.Nie będę bardzo złośliwy jeśli stwierdzę że bardzo byś pasował w szeregach PiS-u z takim manipulowaniem faktami i rzucaniem oskarżeń.

Nie jestem pieniaczem inaczej brakłoby mi cierpliwości po pierwszych 2 monitorach,telefonach w ich sprawie i całym tym cyrku z odwożeniem ich do sklepów.

 

Nigdzie nie napisałem że nie można być zadowolonym z zakupionego monitora,ba, twierdzę nawet że da się kupić sprawny ale tez można mieć takie przeboje jak ja (i nie tylko ja) miałem.

Nigdzie nie pisałem że brałem po 6 monitorów i grzebałem po magazynach... monitory testowałem niestety pojedynczo i część wad ujawniała się dopiero po przewiezieniu monitora do domu.Wyjątek to proline w Katowicach gdzie za jednym zamachem pokazano mi 3 monitory i ostatni z nich mam do dziś. Od razu dla wyjaśnienia (choć i tak nie wiem czy dasz radę przeczytać to ze zrozumieniem) monitory oglądałem w Komputroniku: w Katowicach w Silesii (5),Opolu (1), Proline: w Gliwcach (1), Katowicach(3) Różne miejsca,różne magazyny a wszystkie wyglądały podobnie fatalnie. I pewne jest że te monitory które miały wady nie trafiłyz powrotem do producenta,nie zostały w magiczny sposób naprawione. Wciąż gdzieś są i czekają albo na nieświadomego klienta albo na kogoś kto z rozmysłem zdecyduje się na jakiś z nich mimo jego wad.

 

Jeśli masz dalej jakieś wątpliwości to może zamiast obrzucania mnie obelgami przeczytaj wcześniejsze posty albo zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak na razie, to widziałem 7 Gatewayów fpd2185w u różnych sprzedawców i nie kupiłem żadnego z nich, bo zawsze znalazłem mniejsze lub większe wady. 3 z nich były w dość dobrym stanie (kwestię krzywego pivotu już pomijam, bo w sumie, to mi na nim zbytnio nie zależy), ale za Chiny ludowe nie działały z dvi-d (firmaware w wersji 1.0), pozostałe nie miały już z tym problemu (firmware głównie w wersji 1.10), ale posiadały dość irytujące rysy, otarcia na obudowie, czasami kurz na kratkach wentylacyjnych lub padnięte pixele/subpixele. Poprawności działania hubów usb już nie sprawdzałem. Co do pudeł w które są pakowane... john_doe ma rację.

Żaden z nich nie był nowy... jestem tego pewny na 100%.

Mimo wszystko szukam dalej... a nuż trafię na coś dobrego :lol: . Tylko że koszty dojazdów pokryją już mi niedługo różnicę między samsungiem 215tw lol.

 

Wszędzie dziesiątki a nawet setki zadowolonych klientów z tego monitora. Doskonałe opinie w ProLine innych sklepach i na Allegro u sprzedających te monitory. Nawet oczerniany tu sknerus/funtech nie zebrał ani jednego negatywa za sprzedaż tego monitora. A nawet w tej chwili wylicytowanych jest już z 20 szt.

Większość klientów to typowe lamy, a tacy, to w większości wypadków nie zwracają uwagi na to, co wymieniłem wyżej. Co do komentarzy na allegro - pomyśl trochę.

 

 

edit:

Monitor ma bardzo duze wady ale nie przeszkadza .... w sumie jestem zadowolony!! Polecam !!!!!!! (neutral)

Towar co prawda odbiega od wyglądu, ale sprzedający rzetelny. (neutral)

Zakupiony monitor znacząco różni się od tego przedstawionego na zdjęciu. Po za tym nie jest płaski jak miało to byc w opisie Dlatego radzę allegrowiczom o nie uleganie emocjom i pomyślenie (negatyw)

SUPER SPRAWNY? - monitor chodzil przez pierwszy miesiac, potem obraz sie rozmazal i nie bylo mozliwosci używania go dluzej. Po probie dogadania się ze sprzedającym gosc olal sprawe i odsyla mnie do serwisu, gdzie to sie juz nie oplaca. NIE POLECAM (negatyw)

W opisie:drobne często niewidoczne rysy.Otrzymałem monitor LCD z kilkoma ogromnymi ciemnymi plamami na środku.Sam monitor dodatkowo ma uszkodzoną przetwornicę i piszczy jak stara świetlówka.Czuję się oszukany i ostrzegam innych tą drogą (negatyw)

--------

 

Już po tym widać, że aniołkami przy sprzedaży lcd, to oni nie są (funtech). Zresztą... pisałem już o tym wyżej. - http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2740828

 

Nastepny delegat, co bierze od nich m.in. gatewaye, to np. Z. Wolski - cały biznes ma w garażu. :lol: Na dodatek wali takie ściemy... aj - szkoda gadać.

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=49...pe=fb_recvd_neg

 

Poza tym wiele osób olewa wystawianie negatywów, bo wiedzą, że zaraz będzie odwet.

 

A bym zapomniał... rozmiawiałem z gośćmi z funtechu na temat fpd2185w i nie zaprzeczyli mi, kiedy im powiedziałem, że imho, to sprzedają klasyczny refurbished.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak na razie, to widziałem 7 Gatewayów fpd2185w u różnych sprzedawców i nie kupiłem żadnego z nich, bo zawsze znalazłem mniejsze lub większe wady. 3 z nich były w dość dobrym stanie (kwestię krzywego pivotu już pomijam, bo w sumie, to mi na nim zbytnio nie zależy), ale za Chiny ludowe nie działały z dvi-d (firmaware w wersji 1.0), pozostałe nie miały już z tym problemu (firmware głównie w wersji 1.10), /ciach/

z ciekawosci testowałeś DVI na kartach ATI czy Nv? Mam mieszane doniesienia że te 2185 nawet z fw 1.0 odpalaja DVI z kartami Nvidii :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...