Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobic? Reklamacja?

TAK - roznica ogromna nie do przyjęcia - to wada matrycy

 

 

przypadek który podałem pochodzi z eizo za 3500zł ale na tej samej matrycy 21" wide - jakaś felerna seria...

widać w poszukiwaniu doskonałości nawet eizo nie pomoże, dodatkowo uzytkownik który kupił to ezio miał takiego rodzynka:

Dołączona grafika

(zgnieciona ramka matrycy)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK - roznica ogromna nie do przyjęcia - to wada matrycy

A czy oni uwzglednia na to reklamacje? Najgorsze jest to ze gdy sprawzdam programem Nokia Monitor Test to kolory: niebieski, czerwony i zielony wygladaja chyba jak nalezy tzn raczej nie widze zeby nie byly nie równo wyswietlane, chociaz na czarnym moze troche bardziej widac , ale za to na w tej grze to juz jest przegiecie.

Czyli to ze nie mam DVI tylko jade na VGa nie ma z tym nic wspólnego?

Ewidentna wada matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oni uwzglednia na to reklamacje? Najgorsze jest to ze gdy sprawzdam programem Nokia Monitor Test to kolory: niebieski, czerwony i zielony wygladaja chyba jak nalezy tzn raczej nie widze zeby nie byly nie równo wyswietlane, chociaz na czarnym moze troche bardziej widac , ale za to na w tej grze to juz jest przegiecie.

Czyli to ze nie mam DVI tylko jade na VGa nie ma z tym nic wspólnego?

Ewidentna wada matrycy?

tak ale głowy nie dam

moze wrzuc jeszcze jakieś fotki trochę pod kątem z lewej prawej na czystych tłach.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale głowy nie dam

moze wrzuc jeszcze jakieś fotki trochę pod kątem z lewej prawej na czystych tłach.....

1.

Dołączona grafika

2,

Dołączona grafika

3,

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

4.

Dołączona grafika

5,

Dołączona grafika

6,

Dołączona grafika

 

W dwóch ostatnich najbardziej widac nierówne podswietlenie, jednak nie są to idealnie jednolite tła a jakies linie przebiegające bardzo blisko siebie (prawie jednolicie)

 

Jak to wada i reklamować ją to dajcie szybko znac, bo nie wiem czy beda chcieli mi jeszcze wymienic.

Ps. Mi to troche przeszkadza zwłaszcza w grze, a za tą cene nie chce monitora z zadnymi wadami...

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwóch ostatnich najbardziej widac nierówne podswietlenie, jednak nie są to idealnie jednolite tła a jakies linie przebiegające bardzo blisko siebie (prawie jednolicie)

 

Jak to wada i reklamować ją to dajcie szybko znac, bo nie wiem czy beda chcieli mi jeszcze wymienic.

Ps. Mi to troche przeszkadza zwłaszcza w grze, a za tą cene nie chce monitora z zadnymi wadami...

kurcze teraz mam jeszcze większe wątpliwości, pozostaje zapytać innych użytkowników 2185 czy mają coś podobnego...

chociaż po obróbce wyraźnie wychodzi wada podświetlenia:

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze teraz mam jeszcze większe wątpliwości, pozostaje zapytać innych użytkowników 2185 czy mają coś podobnego...

Skoro maja i akceptują wady to nie znaczy ze kazdy musi to robic, a przeciez to chyba ewidentna wada.

Spróbuje go zareklamowac, zreszta rozmazywanie w grach mnie tez wkor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie sądząc po wypowiedziach na forum i komentarzach na allegro, grubo ponad setka osób, które posiadają ten monitor uważa, że są nowe, natomiast dwie z tego forum - które widziały je tylko u jakiegoś sprzedawcy w "gararzu" - uważają że to "używany złom". Wybaczcie, ale przy takiej proporcji was dwóch można uznać za błąd statystyczny ;)

Jesteś pewien, że tylko dwie? Radzę przejrzeć ten topik od pierwszej strony. Co do tej setki osób - 75% z nich nie zwraca w ogóle uwagi na większość rzeczy, o których pisałem. Poza tym nie uważam, że każdy z nich jest używany czy powystawowy... bo występują też i nowe - z pewnymi ułomnościami (tak jak i te starsze) - czasem bardzo nieznacznymi, które do nas wędrują lub tzw. leżaki (choć teraz jest już je trudno spotkać). Widzę że masz krótką pamięć. Na w pełni sprawne nówki jest trochę inna cena, a wątpię w to, aby goście chcieli dokładać do interesu lub zarabiać na nim przysłowiowe grosze. Ale ok - ty masz swoje zdanie, ja mam swoje.

 

Pomijając profesoruf Miodka i Bralczyka, jak karzdy normalny człowiek nie znam pisowni jeszcze wielu słuf - w przeciwieństwie do ciebie mistszu ortografii i skarbnico mondrości.

:lol:

 

@wladziu

Nad czym ty się jeszcze zastanawiasz - panel ewidentnie nadaje się do wymiany. A zdjęcie z postu 420 będzie dobrym dowodem.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwany cytat z tego tematu użytkownika Bomarek, mowa o tym modelu wymienianym w sklepie kilka razy przez Bomarka:

...W tym ostatnim było słabe podświetlenie, prawa strona na 1/3 ekranu była ciemniejsza.

Jak to się mówi do trzech razy sztuka, potem zwrot kasy i kupuję Samsunga...

 

Wysłalem email ze zdjeciami najbardziej ukazujacymi problem, tylko ciekawe czy odpowiedzą na niego.

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze teraz mam jeszcze większe wątpliwości, pozostaje zapytać innych użytkowników 2185 czy mają coś podobnego...

chociaż po obróbce wyraźnie wychodzi wada podświetlenia:

Na większości tych zdjęć ramka monitora układa sie jakby w trapez czyli zdjęcia nie są robione dokładnie na wprost a nieco z boku więc trudno to dokładnie ocenić. Nawet w PVA/MVA jest jakaś różnica w zależności od kąta patrzenia a trudno to ocenić na podstawie zdjęć. Ja sprawdzę u siebie to dokładnie jak wrócę z pracy ale gdybym miał taka różnicę jak w poście 420 to z pewnością bym to zauważył.

Edytowane przez ARobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większości tych zdjęć ramka monitora układa sie jakby w trapez czyli zdjęcia nie są robione dokładnie na wprost a nieco z boku więc trudno to dokładnie ocenić. Nawet w PVA/MVA jest jakaś różnica w zależności od kąta patrzenia a trudno to ocenić na podstawie zdjęć. Ja sprawdzę u siebie to dokładnie jak wrócę z pracy ale gdybym miał taka różnicę jak w poście 420 to z pewnością bym to zauważył.

Akurat ten kąt na zdjeciach nie robi róznicy, foty moze rzeczywisce przekrzywione ale efekt jest widoczny nawet gdy siedze bardziej przechylony do lewej strony.

Nawet jakbym robil zdjecia pod kątem to przy takim malym kącie chyba nie powinno byc roznic w podswietleniu, to nie TN...

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten kąt na zdjeciach nie robi róznicy, foty moze rzeczywisce przekrzywione ale efekt jest widoczny nawet gdy siedze bardziej przechylony do lewej strony.

Nawet jakbym robil zdjecia pod kątem to przy takim malym kącie chyba nie powinno byc roznic w podswietleniu, to nie TN...

..ja to dokładnie sprawdzę u siebie jak będę w domu. Co to jest za gierka... chętnie bym sprawdził na takiej murawie jak u ciebie bo rzeczywiście tam widać najbardziej. Może gdzieś jakieś demo jest dostępne. Jeżeli chodzi o te rozmycia o których też pisałeś to wydaje mi się, że DVI może wiele pomóc a tak wogóle to jaką masz kartę grafiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..ja to dokładnie sprawdzę u siebie jak będę w domu. Co to jest za gierka... chętnie bym sprawdził na takiej murawie jak u ciebie bo rzeczywiście tam widać najbardziej. Może gdzieś jakieś demo jest dostępne. Jeżeli chodzi o te rozmycia o których też pisałeś to wydaje mi się, że DVI może wiele pomóc a tak wogóle to jaką masz kartę grafiki ?

Gierka to PES6, demo napewno jest dostepne bo gmfriend sciagal. Karta to ATi 9600 256mb.

 

Mam wrazenie ze jak nie powiedzialem sprzedawcy aby sprawdzil monitor pod katem podswietlenia (bo jak mozna przewidziec wszystkie wady) to oczywiscie wepchali mi szrota.

Napisalem zeby sprawdzili "pivot, piksele, DVI, USB itd"

To wyrażenie "itd" potraktowali po macoszemu bo pivot, piksele, DVI(nie mam jak sprawdzic jak narazie ale prawdopodobnie dziala), USB dziala a podswietlenie wadliwe. Uwazaja chyba ze skoro nie zwrociło im sie uwagi na tą wade, to mogą monitor z nią wcisnąć .

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem drugi monitor 2185 i co matryca super bez martwych i gorących pikseli, równomierne podświetlenie . Pachnie nowością chociaż nowy nie jest chociaż Everest pokazuje 7 tydzień 2007r, zresztą tak jak i pierwszy który kilkakrotnie jeździł do serwisu z powodu DVI. Opisywałem to w tym wątku.

A skąd pewność że monitory nie są nowe tylko po regenerowane? Widać to na zdjęciu, stopa popaprana jakimś klejem, brak gumek przeciwpoślizgowych, monitor opada.

Ale serwis mają dobry w poniedziałek będę miał nową podstawę nawet nie muszę odsyłać wadliwej podstawy.

Kupowałem monitory z pełną świadomością, że są to monitory regenerowane przez producenta.

post-1908-1192204649_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wymienili na pozbawiony wad chyba przy 4-tym kursie kuriera, w drugim podświetlenie równomoierne tylko ta felerna podstawa.

Chyba w Funtechu mają już alergię na moje nazwisko.

A ten z nierównomiernym podswietleniem bez problemu wymienili czy mial jeszcze jakies wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wymienili na pozbawiony wad chyba przy 4-tym kursie kuriera, w drugim podświetlenie równomoierne tylko ta felerna podstawa.

Chyba w Funtechu mają już alergię na moje nazwisko.

Ten klej jest od łapy do kabli. Powinna być niżej wklejona właśnie tam gdzie ślad kleju. Pewnie sami to wklejają ale niestety przy pakowaniu w te oryginalne pianki transportowe łapa potrafi sie oberwać bo koliduje delikatnie z wcięciem pianki. Ktoś przy pakowaniu nie zwrócił na to uwagi albo ty to uszkodziłeś wyjmując monitor z opakowania. Ja tez to oberwałem ale przymocowałem w to samo miejsce gdzie był ślad kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten z nierównomiernym podswietleniem bez problemu wymienili czy mial jeszcze jakies wady?

Dołączona grafika

U mnie to wygląda tak w PES6. Jest pewna różnica.. to chyba taka uroda tej matrycy. Akurat w tym zestawieniu kolorów to widać.

Ciężko znaleźć gdzie indziej podobny przypadek. Filmy pod lekkim kątem są np. rozjaśnione ale widać więcej szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak w PES6. Jest pewna różnica.. to chyba taka uroda tej matrycy. Akurat w tym zestawieniu kolorów to widać.

Ciężko znaleźć gdzie indziej podobny przypadek. Filmy pod lekkim kątem są np. rozjaśnione ale widać więcej szczegółów.

Czyli to normalne? Wszyscy tak maja?

Wydaje mi sie ze powinno sie reklamowac taka wade.

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to normalne? Wszyscy tak maja?

Wydaje mi sie ze powinno sie reklamowac taka wade.

Ja jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi ale jak dzisiaj z ciekawości zadałem taki temat w googlach to ze zdziwieniem stwierdziłem, że tego typu przypadłość występuje dość powszechnie a są tacy co wręcz twierdzą, że wadą LCD w stosunku do CRT jest właśnie nierównomierne podświetlenie matrycy i wykrywają to przede wszystkim nabywcy drogich monitorów z dobrymi matrycami bo to zwłaszcza oni przede wszystkim sprawdzają czy słusznie wydali swoje pieniądze. Być może są lepsze egzemplarze ale wcale bym sie nie zdziwił gdyby dotyczyło to większości monitorów. Być może w ogólnie jasnych matrycach TN to zjawisko jest mniej zauważalne... nie wiem. Do tej gry (PES6 Demo) zasiadła moja córka i po pół godzinie zapytałem ją czy przeszkadza jej jakieś smużenie albo nierówno podświetlona matryca to popatrzyła na mnie ze zdziwieniem. Smużenia ja też nie odczułem ale dynamiczne akcje z pewnością najlepiej wypadną na CRT. Odkąd podłączyłem monitor poprzez DVI jestem naprawdę bardzo zadowolony z zakupu i nie widzę póki co jakichś podstaw do zgłaszania reklamacji. Za te pieniądze co najwyżej kupiłbym TN-a ...więc dziękuję.

Edytowane przez ARobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka:)

 

dostalem Gatka:) wiec tak, przesylka w oryginalnym opakowaniu, otwierana, tasmy komputronika, poduszki takie piankowe, ale luz, monit pachnie nowoscia, ale to jakis magiczny srodek chemiczny na bank:) bez rys na obudowie, jedyne ryski minimalne przy wejsciu usb, ledwo dostrzegalne, matryca wlasciwie idealna,ale jest albo jeden piksel padniety, albo minikurz wielkosci pol milimetra niezauwazalny normalnie, nie wiem czy to piksel subpiksel, bo to jest szare, nie wiem, ale niezauwazalne, bzyczenie jest , jak sie zblize na 10 cm, wiec jesli o to Wam chodzilo, to przeginacie:) pivot w pelni sprawny, dzis kupuje kabelek dvi wiec nowe wrazenia, kolory, jasnosc i reszta wydaja mi sie zarabiste, instrukcja po polsku , ale z sulejowka, moim zdaniem, troche sie czepialiscie, ale jeszcze go potestuje:) pozdro:)

 

PS: aha, nie instalowalem jeszcze oprogramowania tego eztune (jest na oryginalnej cd), instalowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi .... Za te pieniądze co najwyżej kupiłbym TN-a ...więc dziękuję.

Jedni nie zwracają uwagi a innym odrazu rzuca sie w oczy. Ja po wlączeniu I lepszej gry a konkretnie PES a ktorego lubie grac, odrazu zauwazylem roznice pomiedzy CRT czyli denerwujące rozmycie, ten brak ostrosci niczym motion blure doprowadza do tego ze wszystko zatraca swoje krawędzie jak jest obraz w ruchu.

Drugie co rzucilo sie w oczy to jasniejsze podswietlenie w lewej czesci. Wygooglowales że czesta to przypadlosc tego monitora ale moze dlatego ze na rynku znajduja sie monitory z tą wadą tak jak z niedzialajacymi DVI albo innymi wadami tego monitora, a niektorym to nie przeszkadza albo mysla ze tak ma byc. A ja wygooglowalem że sa osoby ktore maja równomierne podswietlenie w tym getewayu, wiec wychodzi ze mamy chłam.

 

Porównywales moze ten monitor do jakiejs szybkiej TNki? Różnica zauwazalna bedzie?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywales moze ten monitor do jakiejs szybkiej TNki? Różnica zauwazalna bedzie?

..nie mam w zasięgu żadnej TN-ki. Może do gier zdecydowanie lepsza będzie matryca TN. Poprzedni monitor miałem na PVA i ten samochodzik był taki sam. Od 2004 roku praktycznie nie siędze przed CRT więc przyzwyczaiłem sie do pewnych wad LCD używając monitorów o gorszych parametrach niż obecny. Musisz sie zastanowić czy zwrócić monitor czy go reklamować bo o ile jest szansa ze trafisz na "równą" matrycę to raczej szybsza nie będzie. Zapewne matryce kupowane przez Gatewaya nie są tak selekcjonowane jak do innych topowych monitorów a zwłaszcza własnych Samsungów więc nie będzie łatwo trafić ideał. Musisz jakoś dogadać sie z serwisem żeby wyselekcjonowali ci jakiś egzemplarz bo tak z półki na trafienie ideału nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejho:) pierwszy monitor oddany:) nie chodzilo zlacze DVI (kabel sprawdzony i dizalajacy na innym kompie), a sprawdzalem tez drugim kablem oraz mial tendencje do wygaszania sie w trybie VGA, wlaczalo sie go Powerem od nowa i dzialal, ale denerwowalo, wiec dzis oddalem do centrali Komputronika (zamawialem przez Internet) i dostalem nowy, zapakowany tak jak ostatni, dziala zlacze DVI nie wygasza sie, zero martwych pikseli, wszystko si, jest boski:) Pivot tez dziala normalnie. Nie instalowalem jeszcze EzTune, instalowac?? Po co to jest w ogole?? A tak poza tym, to powiedzcie mi jak go przetestowac, jakis program?? CO i jak sprtawdzic, zebym byl pewien w 100%, ze wszystko jest si?pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moj 'pierwszy' egzemplarz otrzymalem w piatek. szybkie podpiecie na vga i niestety 2 babole

- pisk przy jasnosci nizszej niz 85, slyszalny bez problemu z pol metra, o bardzo nieprzyjemnej dla ucha charakterystyce

- nierownomierne podswietlenie, takie same jak u wladzia zaprezentowane na fifie

 

pierwszy babol boli bo nie mozna bylo sobie dowolnie sterowac jasnoscia, przez co monit byl caly czas na 85, a to zdeka za jasno do moich oczu, plus nie moglem za bardzo operujac kontrastem i kolorami, palety ktora by mnie satysfakcjonowala.

 

drugi babol o ile w desktopie praktycznie nie istnieje, to w grach tragedia - 1/3 ekranu blada, srodek ok, 1/3 ciemniejsza. zrobilem sobie test na dosc fajnym tle ze stronki nowej plyty radiohead, wyswietlajac ten obrazek w postaci normalnej i flipnietej, w totalnej ciemnosci, ktory jasno wykazal ta wade i jest ona nie do przyjecia. po prawej jest za ciemno, po lewej za jasno.

 

w sobote podpialem monit po dvi - jakosc obrazu zyskala, ale babol z podswietleniem nie zniknal;-)

 

dzisiaj zadzwonilem do funtechu, przedstawilem problemy, pan poinstruowal co i jak. telefon do 7 i zamawiam kuriera, wstepnie umowilem sie na jutro. siedze sobie a tu dzwonek do drzwi - kurier znalazl chwile i dzisiaj wpadl po paczke (nota bene ten sam co mi monitor przywiozl i ten sam ktory przywiezie mi 'nowy'). zatem monitor odeslalem, wraz z opisem usterek, teraz czekam na ruch ze strony funtechu.

 

@Dugi: nie zgodze sie z Toba. kumpel kupil ten monit w funtechu i jest ok od poczatku. najwyrazniej jest to loteria - bede gral tak dlugo az trafie albo dostane spowrotem kase. zobaczymy co przysla teraz, jak znowu padake, wtedy mozemy zaczac wieszac psy;-)

Edytowane przez cienislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dugi: nie zgodze sie z Toba. kumpel kupil ten monit w funtechu i jest ok od poczatku. najwyrazniej jest to loteria - bede gral tak dlugo az trafie albo dostane spowrotem kase. zobaczymy co przysla teraz, jak znowu padake, wtedy mozemy zaczac wieszac psy;-)

Dokladnie jak mowisz.. Ja mam identyczna sytuacje i jutro tez odsylam, skoro inni maja dobrze podswietlone to dlaczego ja placąc jak za pełnosprawny mam dostawac bubla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...